Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of Salford

University of Salford Hakkında

University of Salford Hakkında

University of Salford geçmişi 1850’li yıllara kadar dayanan, Manchester şehir merkezinin kalbindeki kampüsüyle 300’den fazla bölümde 21.500 öğrenciye eğitim veren ve uluslararası alanda tanınmış saygın bir üniversitedir. University of Salford kampüsü 160 dönüm arazi üzerine kurulmuştur.

University of Salford 2004 yılında kampüsüne 150 milyon sterlinlik bir yatırım yaparak yeni eğitim blokları, araştırma laboratuvarları inşa etmiştir. University of Salford üstün araştırma olanakları ve pratiğe dayalı eğitime odaklanmıştır. Öğrencilerin profesyonel hayata rahatlıkla uyum sağlayabilmeleri ve kariyerlerine hızlı bir şekilde başlamaları için eğitim programları pratiğe dayalı bir yaklaşımla hazırlanmıştır. University of Salford akademisyenlerin çoğu kendi alanlarında uzmanlaşmış, uluslararası düzeyde tanınmış kişilerdir.

 

Neden University of Salford

University of Salford, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde 300’den fazla program sunmaktadır. Öğrenciler, mühendislik, işletme, sağlık, sosyal bilimler ve sanat gibi farklı birçok alanda program seçenekleri arasından tercih yapabilirler. Ayrıca, üniversite öğrencilerine Finlandiya’da bulunan Tampere University ile yaptığı anlaşma sonucu Dual Award seçeneği sunmaktadır.

University of Salford, yüksek kaliteli eğitim veren bir üniversitedir. Salford Üniversitesi Farklı birçok alanda araştırma yapan ve bu alanlarda dünya çapında tanınan öğretim üyelerine sahiptir. Ayrıca üniversite, öğrencilerine çok sayıda destekleyici hizmet sunmaktadır. Bunların başında Placement seçeneği gelmektedir. Placement seçeneğini tercih eden öğrenciler, eğitimlerinin ikinci ve üçüncü yılları arasında gerçekleşen bir yıllık mesleki staj seçeneğine başvuruda bulunabilirler. University of Salford Placement seçeneğinden faydalanan öğrencilerin, mezuniyet sonrası iş bulma oranları, diğer İngiliz üniversitelerinden mezun olan rakiplerine oranla daha yüksektir.

University of Salford Dünya Başarı Sıralamaları

University of Salford Dünya Başarı Sıralamaları

University of Salford, The Guardian’ın The best UK universities 2024 – Rankings sıralamasında 89. sırada yer almaktadır.

University of Salford, The Complete University Guide - University Ranking (UK) sıralamasında 85. sırada yer almaktadır

University of Salford, THE (Times Higher Education) - University Ranking, tüm dünya üniversitelerini içeren sıralamada 801-1000 aralığında yer almaktadır.

University of Salford, QS - World University Ranking, tüm dünya üniversitelerini içeren sıralamada 801-1000 aralığında yer almaktadır.

 

 

University of Salford Öğrenci Sayıları

University of Salford, her yıl yaklaşık 21.500 öğrenciye eğitim veren bir İngiliz üniversitesidir. Bu öğrencilerin yaklaşık 17.325'i lisans programlarına kayıtlıyken, geri kalan 4,175 öğrenci yüksek lisans ve doktora programlarında yer almaktadır. University of Salford’da 150 farklı ülkeden 4000 kadar uluslararası öğrenci eğitim almaktadır.

 

University of Salford Sosyal Olanakları

Üniversite yaşamı, öğrencilerin hayatlarındaki en heyecanlı ve unutulmaz dönemlerden biridir. University of Salford, öğrencilerine harika bir üniversite yaşamı sunmasıyla ünlüdür. Kampüs yaşamı, öğrencilerin derslerine odaklanmalarına ve eğitimlerine destek olmanın yanı sıra, sosyalleşmeleri ve yeni arkadaşlar edinmeleri için birçok fırsat sunmaktadır.

University of Salford Öğrenci Birliği bünyesinde öğrencilerin sosyal hayatlılarını desteklemek birçok kulüp ve topluluk bulunmaktadır. Öğrenci Birliği, kampüsteki sosyal yaşantıyı desteklemek için, müzik, tiyatro, spor, sanat gibi birçok alana birçok etkinlik düzenlemektedir. Ayrıca, üniversitenin öğrenci birliği, öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir

University of Salford, spor alanında oldukça güçlü bir üniversitedir. Öğrencilerine 35’ten fazla farklı spor branşında aktif olma ve yarışma fırsatı sunan Salford Üniversitesi, özellikle futbol, rugby ve golf alanlarında üniversite liglerinde başarılı sonuçlara imza atmıştır. University of Salford kampüsünde 5 fitness salonu, 25 metrelik bir yüzme havuzu, dans stüdyosu, haftada 30'dan fazla fitness dersi, 2 squash kortu, sağlık merkezi, futbol ve basketbol sahaları bulunmaktadır.

Öğrencilerin küçük atıştırmalıklar yiyebilecekleri cafeler, ana yemek yiyebilecekleri restoranlar, Mcdonald’s ve Subway gibi fastfood zincirleri University of Salford kampüsü içerisinde bulunmaktadır. Kampüs merkezinde öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri süpermarket de bulunmaktadır. Bu süpermarket bünyesinde bir fırında bulundurmaktadır. Öğrenciler bu fırından taze sandviçler, tostlar, pastalar ve börekler alabilir.

University of Salford Şehir ve Bölge Hakkında

Salford Üniversitesi, İngiltere'nin Greater Manchester şehrinin kalbinde yer almaktadır. Salford, zengin bir tarihi, harika mimarisi ve mükemmel ulaşım bağlantıları olan canlı ve çok kültürlü bir şehirdir. University of Salford merkezi konumu sayesinde, Manchester Havaalanına sadece 20 dakika uzaklıkta bulunmaktadır, Londra ve diğer büyük şehirlere doğrudan tren bağlantıları vardır.

Salford’da gezilip görülecek birçok yer bulunmaktadır. Tiyatro ve sergileriyle The Lowry, Birinci ve İkinci dünya savaş ile ilgili dünya çapında bir arşive sahip olan Imperial War Museum North, MediaCityUK görülmeye değer bölgeler arasındadır. Salford Quays bölgesi barlar, pub'lar, kulüpler ve canlı müzik sahneleriyle doludur. Gündüzleri kahve dükkanı olup, akşamları gece kulübüne dönüşen Night & Day Cafe öğrencilerin yoğun ilgisini çekmektedir. Salford'daki diğer popüler gece hayatı bölgelerinden biri de Eccles'tır. Eccles'taki popüler mekanlar arasında The Bulls Head, The Eccles Cross bulunmaktadır.

Devamını Oku

University of Salford Türk Öğrenciler İçin Başvuru Koşulları

University of Salford Türk Öğrenciler İçin Başvuru Koşulları

University of Salford sunduğu yüksek eğitim kalitesi ile Türk öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. University of Salford kabul oranı %62’dir.

Hazırlık başvuru yapmak isteyen öğrencilerden

  • IELTS 4.5
  • 60/100 Başarı Oranına Sahip Lise Diploması

Lisans bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

  • IELTS 6.0
  • 70/100 Başarı Oranına Sahip Lise Diploması (Gerekli mezuniyet ortalamasını sağlayamayan öğrenciler hazırlık eğitimi alabilir.)

Yüksek Lisans Bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

  • IELTS 6.0
  • Lisans Diploması: 2.5/4.0

University of Salford Popüler Bölümleri

University of Salford Popüler Bölümleri

University of Salford 300 farklı lisans ve yüksek lisans bölümüyle eğitim veren büyük bir üniversitedir. University of Salford dünya genelinde saygın bir üniversite olmasının yanı sıra, birçok popüler bölüme de ev sahipliği yapmaktadır.

En çok talep gören Lisans Bölümleri

·        Computer Science

·        Media Technology

·        Creative Computing

·        Computer Networks

·        Business Management

·        Fashion, Business and Promotion

·        International Business Management

·        Accounting and Finance

·        Architecture

·        Law

 

 

En çok talep gören Yüksek Lisans Bölümleri

·        Internet of Things with Data Science

·        Data Science

·        International Business

·        Digital Business

·        Management

·        Entrepreneurship

·        Software Engineering

·        Visual Communication

·        Managing Innovation and Information Technology

·        Biotechnology

University of Salford PHD Programları

University of Salford, birçok alanda PhD programı sunmaktadır. University of Salford'da PhD öğrencileri, bir akademisyenin mentorluğu altında çalışmaktadır. University of Salford PhD programları genellikle 3 yıl sürmektedir ve dil gereksinimi olarak IELTS 6.0 veya IELTS 7.0 gereklidir. PhD programlarına katılım için ilgili alanda yüksek lisans yapılmış olması gereklidir. Hatta bazı alanlarda iş tecrübesi de istenmektedir.

University of Salford Online, Uzaktan Eğitimler

University of Salford 30 farklı yüksek lisans bölümünde uzaktan eğitim vermektedir.  University of Salford online eğitim programları tek bir dijital platform üzerinden verilmektedir. Bu platformda hem canlı dersler hem de önceden kaydedilmiş dersler bulunmaktadır. Uzaktan eğitim programlarını tercih eden öğrenciler kendi öğrenme hızlarında, istedikleri yerde ve zamanda eğitimlere katılabilirler. Tüm bu süreç boyunca University of Salford’un uzman akademik kadrosu süreci yönetmektedir. Ayrıca University of Salford online eğitim programlarını tercih eden öğrenciler, örgün eğitim alan öğrencilerin sahip olduğu olanaklara sahip olmaktadır.  

Devamını Oku

University of Salford Burs ve İş Olanakları ve Kurs Fiyatları

University of Salford Burs ve İş Olanakları ve Kurs Fiyatları

University of Salford’da eğitim almayı tercih eden Türk öğrenciler, haftada 20 saat part-time işlerde çalışma hakkına sahip olurlar. Öğrenciler 20 saatlik süreyi kampüs içerisinde veya şehir merkezindeki işlerde çalışarak, masraflarının bir kısmını çıkarabilirler. Türk öğrenciler, University of Salford’dan mezun olduktan sonra ise 2 sene boyunca İngiltere’de yaşama ve çalışma hakkına sahip olurlar.

University of Salford, öğrencilerinin mezuniyetleri sonrasında, çalışma hayatlarında ihtiyacı olacak iletişim yeteneği, takım çalışması, organizasyon ve verimlilik gibi onları diğer rakiplerinin önüne geçirecek 10 farklı alanda eğitimler vermektedir. University of Salford’un cv ve covering letter hazırlama, iş görüşmesi teknikleri, kariyer planlama gibi alanlarda eğitimler veren güçlü bir kariyer merkezi bulunmaktadır. Bu merkez, öğrencilere staj ve iş deneyimi fırsatları sağlar ve mezuniyet sonrasıbda iş bulma konusunda yardımcı olmaktadır.

 

 

University of Salford Eğitim Fiyatları ve Burs olanakları

University of Salford Hazırlık Ücreti: 13.000 £

University of Salford Lisans Ücretleri: 16.380 £

University of Salford Yüksek Lisans Ücretleri: 15.750 £

University of Salford Burs olanakları: Başarılı öğrencilere 5000 sterline kadar burs imkanı bulunmaktadır.

University of Salford Konaklama Seçenekleri

University of Salford kendisine ait yurt bulundurmak yerine bölgedeki özel yurtlar ile çalışmaktadır. Peel Park Quarter ve Eddie Colman/John Lester Courts, University of Salford öğrencilerine özel olarak sunulan ve başka öğrenci alımı yapmayan, iki farklı öğrenci yurdudur.

Peel Park Quarter, tek kişilik öğrenci odalarından oluşan modern bir konaklama kompleksidir. Peel Park Quarter’a sadece University of Salford 1. sınıf öğrencileri kaydolabilmektedir. Eddie Colman ve John Lester Courts yurdu, Peel Park Quarter'a yakın bir konumda bulunan bir diğer öğrenci konaklama kompleksidir. Bu yurtlar, her katta öğrencilerin rahat edebileceği ortak bir oturma odası ve mutfak alanları bulunmaktadır. Ayrıca, ücretsiz Wi-Fi, güvenlik hizmeti, çamaşırhaneler, spor salonları, sinema odaları, çalışma odaları gibi olanaklar bu yurtlar tarafından öğrencilere sağlanmaktadır. Eşya sigortası, elektrik, su ve ısınma faturaları ödenen haftalık yurt ücretlerine dahildir. Peel Park Quarter ve Eddie Colman/John Lester Courts yurtları University of Salford kampüsüne yakın bir konumda yer almaktadır.

Her iki öğrenci konaklama kompleksi de üniversite öğrencileri için modern ve konforlu yaşam alanları sunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin sosyal olarak etkileşime girebilecekleri, spor yapabilecekleri ve diğer etkinliklere katılabilecekleri ortak alanlar da mevcuttur. Bu yurtlarda kalmak isteyen öğrencilerin 41 haftalık veya 50 haftalık kontratlar yapmaları gerekmektedir. iQ Salford ve Sanctuary Students gibi alternatif özel yurtlar University of Salford’a yakın mesafede bulunan özel yurtlar arasında yer almaktadır. Öğrenciler bütçelerine göre kendilerine uygun olan konaklama seçeneklerinden faydalanabilirler.

University of Salford Yurt Fiyatları

Peel Park Quarter: 149£ ile 176£ arası

Eddie Colman and John Lester Courts: 125£ ile 160£ arası

iQ Salford, Seaford Road: 174£ ile 218£ arası

Sanctuary Students - Tramways, Seaford Road: 131£ ile 160£ arası

 

University of Salford Başvuru Tarihleri

University of Salford hazırlık ve lisans bölümlerinde eğitimler 18 Eylül tarihinde başlamaktadır. 18 Eylül tarihinde başlayan programlara uluslararası öğrenciler için son başvuru tarihi 30 Haziran olarak kabul edilmektedir.

Eylül ayında başlayan University of Salford yüksek lisans ve master programlarının son başvuru tarihi 7 Temmuz olarak kabul edilmektedir.

University of Salford İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

University of Salford ’da eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin, TIER 4 öğrenci vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Vize ile alakalı daha fazla detay ve bilgi için yurtdisiuniversiteler.com veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım