Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of Jyvaskyla Finland

University of Jyvaskyla Finland Hakkında

University of Jyvaskyla Finland, Finlandiya'nın Jyvaskyla kentinde bulunan bir üniversitedir. 1863 yılında Öğretmen Eğitim Koleji olarak kurulmuş olan University of Jyvaskyla 1967 yılında günümüzdeki adını almıştır. Finlandiya’da bulunan University of Jyvaskyla Avrupa’nın en köklü okullarından biri olmakla beraber doğa bilimlerine verdiği önem ve iyi bir eğitim kadrosunun oluşturulmasına büyük çaba harcamaktadır.

University of Jyvaskyla Finlandiya’nın en iyi devlet araştırma üniversitelerinin başında gelmektedir. Üniversite uluslararası geçerliliği olan lisans ve yüksek lisans Dünya genelinde 100 ülkeden fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Disiplinli, eğitim ve kültür, toplumsal değişim süreçleri dahil birçok alanda öncü olan okul Dünyanın en iyi %3 okulu arasında bulunmaktadır.

Neden University of Jyvaskyla?

University of Jyvaskyla Seminaarinmaki kampüsü, 19. yüzyılın sonlarından günümüze kadar tarihsel yapıyı koruyabilmiş nadir okullardan biridir. Ulusal düzeyde inşa edilmiş kültürel bir ortam sunmaktadır.University of Jyvaskylatemelleri, 1863 yılında Uno Cygnaeus tarafından kurulan ilk fince konuşulan öğretmen yetiştirme koleji Jyvaskyla Öğretmen Semineri'ne dayanmaktadır. Öğretmen eğitimi ve öğretimde ileriye dönük çalışmalar, doğa bilimleri, beşerî bilimler, spor ve sağlıkla birlikte birçok güçlü yönlere sahiptir.

University of Jyvaskyla vizyonunu, sürdürülebilir bir toplum inşa etmek için yeterliliği yeniden şekillendirerek öğrenme, refah ve temel doğa olaylarının araştırılmasında küresel bir lider olarak tanımlamaktadır.

University of Jyvaskyla uluslararası üst düzey araştırmalar üreten bir bilim üniversitesidir. Araştırmacılara, kendi alanlarında yüksek uluslararası düzeyde gelişebilecekleri ilham verici bir ortam sunmaktadır. Üniversitede çalışan insanlar yaklaşık 65 farklı ülkeden bulunmakta olup bu nedenle iş yerinde İngilizce kullanımı yaygındır. Üniversite aynı zamanda Fince eğitimi için de destek sunmaktadır.

Finlandiya’da lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek için Finlandiya’da Lisans Eğitimi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

University of Jyvaskyla Dünya Başarı Sıralaması

Universityof Jyvaskyla, öğrencilerine yüksek kalite ve disiplinde eğitim olanağı sağlamaktadır. Üniversitenin yüksek öğretim standartları bağımsız anketlere de yansımaktadır. Mezun olan öğrencilerin %97’sinden fazlası üniversiteyi başkalarına tavsiye etmektedir.University of Jyvaskyla, Times Universities’in yaptığı ankette en iyi 401. okul QS Word yaptığı ankette en iyi 347. okul Shanghai Listesinin yaptığı ankette en iyi 701. okul Finlandiya sınırları içerisinde ise en iyi 6. okul seçilmiştir.

University of Jyvaskyla Başvuru Koşulları

University of Jyvaskyla Lisans Başvuru Şartları

Universityof Jyvaskyla Türk öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği üniversiteler arasında yer almaktadır.

Türk öğrenciler University of Jyvaskyla’nin Lisans programlarına girmek için, Lise mezunu olması gerekmektedir. Üniversiteye kabul alacak öğrencinin 12 yıllık zorunlu eğitim almış olması şarttır. Türk öğrencilerin Lisans için TOEFL sınavından puanı minimum 70 ve IELTS 5.0 üzeri alması gerekmektedir.

University of Jyvaskyla Yüksek Lisans Başvuru Şartları


Yüksek Lisans programları için üniversitenin kabul komitesi, Türk öğrencilerin lisans programındaki not ortalamasına dikkat etmektedir. Türk öğrencilerin Yüksek Lisansa başlayabilmesi için İngilizce dil bilgisini doğrulaması gerekmektedir. Türk öğrencilerin Yüksek Lisans için TOEFL sınavından minimum 80 puan alması gerekmektedir. Değişim öğrencileri için ise; Bulunduğunuz üniversite ile University of Jyvaskyla arasında bir değişim anlaşması olup olmadığını öğrenmek için lütfen kendi üniversitenizle iletişime geçin. Onaylanırsa ve kendi üniversiteniz sizi bizim üniversitemizde okumak üzere aday gösterirse, lütfen başvurunuzu en geç 15 Mayıs (akademik yılı/güz dönemi için) veya 1 Kasım (Bahar dönemi için) tarihine kadar tamamlayın. Kendi üniversiteniz sizi aday gösterdikten sonra çevrimiçi başvuru formunun bağlantısını e-posta yoluyla alacaksınız.

University of Jyvaskyla kabul almak için dil yeterliliği önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı dil okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.

University of Jyvaskyla Başvuru Tarihleri

Üniversitenin Lisans ve Yüksek Lisans bölümleri eğitimi Ekim ayında başlamaktadır. Türk öğrenciler en geç Temmuz ayında belgeleri üniversiteye sunmalıdırlar.

Üniversitenin kesin başvuru tarihleri için mutlaka Global Vizyon danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

University of Jyvaskyla Öğrenci Sayısı

Avrupa’nın en köklü okullarından olan University of Jyvaskyla’da 14.300’den fazla öğrenci eğitim almaktadır. University of Jyvaskylafarklı ulustan gelen öğrencileri ile çok kültürlü öğrenme ortamına sahip olan bir üniversitedir.

University of Jyvaskyla’dan Mezun olan Ünlüler

Alvar Aalto- Dünyaca Ünlü Mimar

University of Jyvaskyla Lisans ve Yüksek Lisans Bölümleri

  • İnsan ve Toplum Bilimleri
  • Bilgi Teknolojisi
  • Eğitim Fakültesi
  • İşletme ve Ekonomi Fakültesi
  • Matematik ve Bilim

Üniversite Finlandiya’da yaşam ve çalışma ile ilgili yabancı öğrencilere yardım etmektedir.

University of Jyvaskyla maliyetlerini ve yaşam masraflarını Finlandiya’da yüksek lisans programları kapsamında hafifletebilirsiniz. Ayrıntılı bilgileri hizmet sayfamızda bulabilirsiniz.

University of Jyvaskyla Şehir ve Bölge Hakkında

Jyvaskyla Painjante'nin kuzey kıyısında Finlandiya’nın en güzel şehirlerinden biridir ve Orta Finlandiya’nın bölgesel merkezidir. Jyvaskyla Nüfusu 145.000 civarında olup Finlandiya’nın en büyük yedinci şehridir. Jyvaskyla, ülkede öğrenci şehri olarak olarak lanse edilmektedir.

University of Jyvaskyla ‘nin Seminaarinmaki (Seminer Tepesi) kampüsünün ülkenin en güzel kampüsü olduğu sıklıkla söylenir. Ünü, yüzyıllar boyunca özenle bir araya getirilen farklı tasarımların entegrasyonundan kaynaklanmaktadır.

Kampüs, tamamı çeşitli bitki örtüsüne sahip güzel bir parkla çevrelenmiş, çeşitli zaman dilimlerinden kalma mimari hazineler içermektedir. Kampüsün yanında yer alan eski aile dairelerinin tarihi 1900'lü yılların başına kadar uzanmaktadır ve bu durum bölgenin güzelliğini daha da artırmaktadır.

Öğrenci Birliğine katılan öğrenciler (değişim, misafir ve doktora öğrencileri için isteğe bağlı, Lisans ve Yüksek Lisans düzeyindeki öğrenciler için zorunludur) Frank öğrenci kartı alabilirler. Öğrenci kartı, öğrenci statünüzün ve öğrenci birliği üyeliğinizin kanıtı olarak ve dolayısıyla aşağıdakiler gibi belirli hizmet ve avantajlara hak kazandığınızın kanıtı olarak da işlev görür:

  • Öğrenci kafeteryalarında öğrenci fiyatına uygun yemekler
  • Tren ve şehirler arası otobüslerde %30-50 indirim

 Tüm öğrenci kartı sahipleri ayrıca Jyvaskyla ‘daki ve ülke çapındaki mağazalar, işletmeler ve hizmet sağlayıcılar tarafından sunulan çeşitli indirimlerden yararlanabilir.

University of Jyvaskyla Sosyal Olanakları

Jyvaskyla Üniversitesi’nde öğrenci hayatı çok canlıdır. Üniversitede öğrencilerin günlük yaşamı hobilerine göre şekillenmekte ve özgür bir ortam sağlamaktadır. Toplumdaki ve öğrenim ortamlarındaki değişiklikler, öğrencilerin önemli bulduğu sosyalleşme biçimlerini ve mekanlarını etkilemiştir; ancak sürekli olarak yeni gelenekler yaratılmakta ve bazen eskileri yeniden hayata geçirilmektedir.

University of Jyvaskyla Seminaarinmaki kampüsü ve Eğitimde Eşitlik, Finlandiya'daki ilk Avrupa Miras Etiketi ile ödüllendirildi. Avrupa Miras Etiketi, Avrupa Birliği bölgesindeki Avrupa tarihi, kültürü ve entegrasyonu açısından önemli rol oynayan alanlara verilmektedir.

Üniversitenin farklı tarihsel dönemleri kampüsün mimarisinde, sanatında ve yeşil alanlarında pek çok açıdan görülebilmekte ve ortaya eşsiz bir bütün çıkmaktadır. Kampüs, Amerikan kampüs fikrinden ilham alan Alvar Aalto tasarımı binalarıyla dünya çapında tanınırken, kampüse en son eklenen Ruusupuisto modern mimariyi temsil ediyor.

University of Jyvaskyla İş Olanakları

University of Jyvaskyla, uluslararası öğrencilere kariyer konusunda destek veren okulların başında gelmektedir. Üniversitenin kurmuş olduğu JYU mezunları topluluğu adında bir grup bulunmakta olup okulun tüm mezunları bu grubun bir parçasıdır.JYU mezun faaliyetlerinin temel hedeflerinden biri, farklı alanlarda çalışan kişilerin bilgi ve kaynaklarını tüm tarafların yararına olacak şekilde birleştirmektir. Mezun etkinlikleri, mezunlar ile Üniversite arasındaki etkileşimi artırmakta ve akademi ile toplum arasındaki iyi ilişkileri teşvik etmektedir.

University of Jyvaskyla Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları

Öğrenci daireleri kampüse yürüme mesafesinde veya kısa bir otobüs yolculuğu mesafesinde bulunmaktadır. 

Orta Finlandiya Öğrenci Konaklama Vakfı, KOAS

KOAS, Jyvaskyla kasaba bölgesinin her yerinde toplamda yaklaşık 4000 öğrenci kapasiteli daireler sunmaktadır. Binalarda çamaşır odaları, saunalar ve depoların yanı sıra ortak odalar da mevcuttur. KOAS dairelerinin tamamında internet bağlantısı bulunmaktadır. Konut teklifinin onaylanması için ilk ayın kira bedelinin ve iadesiz işlem ücretinin KOAS'ın banka hesabına yatırılması gerekmektedir.

Kortepohja Öğrenci Köyü-Soihtu Konutları

Soihtu, University of Jyvaskyla Öğrenci Birliği'ne aittir. Ana kampüse ve şehir merkezine yaklaşık 2,5 kilometre uzaklıkta bulunan Kortepohja Öğrenci Köyü yaklaşık 1900 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenci Köyü'nde çamaşır odaları, saunalar ve spor salonu, çalışma alanları ve öğrenci restoranı gibi diğer ortak alanlar dahil olmak üzere çeşitli hizmetler sunulmaktadır. Kortepohja'nın tüm dairelerinde ayrıca University of Jyvaskyla ile iş birliği içinde 100/100 Mpbs internet bağlantısı vardır. Odaların çoğu mobilyasız olarak kiralanmaktadır.

Ortak mutfak ve banyoya sahip mobilyalı tek kişilik çalışma odasının fiyatı, ortak bir dairede bir oda için ayda yaklaşık 260 € ile 360 € arasında değişmekte olup, Soihtu Konutlarında ise bir stüdyo daire için konaklama 400 €'ya yakındır.

University of Jyvaskyla‘nın Eğitim Fiyatları

Lisans Programları; ÜCRETSİZ

  • Yüksek Lisans Programları; 8.000-12.000 Euro Arası

University of Jyvaskyla Burs Olanakları

JYU Bursu; JYU Bursu, JYU rektörünün kararıyla verilen üniversite düzeyinde bir burstur. 2024'ten itibaren JYU Bursu, burs başvurusunda bulunan ve kabuledilen uygunbaşvuru sahiplerine otomatik olarak verilmektedir. JYU Bursu, öğrenimin ilk akademik yılı için öğrenim ücretinin %50'sini kapsar. 

Finlandiya Bursu; JYU tarafından verilen Finlandiya Yurtiçi Bursları, ulusal burs programının bir parçasıdır. Finlandiya Bursu akademik açıdan en başarılı başvuru sahibi Yüksek Lisans öğrencilere verilmektedir. Bu burs öğrenimin ilk yılı için eğitim ücretinin tamamını kapsamakta olup aynı zamanda öğrencilere öğrenimlerine başladıktan sonra bir defaya mahsus olmak üzere 5.000 Avro geçim masrafları bursunu da kapsamaktadır.

University of Jyvaskyla için Öğrenci Vize Başvurusu

University of Jyvaskyla’da eğitim almak için Türk öğrencilerin öğrenci vizesi almaları gerekmektedir. Vize, çalışma izni ve oturma izni hakkında detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım