Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of Connecticut

University of Connecticut Hakkında

University of Connecticut, 1881 yılında kurulan ve köklü bir geçmişe sahip olan bir üniversitedir. Bugün itibarıyla, 115 farklı lisans programı ve 180'den fazla lisansüstü programı ile geniş bir eğitim yelpazesini öğrencilere sunmaktadır. Bu çeşitlilik, öğrencilerin ilgi alanlarına ve kariyer hedeflerine uygun bir program seçmelerini sağlamaktadır.

University of Connecticut, öğrencilerine büyük bir maddi destek sağlamaktadır. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında, toplamda 289 milyon dolar değerinde burs imkanı sunmuştur. University of Connecticut, devlet üniversitesi statüsünde olduğu için kar amacı gütmemektedir. Toplanan eğitim ücretleri, öğrencilere burs olarak geri dönerek, eğitim dersliklerinin ve araştırma tesislerinin modernizasyonuna ve bilimsel araştırmaların desteklenmesine harcanmaktadır.

University of Connecticut, uzun yıllar boyunca birçok mezun vermiştir. Bugüne kadar 281.000'den fazla öğrenci mezun olmuş ve çeşitli alanlarda başarılı kariyerlere adım atmıştır. Mezunlar, edindikleri bilgi ve becerilerle dünya çapında tanınan profesyoneller haline gelmiş ve topluma katkı sağlamışlardır.  University of Connecticut, akademik mükemmeliyet, geniş program seçenekleri ve öğrencilere sağlanan destek ile öne çıkan bir üniversitedir. Öğrenciler, zengin bir eğitim deneyimi yaşarken aynı zamanda mezuniyet sonrası başarılı bir kariyer için gerekli donanımları kazanma fırsatına sahiptirler.

University of Connecticut Dünya Başarı Sıralamaları

University of Connecticut, US News & World Report - National University Ranking sıralamasında 67. sırada yer almaktadır

University of Connecticut, THE (Times Higher Education) - University Ranking, dünyadaki tüm üniversiteleri içeren sıralamada 401-500 aralğında yer almaktadır.

University of Connecticut, QS - World University Ranking, dünyadaki tüm üniversiteleri içeren sıralamada 350. sırada yer almaktadır.

University of Connecticut, US News & World Report - Global Universities, dünyadaki tüm üniversiteleri içeren sıralamada 309. sırada yer almaktadır.

University of Connecticut Öğrenci Sayıları

University of Connecticut’da aktif olarak 32.146 öğrenci kayıtlıdır. Toplam öğrenci nüfusunun 23.837’si lisans bölümlerine kayıtlıyken, 8309 öğrenci lisansüstü programlara kayıtlıdır. Lisans öğrencilerinin %7’si uluslararası öğrencilerden oluşurken, lisansüstü programa kayıtlı öğrencilerin %21’i uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.

Devamını Oku

Neden University of Connecticut?

University of Connecticut, yüksek öğrenim kurumları arasında prestijli bir konuma sahiptir. Carnegie Classification of Institutions of Higher Education tarafından yapılan araştırmaya göre, University of Connecticut en yüksek bilimsel araştırma derecesine sahip olan R1 grubunda yer almaktadır. Bu sınıflandırma, üniversitenin öncü araştırma çalışmalarına verdiği önemi ve üstün bilimsel başarılarını vurgulamaktadır. University of Connecticut, dünya çapında tanınmış eğitmenlerden oluşan bir akademik kadro ile öğrencilere eğitim vermektedir. University of Connecticut profesörleri, kendi alanlarında uzmanlaşmış ve bilgi birikimleriyle öne çıkan isimlerdir. Öğrenciler, bu saygın öğretim üyeleriyle birlikte çalışarak geniş bir bilgi ve deneyim yelpazesine erişme fırsatı bulurlar. University of Connecticut, öğrencilere en son bilimsel gelişmelere dayalı eğitim sunarak onları yenilikçi düşünce ve araştırma becerileriyle donatmayı amaçlamaktadır. Bu sayede, öğrenciler hem teorik hem de pratik alanda üst düzey bir eğitim alarak kariyerlerinde başarılı olma potansiyellerini artırırlar.

University of Connecticut tarafından sunulan birçok bölüm bölgesel ve global başarılar ile tanınmaktadır. Accounting bölümü College Factual 2024'e göre ABD'de en iyi %3 içerisinde yer almaktadır. Business bölümü US. News Best Colleges 2022–23'e göre ABD'de 51. sırada, U.S. News Best Graduate Schools 2024'e göre 62. sıradadır. Chemical Engineering bölümü, US News Best Global Universities Rankings 2021'e göre dünya genelinde 72. sırada yer almaktadır. Computer Engineering bölümü ise U.S. News Best Graduate Schools 2024'e göre ABD'de 63. sıradadır. Computer Science bölümü ise U.S. News Best Colleges 2022–23 ve U.S. News Best Graduate Schools 2024'e göre ABD'de sırasıyla 65. ve 74. sıradadır. Education bölümü, U.S. News Best Graduate Schools 2024'e göre ABD'de 28. sırada, Times Higher Education World University Rankings by Rankings 2022'ye göre ise dünya genelinde 83. sırada yer almaktadır. Engineering bölümü ise U.S. News Best Colleges 2022–23 ve U.S. News Best Graduate Schools 2024'e göre ABD'de sırasıyla 68. ve 69. sıradadır. Environment/Ecology bölümü, US News Best Global Universities Rankings 2022'ye göre dünya genelinde 115. sırada yer almaktadır. Linguistics bölümü ise QS World Subject Rankings 2022'ye göre dünya genelinde 24. sıradadır. Materials Engineering bölümü, U.S. News Best Graduate Schools 2024 ve Shanghai Global Ranking of Academic Subjects 2022'ye göre ABD'de sırasıyla 35. ve dünya genelinde ise en iyi 100 içerisinde yer almaktadır. Mechanical Engineering bölümü ise U.S. News Best Graduate Schools 2024'e göre ABD'de 56. sıradadır. Nursing bölümü, U.S. News Best Nursing Schools: Master's 2022'ye göre ABD'de 27. sırada yer almaktadır. Psychology bölümü ise U.S. News Best Graduate Schools 2024'e göre ABD'de 62. sıradadır. Public Finance bölümü, U.S. News Best Graduate Schools 2024'e göre ABD'de 8. sırada yer almaktadır. Real Estate bölümü ise Journal of Real Estate Literature 2021'e göre dünya genelinde 3. sıradadır. Sociology bölümü, U.S. News Best Graduate Schools 2024'e göre ABD'de 49. sırada yer almaktadır. Sport Management bölümü ise QS World Subject Rankings 2022'ye göre dünya genelinde en iyi 100 içerisinde yer almaktadır.

Devamını Oku

University of Connecticut Türk Öğrenciler İçin Başvuru Koşulları

University of Connecticut öğrenci kabul oranı %56 olan bir üniversitedir.

Lisans bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

•          Dil Gereksinimi (TOEFL 79, IELTS 6.5, DUOLİNGO 100)

•          Lise Diploması 3.0/4.0

Yüksek Lisans Bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

•          Dil Gereksinimi (TOEFL 79, IELTS 6.5, DUOLİNGO 100)

•          Lise Diploması 3.0/4.0


University of Connecticut Başvuru Tarihleri

University of Connecticut hukuk, tıp ve diş hekimliği bölümlerinde son başvuru tarihi 15 Kasım olarak kabul edilmektedir. Güzel Sanatlar Fakültesinde bulunan bölümler için ve ana kampüs olan Storrs kampüsünde sunulan bölümler için son başvuru tarihi 15 Ocak olarak belirtilmektedir.

University of Connecticut Amerika Öğrenci Vizesi Başvurusu

University of Connecticut’da eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin F1 vizeye sahip olması gerekmektedir. Vize konusunda daha fazla detay ve bilgi için yurtdisiuniversiteler.com veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.

University of Connecticut Popüler Bölümleri

University of Connecticut tarafından sunulan lisans bölümleri genellikle 4 yıl sürmektedir. Yüksek lisans bölümleri ise 12 ay ile 24 ay arasında sürmektedir.

University of Connecticut En çok talep gören Lisans Bölümleri

·        Computer Science

·        Business Administration

·        Computer Engineering

·        Accounting

·        Management

·        Marketing

·        Civil Engineering

·        Data Science and Engineering

·        Robotics Engineering

·        Chemistry

 

University of Connecticut En çok talep gören Yüksek Lisans Bölümleri

·        Data Science

·        MBA

·        Computer Science and Engineering

·        Power Engineering

·        Civil and Environmental Engineering

·        Chemistry

·        Business Analytics

·        Advanced Systems Engineering

·        Accounting

·        Electrical Engineering

University of Connecticut PHD Programları

University of Connecticut 58 farklı alanda PhD olanağı sunmaktadır. University of Connecticut 80’den fazla araştırma merkezi ve enstitüsüne sahiptir. University of Connecticut bünyesinde 2000 fazla araştırmacı ile bilimsel araştırmalar yapmaktadır. Bu araştırmacılar, farklı disiplinlerdeki bilgi ve uzmanlıklarıyla çeşitli araştırma projelerine katkıda bulunmaktadır. Bunlara ek olarak dünya çapında University of Connecticut’un 150’den fazla uluslararası araştırma kurumu ile partnerliği bulunmaktadır University of Connecticut'ın zengin akademik ve araştırma kaynakları, öğrencilerin doktora eğitimleri süresince kapsamlı bir öğrenme deneyimi yaşamalarına ve ileri düzeyde araştırma yapmalarına olanak tanımaktadır.

University of Connecticut Online, Uzaktan Eğitimler

University of Connecticut, online eğitimler konusunda geniş bir yelpaze sunmaktadır. University of Connecticut 33 farklı Graduate Certificates programında ve 17 farklı master programında uzaktan eğitim vermektedir. Bazı lisans ve yüksek lisans bölümlerindeki derslerin bir kısmı online olarak verilebilmektedir. University of Connecticut tarafından verilen online programların tamamı önceden kayıt edilmiş derslerin izlenmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Derslere katılım öğrencinin istediği zamanda yapılmaktadır. University of Connecticut tarafından verilen Uzaktan Eğitim programlarında ise dersler belirli bir zamanda profesörler tarafından canlı olarak Microsoft Teams üzerinden işlenmektedir. University of Connecticut online ve uzaktan eğitimleri, öğrencilere esneklik, çeşitlilik ve kalite sunan bütüncül bir eğitim deneyimi sağlamaktadır.

Devamını Oku

University of Connecticut Eğitim Fiyatları ve Burs olanakları

University of Connecticut Lisans Ücretleri: 39,000$

University of Connecticut Yüksek Lisans Ücretleri: 40.746$

University of Connecticut Master of Business Administration (MBA) Ücreti: 46.200$

University of Connecticut Burs olanakları: Kaplan Pathway okullarının Amerika’daki en iyi üniversitelerinden birisi olan Univesity of Connecticut, Türk lisans öğrencilerine Yüzde 50’ye varan oranda burslar sağlar.

Burs miktarları;

• Global Leader Award $5,000*

• Global Distinction Award $10,000*

• Global Excellence Award $15,000*

University of Connecticut Konaklama Seçenekleri

University of Connecticut, kampüs içerisinde aktif olarak 12.000'den fazla öğrencinin konakladığı modern yurtlara sahiptir. Bu yurtlar öğrencilere, rahat ve güvenli bir yaşam alanı sunmaktadır. Odalarda standart olarak çift kişilik yatak, çalışma masası ve sandalyesi, gardırop gibi temel eşyalar bulunmaktadır. Ayrıca, yurt odalarında geniş bant internet erişimi de bulunmaktadır, böylece öğrenciler odalarında ders çalışabilir, araştırma yapabilir ve online kaynaklara kolayca erişebilirler. University of Connecticut yurtları, öğrencilere kampüs yaşamının keyfini çıkaracakları ve destekleyici bir toplulukta yer alacakları bir ortam sunmaktadır.

University of Connecticut Yurt Fiyatları

Regular Double: 3718$
Peter J. Werth Residence Tower Double: 3813$
Busby/Garrigus Suites Triple: 4087$
South Campus Quad/4 person room: 4087$
Busby/Garrigus/South Suites Double: 4556$
Husky Village: 4556$
Northwood Apartments (Single in 2 Bed/2 Person – Grads Only) : 4556$
Northwood Apartments (Single in 2 Bed/3 Person – Undergrads) : 4556$
Regular Single: 4556$
Regular Double with Private Bathroom: 4556$
Peter J. Werth Residence Tower Single: 4627$
Busby/Garrigus/South Suites Single: 4856$
Charter Oak – 2 Bedroom/4 Person: 4856$
Hilltop Apartments Double Efficiency: 4856$
Charter Oak/Hilltop Apartments – 4 Bedroom/4 Person: 6264$
Charter Oak/Hilltop Apartments – 2 Bedroom/2 Person: 7,259$

***Belirtilen fiyatlar dönemlik fiyatlardır.

University of Connecticut İş Olanakları

University of Connecticut, mezunlarının iş bulma başarısı konusunda etkileyici bir başarı grafiğine sahiptir. Mezuniyet sonrası dönemde, öğrencilerin %90'ı 6 ay içinde istihdam edilmektedir. Bu istatistik, University of Connecticut mezunlarının iş dünyasında değerli ve talep gören becerilere sahip olduğunu göstermektedir.

University of Connecticut kariyer merkezi, öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarını desteklemek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Yıl boyunca düzenlenen kariyer fuarları, öğrencilere iş fırsatlarıyla doğrudan etkileşim imkanı sunar. Bu fuarlara her yıl 700'den fazla şirket katılmaktadır, böylece öğrenciler geniş bir işveren networkü ile bağlantı kurma fırsatı elde ederler. Kariyer fuarları, öğrencilere iş başvurusunda bulunma, iş görüşmelerine katılma ve potansiyel işverenlerle ağ kurma fırsatı sağlar.

University of Connecticut kariyer merkezi aynı zamanda öğrencilere staj imkanları, kariyer danışmanlığı, özgeçmiş ve mülakat hazırlığı gibi hizmetler de sunmaktadır. Bu kaynaklar, öğrencilerin mezuniyet sonrası iş arama sürecinde kendilerini daha iyi hazırlamalarına yardımcı olur ve kariyer hedeflerine ulaşmalarını destekler.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım