Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of Reading

University of Reading Hakkında

Reading Üniversitesi 1892 yılında Oxford Üniversitesi bünyesinde eğitime başladı ve 1926 yılında Kraliyet Beyannamesi'nin kabul edilmesiyle üniversite statüsü aldı. 130 Hektarlık bir alan üzerine kurulu üniversite kampüsü İngiltere’nin en güzel kampüslerinden birisidir. Kampüs, Birleşik Krallık'taki en iyi peyzajlı ve yeşil alanlardan biri olarak tanınan dokuz kere Green Flag ödülü kazandı.

Reading Üniversitenin öğretim kadrosunda 1300'den fazla uzman bulunmaktadır. Reading Üniversitede yurt dışından davet edilen çok sayıda öğretmenler ders veriyorlar. Üniversite öğrencileri uluslararası değişim programlarına katılma olanağına sahiptir.

Kampüs içerisinde supermarket, barlar, klüpler, restoranlar, kütüphane, banka ve etüt binaları bulunmaktadır. Reading Üniversitesi şehir merkezine yakın bir mesafede yer almaktadır ve kampüsten şehir merkezine düzenli giden otobüs servisi vardır. 

Üniversitenin “2026: TRANSFORM” stratejik gelişim programları kapsamında yerleşke altyapısının iyileştirilmesine yönelik 200 milyon poundluk yatırım yapılması planlanıyor.

Neden University of Reading?

Üniversite 4 farklı fakülteden oluşur. Economics, Social Sciences, Arts and Humanities and Faculty of Sciences and Life Sciences. Üniversite her sene “Teaching Quality Assurance” değerlendirmesinde çok yüksek notları alıyor. 22 farklı akademik alanda 21 ve üzeri puan almıştır. Bu değerlendirmede maksimum puanlama 24’tür. Ayrıca pek çok alanda “Research Assessment Exercise” değerlendirmesinde 5 üzerinden tam puan almıştır.

University of Reading Dünya Başarı sıralamaları

Reading Üniversitesi, Birleşik Krallık'taki en iyi 30 üniversitelerin arasındadır. Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralamasına göre Birleşik Krallık'ta 26 sırada ve dünyada 198 sırada. Compete Üniversite Rehberlisine göre Birleşik Krallık'ta 2022'e göre 36 sırada. Üniversite, dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer almakta ve QS 2022 sıralamasında 202 sırada yer almaktadır.

University of Reading mezun olan ünlüler

Sean Whelan- Harvard Tıp Okulu'nda mikrobiyoloji profesörüdür;

David Atkins- İngiliz emlak ve yatırım şirketi Hammerson plc'nin CEO'su;

Nicky Kinnaird- İngiliz kozmetik şirketi Space NK'nın kurucusu ve başkanıdır;

Clifford Butler - temel parçacıkların hiperon ve mezon gruplarını keşfeden bilim adamlarından biri, Imperial College London'da fizik profesörü;

Lionel Brimble - botanikçi, Nature dergisi’nin editörü;

Peter Crane- Yale Üniversitesi'nde Botanik Profesörüdür;

Rob Wilson- İngiliz politikacı, Muhafazakâr Parti üyesi;

James Cracknell - 2000 ve 2004 Olimpiyatlarında Olimpiyat kürek şampiyonu.

University of Reading sosyal olanakları

Reading Üniversitesi'nin 3 kampüsü vardır:

Üniversitenin ana kampüsü olan Whiteknights, dinlenebileceğiniz pek çok yerin bulunduğu 130 hektarlık güzel bir park alanında yer almaktadır. Kampüs, Birleşik Krallık'taki en iyi peyzajlı ve yeşil alanlardan biri olarak tanınan dokuz ardışık Green Flag ödülü kazandı. Kampüsta öğrencilere yardım eden RUSUadılı Öğrenci Birliği topluluğu var. Reading Üniversitesinde Whiteknights kampüsta kütüphanesi, restoranları ve Birleşik Krallık'taki en iyi öğrenci kulüplerinden biri RUSU adılı kulübü yer almaktadır.

London Road kampüsüne 30 milyon £ yatırım yapıldı. Reading Üniversitenin orijinal kampüslerinden biri olan London Road kampüsü tarihi alan olarak geçiyor ve Eğitim Enstitüsü'ne ev sahipliği yapmaktadır. Bu kampüste konserler ve mezuniyet törenleri için kullanılan Büyük Salon da bulunmaktadır.

Greenlands kampüsünde, Avrupa'nın en iyi işletme okullarından biri olan Henley Business School bulunmaktadır. Kampüs, Thames nehrinin kıyısında yer almaktadır. Greenlands kampüsü Henley Business School tarafından MBA ve kurumsal eğitim için kullanılıyor.

University of Reading: Şehir ve konaklama

Reading Üniversitesi İngiltere'nin güneyinde Reading şehrinde, Londra'ya arabayla 23 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Reading- Güney İngiltere'de önemli bir ticaret merkezidir ve uluslararası şirketlerin merkez ofislerine ev sahipliği yapmaktadır. 

Reading’ta bulunan Thames Valley Business Park - Microsoft ve Oracle ofislerinin yanı sıra uluslu petrol ve gaz şirketi BG Group ile finans şirketi ING Direct'in ofislerini barındırır.

Green Park Business Park - Huawei Technologies, Symantec, Logica ve Cisco'ya ev sahipliği yapıyor.

Arlington Business Park- KPMG, Nvidia ve PepsiCo gibi şirketlere ev sahipliği yapmaktadır. Çeşitli sektörlerden dünyanın önde gelen şirketlerinin bu şekilde yoğunlaşması, Reading Üniversitesi mezunları için staj ve ardından iş fırsatları yaratıyor.

University of Reading için Başvuru Koşulları

Her yıl yaklaşık 20 öğrenci lisans veya yüksek lisans programı yapmaktadır. Öğrencilerin büyük kısmı yüksek lisans öğrencisidir. Reading University İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden birisidir. Bu nedenle lisans veya yüksek lisans giriş kriterleri biraz zordur.

University of Reading için Başvuru Şartları

Lisans Programları için;

 • Lise mezunu ve 3.5 not ortalamasın sahip ve ÖSS’de taban puanı geçmiş ise hazırlık yılına veya okumak istediği bölüme göre direk 1. sınıftan kabul edilir.
 •  SAT, A level, Hazırlık, IB (28-35 puan), Abitur, Maturita or French Baccalaureate sahibi öğrenciler direk 1. sınıftan kabul edilir.
 • 2 yıllık okul mezunları doğrudan 2. sınıftan başlayabilir. Ancak, bölümden bölüme farklılık olabilir. 
 • İngilizce dil seviyesi IELTS veya TOEFL ile belgelenmelidir. IELTS bölümlere göre 6.0 veya 6.5 olarak istenir. TOELF ise 80-95 aralığında istenir.

Yüksek Lisans Programları için;

 • 4 yıllık bir üniversite mezunu ve not ortalaması 2.8 ve üzeri öğrenciler rahatlıkla Reading University ‘ye başvuru yapabilirler. 3.3 ve üzeri not ortalaması olan öğrenciler direk PhD başvurusu yapabilirler. Ayrıca, yüksek lisans diploması sahibi öğrenciler doğrudan PhD başvurusu yapabilir. 
 • İngilizce dil seviyesi IELTS veya TOEFL ile belgelenmelidir. IELTS bölümlere göre 6.0 veya 6.5 olarak istenir. TOELF İbt ise 80-95 aralığında istenir.
 • University of Reading lisans ve yüksek lisans programlarına başvuru yapmak için İngilizce yeterlilik belgesi sahibi olmak ilk aşamada gerekmez. İngilizce IELTS veya Toefl sonucu olmadan başvuru yapılabilir. Üniversite ilk aşamada şartlı kabul- conditional acceptance verir. Öğrenci en geç Mayıs veya haziran ayında İngilizce yeterlilik belgesini üniversiteye sunar ve kesin kabul alır.

University of Reading Bölümleri

Reading Üniversitesi yaklaşık 400 lisans, yüksek lisans ve doktora programı sunmaktadır. Bilimsel araştırmalarının %98'i uluslararası kabul etmektedir (REF 2021). Üniversite, öğretme ve öğrenmeye yönelik gelişmiş bir yaklaşıma kendini adamıştır. Reading Üniversite, ortak çalışma ve öğrenme için yenilikçi bir ortamın yaratılmasına katkıda bulunur.

University of Reading Lisans Bölümleri

Reading Üniversitesinde Lisans eğitimi almak geleceğe yatırım yapmak anlamına gelir. Reading Üniversitesinde yaklaşık 100 lisans programı sunulmaktadır. Bazı Lisans programları hazırlık sene ile seçebilirsiniz. Öğrenciler Reading University kampüsünde” JobShop birimi tarafından organize edilen part-time işlerde çalışabilir ve masraflarının bir kısmını karşılayabilirler. Haftada en fazla 16 saat çalışmak mümkündür. Öğrenciler saatlik ücret olarak yaptıkları işe göre 5 veya 15 Sterlin kazanırlar. Mezun olan lisans öğrenciler iki seneye verebilen çalışma izine başvuru yapabilmektedir.

En popüler Lisans programları:

 • İnternational Bussiness
 • Finance
 • Biology
 • Law
 • Accounting

University of Reading Yüksek Lisans Bölümleri

Reading Üniversitesinin Yüksek Lisans programların arasında en çok tercih edilen; Business, Muhasebe ve Finans bölümleri. Türk öğrenciler 100’den fazla Yüksek lisans programlarının arasında seçim yapabilirler. Programlar genellikle 1 sene sürmektedir. Yüksek lisans öğrencileri part-time çalışabilmektedir. Reading Üniversitesinin Yüksek lisans programdan mezun olduktan sonra iki sene oturma ve çalışma izni alabilmektedir. Reading Üniversitesinin Yüksek lisans mezunların büyük kurumsal şirketlerde iş bulunma konusunda oranı çok yüksek.

Reading Üniversitesinin en popüler Yüksek Lisans programları:

University of Reading PhD Bölümleri

Reading Üniversitesi araştırma gücü açısından Birleşik Krallık'taki tüm universitelerin arasında 35 sıradadır ve araştırmalarının %98'i uluslararası kabul görmektedir. En popüler araştırma alanları: Biological Sciences, Politics and International Relations, Maths ve Archaeology. 

İngiltere’de lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek için Yurtdışı Lisans Eğitimi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

University of Reading kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

University of Reading Yıllık Eğitim Fiyatları

University of Reading Eğitim Ücretleri

Lisans Programları

20.000£ - 25.000£

Yüksek Lisans Programları

21.500£ - 26.000£ 

MBA

26.000£

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak isterlerse work and study seçenekleri için Global Vizyon Eğitim Danışmanları ile görüşebilirler. 

University of Reading Burs Olanakları

University of Reading Türk öğrencilere lisans ve yüksek lisans seviyesinde burslar sağlamaktadır. RHU Türk Öğrenci Ortalaması 3.3 /4 üzeri olan Türk öğrencilere £5000 burs imkânı sağlanmaktadır.

Burslar hakkında detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

University of Reading Başvuru Tarihleri

University of Reading’te eğitim alabileceğiniz başvuru tarihleri Ocak ve Şubat aylarında kapanmaktadır ancak kesin tarihler için danışmanlarımız ile iletişime geçmeye tavsiye ediyoruz.

University of Reading hazırlık programları ise genel olarak Haziran ayına kadar başvuru yapabilirsiniz.

University of Reading‘nde yüksek lisans eğitim başvurular için evrakların hazırlanıp okula gönderilmesi en geç Mayıs ayında tamamlanmalı.

University of Reading Türk öğrenciler için Vize Gereksinimleri

Reading Üniversitede eğitim almak için Türk öğrencilere TIER 4 vizeye sahip olmak zorunludur. TIER vizeye sahip olan Türk öğrenciler çalışma izni da almaya hakkına sahiptir. Vize, çalışma izni ve oturma izni hakkında daha detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanımıza iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım