Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of Westminster

University of Westminster Hakkında

Westminster Üniversitesi, İngiltere'nin önde gelen devlet üniversitelerinden biridir. Üniversite, ülkedeki ilk teknik enstitüdür. Westminster Üniversitesi, 1838 yılında kurulmuş ve 1992 yılında üniversite olmuştur.

Westminster Üniversitesi, araştırma kalitesi açısından ülkedeki en iyi 60 üniversite arasında yer almaktadır (The Times). En son Araştırma Mükemmelliği Çerçevesine göre, üniversitenin araştırmalarının %90'ı "küresel olarak tanınan" araştırmalar olarak değerlendirilmiştir. İletişim ve medya çalışmalarının neredeyse üçte ikisi "dünyanın en iyisi" veya "mükemmel" olarak derecelendirilmiştir. Üniversite, Ebola virüsü ve meme kanseri gibi küresel sorunlarla ilgili araştırmalara katkıda bulunmuştur.

Neden University of Westminster?

Westminster Üniversitesi, 1838'de İngiltere'nin ilk teknik okulu olarak kurulmuştur. Daha sonra, Westminster Üniversitesi multidisipliner hale gelmiştir ve bugün popüler uzmanlık alanlarındaki kaliteli programlarıyla ilerici bir üniversite haline gelmiştir. İngiltere'de İlk ücretli film gösterisi bu üniversitenin duvarları içinde yapılmıştır. İlk Avrupa fotoğraf stüdyosu da Westminster Üniversitesi’nde açılmıştır. Üniversite, çok çeşitli akademik programlar, uzmanlıklar ve yönergelerle eğitim vermektedir. Sunulan kursların çoğunun diğer üniversitelerde neredeyse hiçbir benzeri yoktur.

Önde gelen devlet üniversitelerden biri olan Westminster Üniversitesi, 180 yılı aşkın bir süredir dilbilim, gazetecilik, mimarlık, işletme ve doğa bilimleri alanlarında profesyonel uzmanlar yetiştirmektedir. Birçok devlet başkanı, tıpta Nobel ödüllü, unvanlı yönetmenler ve müzisyenler, bilim adamları ve Olimpiyat madalyalıları Westminster Üniversitesi'nde eğitim görmüştür.

Westminster Üniversitesi, son yıllarda kampüslerini iyileştirmek için 60 milyon sterlinden fazla bütçe ayırmıştır. 

University of Westminster Dünya Başarı sıralamaları;

Westminster Üniversitesi, İngiliz Milletler TopluluğuÜniversiteleri Birliği (ACU), Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA), Birleşik Krallık Üniversiteleri üyesidir.

Westminster Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir. QS sıralamasında ilk 750'de yer almaktadır. Üniversite, sanat ve beşeri bilimler, sosyal bilimler ve yönetim alanlarında en iyiler arasındadır. Üniversite, bağımsız THE üniversite sıralamasında ilk 100'de yer almaktadır. Westminster Üniversitesi Times/Sunday Times 2020'ye göre İngiltere'de 119. sırdadır ve Britanya'da Guardian-2020 göre 80. sıradadır. 

University of Westminster Öğrenci sayıları;

Westminster Üniversitesi, uluslararası öğrenciler arasında en popüler üniversitelerden biri olarak kabul edilir. 2016 yılında İngiltere'deki en çok uluslu üniversite seçilmiştir. (Times Higher Education World University Rankings, 2016). Toplam öğrenci sayısı 17.000 kişiye ulaşmaktadır ve bunların 8.000'i 160 dünya devletini temsil eden yabancılardan oluşmaktadır. Westminster Üniversitesi’nin kadın öğrenci sayısının erkeklere öğrencilere oranı 61/39’dır. Hocaların ve çalışanların %30'u yabancıdır.

Devamını Oku

University of Westminster Mezun olan Ünlüler


Vivienne Westwood – Moda tasarımcısı

Rafik Abdessalem – Tunus Dışişleri Bakanı 

Paul Xuereb – Malta Cumhurbaşkanı 

Sir Alexander Fleming – Nobel Tıp Ödülü 

Christopher Bailey – CEO Burberry

Arthur Max – Oscar adayı ve BAFTA ödüllü sanat yönetmeni

Ahmed Inaz – Maldivler Maliye ve Hazine Bakanı 

Nick Mason – Müzisyen , Pink Floyd

University of Westminster Sosyal Olanakları;

Westminster Üniversitesi’ndeki öğrenci hayatı etkinliklerle doludur, burada düzenli olarak ustalık sınıfları, konserler ve tiyatro gösterileri düzenlenmektedir. Öğrenciler ilgilendikleri kulüplere ve topluluklara katılmaktadır:

 • Anime kulübü
 • Mimarlar Topluluğu
 • Biyokimya kulübü
 • Satranç klübü
 • Koro
 • Çekişme klübü
 • Diş Hekimi Kulübü
 • Feminist topluluk
 • Cyber spor.

Spor, üniversite hayatında büyük bir rol oynamaktadır. 1883'te burada, uzun süredir ülkenin en büyük takımı olan bir öğrenci atletizm takımı açılmıştır. 1908'de Westminster Üniversitesi, Olimpiyat Oyunlarının açılış ve kapanış törenlerini düzenlemiştir ve üniversite uzun yıllar yüzücülere, boksörlere ve bisikletçilere çalışma ödülü vermiştir. Ancak atletizm üniversitedeki en güçlü yön olarak kabul edilmektedir. 

Öğrencilere kolaylık sağlamak için tüm koşullar yaratılmıştır. Büyük bir kütüphane ve yurt bulunmaktadır. Ek olarak, bilimsel gruplara ve seçkin derneklere üyedir.

Üniversitenin akademik altyapısı şunları içerir: Kütüphane (7/24 açık), atölyeler-laboratuvarlar, IT merkezi, kahvehaneler ve kantinler, sağlık merkezi, Londra'nın en iyi olan mimari stüdyoları, müzik stüdyoları ve tiyatro atölyeleri bulunmaktadır.

Westminster Üniversite Şehir ve Bölge Hakkında;

Westminster Üniversitesi, Londra'nın tarihi bölgesi Westminster'da yer almaktadır. Yabancı öğrencilerin İngiltere'nin tam merkezinde yaşaması çok büyük avantajdır. Üniversiteden çok uzak olmayan, krallığın ana cazibe merkezleri - Buckingham Sarayı, Westminster Abbey, Whitehall'ın canlı barları, geçit törenleri okula oldukça yakındır. Üniversitenin üçü Westminster'da olmak üzere dört kampüsü vardır. Üniversitenin ana binası İngiliz başkentinin kalbindeki Regent Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Harrow kampüsü ,Yakın zamanda yenilenmiş yenilikçi bir kampüs olan Londra'daki en modern binalardan biridir. Tasarım, medya ve sanat fakültelerine ev sahipliği yapmaktadır.

Marylebone kampüsü, Londra'nın kalbindeki merkez kampüs 2010-2012'de inşa edilmiştir, bu nedenle en modern mimarisi ve donanımı, yenilikçi teknik donanımı ve geniş sınıfları ile öne çıkmaktadır. Öğrenciler burada mimarlık ve işletme programlarında eğitim görürler.

Little Titchfield Street kampüsü, Yakın zamanda yenilenen kampüs, okuma ve bilgisayar odalarının yanı sıra devasa bir hukuk fakültesine sahip en büyük üniversite kütüphanesini içermektedir.

Regentkampüsü, Londra'nın merkezindeki caddelerden birinde yer almaktadır. Prestijli, saygın ve hareketli Regent Caddesi öğrencilerin uğrak noktasıdır. Kampüste bir öğrenci merkezi (Öğrenci Birliği), mükemmel eğlence alanları ve modern bilgisayar laboratuvarları bulunmaktadır. Sosyal ve beşeri bilimler fakülteleri ve bölümleri bu kampüste bulunmaktadır.

Westminster Üniversitesi başvuru koşulları

Türk Öğrenciler için giriş kriterleri;

Lisans Programları için şartları;

Türk öğrencilerin A-Levels, IB, Foundation diplomalardan birine sahip olması gerekmektedir veya denkliği olan bir Türk üniversitesinde bir yılı bitirmek gereklidir. Belgeleri üniversiteye teslim etmeden önce, başvuru sahipleri İngilizce dil bilgisi için sınava girmektedir. Üniversite, IELTS veya TOEFL sonuçlarını kabul etmektedir. En az 6 IELTS puanı ya da TOEFL sınavından 78 veya daha yüksek puan alınması gerekir. Üniversite, A-Level'i kabul eder. Uluslararası Bakalorya (IB) diploması, kabul için bir artı olmaktadır.

Yüksek Lisans Programları için şartları;

Westminster Üniversitenin kabul komitesi, öğrencinin lisans düzeyinde önceki akademik performansını mutlaka dikkate almaktadır. Westminster Üniversitesi'ne yüksek lisans derecesi için İngilizce dil bilginizi doğrulamanız gerekmektedir. Bunu IELTS, PTE veya TOEFL sınavına girerek yapabilirsiniz. Kabul için minimum TOEFL puanı 88'dir. IELTS puanı 6.5 veya daha yüksektir.

Westminster Üniversite yaz okulu;


YAŞ ARALIČI: 18+
PROGRAMLAR:English Language /Liberal Arts and Law / Media, Arts and Design / Tourism / International Business / Psychology
SÜRE: 1 ve 8 hafta
KONAKLAMA:Westminster Üniversitesi Yurtları
GİRİŞ KOŞULLARI:IELTS 6.0 dil yeterliliğine sahip olmak, Liseden mezun olmuş olmak. 

Westminster Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri;

Westminster Üniversitesi'nde yürütülen araştırmalar yurt içinde ve yurt dışında tanınmaktadır. Birleşik Krallık'ın ulusal araştırma değerlendirmesi olan Research Excellence Framework 2014'te Westminster Üniversitesi, araştırmalarının yaklaşık %75'i dünya üniversitelerinde kabul görmiştür. Öğrencilerin tercih ettikleri öncelikli fakülteler aşağıdaki gibidir:

 • Applied Management 
 • Architecture and Cities 
 • Arts 
 • Computer Science and Engineering 
 • Finance and Accounting 
 • Humanities
 • Law 
 • Life Sciences 
 • Management and Marketing 
 • Media and Communications 
 • Organisations, Economy and Society 
 • Social Sciences 

Westminster Üniversitesi İş Olanakları

Westminster Üniversitesi, Londra'daki 4 kampüste, merkezi bölgelerde, İngiliz başkentinin ana cazibe merkezlerine ve iş bölgelerine yakın bir konumda yer almaktadır.

İş dünyasıyla olan yakın bağları, üniversitenin 183 şirketin yer aldığı partner ağı öğrencilerine büyük bir prestij sağlamaktadır. Bunlar, Westminster Üniversitesi öğrencilerine ve mezunlarına staj ve istihdam sağlayan büyük şirketler, küçük ve orta ölçekli işletmeler, hayır kurumlarıdır. Westminster Üniversitesi'nin Kariyer Geliştirme Merkezi, üniversitede öğrencilerin staj olanakları hakkında tavsiye alabileceği bir yerde faaliyet merkesidir. Westminster Üniversitesi'nde bir Kariyer Geliştirme Merkezi vardır. Personeli, öğrencilerin uygun işler bulmalarına ve istihdam şanslarını artırmalarına yardımcı olur.

Üniversite programlarının çoğu maaşlı staj uygulamaktadır. Westminster Üniversitesi, aralarında BBC, Sony ve Financial Times'ın da bulunduğu çeşitli sektörlerden 100'den fazla önde gelen şirketle işbirliği yapmaktadır. Şirketler öğrencilerin geliştirilmesine katkı sağlamakta, eğitim projeleri, stajlar ve boş pozisyonlar sunmaktadır.

Westminster Üniversite Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları;

Lisans Programları

13.000-17.000 Sterlin

Yüksek Lisans Programları 

16.000-19.000 Sterlin

MBA

20.000 Sterlin

Foundation\Hazırlık

13.000 Sterlin

Yaz Okulu

One session £1.671; Both sessions £2.842

Burs Olanakları;

University of Westminster Türk öğrencilere hem lisans hem de yüksek lisans seviyesinde burslar sağlamaktadır. Türk Öğrencilere ortalaması 3.0/4.0 üzeri olan başarısına göre £2,000 burs imkanı sağlanmaktadır.

Westminster Üniversite Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları;

Öğrenciler kampüste ve dışında öğrenci yurtlarında veya kiralık dairelerde yaşarlar. Genellikle birinci sınıf öğrencileri kampüsteki yurtlarda, tüm olanaklara sahip modern öğrenci yurtlarında kalırlar. 

Yurtlarda ortak veya özel banyolu ve mutfaklı tek kişilik yatak odaları, çalışma, dinlenme ve eğlence alanları, çamaşırhaneler, yüksek hızlı Wi-Fi ve 24 saat güvenlik bulunmaktadır.

Yaşam maliyeti konuta ve oda tipine bağlıdır. 

Üniversite yurtlarının isimleri ve yaklaşık haftalık konaklama fiyatları:

Harrow Hall

132£-238£ 

Marylebone Hall

187£-279£

Marylebone Hall

187£-256£ 

iQ Raffles House

207£

Westminster Üniversite Başvuru Tarihleri;

Westminster Üniversitede Lisans programı 3 yıl sürmektedir. Dersler Eylül ayında başlamaktadır, bu nedenle gerekli belgeler 30 Mayıs'tan önce sunulmalıdır. 

Yüksek lisans programları bir yıl (12 ay) sürmektedir. Yüksek Lisans dersleri Eylül'de başlamaktadır ve belgeler 15 Temmuz'a kadar kabul edilmektedir.

Yaz Okulu başlangıç tarihleri: 

Session 1

18 Hazıran – 9 Temmuz

Session 2

9 Temmuz – 30 Temmuz

Session 1&2

18 Hazıran – 30 Temmuz


WestminsterÜniversitesi İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu


Westminster Üniversitesi’nde eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizeye sahip olması gerekmektedir.TIER vizeye sahip olan Türk öğrenciler çalışma izini de alabilmektedir. Vize hakkında daha detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım