Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

University of Geneva

University of Geneva – Geneva Üniversitesi

1559 yılında Jean Calvin tarafından kurulan ve eğitime, araştırmaya ve toplumla diyalog kurmaya önem veren Geneva Üniversitesi’nin öğrencilerinin % 40’ının yurt dışından geliyor. 136 lisans ve yüksek lisans, 87 doktora ve 343 kesintisiz eğitim programına sahip University of Geneva; tıp, beşeri bilimler, sosyal bilimler ve hukuk gibi farklı alanlarda programlar sunuyor. Lisans programlarının neredeyse hepsinin Fransızca dilinde sunulduğu University Geneva’nın bazı yüksek lisans programları ise İngilizce olarak öğretiliyor. Geneva Üniversitesi, özellikle farmakoloji alanında verdiği eğitimle tanınıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Geneva Üniversitesi başvuru zamanı

University of Geneva başvuru dönemleri, eğitim almak istediğin bölüme göre değişiklik gösteriyor.

Geneva Üniversitesi bölümleri

Psychology

Physical sciences

Chemistry

Physics & Astronomy

Mathematics & Statistics

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Archaeology

Art, Performing Arts & Design

Languages, Literature & Linguistics

History, Philosophy & Theology

Education

Business & Management

Economics & Econometrics

Accounting & Finance

Law

Biological Sciences

Sociology

Politics & International Studies

Communication & Media Studies

Geography

Medicine & Dentistry
Computer Science

Lokasyon

Geneva Üniversitesi nerededir?

Geneva Üniversitesi İsviçre’nin Genava şehrinde yer almaktadır. İsviçre’nin en büyük ikinci üniversitesi olan Geneva Üniversitesi, dünyanın diplomasi merkezi sayılan Geneva’da yer alıyor. Üniversite; 150 farklı milliyetten, 17.000 öğrenciye eğitim veriyor.


Üniversitenin Başarıları

  • Geneva Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 150’de yer alıyor.

  • Geneva Üniversitesi, İsviçre’deki en iyi üniversiteler arasında ilk 10’da bulunuyor.

  • Geneva Üniversitesi’nin; farmakoloji, felsefe ve dişçilik bölümleri dünyada ilk 50’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları:

  • Çoğu programının eğitim dilinin Fransızca olduğu Geneva Üniversitesi’nde, lisans veya yüksek lisans programlarına katılmak için, dahil olmak istediğin eğitim programının dilini, CEFR standartlarına göre B2 seviyesinde bilmen bekleniyor.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım