Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş
  • Öğrenci Yaşamı

Almanya'da Almanca Dil Kursları Dil Okulları

Almanya’da Almanca Dil Kursu

Alman üniversitelerin Bologna Süreciyle birlikte Bachelor, Master ve PhD şeklindeki basamaklı öğrenim sistemine geçmiş olmaları yabancı öğrenciler için çok büyük fırsatlar sunuyor, çünkü üniversitelerin bu uluslararası açılımla birlikte artık 700’ün üzerinde programın öğrenim dili İngilizce olarak yürütülüyor.


Almanya’da eğitim için 5 neden?


1. Yabancı öğrenciler için özverili hizmet

2. Geniş yelpazeli program / bölüm seçenekleri

3. Araştırma olanakları ve yüksek öğrenimde mükemmellik

4. Teori ve pratik uygulama arasındaki örtüşme

5. Üniversitelerin uluslararası odaklı çalışmaları

Almanya genelinde 375 üniversite ve yüksek öğrenim kurumları bulunuyor ve bunlar ülke genelinde eşit bir dağılım sergilediğini görüyoruz. Bu üniversiteler içersinde 239’u devlet üniversitesi, 95’i özel üniversite ve 41’de kilise veya vakıf destekli yüksek öğretim kurumları olduğunu görüyoruz. Almanya’daki üniversite öğrenci sayısı ise 2010 yılında 2.119.485 olarak istatistiklere geçmiştir. Bunlardan 21.404’ü Türk öğrencileridir, Türkiye’den gidenlerin sayısı ise 6.711’dir ve Almanya’da okuyan yabancı öğrenci grubu olarak 5. sırada yer alıyorlar.

Erasmus programlarındaki istatistikler incelendiğinde ise Türkiye’den giden öğrencilerin açık ara farkla ilk tercih ettikleri ülke Almanya oluyor. Son verilere göre bu programla 2007/2008 öğretim yılında Türkiye’den Almanya’ya giden öğrenci sayısı 1.184 ve Almanya’dan Türkiye’ye gelen öğrenci sayısı da 427 kayıtlara geçmiş bulunuyor.

Almanya Üniversiteleri Başvuruda Türk Öğrencilerden ne ister?

- Türkiye’de YGS tarafından örgün bir üniversite programına yerleştirilmiş olmak yüksek lisans öğrenimi için dört yıllık bir lisans programından mezun olmak veya mezun olabilir durumda olmak,
- YGS Sınav Sonuç Belgesinde yerleştirildiğiniz alanda kalarak Almanya’daki bir üniversite programını belirlemek
- Dil yeterliliğinizi başvuruda bulunmayı düşündüğünüz programın belirlediği ölçüde geçerli bir sertifikayla kanıtlamaktır.
-Dil yeterliliği konusunu biraz daha açacak olursak, Almanca icin TestDaf – TDN 4, DSH - 2, DSD II, Alman Kültür Merkezlerinde yapılan Goethe- Zertifikat C1, Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP), Kleines veya Großes Deutsche Sprachdiplom dil sertifikalarından biriyle Almanca yeterliliğinizi kanıtlamış olmanız veya Studienkolleg’lerde yapılan Feststellungsprüfung’un Almanca bölümünü başarıyla tamamlamış olmanız bekleniyor.

Belirlenen bu genel koşullar dışında Almanya’daki yüksek öğrenim kurumlarının özerk, yani bağımsız bir yapısı olduğunu da vurgulamak gerekiyor. Bu nedenle de yüksek öğrenim kurumları başvuru koşullarını kendileri belirleyebiliyor ve öğrencilerini de kendileri seçiyor. Dolaysıyla da başvuru dosyanız bu bağlamda önem kazanıyor.

Kapsamlı bir başvuru dosyası içersinde yer alması gereken belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Başvuru Formu veya Online Başvuru Formu 
Dil Yeterliliği (programın belirlediği ölçüde / yukarıda değinilen geçerli sertifikalar)
Lise Diploması
Bachelor / Lisans için: Lise Not Dökümü / Transkript
ÖSYM Sonuc Belgesi
Master / Yüksek Lisans için: Üniversite Transkript
Master / Yüksek Lisans için: Üniversite Diploma 
Ayrıntılı CV / Özgecmis
Niyet Mektubu
Öğretmenlerden / üniversite hocalarından referans yazıları 
Staj / sertifika / katılım belgeleri de eklemekte fayda var.

Bunların dışında başvurmayı düşündüğünüz okulların daha ayrıntılı belgeler isteyebileceklerini de göz önünde bulundurun ve mutlaka web sayfalarını inceleyin.

Neden Almanya’da Eğitim?

Alman eğitim sistemi, Alman devletinin eğitime verdiği önem ve ayırdığı güçlü mali kaynak sonucu Avrupa'nın en başarılı eğitim sistemi olmuştur. Alman devleti, refah düzeyinin yüksek olması ve teknolojinin tüm nimetlerini eğitime yönlendirmesi sonucu uzun vadeli çalışmalarının mahsulünü yetiştirdiği nitelikli kadrolarla almaktadır. Çocuk yuvalarından başlamak kaydıyla yüksek öğrenimin bitişine kadar olan tüm devlet okul ve üniversitelerinin giderlerinin büyük bölümünü devlet karşılamakta ve bu yönüyle halen Avrupa’nın parasız eğitim yapılan birkaç ülkesinden biri olma konumunu korumaktadır. Sosyal devlet olma özelliği nedeniyle öğrencilere birçok burs olanağı sunması sonucu Almanya özellikle üniversite öğrenimi görmek isteyen gençlere çok cazip gelmektedir. Bu sebeple Türk öğrencilerinin de genel tercihi Almanya’dır.

Almanya Eğitim Sistemi

Alman eğitim sisteminde temelden başlamak koşuluyla öğrenciler sırasıyla şu evrelerden geçerler:

Çocuk Yuvaları
Grundschule (İlköğretim Okulları)
Realschule (Ortaokul): Hauptschule

Gymnasium (Lise)
Tamamen üniversite ve akademik eğitime yönelik bir temel eğitim sunan gymnasium eğitim düzeyi grundschule sonrası en yüksek olan okuldur. Eğitim süresi dokuz yıldır. Gymanasium'u bitiren öğrencilerin Abitur (lise bitirme) sertifikası sınavına girmeleri gerekmektedir. Ancak bu sınavı başarıyla verip Abitur sertifikasını alan öğrenciler üniversiteye girme hakkına sahip olabilmektedirler.

Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin Almanya’da üniversite eğitimi alabilmeleri için kendi ülkelerinde en az on üç yıllık bir eğitim almaları ve Abitura denk bir sertifika sahibi olmaları gerekmektedir. Böyle bir eğitim sistemi olan ülkelerden gelen öğrenciler dil yeterlilik sınavından başarılı oldukları takdirde üniversiteye başlayabilmektedir. Ancak daha az eğitim gören yabancı öğrenciler üniversite eğitimlerine başlamadan önce bir yeterlilik sınavına girmek zorundadırlar.

Türkiye'de de eğitim 11 yıl olduğundan, yüksek öğrenimlerine Almanya'da devam etmek isteyen Türk öğrencilerin de bu sınava girmeleri gerekmektedir. Bunun dışında Türk öğrencilerin ÖSS sınavından başarılı olup kayıt yaptırma zorunluluğu vardır. Yabancı öğrencilerin, Almanya'da üniversite eğitimlerine başlamadan önce DSH dil yeterlilik sınavına girerek, Almancalarının dersleri takip edebilecek düzeyde olduğunu da ispatlamaları gerekmektedir. Almanya'daki üniversiteler müracaat anında müracaatçılardan M II veya M III düzeyinde Almanca bilgisi (700-900 saat arası) istemektedirler.

Türkiye'de Almanca tedrisatlı okullardan (Alman Lisesi, Avusturya Lisesi ya da Anadolu Liseleri) mezun olanların okullarından Almanca bildiklerine dair alacakları belgeler genellikle Alman Üniversiteleri tarafından yeterli görülmektedir. Ya da Ankara, İstanbul ve İzmir'deki Alman Kültür Merkezlerinden dil seviye sınavından alınacak bir belge de genellikle kabul görmektedir.

Studienkolleg: Studienkolleg üniversite öncesi yabancı öğrencilerin katıldığı bir hazırlık sınıfıdır. Almanya’da üniversite öncesi eğitim 12 yıl olduğundan dolayı kendi ülkelerinde 11 yıl eğitim gören öğrencilere yöneliktir. Studienkolleg üniversiteler bünyesindedir ve ücretsizdir. Bu programa katılabilmek için iyi seviyede Almanca bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Bir nevi üniversite ve lisans öncesi hazırlık programı olarak değerlendirilebilir.


Üniversiteler ise 3 farklı kategoriye ayrılır

-Fachhochschule (Meslek yüksek okulları)

-Lisans programları

-Master

Almanya’da Almanca Dil Eğitimi

Almanya'da dil eğitimi hem özel dil okullarında hem de üniversite bünyesindeki dil okullarında verilmektedir. Her seviyeye uygun dil programlarında haftalık 20-25-30 saatlik seçenekler sunulur ve süre öğrencinin isteğine göre 2 ile 48 hafta arasındadır. Dersler genellikle sabah programları ve öğleden sonra programları olmak üzere iki farklı periyot şeklindedir. Bazı merkezlerde her pazartesi başlayan kurslar mevcuttur. Kursiyer kurs öncesinde seviye tespit sınavına tabi tutulur ve seviyesine en uygun sınıfta dil eğitimine başlar. Sınıflardaki öğrenci sayısı ortalama 12 öğrenci olup 6-16 arası değişmektedir. Yetişkin gruplarında kursiyerin minimum yaşı 16'dır.

6-9 Ay arası devam eden Akademik yıl kursları Almanca'yı yoğun bir şekilde geliştirmek isteyen öğrencilere yöneliktir ve normal kurslara göre %30 daha ekonomiktir. Özellikle yüksek öğrenimini Almanya'da devam ettirmek isteyen öğrencilere tavsiye edilir.

DSH sınavı üniversiteye giriş için istenen bir sınavdır. Bu sınava hazırlık kursları kurs merkezlerinde vardır.

Almanca TestAS Sınavı

TestAS Sınavı dünya çapında 200’ü aşkın sınav merkezlerinde uygulanmaktadır. Sınav Alman üniversitelerine yabancı ülkelerden başvuruda bulanacak adaylar içerisinden en uygun ve yatkın öğrencileri saptama olanağı sunmaktadır. TestAS Sınav sonucunu görmek isteyen üniversitelerin çoğu başarılı bir sınav sonucunu başvuru aşamasında artı puan olarak değerlendirmektedir.

Ayrıntılı bilgi için http://www.testas.de web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Almanya Dil Okulları

CDC -CARL DUISBURG CENTREN
Köln, Berlin, Dortmund, Hannover, Münih. Saarbrücken Mannheim. Radolfzell am Bodensee

Almanya’daki en kaliteli dil okullarından bir olan Carl Duisberg Centren her yaşa ve her seviyeye uygun Almanca kursları vermektedir.

Kurs alternatifleri arasında Yüksek Öğretim için Almanca – Mesleki Almanca - DSH ve TestDaF’ye hazırlık – Almanca ve Kültür – Almanca ve Fun – Yetişkinler için Almanca – Gençler için Almanca olan CDC okullarının merkezi Köln’dür ve bunun dışında Almanya’da Berlin, Dortmund, Hannover, Mannheim, Münih, Saarbrücken ve Radolfzell am Bodensee olmak üzere yedi farklı yerde eğitim vermektedir. Modern sınıflar ile donatılmış merkezler kısa sürede Almancayı ilerletmek için her türlü olanağı içende barındırmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için www.cdc.de web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

DID -Deutch in Deutchland

Berlin, Munih, Frankfurt

2006 ve 2007 Yıllarında Almanya’nın en iyi dil okulu seçilen DİD eğitim felsefesi olarak sadece Almancayı öğretmekle yetinmeyip, bunun yanı sıra Alman kültürünü, Almanya'daki günlük yaşamı ve iş yaşamını, heyecan verici şehirleri ve çok çeşitli güzelliklere sahip kırsal alanları tanıtmayı da hedef olarak alır. Her yaş ve seviyeye uygun alternatifleri olan okulumuzun sunduğu programlar arasında Genel Almanca, Birebir Almanca, Yoğun Almanca, Mesleki Almanca, TestDAF ve DSH sınavlarına yönelik almanca ve yaz okulları bulunmaktadır.

Bu kaliteli programların içerisinde en çok popüler olan programlardan biri de öğrencilerini bir yıllık akademik dil programı eğitiminden sonra partner üniversitelerinden biri olan Fachochschule Aschaffenburg’a yerleştirmesidir.. Bunun dışında üniversite yerleştirme konusunda da destek sağlamaktadır.

Merkezleri Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan Berlin, Frankfurt ve Münihte bulunmaktadır.
Ayrıntılı bilgi için http://www.did.de/ web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

SPRACHCAFFE Dil okulları

Frankfurt, Düsseldorf, Munih
Uluslararası dil okul zincirlerinden biri olan okulumuzun her seviye ve yaşa uygun genel ve bire bir Almanca dersleri, uzun dönemli eğitim için 24 ya da 36 haftalık Akademik Yıl kursları bulunmaktadır.

Almanya ve Avrupa’nın finans merkezlerinden biri olan Frankfurt’taki merkezi şehrin kültür bölgelerinden biri olan Sachsenhausen'de yer alır. Bu şık bölge, gösterişli butikleri, zarif cafeleri ve barları ile çok geniş alışveriş seçenekleri sunar. Günlük aktiviteler arasında müzelere, sanat galerilerine ve Frankfurt civarına günlük geziler ve spor etkinlikleri bulunmaktadır. Öğrenciler, öğrenci dairelerinde çift ya da tek kişilik oda seçenekleri ya da aile yanında konaklama tercih edebilirler.

Okulun diğer merkezi Almanya’nın tekstil ve fuar merkezlerinden bir olan Düsseldorf’ta bulunmaktadır. Sprachcaffe Almancayı kısa ve ekonomik biçimde ve sıcak bir bir ortamda öğrenmek isteyenler için ideal olan okullardan biridir.

Ayrıntılı bilgi için http://www.sprachcaffe.com/ web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Almanya Yaz Okulları

Yazın haziran, temmuz ve ağustos aylarında 10-18 yaş arası çocuk ve gençlere yönelik Almanca kurslarının yanı sıra kültürel ve sosyal aktivitelerin iç içe olduğu programlardır. Yaz kurslarında dersler, genellikle sabah yapılmakta, öğleden sonra bu konuda uzmanlaşmış rehber öğretmenler eşliğinde geziler, spor faaliyetleri, bilgi yarışmaları, sinema günleri düzenlenmekte, tarihi ve turistik yerlere geziler düzenlenmektedir. Ayrıca farklı uluslardan gelmiş öğrencilerle iyi bir kültür alışverişi yapılabilmekte ve gençlerin gelişimine olumlu katkı sağlayabilmektedir. Global Vizyon uzman eğitim danışmanları ve yılların birikimi öğrencinin kayıt aşamasından sonraki tüm işlemlerini gelişimini takip eder.

Almanya'nın en saygın yaz okulu organizasyonlarıyla çalışan Global Vizyon öğrenciye şunları sağlamaktadır: Öğrenciye en uygun okulun öğrenci velisiyle birlikte belirlenmesi ve kaydının yapılması, okuldan kabul belgelerinin getirilmesi, konaklamanın seçilmesi ve öğrenciye bildirilmesi, vize işlemlerinin yürütülmesi, uçak bileti organizasyonu, öğrenci karşılama ve transferinin sağlanması, sağlık ve yolculuk sigortalarının yapılması, kurstaki durumunu gözleme ve dönüş karşılamasını sağlama... 

Humboldt Institute   

www.humboldt-institut.org
Almanya'nın en büyük yaz okulu organizasyonu tarafından ve Almanya'nın en gözde merkezlerinde düzenlenen Almanca yaz kurslarına 11-18 yaş arası öğrenciler katılabilir. 153 farklı milliyetten binlerce öğrenciye 30 senden fazladır dil eğitimi sunan Humbolt İnstitute Almanya’nın genelinde 19 farklı merkezde kurs sunmaktadır. 

Dersler
5-10 kişilik sınıflarda haftada 25 ders olarak program takip ederler. Daha yoğun programlar bazı merkezlerimizde mevcuttur. 

Konaklama ve yemek
Öğrenciler genellikle modern ve ferah yurt konaklamasında ya da iyi seçilmiş ailelerde tam pansiyon konaklamalarda kalmaktadırlar. 

Kurs Merkezleri

Meersburg
Almanya'nın en turistik merkezlerinde birisi olan Meersburg kasabası, Constance gölü, Bavarian Allgau ve İsviçre Alplerinin eteklerinde kurulmuş bir kasabadır. Okul binası olarak "Baroque Castle" binası kullanılır. 

Yaş: 15-18
Konaklama: Tam pansiyon olarak aile yanında.
Haftalık Ders: 25
Zamanlar ve Süresi: Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında 2-4 hafta arası.

Kirchheim Teck

Küçük ve antik bir klasik Almanya kasabası olan "Kirchheimbolanden" 18 yy. da Princes of Nassau-Weilburg’un mekânı idi. Günümüzde mimarisi, kiliseleri, kuleleri ile hala Prensesin izlerini taşımaktadır.

Yaş: 15-18
Konaklama: Okulda tam pansiyon paylaşımlı yurt odaları
Haftalık Ders: 30
Süre ve Zaman: Haziran; Ağustos

Schmallenberg –Bad Fredeburg 

26 000 nüfuslu Schmallenberg’de Akademia Bad Fredeburg isimli okulda yaz kampını 15 -18 yaş grubuna sunmaktadır. 30 ders olarak sunulan Almanca dersleri 22 Haziran’dan itibaren başlamaktadır.   

Munih
Almanya’nın en güvenli şehirlerinden biri olan Munih şehir merkezinde bulunan okul 15-18 yaş grubunu kabul etmektedir. Haftada 30 ders almanca sunulmaktadır. 3 Ağustos’ta 3 hafta olarak sunulan program da konaklama 2-4 kişilik odalarda sağlanmaktadır. 

Lindenberg
Linderberg 12 000 nüfuslu Avusturya ve İsviçre sınırına yarım saat mesafede bulunan çok güzel bir kasabadır. 10-14 ile 14-17 yaş arasını kabul eden okul geniş bir alan üzerine kurulmuştur. 180 yataklı yurtta kampüs konaklama 3-4 kişilik odalarda kalınmaktadır. Aile yanı konaklamalarda ise tek kişilik ya da paylaşımlı oda seçenekleri mevcuttur. Tam gün geziler Munih, Stuttgard, Avusturya’ya yapılmaktadır.  Dilerse öğrenciye yoğun kurs programı da sunulmaktadır.

Affhöllerbach
Bu merkezimizde 25 ders olarak almanca dersleri sunulur. 29 Haziran’da başlayan program 10-14 yaş grubuna program sunmaktadır.  Konaklamalar yatakhane tarzı Bungolow evlerde 2-5 kişilik odalarda sağlanmaktadır. 

Reimlingen
Tarihi şehir olan Noerdlingen’e sadece 4 kilometre mesafede olan Reimlingen tarihi ile öne çıkan bir yerdir. 25 ders olarak görülen Almanca dersleri 5-10 kişilik sınıflarda sunulur. 6 Temmuz’dan itibaren sadece 3 haftalık bir yaz okulu vardır. Konaklamalar 2-3 kişilik yurt odalarında sunulmaktadır. 

Ellwangen
1200 yıllık tarihi olan, sayısız gölle çevrili 25 000 nüfuslu harika bir kasabadır. Doğa güzelliği ve tarihi ile nefes kesen bir doğaya sahip olan bölgede olan okulumuzun adı Schoenenberg House’dur. Dersler haftada ders olarak sunulur. Konaklamalar paylaşımlı odalarda yurt ortamında ayarlanır. 29 Haziran’dan 19 Temmuza kadar devam eden program da geziler Munih, Sttutgard, Rothenburg, Nordlingen düzenlenir. Yaş grubu 15-18 yaş arasındadır.

Schloss Torgelow
Berlin’e sadece 2 saat mesafede olan Torgelow gölüne çok yakın olan turistik kasaba olan Torgelow’da dersler haftada 30 ders olarak sunulmaktadır. Konaklamalar tam pansiyon olarak 2-3 kişilik odalarda ayarlanmaktadır. 20 Temmuz’da başlayacak olan program 9 Agustos’ta biter. Ekstra at binme dersleri de sunulmaktadır. 14-17 yaş grubu kabul edilmektedir.

Bad Honnef
Oldukça yumuşak iklimi ile bilinen Rhine, Bonn şehrine sadece 35 kilometre mesafededir. Eğitim Hagerhof Manor lisesinde sunulmaktadır. 6 Temmuz’da başlayan 3 haftalık program 26 Temmuz’da biter. 15-18 yaş grubunu kabul eden okulda ekstra at binme dersleri verilmektedir.

Freiburg
Freiburg Almanya’nın güneyinde ve güneşli bir şehirdir. Sınır komşuları Fransa ve İsviçre’ye çok yakın olduğu için bazı tam gün geziler bu ülkelere yapılmaktadır. Dersler tarihi okul binasında ve konaklamalar paylaşımlı olarak okula 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan yurtta ayarlanır. 27 Temmuz’dan itibaren 3 hafta olarak sunulan program 16 Agustos ta bitmektedir. Okul sadece 15-18 yaş grubunu kabul eder.

Berlin
Berlin’e çok yakın olan Lehnin kasabası 12000 nüfuslu çok güzel bir kasabadır. 25 ders olarak sunulan programda Konaklamalar 2-3-4 kişilik yatakhanelerde tam pansiyon olarak sunulur. 6 Temmuz’da sadece 3 hafta olarak sunulan programda yaş ortalaması 10-14 yaş arasıdır. Ekstra yelkencilik dersleri de sunulmaktadır.

Schlosswittgestein
Cologne şehrine 120 km mesafe de olan Wittsgenstein de bulunan okulun inanılmaz güzellikte bir doğal güzelliği vardır. Haftada 25 ders görülür ve 3-4 kişilik banyosu özel odalarda kalınmaktadır. 8-12 yaş grubunu kabul eden okul da program 6 Temmuz’da başlar ve 26 Temmuz’da biter .  

DID – GERMAN FOR JUNIORS

Standard Courses 15
Yaş Grubu:  12-16 yaşları arası tüm öğrenciler bu programa katılabilirler.
Kurs İçeriği: Genel Almanca dersleri
Kurs Yeri: Aschaffenburg; 65000 nüfuslu, Main nehri yakınlarında, Frankfurt havaalanına 40km uzaklıkta küçük bir kasabadır.  Lörrach:  50000 nüfuslu, meyve bahçeleri ile ünlü, Fransa ve İsviçre sınırlarından birkaç km uzaklıkta ayrıca Freiburg şehrine çok yakın bir kasabadır.
Kurs süresi:  2 haftadan 6 haftaya kadar kurslar sunulmaktadır.
Kursun sunulduğu aylar:  Temmuz ve Ağustos
Derslerin sunulduğu seviyeler: A2 seviyesinden C1 seviyesine kadar (başlangıç seviyesindeki öğrenciler için uygun değildir.)
Ders sayısı (haftalık):  15 ders
Sınıf başına düşen öğrenci sayısı: 10 – 12 (maksimum 15)
Aktivite programı: Haftada 4 farklı aktivite sunulmaktadır, ayrıca hafta sonları bir gezi düzenlenmektedir.
Konaklama:  Aile yanı, iki kişilik odalarda tam pansiyon.

Standard Courses 20

Yaş Grubu:  14-17 yaşları arası tüm öğrenciler bu programa katılabilirler.
Kurs İçeriği:  Genel Almanca dersleri
Kurs Yeri:  Augsburg:  250000 nüfusu olan şehir, Münich’e trenle 30dk uzaklıktadır.  Tipik Alman kültüründen biraz farklı olarak, bu şehir tarihi çeşmelerle dolu, insanların sokak kahvelerinde oturup hoş vakit geçirdikleri sanatsal tarihiyle de ön plana çıkmaktadır.  Köln:  1 milyon nüfuslu Köln şehri Almanya’nın en gözde katedrali olan Köln Katedrali ile ünlüdür.  Cafe ve restaurantlarla dolu ve son derece hareketli bir şehirdir.  Ayrıca Belçika, Hollanda gibi ülkelere tren ile birkaç saat uzaklıktadır.  Nuremberg:  500000 nüfuslu bu şehir eski zamanlarda Avrupa’nın en gözde ve zengin finans merkezlerinden biriydi.  Her ne kadar şu anda modern bir şehirde bulabileceğiniz her şeyi bu şehirde de bulmanız mümkün olsa da, şehrin dört bir yanını süsleyen kilise ve saraylar sayesinde tarihi güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemeyi başarmıştır.
Kurs süresi:  2 haftadan 7 haftaya kadar kurslar sunulmaktadır.  Bu süreler kurs yerine göre değişmektedir.
Kursun sunulduğu aylar:  Temmuz ve Ağustos
Derslerin sunulduğu seviyeler:  A2 seviyesinden C1 seviyesine kadar (başlangıç seviyesindeki öğrenciler için uygun değildir.)
Ders sayısı (haftalık):  20 ders
Sınıf başına düşen öğrenci sayısı: 10 – 12 (maksimum 15)
Aktivite programı: Haftada 3 farklı aktivite sunulmaktadır, ayrıca haftasonları bir gezi düzenlenmektedir.
Konaklama:  Aile yanı, iki kişilik odalarda tam pansiyon.

Residence Courses 20

Yaş Grubu: Höchst 10-14 yaş arası, Berlin 14-17 yaş arası öğrenciler için sunulmaktadır.
Kurs İçeriği:  Genel Almanca dersleri
Höchst Şehri:  Frankfurt’a çok yakın olan 10000 nüfuslu bir kasabadır.  Ormanlar ve şatolarla çevrili çok güzel bir bölgededir.
Höchst Yurdu: Yurtta odalar ve dersliklerin yanı sıra, büyük bir konferans salonu, aktivite odaları ve büyük bir parkta bulunmaktadır.  Futbol ve basketbol sahalarının yanı sıra, barbekü alanları da mevcuttur. Bu yurtta 2-3 kişilik odalar ve her kat için banyo-tuvalet bulunmaktadır.  Ayrıca her katın öğrencilerden sorumlu görevlisi vardır.
Berlin Şehri:  Almanya’nın başkenti olan Berlin Avrupa’nın en gelişmiş ve en kozmopolit şehirlerinden birisidir.  Ayrıca Berlin Avrupa’nın Londra ve Paris’ten sonra üçüncü en büyük şehridir.
Berlin Yurdu:  Yurt Berlin’in güney kısmında yeşil ve şehirden daha sessiz bir bölgededir.  S-Bahn (bir tür şehir içi tren sistemi) ile Berlin şehir merkezi ve en popüler mekanlar 15 dk uzaklıktadır.  Yurtta 2-3 kişilik odaların yanı sıra, internet cafe, ortak oturma odaları, kafeterya ve etkinlik alanları bulunmaktadır.
Kurs süresi:  2 haftadan 6 haftaya kadar kurslar sunulmaktadır.
Kursun sunulduğu aylar:  Temmuz ve Ağustos (Bu süreler kurs yerine göre değişmektedir.)
Derslerin sunulduğu seviyeler:  A2 seviyesinden C1 seviyesine kadar (başlangıç seviyesindeki öğrenciler için uygun değildir.)
Ders sayısı (haftalık):  20 ders
Sınıf başına düşen öğrenci sayısı:  10 – 12 (maksimum 15)
Aktivite programı:  her öğleden sonra ve her akşam farklı aktiviteler sunulmaktadır.  Bu aktivitelerden bazıları; şehir turu, spor aktiviteleri, açık yüzme havuzu, basketbol ve futbol turnuvaları, Darmstadt, Aschaffenburg veya Breuburg kalesine geziler, tiyatro workshoplarıdır.
Konaklama:  yurt konaklamalı, tam pansiyon

Almanya’da Üniversite Eğitimi

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım