Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

University of St. Gallen

University of St. Gallen – St. Gallen Üniversitesi

1898 yılında işletme akademisi olarak kurulan St. Gallen Üniversitesi; yönetim, iktisat, hukuk, uluslararası ilişkiler ve sosyal bilimler alanlarında eğitim veriyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinden 200’den fazla üniversiteyle ortak çalışmalar yürüten University of St. Gallen, Avrupa’nın en tanınmış işletme okullarından biri olarak biliniyor. Yaklaşık 9.000 öğrencisi bulunan University of St. Gallen’in araştırma birimleri, birbirinden bağımsız, özerk birimler olarak yönetiliyor. İktisat ve hukuk alanında uzmanlaşan St. Gallen Üniversitesi’nin araştırmalarının çoğu, özel şirketler tarafından finanse ediliyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

St. Gallen Üniversitesi başvuru zamanı

University of St. Gallen sonbahar dönemine kayıt için son başvuru tarihi 30 Nisan, ilkbahar dönemine kayıt için son başvuru tarihi 30 Kasım.

St. Gallen Üniversitesi bölümleri:

Accounting & Finance

Economics & Econometrics

Business & Management

Politics & International Studies
Law

Lokasyon

St. Gallen Üniversitesi nerededir?

St. Gallen Üniversitesi İsviçre’nin St.Gallen şehrinde yer almaktadır. 5 fakülte ve 42 araştırma biriminden oluşan St. Gallen Üniversitesi, Constance Gölü ve İsviçre Alpleri arasında bulunan St. Gallen şehrinde yer alıyor.

Üniversitenin Başarıları

  • St. Gallen Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 500’de yer alıyor.

  • St. Gallen Üniversitesi, İsviçre’deki en iyi üniversiteler arasında ilk 10’da bulunuyor.

  • St. Gallen Üniversitesi’nin; işletme, sosyal bilimler ve muhasebe bölümleri dünyada ilk 100’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • Çoğu programının eğitim dilinin Almanca olduğu St. Gallen Üniversitesi’nde, lisans veya yüksek lisans programlarına katılmak için, dahil olmak istediğin eğitim programının dilini, CEFR standartlarına göre C1 seviyesinde bilmen bekleniyor.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım