Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of Strathclyde

University of Strathclyde Hakkında

University of Strathclyde Hakkında

University of Strathclyde İskoçya’nın Glasgow şehrinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. İskoçya’da bulunan 15 üniversiteden biri olan University of Strathclyde, İskoç üniversiteleri arasında araştırma gelirleri açısından 3. sırada yer almaktadır. Ayrıca, 1796 yılında kurulan University of Strathclyde İskoçya’nın en büyük 3. Üniversitesidir. Birleşik Krallık’taki tüm üniversitelerin katıldığı sıralamalarda ilk 20 içerisinde yer alan University of Strathclyde 2012 ve 2019 yıllarında Times Higher Education ödüllerinde 2 defa yılın en iyi üniversitesi seçilmiştir. Ayrıca University of Strathclyde, yüksek öğretim kurumlarına özel olarak verilen Queen’s Anniversary Prize ödülüne 2019 ve 2021 yıllarında layık görülmüştür.

University of Strathclyde Engineering, Humanities & Social Sciences, Science, Strathclyde Business School 4 farklı fakültede 600 kadar lisans ve yüksek lisans bölümünde eğitim vermektedir. University of Strathclyde, öğrencilere en iyi kampüs imkanlarını ve tesisleri sunmak için 17 yıllık gelişim planının bir parçası olarak 2025 yılına kadar, kampüse bir milyar sterlin yatırım yapmayı planlamaktadır.

 

Neden University of Strathclyde

University of Strathclyde’ın en çok tercih edilme sebebi sunduğu yüksek eğitim kalitesi ve araştırma alanlarına ayırdığı yüksek bütçelerdir. University of Strathclyde 20 farklı bölümde tüm İngiliz üniversiteleri arasında ilk 10’a girmiştir. University of Strathclyde’nin ilk 10’a girdiği bölümler: Communication and Media 1. sırada , Pharmacology & Pharmacy 1. sırada, Accounting and Finance 2. sırada, Social Policy 3. sırada, Subjects allied to Medicine 3. sırada, Chemical Engineering 4. sırada, Social Work 4. sırada, Economics 5. sırada, Bioengineering 6. sırada, Chemistry 6. sırada, Civil Engineering 6. sırada, Law 6. sırada, Politics 6. sırada, Architecture 7. sırada, Biological Science 7. sırada, Electrical and Electronic Engineering 7. sırada, Mechanical Engineering 8. sırada, Business Management & Marketing 9. sırada, History 9. sırada, Education 10. sırada

University of Strathclyde Dünya Başarı Sıralamaları

University of Strathclyde Dünya Başarı Sıralamaları

University of Strathclyde, The Guardian’ın The best UK universities 2024 – Rankings sıralamasında 16. sırada yer almaktadır.

University of Strathclyde, The Complete University Guide - University Ranking (UK) sıralamasında 32. sırada yer almaktadır

University of Strathclyde, THE (Times Higher Education) - University Ranking, dünyadaki tüm üniversiteleri içeren sıralamada 401-500 aralığında yer almaktadır.

University of Strathclyde, QS - World University Ranking, dünyadaki tüm üniversiteleri içeren sıralamada 325. sırada yer almaktadır.

 

 

University of Strathclyde Öğrenci Sayıları

University of Strathclyde’da aktif olarak 25.715 öğrenci eğitim görmektedir. Toplam öğrenci nüfusunun 16.215’i lisans, 9.500 kadarı yüksek lisans öğrencilerinden oluşmaktadır. University of Strathclyde'da kayıtlı olan 25.715 öğrencinin yaklaşık %17'si uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.

University of Strathclyde Sosyal Olanakları

 

University of Strathclyde 31 milyon sterlin değerindeki modern spor kompleksi, fitness alanları, spor salonları, serbest ağırlık alanları, squash kortları ve yüzme havuzları içermektedir. University of Strathclyde bünyesinde 50 farklı spor kulübü bulunmaktadır. Öğrenciler bu sayede farklı spor dallarını deneyebilmektedir. University of Strathclyde kampüsünde 25'ten fazla modern bilgisayar laboratuvarı ve 1350'den fazla bilgisayar bulunmaktadır. Bunların 450'si istediğiniz herhangi bir zamanda kullanabileceğiniz kütüphane gibi alanlara konumlandırılmıştır. University of Strathclyde Andersonian Kütüphanesi 1 milyondan fazla basılı kitap, 550 bin e-kitap ve 38 bin dergi içeren 5 katlı büyük bir kütüphanedir. Kütüphane 2000’den fazla okuma alanı ve 450 bilgisayar ile University of Strathclyde öğrencilerin yoğun kullanımındadır.

 

 

University of Strathclyde Şehir ve Bölge Hakkında

University of Strathclyde'nin yer aldığı Glasgow şehri, TimeOut tarafından dünyanın en iyi on şehri arasında yer seçilmiştir. Glasgow Zengin tarihi ve kültürü ile turistlerin ve öğrencilerin ilgilerini çeken İskoçya'nın en dinamik ve çekici şehirlerinden biridir. Glasgow, İskoçya'nın en büyük ve en kozmopolit şehridir. University of Strathclyde, Glasgow şehrinin merkezinde yer aldığı için öğrenciler aldıkları eğitimin yanında gezilecek birçok yer, alışveriş yapılacak birçok mağaza ve sosyalleşilebilecek birçok eğlence mekanı bulunmaktadır.

Glasgow, İskoçya'nın kıymetli şehirlerinden biridir. Öğrencilerin keşfedebileceği birçok tarihi ve turistik bölgeye ev sahipliği yapmaktadır. Glasgow Katedrali, şehirdeki en önemli tarihi yapıların başında gelirken, Kelvingrove Sanat Galerisi ve Müzesi, İskoçya'daki en büyük sanat koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Glasgow Green, yürüyüş yapmak, koşmak veya piknik yapmak için ideal bir parkken, Sauchiehall Caddesi, alışveriş olanakları, restoranları ile öğrencilerin ve turistlerin uğrak noktalarından biridir. King's Theatre ve Theatre Royal Glasgow, ünlü tiyatro eserleri ve performansları ile unutulmaz bir deneyim sunmaktadır. Glasgow, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile turistlerin ve öğrencilerin ilgisini çeken bir şehirdir.

 

 

Devamını Oku

University of Strathclyde Türk Öğrenciler İçin Başvuru Koşulları

University of Strathclyde Türk Öğrenciler İçin Başvuru Koşulları

University of Strathclyde Türk öğrenciler tarafından ilgi gören bir İngiliz üniversitesidir. University of Strathclyde kabul oranı %42’dir.

Hazırlık başvuru yapmak isteyen öğrencilerden

·        IELTS 5.0

·        65/100 başarı oranına sahip lise diploması

Lisans bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

  • IELTS 6.5
  • Hazırlık eğitimi (Belirli durumlarda, hazırlık eğitimine ihtiyaç duymadan doğrudan 1. yıldan başlayabilmektedir.)

·        75/100 başarı oranına sahip lise diploması

Yüksek Lisans Bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

  • IELTS 6.5

·        Lisans Diploması: 2.7-3.0/4.0

 

Devamını Oku

University of Strathclyde Popüler Bölümleri

University of Strathclyde Popüler Bölümleri

University of Strathclyde 600’den fazla lisans ve yüksek lisans bölümünde aktif olarak eğitim veren büyük bir üniversitedir. Belirli bölümler diğerlerine oranla öğrenciler tarafından daha çok tercih edilmektedir.

University of Strathclyde En Çok Talep Gören Lisans Bölümleri

·        Business Administration

·        Computing Science

·        Software Engineering

·        Data Analytics

·        International Business

·        Business Enterprise & Business Law

·        Law

·        Aero-Mechanical Engineering

·        Civil Engineering

·        Psychology

University of Strathclyde En Çok Talep Gören Yüksek Lisans Bölümleri

·        Advanced Software Engineering

·        Advanced Computer Science

·        5G Advanced Communications

·        Information Management

·        Digital Health Systems

·        Social Innovation & Entrepreneurship

·        Business & Management

·        MBA

·        Law

·        Civil Engineering

University of Strathclyde PHD Programları

University of Strathclyde 46 farklı program ile PhD eğitimi vermektedir. University of Strathclyde PhD program ücretleri 16.000 sterlin ile 23.000 sterlin arasında değişmektedir. Research Excellence Framework sonuçlarına göre University of Strathclyde tarafından yapılan araştırmaların %90’ı 'world leading' veya 'internationally excellent' olarak değerlendirilmiştir. University of Strathclyde sadece bilimsel araştırmaların yapıldığı Technology and Innovation Centre adı altında 5000 metrekarelik bir alanda 1200 farklı araştırmacının bulunduğu büyük bir araştırma merkezine sahiptir.

University of Strathclyde Online, Uzaktan Eğitimler

University of Strathclyde, 1 lisans ve 30 yüksek lisans programı ile MyPlace platformu üzerinden uzaktan eğitim vermektedir. University of Strathclyde Online'da sunulan uzaktan eğitim programları arasında, işletme, mühendislik, fen bilimleri ve sosyal bilimler gibi çeşitli alanlarda lisans ve yüksek lisans programları yer almaktadır. University of Strathclyde yüksek lisans bölümleri genellikle part-time olup 36 ay sürmektedir. Bu programlara katılım için IELTS 6.0 veya IELTS 6.5 gereklidir. University of Strathclyde online eğitim programlarını tercih eden öğrenciler zamandan ve mekandan bağımsız olarak eğitim alabilmektedir. University of Strathclyde uzaktan eğitimleri ile örgün eğitim arasında herhangi bir kalite farkı bulunmamaktadır.

Devamını Oku

University of Strathclyde Burs ve İş Olanakları ve Fiyatları

University of Strathclyde Burs ve İş Olanakları ve Fiyatları

University of Strathclyde’de eğitim alan Türk öğrenciler haftada 20 saat part time işlerde çalışma hakkı elde etmektedir. Öğrenciler kampüs içerisinde çeşitli işlerde veya şehirde bulunan part time işlerde çalışabilmektedir.  Buna ek olarak University of Strathclyde mezunu olan Türk öğrenciler, mezuniyet sonrası 2 yıl çalışma ve yaşama hakkına sahip olurlar.

University of Strathclyde öğrencilerinin ve mezunlarının istihdamı konusuna büyük önem vermektedir. Öğrenciler daha ilk kaydoldukları anda, University of Strathclyde Kariyer Merkezi tarafından iş dünyasının ihtiyacı olan gerekli yeteneklerin sağlanabilmesi için çeşitli eğitimler ve birebir danışmanlık hizmetleri öğrencilere verilmektedir. Tüm bunlara ek olarak, öğrencilerin sektörel deneyim kazanabilmesi için staj ve Placement olanakları University of Strathclyde tarafından MyCareerHub Strathclyde platformu üzerinden paylaşılmaktadır. Birleşik Krallık’taki büyük firmalar bu platform üzerinden çeşitli staj ve iş ilanları yayınlamaktadır. Ekstra olarak, University of Strathclyde Kariyer Merkezi öğrencilere cv hazırlama, doğru iş görüşmesi gibi alanlarda yol göstermektedir. University of Strathclyde sadece öğrencilerin kariyer planlamasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda mezunlarının üniversiteden sonraki 5 yıl boyunca iş bulmalarına da yardımcı olmaktadır.

 

University of Strathclyde Eğitim Fiyatları ve Burs olanakları

University of Strathclyde Hazırlık Ücreti: 18.000 £

University of Strathclyde Lisans Ücretleri: 18.000 £- 24.000 £

University of Strathclyde Yüksek Lisans Ücretleri: 21.000 £- 24.500 £

University of Strathclyde MBA Program Ücreti: 40.000 £

University of Strathclyde Burs olanakları: Başarılı öğrencilere 1.000£ ila 8.000£ arasında burs olanağı bulunmaktadır. Lisans ve yüksek lisans bölümleri arasında farklı burs seçenekleri bulunmaktadır. Daha fazla detay ve bilgi için yurtdisiuniversiteler.com veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım