Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of North Carolina Wilmington

University of North Carolina Wilmington Hakkında

University of North Carolina Wilmington 1947 yılında kurulan bir devlet araştırma üniversitesidir. University of North Carolina Wilmington 18.000 öğrencisiyle bölgesel bir lider konumundadır. University of North Carolina Wilmington, güçlü akademik programları, öğretim kadrosunun kalitesi ve denizcilik kültürüne sahip olmasıyla tanınır.

University of North Carolina Wilmington, 270’ten fazla lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunan geniş bir akademik yelpazeye sahiptir. Öğrencilere liberal sanatlar, işletme, eğitim, mühendislik, sağlık bilimleri, bilişim, deniz bilimleri, sosyal bilimler ve güzel sanatlar gibi farklı disiplinlerde eğitim imkanları sunmaktadır.

Başka bir üniversitede eğitim alıp, University of North Carolina Wilmington’a transfer öğrenci olarak geçiş yapmak mümkündür. 1., 2. ve 3’üncü sınıftaki lisans öğrencileri aşağıda belirtilen lisans kabul şartlarını sağlamaları halinde University of North Carolina Wilmington’a geçiş yapıp lisans eğitimine devam edebilmektedir. Buna ek olarak 1 dönem veya 2 dönem misafir öğrenci olup burada aldığınız bölümleri Türk Üniversitelerinde saydırabilirsiniz.

University of North Carolina Wilmington Dünya Başarı Sıralamaları

University of North Carolina Wilmington, US News & World Report - National University Ranking sıralamasında 202. sırada yer almaktadır

University of North Carolina Wilmington, THE (Times Higher Education) - University Ranking, dünyadaki tüm üniversiteleri içeren sıralamada 1201-1500 aralığında yer almaktadır.

University of North Carolina Wilmington, US News & World Report - Global Universities, dünyadaki tüm üniversiteleri içeren sıralamada 1636. sırada yer almaktadır.

University of North Carolina Wilmington Öğrenci Sayıları

University of North Carolina Wilmington’da yaklaşık olarak 18.000 öğrenci eğitim görmektedir.  Lisans programlarına 14.450 kadar öğrenci kayıtlı iken, lisansüstü programlara 3542 öğrenci kayıtlıdır.

Neden University of North Carolina Wilmington?

University of North Carolina Wilmington, öğrencilerine geniş bir yurtdışı deneyimi sunarak, 50'den fazla ülkede 1000'den fazla bölümde dönemlik eğitim ve staj olanakları sağlamaktadır. Bu programlar sayesinde öğrenciler, farklı kültürleri deneyimleyebilir, yeni dil becerileri kazanabilir ve uluslararası bir perspektif geliştirebilirler. Yurtdışında dönemlik eğitim ve staj programları, öğrencilerin akademik ve profesyonel gelişimlerine katkıda bulunurken, aynı zamanda küresel bir network oluşturma fırsatı sunmaktadır. University of North Carolina Wilmington, öğrencilerinin uluslararası deneyimler yaşayarak kendilerini geliştirmelerini ve dünya çapında bir vizyon oluşturmalarını desteklemektedir.

İngilizce dil seviyesi yeterli olmayan öğrenciler için University of North Carolina Wilmington English Language Center’de 5, 6 ve 16 haftalık İngilizce kursları verilmektedir. Ayrıca İngilizce eğitim veren bir liseden veya üniversiteden mezun olan bir öğrenciden IELTS, TOEFL veya Duolingo skoru istenmemektedir.  

University of North Carolina Wilmington Türk Öğrenciler İçin Başvuru Koşulları

University of North Carolina Wilmington kabul oranı %68 olan bir üniversitedir.

Lisans bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

Dil Gereksinimi (TOEFL 71, IELTS 6.0, DUOLİNGO 95)

Lise Diploması 2.5/4.0

Yüksek Lisans Bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

Dil Gereksinimi (TOEFL 79, IELTS 6.5, DUOLİNGO 100) 

Lisans Diploması: 3.0/4.0


University of North Carolina Wilmington Başvuru Tarihleri

University of North Carolina Wilmington lisans bölümleri 3 farklı dönemde başlamaktadır. Güz döneminde başlayan lisans programları için son başvuru tarihi 1 Nisan, Bahar döneminde başlayan lisans programları için 15 Ekim, Yaz döneminde başlayan programlar için ise 1 Şubat olarak kabul edilmektedir.

University of North Carolina Wilmington lisansüstü programlarda başvuru tarihleri bölümler arasında değişmektedir. İlgilendiğiniz bölüm ile alakalı olarak yurtdisiuniversiteler.com veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz. Başvurular yapıldıktan sonra University of North Carolina Wilmington tarafından 4 ila 6 hafta içerisinde dönüş gelmektedir.

University of North Carolina Wilmington Amerika Öğrenci Vizesi Başvurusu

University of North Carolina Wilmington’da eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin F1 vizeye sahip olması gerekmektedir. Vize konusunda daha fazla detay ve bilgi için yurtdisiuniversiteler.com veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.University of North Carolina Wilmington Popüler Bölümleri

University of North Carolina Wilmington tarafından sunulan lisans bölümleri genellikle 4 yıl sürmektedir. Yüksek lisans bölümleri ise 16 ay ile 24 ay arasında sürmektedir.

University of North Carolina Wilmington En çok talep gören Lisans Bölümleri

 • Computer Science
 • Business Administration
 • Cybersecurity
 • Economics
 • Information Technology
 • Psychology
 • Chemistry
 • Coastal Engineering
 • Marine Biology
 • Intelligent Systems Engineering

University of North Carolina Wilmington En çok talep gören Yüksek Lisans Bölümleri

 • Supply Chain Management
 • Psychology
 • Marine Science
 • Instructional Technology
 • MBA
 • Chemistry
 • Data Science
 • Computer Science & Information Systems
 • Social Work
 • Coastal & Ocean Policy

 

University of North Carolina Wilmington PHD Programları

University of North Carolina Wilmington, Applied Coastal & Ocean Sciences, Integrative, Comparative & Marine Biology, Psychology bölümlerinde PhD olanağı sunmaktadır.
Applied Coastal & Ocean Sciences programı, öğrencilere sahil ve okyanus bilimlerinde uygulamalı ve araştırmaya dayalı bir doktora eğitimi sağlar. Bu program, öğrencilere çevresel sürdürülebilirlik, deniz ekosistemleri, iklim değişikliği ve doğal kaynakların korunması gibi konuları kapsayan interdisipliner bir yaklaşım sunar.
Integrative, Comparative & Marine Biology programı, öğrencilere biyoloji alanında derinlemesine bir anlayış geliştirme ve kara ve deniz ekosistemlerinin karşılaştırmalı analizini yapma fırsatı sunar. Bu program, öğrencilerin çeşitli organizmalara odaklanarak ekoloji, evrimsel biyoloji, deniz biyolojisi ve davranışsal biyoloji gibi alanlarda uzmanlaşmalarını sağlar.
Psychology bölümü ise öğrencilere psikoloji alanında ileri düzeyde araştırma becerileri kazandıran bir doktora programı sunmaktadır. Bu program, öğrencilerin bilişsel psikoloji, sosyal psikoloji, klinik psikoloji, nöropsikoloji ve gelişimsel psikoloji gibi çeşitli alt alanlarda uzmanlaşmalarını sağlar.

University of North Carolina Wilmington Online, Uzaktan Eğitimler

University of North Carolina Wilmington 58 farklı lisans ve lisansüstü programda online eğitimler vermektedir. Bu programlar senkronlu ve asenkron olarak verilmektedir. Senkronlu olarak verilen derslerde tüm öğrencilerin aktif katılım sağladığı şekilde Zoom üzerinden verilirken, asenkron dersler ise önceden kayıt edilmiş ders kayıtlarının izlenmesi şeklinde yapılmaktadır. University of North Carolina Wilmington online eğitimlerin yanında hibrit yapıda 25 adet program sunmaktadır. Hibrit programlarda derslerin bir kısmı uzaktan işlenirken, diğer kısmı yüz yüze işlenmektedir.

University of North Carolina Wilmington İş Olanakları

University of North Carolina Wilmington, öğrencilerine kampüs içerisinde part-time işlerde çalışma imkanı sunmaktadır. Bu işler, öğrencilerin maddi ihtiyaçlarını bir kısmını karşılamalarına olanak tanır. Kampüs içerisindeki işler genellikle kütüphane, yemekhane, spor salonu veya yönetim birimlerinde bulunmaktadır.

University of North Carolina Wilmington’ın kariyer merkezi, öğrencilere kariyerleriyle ilgili çeşitli konularda destek sağlamaktadır. Öğrencilere CV (özgeçmiş) yazımı, iş başvurusu süreci, iş görüşmesi teknikleri gibi konularda eğitimler sunulmaktadır. Kariyer danışmanları, öğrencilere bireysel danışmanlık hizmetleri sunarak onları iş dünyasına hazırlamaktadır. Ayrıca, kariyer fuarları ve kariyer panelleri gibi etkinlikler düzenlenerek öğrencilerin kariyerlerini geliştirmelerine yardımcı olunmaktadır.

Devamını Oku

University of North Carolina Wilmington Eğitim Fiyatları ve Burs olanakları

University of North Carolina Wilmington Lisans Ücretleri: 21,000$

University of North Carolina Wilmington Yüksek Lisans Ücretleri: 21.000$ - 30.000$

University of North Carolina Wilmington Master of Business Administration (MBA) Ücreti: 57.000$

University of North Carolina Wilmington Burs olanakları: 3.0 ve üzeri not ortalaması olan öğrencilere yüzde 50’ye kadar burs verilir.  Kısmi Burs başvurularınızı Global Visions University Placement danışmanları ile yapabilirsiniz.

University of North Carolina Wilmington Konaklama Seçenekleri

University of North Carolina Wilmington 35 farklı yurt binası ile öğrencilerine konaklama olanağı sunmaktadır. Yurtlarda kalan birinci sınıf öğrencilerinin yemek planı almaları zorunludur, yemek planları dönemlik olarak 1000 dolar ile 2500 dolar arasında değişmektedir. Ödenen yurt ücretlerine elektrik, su, ısınma, internet ve çamaşırhane kullanım ücretleri dahildir. Bu sayede öğrenciler, konakladıkları yurtlarda temel ihtiyaçlarını karşılamak için ekstra ücret ödemek zorunda kalmazlar.

University of North Carolina Wilmington'da yurtlarda bulunan ortak kullanım alanlarının bakımı ve temizliği, yurt personeli tarafından düzenli olarak sağlanmaktadır. Bu alanlara mutfaklar, spor salonları, ortak salonlar, çalışma odaları ve diğer ortak kullanım alanları dahildir. Yurt personeli, bu alanların temizliği ve düzenli bakımı konusunda sorumluluk üstlenerek öğrencilerin sağlıklı ve konforlu bir yaşam sürmelerini hedeflemektedir. Böylece öğrenciler, ortak kullanım alanlarını temiz ve düzenli bir şekilde kullanarak rahat bir yaşam deneyimi elde edebilirler. Ayrıca yurtlarda 7/24 hizmet veren bakım ekipleri ve yöneticiler bulunmaktadır.

University of North Carolina Wilmington Yurt Fiyatları

Belk, Galloway, Graham, Hewlett, and Schwartz Hall – Double: 3,290.00$

Cornerstone, Keystone, and Innovation House – Double: 3,705.00$

Pelican & Sandpiper Halls – Double: 4,218.00$

Pelican & Sandpiper Halls – Single: 4,744.00$

University Suites – Double: 3,597.00$

University Suites – Single: 3,814.00$

Terrapin and Loggerhead Halls - Double: 4,306.00$

Terrapin and Loggerhead Halls - Deluxe Double: 4,439.00$

Terrapin and Loggerhead Halls – Single: 4,844.00$

Seahawk Village and Landing: 4,535.00$

Seahawk Crossing: 4,492.00$

*** Belirtilen fiyatlar dönemlik fiyatlardır.


Devamını Oku

University of North Carolina Wilmington Sosyal Olanakları

University of North Carolina Wilmington, öğrencilere sosyal etkinlikler ve olanaklar sunan canlı bir kampüs ortamına sahiptir. Birçok öğrenci kulübü ve organizasyonuyla University of North Carolina Wilmington, öğrencilerin çeşitli ilgi alanlarına yönelik etkinliklere katılmalarını sağlar. Bu etkinlikler öğrencilerin sosyalleşmelerine ve ortak ilgi alanlarına sahip insanlarla bağlantı kurmaları için harika fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca, yıl boyunca University of North Carolina Wilmington tarafından düzenlenen konserler, tiyatro gösterileri, sanat sergileri ve diğer etkinliklerle öğrenciler, sosyal etkileşimde bulunabilecekleri ve çeşitli kültürel deneyimler yaşayabilecekleri bir ortamda bulunurlar.

Kütüphane ve çalışma alanları, öğrencilere sessiz bir çalışma ortamı sunarken, fitness ve spor merkezleri, öğrencilerin sağlıklı bir yaşam sürmelerine ve spor yapmalarına olanak tanımaktadır. Ayrıca, kampüsteki yeşillikler, öğrencilerin arkadaşlarıyla buluşmaları, dinlenmeleri ve kampüs yaşamının tadını çıkarmaları için ideal etkinliklerden sadece birkaçıdır.

University of North Carolina Wilmington Şehir ve Bölge Hakkında

University of North Carolina Wilmington, Amerika Birleşik Devletleri'nin Kuzey Carolina eyaletinin güzel Wilmington şehrinde yer almaktadır. Wilmington, Atlantik Okyanusu'nun kıyısında yer alan ve tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlü bir şehirdir. University of North Carolina Wellington’ın bu dinamik şehirde bulunması öğrencilere yapılabilecek birçok etkinlik sunmaktadır. Wilmington Şehrinin tarihi dokusu, sahil şeridi ve sosyal etkinlikleri, öğrencilere eğitim dışında da keyifli zamanlar geçirme fırsatı sunmaktadır.

Wilmington gece hayatı açısından da oldukça canlı bir ruha sahiptir. Downtown Wilmington bölgesi, canlı müzikli mekanlar, restoranlar, barlar ve gece kulüpleriyle doludur. Burada öğrenciler farklı müzik türlerini deneyimleyebilir ve gece boyunca eğlenceli bir atmosferde zaman geçirebilirler. Buna ek olarak Wrightsville Plajı boyunca birçok beach club bulunmaktadır.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım