Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of Roehampton

Roehampton Üniversitesi

Roehampton University, Londra’nın en hızlı gelişen ve akademik başarılarıyla son zamanlarda dikkat çeken bir üniversitedir. Özellikle “Teaching” ve “Research” üniversitesi olarak uluslararası akademik çevrelerde dikkat çeken üniversite lokasyonu ile de öğrencilerin tercihleri arasında yer almaktadır. Güney Londra’da seçkin bir bölgede 3 farklı kampüste eğitim veren üniversitenin kampüslerinde Londra merkezi 30 dakika uzaklıktadır.

Neden University of Roehampton

Üniversite 4 farklı farklı fakülteden oluşur. “The School of Arts” en önemli fakültesidir ve drama, tiyatro ve performance, İngiliz Edebiyatı, yaratıcı yazarlık, film, medya, müzik, gazetecilik, dans ve tarih alanlarında İngiltere’nin en iyi okullarından birisi olarak Kabul edilmektedir. 

 “The School of Business and Social Sciences- İşletme ve Sosyal Bilimler Fakültesi” özel ve kamu sektörüne yönelik programlarıyla ilgi görmektedir. Özellikle “Management” departmanı tarafından sunulan lisans ve yüksek lisans programları akademik çalışma ile pratik çalışmayı dengeleyen ve Londra iş çevreleriyle sıkı işbirliği içerisinde eğitim vermektedir. 

Üniversitenin Eğitim Fakültesi, “The School of Education” uluslararası üne sahiptir. Özellikle “okul öncesi eğitim” ve “ilköğretim” alanlarında İngiltere ve hatta Avrupa’nın en iyilerinden birisi olarak kabul edilir.  

 “The School of Human and Life Sciences” fakültesinde ise özellikle spor, psikoloji, terapi, danışmanlık gibi alanlarda eğitim verilir ve yine bu alanlarda en iyi üniversitelerden birisidir. 


Ranking’ler ve Roehampton University

“The Times Good University Ranking“ lerine göre üniversite genel sıralamada 70. sırada yer alır. Ancak, Education, Dance, History, Antropology, Film Studies gibi alanlarda ön sıralarda yer alır.

“Higher Education Funding Council for England “, “ the Scottish Funding Council, The Higher Education Funding Council for Wales” tarafından her yıl yapılan “The Research Assessment Exercise” İngiltere Üniversiteleri değerlendirmesi, üniversitelerin “Research” alanında başarılı olduğu bölümlere en yüksek  6 yıldız olmak üzere 3 ve üzeri notlar verir.  Bu araştırma sonuçları  her bir üniversiteye iletilir ve üniversite  başarılı olduğu alanların sonuçlarını kamuoyu ile paylaşır.

Roehampton Üniversitesinin Öğrenciye Olanakları

Kampüs içerisinde tiyatro, TV Studyoları, biomedical laboratuvarları, 24 saat açık bilgisayar merkezleri, tennis kortları, futbol sahaları, barlar, kafeler ve restoranlar bulunur. Öğrenciler için Kariyer Ofisi, Sağlık Merkezi ve 400,000 kitaba sahip kütüphanesi sürekli hizmet vermektedir. Uluslararası öğrencilere yurt konaklamasında öncelik tanınır. Tüm odalar tek kişilik ve banyo ve tuvalete sahiptir. Ücretsiz “wireless” internet olanakları vardır. 


Öğrenci Yaşamı

Roehampton Üniversitesinin Öğrenci Derneği olan “Student Union” tarafından oluşturulan kulüpler pek çok farklı alanda öğrencilerin sosyal, kültürel, akademik ve sportif çalışmalarını destekler. “Student Union” bünyesinde özel olarak yabancı öğrenciler ile ilgilenen bir danışman bulunur. Yabancı öğrenciler kampüse ilk geldikleri günden itibaren 2*3 gün süren bir “orientation” döneminden geçerler. Bu günlerde öğrencilere okul, çevre ve şehir tanıtımı yapılır

Çalışma Olanakları

Yabancı öğrenciler için Londra’da Part Time çalışma olanakları mevcuttur ve bu konuda “Student Union” veya “International Office” öğrencilere yardımcı olmaktadır. 

Eğitim esnasında part-time çalışabilen öğrenciler, eğitimleri sonrasında 1 yıl süreyle full-time çalışma olanağında sahiptirler.  


Londra’da çalışabilecek alanlar:

Industrial placements; Üniversite tarafından veya öğrencinin kendisinin organize ettiği staj programlarıdır. Eğitimin bir parçası olarak yaz aylarında veya akademik yıl devam ederken yapılabilir.  

Full time work during vacations; Yaz aylarında veya diğer tatil dönemlerinde öğrenci full-time çalışabilir. 

Term-time employment up to a maximum of 20 hours per week;  Eğitim esnasında part-time çalışmayı kapsar

Voluntary work ; Günüllü çalışma olanakları Londra’da pek çok kurumda vardır. Örneğin; Oxfam, The National Trust, The Youth Hostel Association, BTCV (British Trust for Conservation Volunteers), 

IVS (International Voluntary Service), Barnado's, CSV (Community Service Volunteers):   Gönüllü Çalışma olanakları hakkında kapsamlı bilgi için ; http://www.volunteering.org.uk

Work shadowing; Bir tarz stajerlik gibi olan bu sistem ile öğrenci uzman olamk istediği alanda kısa bir süre iş deneyimi kazanır. Üniversiteler bu konuda öğrenciye yardımcı olmaktadır.  

Course projects in conjunction with an employer; Bazı kurslar için mutlaka bir işyerinde çalışmak  gerekir, çalışma kursun bir parçasıdır.

Devamını Oku

Türk Öğrenciler için Giriş Koşulları

Roehampton University lisans programlarına giriş için normal koşullarda bir yıllık “hazırlık- foundation” yapmak gerekir. Ancak, bazı  İngilizce eğitim veren liselerden mezun olanlar, IB sahibi olanlar direk 1. sınıftan başlayabilir. Ayrıca, herhangi bir üniversitede hazırlık dahil bir yıl eğitim yapmış öğrenciler doğrudan 1. sınıftan başlayabilir. Ayrıca, üniversitelerin 1,2 veya 3. sınıfından transfer yapılabilir. Lisans eğitimi için en az 6,0 IELTS, yüksek lisans eğitimi için bölümüne göre 6,0- 6.5 veya 7.0 IELTS sonucu gerekir.  

Yüksek Lisans için not ortalaması şartı yoktur ancak, 2,5 ve üzeri bir ortalama olması tavsiye edilir. Roehampton University için lisans başvuruları UCAS aracılığıyla yapılır, yüksek lisans başvuruları direk üniversiteye yapılır.


Burs Olanakları;

Üniversite her akademik yılda lisans ve yüksek lisans eğitimine başlayacak öğrencilere tam veya kısmi eğitim bursları vermektedir. 4 farklı burs kategorisi bulunmaktadır. Country Scholarships; Bu burs farklı ülkelerden öğrencileri üniversiteye çekmek için verilir ve Türk öğrencilere 2 adet kısmi bursu kapsar. Bir lisans öğrencisi için 2000 Sterlin’lik kısmi burs, iki yüksek lisans öğrencisi ise 1000’er Sterlin’lik yüksek lisans bursunu kapsamaktadır.

Academic School Scholarships; Bu kısmi burslar 1000 Sterlin’lik bir değerdedir. Toplam 8 lisans veya yüksek lisans öğrencisi bu burslardan yararlanır.

International Centre Scholarships; Roehampton University uluslararası ofis tarafından verilen bu burslardan her yıl 6 öğrenci yararlanır. 4 öğrenci yüksek lisans için 3,000 Sterlin civarında kısmi burs, 2 öğrenci ise lisans eğitimi için 2,000 Sterlin kısmi burs kazanır. Bu burslara başvurular mutlaka Mayıs ayına kadar yapılmalıdır. Burslar, öğrencinin başarısı, eğitim yapmak istediği bölümlere göre verilir.

Lumley Scholarship; Her yıl bir yüksek lisans öğrencisi bu burstan yararlanır. Başarılı bir akademik geçmişi olan ve İngiltere’de maddi açıdan eğitim yapamayacak bir öğrenciye verilen bu burs kısmidir. Yüksek Lisans ücretinin yarısını öğrenci ödemek zorundadır.


Pre-Sessional Kursları

Yeterli IELTS sonucu olmayan öğrenciler için yaz aylarında   “pre-sessional“ programı verilir. Pre-Sessional English Programı yaz aylarında verilir. 4, 8 veya 12 hafta devam eder. 


12 week course

Undergraduate: IELTS 5 (5 in writing) / TOEFL 61 internet or 500 paper

Postgraduate: IELTS 5.5 (5.5 in all sections) / TOEFL 79 internet or 550 paper £2280

8 week course

Undergraduate: IELTS 5.5 (5.5 in writing) / TOEFL 71 internet or 527 paper

Postgraduate: IELTS 6 (6 in writing) / TOEFL 90 internet or 577 paper £1520


4 week course

Undergraduate: IELTS 6 (5.5 in writing) / TOEFL 74 internet or 537 paper

Postgraduate: IELTS 6.5 (6 in writing) OR IELTS 6 (6 all sections) / TOEFL 94 internet or 587 paper


Foundation Courses - Hazırlık Kursları

International Foundation Certificate

Develop your  academic English and subject knowledge to prepare for your degree. (One year from September to June)

The English major programme spends the most time on language development with some specialist subject courses in the second term.

Undergraduate: IELTS 4.5 (with 4.5 in writing)/ TOEFL 53 internet or 477 paper

Postgraduate: IELTS 5 (with 5 in all sections)/ TOEFL 61 internet or 500 paper £6200

The Undergraduate English minor programme has a stronger emphasis on subject courses.

IELTS 5 (with 5 in writing) / TOEFL 61 internet or 500 paper

The Postgraduate English minor programme aims to prepare you for a Master's degree.

IELTS 6 (with 6 in writing) / TOEFL 79 internet or 550 paper

Devamını Oku

University of Roehampton Kurs Ücretleri

Lisans Programları; 13.000 yıllık

Yüksek Lisans Programları; 13.000 GBP yıllık


MBA; 15.000 GBP


Foundation- Hazırlık; 12.000 GBP yıllık

Roehampton Üniversitesinde Verilen Bazı Önemli Lisans Programları

Biomedical Sciences 

Business Management 

Business Management (Human Resources Management) 

Business Management (Retail Management and Marketing)

Childhood and Society 

Computing 

Dance and Exercise Science 

Dance Studies 

Drama, Theatre and Performance Studies

Early Childhood Studies 

Early Years and Childcare Education 

Education 

Educational Administration 

English Language and Linguistics 

English Literature 

Exercise, Nutrition and Health

Film Studies 

Film Studies and Screen Practice 

Human Biosciences 

Human Resources Management 

International Business

Journalism and New Media

Marketing 

Media and Culture 

Music

Primary Education 

Psychology 

Psychology and Counselling 

Psychology and Health

Religious Studies 

Retail Management and Marketing

Sport Psychology 

Sport Science 

Sport Science and Culture

Teaching - Primary Education 

Teaching and Learning Support 

Teaching English to Speakers of Other Languages (TESOL) 

Translation

Bazı Yüksek Lisans Programları

Applied Music Education 

Applied Psychological Research 

Art Therapy 

Art, Craft and Design Education 

Audiovisual Translation

Children's Literature 

Clinical Neuroscience 

Clinical Neuroscience with Immunology 

Counselling and Psychotherapy 

Counselling and Psychotherapy (Integrative) 

Counselling Psychology (PsychD) 

Counselling Psychology (PsychD top-up) 

Creative and Professional Writing

Dance Anthropology 

Dance Choreography: Master of Fine Arts 

Dance Movement Therapy 

Dance Studies 

Dance: Ballet Studies 

Documentary Practices 

Early Childhood Studies 

Education 

Education; Special and Inclusive 

Equality and Diversity: Management 

Forensic Psychology (PsychD)

Human Resource Management (International Management with HRM)

Information Systems 

Integrative Counselling and Psychotherapy 

International Management 

International Management of Information Systems 

International Management with Finance 

International Management with HRM 

International Management with Marketing 

International Service

Journalism Studies 

Marketing: International Management 

MBA 

Media and Cultural Studies 

Music and Culture 

Music Therapy 

Neuroscience: Clinical 

Neuroscience with Immunology: Clinical 

Philosophy 

Play Therapy 

Psychotherapy and Counselling (PsychD)

Specialised Translation 

Sport and Culture 

Sport and Culture (MRes) 

Sport and Exercise Biomechanics 

Sport and Exercise Physiology 

Sport and Exercise Science (MRes) 

Sport and Exercise Science 

Sport Psychology 

Sport Science and Medicine

Teaching 

Translation: Specialised 

Translation: Audiovisual

Devamını Oku
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım