Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of Glasgow

University of Glasgow Hakkında

Glasgow Üniversitesi, İskoçya'nın Glasgow şehrinde bulunan bir araştırma üniversitesidir. 1451'de papalık onayı ile kurulan Glasgow Üniversitesi, İngilizce eğitim veren dünyanın en eski dördüncü üniversitesidir. Glasgow Üniversitesi, ilk kurulduğu dönemde toplumun en üst tabakasındaki insanları kabul etmekteydi; ancak 19. yüzyılda İngiliz yüksek öğreniminde yapılan devrimin öncüllerinden biri oldu ve orta ve alt sınıftan insanları da kabul etmeye başladı. 

Glasgow Üniversitesi, 2021-22 eğitim yılında, 923,6 milyon sterlinlik bir yıllık gelir elde etmiştir. Birleşik Krallık'taki tüm üniversiteler arasında en büyük 6. fon University of Glasgow’a aittir. Glasgow Üniversitesi dünya çapında en iyi 100 üniversite arasında yer almaktadır. Ayrıca, tüm İngiliz üniversitelerinin yapıldığı sıralamalarda her daim ilk 25 içerisinde yer almıştır. Glasgow Üniversitesinin ünlü mezunları arasında, ABD’nin kurucu babalarından James Wilson, 3 İngiltere Başbakanı (William Lamb, Henry Campbell-Bannerman ve Bonar Law), 2 İskoçya Başbakanı (Nicola Sturgeon ve Donald Dewar), ekonomist Adam Smith, filozof Francis Hutcheson gibi önemli isimleri yer almaktadır. Ayrıca Glasgow Üniversitesi mezunları toplam 8 adet Nobel Ödülü kazanmıştır. University of Glasgow bir Russel Grup üniversitesidir.

Neden University of Glasgow

University of Glasgow mezunlarının %95.9’u mezuniyetlerinden 6 ay sonra iş bulmaktadır. Bu oran diğer İngiliz üniversiteleri ortalamasının üzerinde bir değerdir. National Student Survey 2021 anket sonucuna göre University of Glasgow, 24 Russel grup üniversitesi içerisinde 2. sırada yer almaktadır. Glasgow Üniversitesinin çok kaliteli bir akademik kadrosu bulunmaktadır. Ayrıca Glasgow öğrencileri Study Abroad seçeneğinden faydalanıp eğitimlerinin bir bölümünü Glasgow Üniversitesinin anlaşmalı olduğu dünya üzerindeki diğer üniversitelerde eğitim alabilirler.

University of Glasgow Dünya Başarı Sıralamaları 

University of Glasgow, The Guardian’ın The best UK universities 2024 – Rankings sıralamasında 11. sırada yer almaktadır.

University of Glasgow, The Complete University Guide - University Ranking (UK) sıralamasında 23. sırada yer almaktadır

University of Glasgow, THE (Times Higher Education) - University Ranking, dünyadaki tüm üniversiteleri içeren sıralamada 82. sırada yer almaktadır.

University of Glasgow, QS - World University Ranking- dünyadaki tüm üniversiteleri içeren sıralamada 73. sırada yer almaktadır.

University of Glasgow Öğrenci Sayıları

University of Glasgow’da aktif olarak 38.000 öğrenci eğitim görmektedir. Toplam öğrenci nüfusunun %40’ı uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. 2017 yılında Glasgow Üniversitesinde 26.600 öğrenci eğitim almaktaydı.

University of Glasgow Sosyal Olanakları

lasgow Üniversitesi Kütüphanesi, Avrupa'nın en eski ve büyük kütüphanelerinden biri olarak kabul edilmektedir. 12 kattan oluşan kütüphane, üç milyondan fazla kitap ve dergiye ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca 51.900'den fazla dijital dergiye erişim sağlanabilmektedir. University of Glasgow Kütüphanesi bünyesinde özel koleksiyonlar ve nadir eserler için bir bölüm bulundurmaktadır. University of Glasgow’da Ana kütüphanenin yanı sıra, Tıp, Kimya, Diş Hekimliği, Veteriner Hekimlik, Eğitim, Hukuk, Sanat Tarihi ve Sosyal Bilimler fakülteleri içinde bölümlerle alakalı kaynakların ve materyallerin bulundurulduğu daha ufak kütüphaneler bulunmaktadır. Glasgow Üniversitesi UofG Sport adında bir spor kompleksi barındırmaktadır. Buna ek olarak University of Glasgow’da 50 farklı sporun yapıldığı Glasgow University Sports Association bulunmaktadır. Queen Margaret Öğrenci Birliğine bağlı olarak kampüs içerisinde gece kulübü, bar, kafeler ve oyun alanları bulunmaktadır. Glasgow Üniversitesinde 324 farklı topluluk bulunmaktadır. Ayrıca Glasgow öğrencileri kendi rektörlerini kendileri seçmektedir.

University of Glasgow Şehir ve Bölge Hakkında

Glasgow Üniversitesi, İskoçya’nın Glasgow şehrinin West End bölgesinde bulunmaktadır. Glasgow şehri öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği büyük bir şehirdir. İskoçya’nın en büyük sanat galerisi olan Kelvingrove Sanat Galerisi ve Müzesi Glasgow’da bulunmaktadır. Öğrencilerin yürüyüş yapabileceği, çimenlere uzanıp dinlenebileceği Kelvingrove Park ve Glasgow Botanik bahçeleri University of Glasgow’a sadece 10 dakika yürüme mesafesindedir. Glasgow Üniversitesi öğrencileri şehirde bulunan 100 yıllık geçmişi olan Grosvenor sinemasında film izleyebilirler.

Glasgow öğrencilere Barrowland Ballroom, King Tut’s Wah Wah Hut, SWG3, The SSE Hydro gibi mekanlar ile muazzam bir gece hayatı sunmaktadır. Glasgow Şehri 2024 yılında Avrupa spor başkenti seçilmiştir. İskoçya’nın en ünlü festivalleri ise Hogmanay, TRNSMT Festival, Edinburgh Festivals, Burns Night, Highland Games’dir öğrenciler bu festivallere katılıp sosyalleşebilirler. 

University of Glasgow İçin Başvuru Koşulları

Glasgow Üniversitesinin kabul oranı ortalama olarak %74’tür. Ancak bazı bölümlerde bu oran oldukça düşmektedir. MBA programının kabul oranı sadece %28’dir. 

University of Glasgow İçin Başvuru Şartları

University of Glasgow Hazırlık başvuru yapmak isteyen öğrencilerden

 • IELTS 5.5
 • 65-70/100 başarı oranına sahip lise diploması

University of Glasgow Lisans bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

 • IELTS 6.5 - 7.0 (Bölümler arasında farklı dil gereksinimleri bulunmaktadır. Daha fazla detay ve bilgi için Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.) 
 • Hazırlık Eğitimi 
 • A-levels veya International Baccalaureate
 • 75/100 Başarı Oranına Sahip Lise Diploması

University of Glasgow Yüksek Lisans Bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

 • IELTS 6.5 - 7.0 (Bölümler arasında farklı dil gereksinimleri bulunmaktadır. Daha fazla detay ve bilgi için Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.) 
 • Lisans Diploması: 3.0/4.0

University of Glasgow Popüler Bölümleri

University of Glasgow 500’den fazla bölümde lisans, yüksek lisans eğitimi veren büyük bir üniversitedir. Belirli bölümler öğrenciler tarafından daha çok tercih edilmektedir.

University of Glasgow En çok talep gören Lisans Bölümleri

 • Software Engineering
 • Computing Science
 • Computing Science/Business & Management
 • Business and Management
 • Finance
 • Medicine
 • Electronic and Software Engineering
 • Common Law/Business and Management
 • Immunology
 • Dentistry

University of Glasgow En çok talep gören Yüksek Lisans Bölümleri 

 • Computing Science
 • Information Management and Preservation
 • Data Analytics
 • Management with Enterprise and Business Growth
 • MBA
 • International Business
 • Immunology and Inflammatory Disease
 • Software Development
 • Cancer Research & Precision Oncology
 • Quantum Technology

University of Glasgow PHD Programları

University of Glasgow 100 farklı bölümde PhD imkanı sunmaktadır. PhD programları, full time olarak genellikle 3 ila 4 yıl arasında sürmektedir. Dil gereksinimi olarak ise IELTS 6.5 veya IELTS 7.0 gereklidir. University of Glasgow PhD ücretleri ise yıllık 24.000£ ile 28.000£ arasındadır. Ayrıca Glasgow Üniversitesi yüksek lisans bölümlerine entegre olarak PhD programları sunmaktadır. Bu programlarda ilk yıl master eğitimi, sonraki 3 yıl ise araştırma yapılmaktadır.

University of Glasgow Online, Uzaktan Eğitimler

University of Glasgow 27 farklı master, postgraduate diploma, postgraduate certificate programı ile uzaktan eğitim vermektedir. Glasgow Üniversitesinde online eğitimler önceden kaydedilmiş dersler, canlı dersler, interaktif sınavlar, dijital akademik makaleler ve kitaplardan faydalanılarak verilmektedir. University of Glasgow, online eğitimleri ile örgün eğitim diplomaları arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Glasgow Üniversitesi sunduğu tüm online eğitim programlarını, uzaktan eğitimde verimli bir şekilde anlaşılabilecek şekilde düzenlemiştir. Programlara başvurmak isteyen öğrencilerden IELTS 6.5 veya IELTS 7.0 istenmektedir. Bölümler arasında farklı dil gereksinimi bulunmaktadır.

İskoçya’da lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek için Yurtdışı Lisans Eğitimi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

University of Glasgow’a kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

University of Glasgow İş Olanakları

University of Glasgow öğrencilerin mezuniyet sonrası kariyerleri konusuna çok önem göstermektedir. Bu nedenle bünyesinde güçlü bir kariyer merkezi barındırmaktadır. Bu kariyer merkezi öğrencilere stajlar ve mezuniyet sonrası iş bulma konusunda University of Glasgow’un güçlü networkünu kullanarak iş çeşitli iş imkanları sağlamaktadır. Ayrıca Glasgow Kariyer Merkezi, kariyer danışmanlığı, cv hazırlama, iş arama becerileri üzerine eğitimler vermektedir.

University of Glasgow’da eğitim alan Türk öğrenciler, eğitim aldıkları süre boyunca haftada part time 20 saat çalışma hakkına sahip olurlar. Öğrenciler Glasgow şehrinde veya Glashow Üniversitesi kampüsü içerisinde çeşitli işlerde çalışabilirler. Hatta University of Glasgow, THE STUDENT JOB HUB portalı üzerinden öğrencilerine özel part time iş ilanlarını yayınlamaktadır. Ayrıca Türk öğrenciler, mezuniyet sonrası İngiltere’de 2 sene yaşama ve çalışma hakkına sahip olurlar. 

University of Glasgow Eğitim Fiyatları ve Burs olanakları

University of Glasgow Eğitim Ücretleri

Hazırlık Programları

21.000£

Lisans Programları

20.000£ - 28.000£

Yüksek Lisans Programları

22.500£ - 30.000£ 

MBA

35.000£

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak isterlerse work and study seçenekleri için Global Vizyon Eğitim Danışmanları ile görüşebilirler. Work and study öğrenciler için çok faydalı olmaktadır.

University of Glasgow Burs Olanakları: Ortalaması 3.0/4.0 üzeri olan öğrencilere başarısına göre £10,000 burs imkânı sağlanmaktadır.

University of Glasgow Konaklama Seçenekleri

University of Glasgow, kampüs içerisinde ve kampüse 15-20 dakika yürüme mesafesinde birçok yurda sahiptir. University of Glasgow yurtlarında kalabilmek için 39 veya 52 haftalık kontrat yapılması gereklidir. Glasgow yurtlarında lisans ve yüksek lisans öğrencileri ayrı bölümlerde konaklamaktadır. Wolfson Hall dışında bütün yurtlar Self-Catering şeklinde hizmet vermektedir. Yurtlardaki mutfaklar ocak, buzdolabı, derin dondurucu, mikrodalga, kettle, içermektedir. Ayrıca öğrencilerin yemek yiyebileceği alanlar da bulunmaktadır. Glasgow yurtları öğrencilerin sosyalleşebileceği ortak salonlar, ders çalışabilecekleri çalışma odaları, araştırma yapabilecekleri bilgisayar odalarını bünyelerinde barındırmaktadır.

University of Glasgow yurt odaları temelde yatak, çalışma masası, masa lambası, sandalye, gardırop, eşya konulabilecek raflar, pano ile döşenmiştir. Ayrıca yurt binalarında ortak kullanım çamaşırhaneler bulunmaktadır. University of Glasgow yurtların güvenliği konusunda da özen göstermektedir. Yurtlarda güvenlik kameraları ve 24 saat görev yapan güvenlik personelleri bulunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin yurtlara giriş ve çıkışları kontrol edilir.

University of Glasgow Yurt Fiyatları

University of Glasgow Yurt Fiyatları(Haftalık)

Blackfriars

157£-214£

Cairncross House

115£-159£

Dobbie's Point

196£-200£

Dumfries

127£-175£

Firhill Court

162£-170£

Havannnah House

190£-201£

Kelvin Court

190£-201£

Kelvinhaugh Gate

180£

Kelvinhaugh Street

148£

Murano Student Village

148£

Queen Margaret Residence

181£University of Glasgow Başvuru Tarihleri

University of Glasgow lisans bölümleri için son başvuru tarihi 30 Haziran olarak kabul edilmektedir. Belirtilen tarih sonrasında başvuru kabul edilmemektedir.

University of Glasgow yüksek lisans ve master bölümleri için başvuru tarihi programın başlama dönemine göre değişmektedir. University of Glasgow yüksek lisans bölümleri genellikle ocak veya eylül ayında başlamaktadır. Ocak ayında başlayan programlar için son başvuru dönemi kasım ayıdır. Eylül ayında başlayan programlar için ağustos ayı kabul edilmektedir. University of Glasgow lisans ve yüksek lisans bölümlerinde sınırlı kontenjan bulunduğu için erken başvuruda bulunmak oldukça önemlidir.

University of Glasgow İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Birleşik Krallıkta eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin TIER 4 vizeye sahip olması gereklidir. TIER 4 vizeye sahip olan Türk öğrenciler University of Glasgow’da eğitim alabilir. Vize konusunda daha fazla bilgi için Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım