Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of St. Andrews

St. Andrews Üniversitesi Hakkında

St. Andrews Üniversitesi Hakkında

St. Andrews için eskiyle modernin, yerel ile küreselin birleştirdiği nokta diyebiliriz. 1413’te kurulan üniversite, İngilizce konuşan ülkeler arasında en eski üçüncü üniversitedir. Neredeyse yarısını St. Andrews’lilerin doldurduğu şehrin küçüklüğüne rağmen, yüzden farklı ülkeden gelen öğrenci ve çalışanıyla üniversite şehre kozmopolit bir hava verilmektedir.

 

St. Andrews Üniversitesi, İskoçya'daki en eski, Cambridge ve Oxford'dan sonra tüm Birleşik Krallık'taki en eski 3. üniversitedir. Üniversite, 18 bin sakininden yaklaşık 10 bininin öğrenci ve öğretim görevlisi olduğu küçük eski İskoç kasabası St. Andrews'de yer almaktadır.

 

St. Andrews Üniversitesi dünyanın bilim merkezidir. Neredeyse her üniversite öğretmeni bir profesördür ve araştırma faaliyetleri yürütmektedir. Eğitim uzman komisyonları, üniversitedeki eğitim seviyesini Oxford ve Cambridge'e benzer ve diğer İskoç üniversitelerinden çok daha yüksek olarak değerlendirilmektedir.

 

 

Neden St. Andrews Üniversitesi?

St. Andrews Üniversitesi, "İskoçya'nın en geleneksel İngiliz üniversitesi" olarak anılmaktadır. Kraliyet ailelerinin çocukları geleneksel olarak burada eğitim almaktadır. Üniversitenin öğrencilerinin yarısından fazlası İngiliz öğrencilerdir.

St. Andrews Üniversitesi'nde, uluslararası üne sahip profesörler ve akademisyenler öğrencilere eğitim verilmektedir. Ayrıca, diğer üniversitelerden profesörler öğrencilere ek kursları vermek için St. Andrews Üniversitesin’e gelmektedir ve öğrencilere iş dünyası hakkında çeşitli dersler vermektedir.

Üniversite, sanat, bilim, teoloji ve tıp olmak üzere 4 fakülteden oluşmaktadır. Dünyanın en iyilerinden biri uluslararası ilişkiler fakültesidir. Fakültenin düzeyi, tüm üniversiteler arasında bu türden tek kurum olan Terörizm ve Siyasi Şiddet Çalışmaları Merkezini işletmesi gerçeğiyle doğrulanmaktadır.

Business fakültesinin en güçlü ve en çok gelişen alanları pazar analizi, iş geliştirme ve yönetimdir. Business fakültesi Sosyal Politika ve Yönetim Merkezi, Çevresel Araştırma Merkezi ve Ekonomik Araştırma Merkezi dahil çeşitli araştırma merkezlerine sahiptir. Uluslararası ticaret, pazarlama ve yönetim gibi geleneksel alanlara ek olarak, üniversite öğrencileri yaratıcı alanlarda yönetim (müzik, tiyatro, tasarım) ve bilgi teknolojisi, finansal yönetim gibi yeni uzmanlık alanları da okuyabilmektedir.

 

Devamını Oku

St. Andrews Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

St. Andrews Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

St. Andrews Üniversitesi, 2024'te Complete University Guide sıralamasına göre Birleşik Krallık'taki en iyi üniversiteler arasında 4. sırada yer almaktadır. 2024 yılında QS World University Rankings sıralamasına göre St. Andrews Üniversitesi 96. sırada yer almaktadır. Üniversite The Times ve Sunday Times İyi Üniversite Rehberine göre 2022’de Birleşik Krallık'ta birinci olarak seçildi.

St. Andrews Üniversitesi Öğrenci sayıları;

St. Andrews Üniversitesinde 10.000’den fazla öğrenci eğitim almaktadır ve %45’ten fazlası uluslararası öğrencilerdir.

Üniversitede kültürlerarası çok uluslu bir ortam oluşturmaktadır. 100'den fazla ülkenin temsilcileri üniversiteyi eğitim yeri olarak seçmektedir.

St. Andrews Üniversitesi'nde THE Times Higher Education rehberliğe göre kadınların erkeklere öğrenci oranı 59:41’dır ve öğrencilerin öğretmenlere oranı 12'ye 1'dir.

 

 

 

St. Andrews Üniversitesi’nden Mezun olan Ünlüler;

Prince William, Duke of Cambridge – İngiliz kraliyet ailesinin üyesi,

Catherine, Duchess of Cambridge – İngiliz kraliyet ailesinin üyesi,

Olivier Sarkozy – Fransız bankacı,

Alex Salmond – İskoçya’nın eski Birinci Bakanı,

Philippe Cousteau Jr – Oşinografi ve çevre aktivisti, Philippe Cousteau'nun oğlu ve Jacques Cousteau'nun torunu,

Bertie Charles Forbes – Forbes dergisinin kurucusu,

Hugo Swire – Eski Dışişleri ve Milletler Topluluğu Devlet Bakanı.

 

 

 

St. Andrews Üniversitesi Sosyal Olanakları;

St. Andrews Üniversitesi’nin gelişmiş bir sosyal hayatı vardır. Birinci sınıf öğrencileri için son sınıf öğrenci desteği sağlanmaktadır. Son sınıf öğrencilerinin yardımıyla, yeni başlayanların üniversiteye uyum sağlamaları daha kolaydır. Son sınıf öğrencileri, birinci sınıf öğrencilerini ders çalışmalarında desteklemektedir ve kampüs sosyal yaşamı hakkında yönlendirme sağlamaktadır.

Üniversitede çok sayıda farklı kulüp ve sergiler, müzik festivalleri ve tiyatro gösterileri dahil olmak üzere geniş bir eğlence yelpazesi bulunmaktadır. Üniversitenin kendi radyo istasyonu ve gazeteleri vardır.

St. Andrews Üniversitesinin 50 spor kulübü ve çeşitli spor dallarında 100 takımı bulunmaktadır. Spor alanında çok sayıda uzman ve profesyonel, öğrencilere kapsamlı destek sağlamaktadır. The Department of Sport and Exercise, her seviyedeki ve yetenekteki öğrenciler için zengin spor fırsatları sunmaktadır. Üniversite, Birleşik Krallık'taki önde gelen golf geliştirme programlarından birini geliştirmiştir.

Üniversitenin yakın zamanda yenilenmiş spor altyapısı büyük bir spor salonu, fitness salonu, spor salonları, aerobik stüdyoları, dövüş sanatları odaları ve tenis kortları içermektedir. St. Andrews Üniversitesinin öğrencilere sunduğu spor dalları arasında aikido, okçuluk, badminton, ​​kürek, kano, boks, bisiklet, dans, judo, jiu jitsu, karate, MMA, atıcılık, ragbi, kayak, snowboard, tüplü dalış, sörf, masa tenisi, tekvando, triatlon, frizbi ve voleybol vardır..

 

St. Andrews Üniversitesi Şehir ve Bölge Hakkında;

St. Andrews Üniversitesi, Fife bölgesinde, İskoçya'nın doğu kıyısında aynı adı taşıyan şehirde yer almaktadır. Şehrin bir tarafında ormanlık tepeler, şehrin kuzeydoğusunda ise Kuzey Denizi yer almaktadır. Öğrenciler St. Andrews'den İskoçya'nın herhangi bir yerine kolayca ulaşabilmektedir. Edinburgh Havaalanı, üniversiteden arabayla bir saat uzaklıktadır.

St. Andrews şehri adını İskoçya'nın koruyucu azizi St. Andrew'dan almaktadır. St. Andrews golfün doğum yeridir ve yıllık uluslararası golf turnuvalarının merkezidir. İdeal golf sahaları, muhteşem doğası ve ortaçağ mimarisi, St. Andrews’u popüler bir turizm merkezi olarak tanıtmaktadır.

Devamını Oku

St. Andrews Üniversitesi Türk Öğrenciler için başvuru koşulları

St. Andrews Üniversitesi Türk Öğrenciler için başvuru koşulları

Türk Öğrenciler için giriş kriterleri;

Türk Öğrencilerin Lisans programlarına başvuruları için; Lise mezunu olmaları ve St. Andrews Üniversitenin International Foundation programını tamamlamaları gerekmektedir. International Baccalaureate (IB) Diploma veya A-Level Diploma sahibi öğrenciler direkt programın ilk senesine kabul edilirler. Türk öğrenciler Lisans programları için IELTS testin sonuçlarını Üniversiteye sunmalıdır. St. Andrews Üniversitesi lisans programlarına kabul almak için IELTS en az 6.0 olmalıdır.

Türk Öğrenciler Yüksek Lisans programları için; 4 yıllık üniversiteden mezun olmalı ve not ortalamaları en az 3.0 olmalıdır. Üniversitenin Yüksek lisans programları için IELTS skoru 6.5 istenir. Not ortalamaları ve IELTS skorları seçtiğiniz programlara göre değişebilmektedir.

Türk Öğrenciler için International Foundation Year Hazırlık programı;

International Foundation programını, lisans hazırlık programları yürütmektedir.

 

St. Andrews Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri

St. Andrews Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri

 

St. Andrews Üniversitesi, sunduğu çok çeşitli program ile yıllar içinde pek çok uluslararası ranking listesine girmiştir Art History, Neuroscience, Chemistry, Economics, English, History ve International Relations.

 

St. Andrews Üniversitesinin kursları 2024’te The Guardian sıralamasına göre Birleşik Krallık'taki en üst sırada yer almaktadır:

       2.sıra – History of Art, Architecture & Design

       2.sıra – Physics & Astronomy

       5.sıra - History

       5.sıra – Computer Science

       5.sıra – Politics

       6.sıra – Psychology

       7.sıra - Economics

       7.sıra – Business & Management Studies

       10.sıra – Mathematics

St. Andrews Üniversitesi Burs ve İş Olanakları ve Kurs Fiyatları

St. Andrews Üniversitesi İş Olanakları

 

St. Andrews Üniversitesinin özel kariyer geliştirme hizmetleri, öğrencilere istihdam konularında yardımcı olmaktadır. Üniversitedeki kariyer geliştirme uzmanları öğrencilere iş arama, özgeçmiş hazırlama, işverenler ile görüşme konusunda yardım etmektedir.

HESA anketin sonuçlarına göre St. Andrews Üniversitesinin mezunlardan % 96’sı en geç altı ay içinde uzmanlık alanlarında bir iş bulabilmektedir. Üniversite öğrencilerinin yaklaşık %45'i öğrenimleri sırasında çalışmaktadır veya staj yapmaktadır.

St. Andrews Üniversitesi öğrencilerine unutulmaz bir eğitim deneyimi ve parlak kariyer beklentileri garanti edilmektedir.

 

St. Andrews Üniversitesi Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları;

Lisans Programları; 24.500 – 28.000 Sterlin arası

Yüksek Lisans Programları; 26.000 – 29.000 Sterlin arası

 

Burs Olanakları;

 

St. Andrews Üniversitesinin öğrencilere Yüksek Lisans ve Lisans programlarında sağladığı  burslar hakkında bilgi almak için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.  Burslar akademik başarılara ve seçtiğiniz programlara göre verilmektedir.

 

 

 

St. Andrews Üniversitesi Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları;

St. Andrews Üniversitesinin yurtları, orijinal dekora sahip güzel taştan yapılmış tarihi binalardan, yüksek çevre standartlarına göre inşa edilmiş şık modern dairelere kadar çeşitlilik göstermektedir. Öğrencilere sunulan tüm konaklama seçenekleri, eyalet lisans gerekliliklerine uygundur, bu nedenle sağlık ve güvenlik kriterleri standardı her zaman karşılanmaktadır..

 

Üniversite, stüdyolardan mutfaklı dairelere kadar, çok çeşitli konaklama seçeneklerinin yanı sıra özel duş olan odalar veya katta ortak duş odalara sahiptir. Özel banyolu odalarda (Ensuite rooms) tuvalet, lavabo ve duş sadece bir kişiye ait olmaktadır. Hem standart odalar, hem de tek kişilik odalar mutfaklı veya mutfaksız olarak mevcuttur. Yurtlarda yemek servisi mevcuttur. DRA Residence yurdu öğrencilere haftada 14 öğün, John Burnet Annexe ve University Hall Residences yurtları öğrencilere haftada 19 öğün sunmaktadır.

 

St. Andrews University Yurtları Giriş Koşulları: Niyet mektubu, bir referans ve transcript gereklidir.

 

Konaklama fiyatları yıllık 5500 sterlinden başlamaktadır.

 


 

St. Andrews Üniversitesi Başvuru Tarihleri;

 

St. Andrews Üniversitesi öğrencileri en geç Mayıs ayında ingilizce yeterlilik belgesini üniversiteye sunmalıdır. St. Andrews Üniversitesi Yüksek Lisans eğitim başvuruları için evrakların okula gönderilmesi en geç Mayıs ayında tamamlanmış olmalıdır.

 

Üniversitenin kesin başvuru tarihleri için mutlaka Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. 

St. Andrews Üniversitesi İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu;

 

St. Andrews Üniversitesi'nde eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizesi almaları gerekmektedir. Türk öğrencilerin öğrenci vizesini uzatarak veya iş arama vizesine başvurarak Birleşik Krallık’da kalma sürelerini uzatmaları mümkündür. Vize, çalışma izni ve oturma izni hakkında detaylı bilgi almak için danışmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım