Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yale University

Yale University

Yale University – Yale Üniversitesi, kurulduğu 1701 yılından bu yana kendini bilgiyi büyütmeye ve paylaşmaya, inovasyona, ilham vermeye ve gelecek nesiller için kültürel ve bilimsel bilgileri korumaya adayan Yale Üniversitesi yaklaşık 6.000 lisans, 7.500 yüksek lisans öğrencisine ev sahipliği yapıyor. Kültürel farklılığı teşvik eden Yale University, yeni nesil dünya liderlerini yetiştiriyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Genel Bilgiler

Yale Üniversitesi başvuru zamanı

Başta George Bush ve Hillary Clinton olmak üzere dünyaca ünlü liderlerin eğitim gördüğü Yale University’nin erken kayıt tarihi 1 Kasım, normal kayıt için ise son tarih 2 Ocak. 


Yale Üniversitesi fiyatları

Yale Üniversitesi’nde yıllık eğitim ücretleri 70.000 – 85.000 dolar arasında değişiyor.

Yale Üniversitesi bölümleri:

Anthropology

Applied Mathematics

Applied Physics

Archaeological Studies

Architecture

Art

Astronomy

Astrophysics

Biomedical Engineering

Chemical Engineering

Chemistry

Cognitive Science

Ecology and Evolutionary Biology

Economics

Electrical Engineering

English

Environmental Engineering

Film and Media Studies
French 

Lokasyon

123 farklı ülkeden öğrencinin eğitim aldığı Yale Üniversitesi, Connecticut eyaletinin ikinci en büyük şehri olan New Haven’da bulunuyor. Yale University, her tarafında sanatın bir başka formunun bulunduğu bu şehre, Yale Sanat Galerisi gibi gotik mimari konusunda şaheser sayılacak binalarla katkıda bulunuyor. Yale Üniversitesi’nin uluslararası araştırma, öğretim ve öğrenme faaliyetleri, tüm akademik alanlarda birbirinden çeşitli merkez ve programlarla yürütülüyor. Yale Üniversitesi’nin merkez kampüsünün kalbinde yer alan 16 katlı Sterling Memorial Kütüphanesi, raflarında 2,5 milyondan fazla eser barındırıyor.

Üniversitenin Başarıları

  • Yale Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 20’de yer alıyor.

  • Yale Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversiteler arasında ilk 10’da bulunuyor.

  • Yale Üniversitesi’nin tarih, hukuk, İngiliz dili ve edebiyatı, biyoloji ve iktisat bölümleri dünyada ilk 10’da yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 720 - 770 SAT Reading ve Writing puanı

  • En az 730 - 790 SAT Math puanı

  • En az 33 - 35 ACT Composite puanı

  • En az 100 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 7 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım