Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

University of North Carolina Chapel Hill

University of North Carolina Chapel Hill - Kuzey Karolina Üniversitesi Chapel Hill

Özgürlükler ülkesi olarak da bilinen Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk devlet üniversitesi olma özelliği taşıyan ve kapılarını ilk defa 1789 yılında açan University of North Carolina Chapel Hill’de 30.000 civarında öğrenci eğitim görüyor.

Kuzey Karolina Üniversitesi Chapel Hill Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

Hayallerinizi süsleyen bir üniversite yaşamı için birbirinden farklı olanaklar sunan ve tüm olanakları bir araya getiren kampüsü ile dünyanın birçok farklı yerinden öğrencileri ağırlayan University of North Carolina Chapel Hill, bir botanik bahçesine ve Horace Williams isminde küçük bir havaalanına sahip. 3 km² üzerine kurulan Kuzey Karolina Üniversitesi Chapel Hill kampüsünde aynı zamanda sportif öğrencileri düşünen stadyum ve saha olanakları, yemyeşil ve tertemiz gezme alanları bulunmakta olup Kuzey Karolina Üniversitesi Chapel Hill’in kütüphanesi 10 milyondan fazla kitap ve film eserinin yer aldığı özel koleksiyonu ile dünyaca ünlü kütüphane koleksiyonları arasında yer alıyor. Aynı zamanda bu koleksiyon, devlet üniversiteleri tarafından sahip olunan koleksiyonlar arasında da ilk sırada.

Kuzey Karolina Üniversitesi Chapel Hill’de Aziz Sancar

Hücrelerin hasar gören DNA'ları nasıl onardığını ve genetik bilgisini koruduğunu haritalandıran araştırmaları sayesinde, 2015 Nobel Kimya Ödülü'nü almaya hak kazanan ilk Türk olan bilim insanı Aziz Sancar Kuzey Kalorina Üniversitesi Chapel Hill’de profesör olarak eğitim veriyor ve üniversitenin Biyokimya ve Biyofizik bölümünde araştırmalarını sürdürüyor.

Lokasyon

Kuzey Karoline Üniversitesi Chapel Hill; Amerika’nın Kuzey Karolina Eyaleti’nde yer alan Chapel Hill şehrinde bulunmaktadır.

Üniversitenin Başarıları

  • Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk devlet üniversitesi olan Kuzey Karolina Üniversitesi Chapel Hill, bütün üniversitelerin bulunduğu sıralamada ilk 50’de, devlet üniversitelerin bulunduğu sıralamada ise üst sıralarda yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 90 TOEFL puanı

  • En az 7 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım