Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

University of Gothenburg

University of Gothenburg – Gothenburg Üniversitesi

47.500 öğrenciye ve 6.000 çalışana sahip Gothenburg Üniversitesi, güçlü araştırma geleneği ve etkili programlarıyla dünyanın her yerinden öğrencileri ve bilim insanlarını kendisine çekiyor. Sürdürülebilir kalkınma projelerine aktif olarak katılan Gothenburg University, sahip olduğu her yeni bilgi ve bakış açısını, daha parlak bir geleceği yaratmak için kullanıyor. Üniversitenin başta Uygulamalı Sanatlar Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi olmak üzere 8 fakülte, 38 departman bulunuyor. 

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Gothenburg Üniversitesi başvuru zamanı

University of Gothenburg’a kayıt için son başvuru tarihi 15 Ocak.

Gothenburg Üniversitesi bölümleri:

History, Philosophy & Theology

Art, Performing Arts & Design

Archaeology

Languages, Literature & Linguistics

Sport Science

Biological Sciences

Physics & Astronomy

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Mathematics & Statistics

Chemistry

Computer Science

Communication & Media Studies

Geography

Politics & International Studies 

Sociology

Business & Management

Economics & Econometrics

Accounting & Finance

Education

Medicine & Dentistry

Law
Psychology

Lokasyon

Gothenburg Üniversitesi nerededir?

Gothenburg Üniversitesi İsveç’in Gothenburg şehrinde yer almaktadır.  1891 yılında Gothenburg’da kurulan Gothenburg Üniversitesi; Volvo, SKF, Stena ve AstraZeneca gibi sektör devleriyle birlikte çalışmalar yürütüyor. Gothenburg University, özellikle deniz canlıları ve biyoloji hakkında yaptığı çalışmalarla adını sıklıkla duyuruyor.

Üniversitenin Başarıları

  • Gothenburg Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 300’de yer alıyor.

  • Gothenburg Üniversitesi, İsveç’teki en iyi üniversiteler arasında ilk 10’da bulunuyor.

  • Gothenburg Üniversitesi’nin; dişçilik, hemşirelik ve sosyoloji bölümleri dünyada ilk 100’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • Writing bölümünden minimum 20 olmak kaydıyla en az 90 (IBT) TOEFL puanı

  • Writing bölümünden minimum 4.5 olmak kaydıyla en az 575 (PBT) TOEFL puanı

  • Her bölümden minimum 5.5 olmak kaydıyla en az 6.5 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım