Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of Central Florida

Central Florida Üniversitesi Hakkında

Central Florida Üniversitesi 1963 yılında kurulmuş. Üniversite, Orlando, Amerika Birleşik Devletleri'nde yer almaktadır. Central Florida Üniversitesi Florida State University System, the American Association of State Colleges and Universities, the Association of Public and Land Grant Universities, Oak Ridge Associated Universities, Oak Ridge Associated Universities gibi organizasyonlarla ortak faaliyetler yürütmektedir.

 

Central Florida Üniversitesi’nin ortakları arasında 30 ülkeden 90'dan fazla üniversite ve eğitim kurumu bulunmaktadır. Central Florida Üniversitesi Computer Science, Engineering, Business Administration, Biomedicine, Hospitality Management ve Digital Media gibi alanlarda, Amerika Birleşik Devletleri'nde bir eğitim lideri olarak tanınmaktadır. Üniversite çeşitli alanlarda başka üniversitelerle beraber ortak projeler ve dünya standartlarında araştırmalar yürütülmektedir.

 

Üniversitenin araştırma faaliyetlerinin ana alanları arasında güneş enerjisi, nanoteknoloji ve hukuk yer almaktadır. Uluslararası şirketlerle yapılan ortak projeler sayesinde, üniversite öğrencileri staj ve iş deneyim fırsatına sahip olmaktadır.

 Central Florida Üniversitesi’nin Dünya Başarı sıralamaları;

Central Florida Üniversitesi, U.S. News & World National Universities 2024 sıralamasında 137.sırada yer almaktadır. Üniversite, Forbes Top Colleges 2022 sıralamasına göre ABD’deki en iyi üniversitelerin arasında 119.sırada yer almaktadır ve In Research Universities sıralamasında 87.sırada yer almaktadır.

Central Florida Üniversitesi 2024 yılında Niche Best Big Colleges in America sıralamasına göre 38.sırada yer almaktadır. Üniversite Niche Top Public Universities in America sıralamasına göre ABD’de 601 üniversite arasında 38.sırada yer almaktadır.

Central Florida Üniversitesi’nin Öğrenci sayıları;

Central Florida Üniversitesi’nde 62.000’den fazla öğrenci eğitim almaktadır ve bunların 10% 140 ülkeden uluslararası öğrencidir.

Üniversite uluslararası değişim programlarına düzenli olarak öğrenci kabul etmektedir. Central Florida Üniversitesi öğrencilere farklı kültürlerle tanışmaya fırsatı sunmaktadır.

 

Central Florida Üniversitesi'nde Times Higher Education 2024 rehberliğe göre kadınların erkeklere öğrenci oranı 56:44’tür. Central Florida Üniversitesi'nde öğretmenlerin öğrencilere oranı 35'e 1'dir.

 

 

Central Florida Üniversitesi’nden Mezun olan Ünlüler;

Nicole Stott - Amerikalı mühendis ve NASA astronotu,

John Bercia - Pulitzer ödüllü gazeteci,

Julia Pearson – ABD’nin Gizli Servisi direktörü,

Alan Eustace - Google Science Eski Kıdemli Başkan Yardımcısı,

Michael Carey – ABD’nin Hava Kuvvetleri Tuğgenerali,

Robert Burke – ABD’nin Donanması Koramiral,

Ramon Lugo - NASA Glenn Araştırma Merkezi'nin eski yöneticisi,

George Kalogridis - Walt Disney World Resort Başkanı.

 

 

Devamını Oku

Neden Central Florida Üniversitesi?

Central Florida Üniversitesi 570'den fazla lisans ve yaklaşık 100 yüksek lisan program sunmaktadır. Alabama Üniversitesi, sadece devletin eğitim merkezi olarak hizmet etmekle kalmıyor, aynı zamanda modern bir araştırma kurumu olarak da faaliyet göstermektedir. Üniversite ABD hükümetinden 113 milyon dolarlık büyük bir hibe almıştı. Öğrenciler araştırma ve bilimsel faaliyetlere aktif olarak katılmaktadır.

Central Florida Üniversitesi'ndeki öncelikli araştırma alanları aşağıda gibidir:

·        Biionix (Prosthetic Interfaces) - tıbbi amaçlar için teknik çözümlerin kullanımı,

·        Cyber Security and Privacy - Cyber güvenlik ve kişisel verilerin korunması,

·     Disability, Aging and Technology - insan yaşlanması ve fiziksel sınırlamaları ile ilgili sorunların çözümünde teknolojinin kullanılması,

·        Genomics and Bioinformatics - biyoinformatik ve genom çalışması,

·        Learning Sciences - etkili eğitim çözümleri arama çalışması,

·     Renewable Energy Conversion and Chemical Transformations - yenilenebilir enerji kaynakları ve kimyasal dönüşümler araştırmas,

·        Renewable Energy Systems - yenilenebilir enerji kaynakları çalışması,

·        Sustainable Coastal Systems - kıyı sorunlarını çözme projesi,

·        Violence Against Women – kadına yönelik şiddet sorunlarına çözüm araması.

 

Central Florida Üniversitesi, Üniversitede özel bir Uluslararası Merkezi bulunmaktadır. Merkezde yabancı öğrencilere sosyal hayata entegrasyon, gerekli belgelerin kaydedilmesi, boş zaman ve dinlenme planlarının hazırlanması da dahil olmak üzere her türlü yardım ve destek sağlanmaktadır. Ayrıca yabancı öğrenciler, Uluslararası Merkezi’nde İngilizce seviyelerini kısa sürede geliştirmeye yardımcı olan ek dil kurslarına katılabilmektedir. 

Devamını Oku

Central Florida Üniversitesi Türk Öğrenciler için başvuru koşulları;

Türk Öğrenciler için giriş kriterleri;

Türk Öğrencilerin Lisans programlarına başvuruları için IELTS veya TOEFL sonuçları üniversiteye sunmaya gerekir. TOEFL en az 80, IELTS sınavından 6.5 veya daha yüksek skoru alınması gerekir. Üniversiteye kabul için öğrenciler ACT veya SAT testlerin sonuçlara da sahip olmalılar.

Türk Öğrenciler Yüksek Lisans programları için; 4 yıllık üniversiteden mezun olmalı ve not ortalamaları en az 3.0 olmalıdır. Üniversitenin Yüksek lisans programları için IELTS skoru 6.5 veya daha yüksek olmalıdır.

 

Central Florida Üniversitesi’nin Başvuru Tarihleri;

 

Central Florida Üniversitesi’ne son başvuru tarihleri:

 

Güz dönemi için - 1 Mart,

Bahar dönemi için - 1 Eylül,

Yaz dönemi için - 1 Ocak.

 

Üniversitenin başvur tarihler hakkında daha detaylı bilgi almak için mutlaka Global Vizyon danışmanlarımız ile iletişime geçmeye tavsiye ediyoruz.

 

 

Central Florida Üniversitesi ABD Öğrenci Vizesi Başvurusu;

Central Florida Üniversitesi’nde eğitim almak için Türk öğrencilere F1 vizeyi almak zorunludur. ABD’de üniversite eğitim hakkında daha detaylı bilgi almak için danışmanımıza iletişime geçmeye tavsiye ediyoruz.

Devamını Oku

Central Florida Üniversitesi’nin Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri

Central Florida Üniversitesi 13 kolejden oluşmaktadır:

 • UCF College of Arts and Humanities
 • UCF Burnett Honors College
 • UCF College of Business
 • UCF College of Community Innovation and Education
 • UCF College of Engineering and Computer Science
 • UCF College of Graduate Studies
 • UCF College of Health Professions and Sciences
 • UCF College of Medicine
 • UCF College of Nursing
 • College of Optics and Photonics at UCF
 • Rosen College of Hospitality Management at UCF
 • UCF College of Sciences
 • UCF College of Undergraduate Studies.

Öğrenciler arasında en popüler programların arasında aşağıdakiler yer almaktadır:

 

·        Business,

·        Medicine,

·        Criminology,

·        Health and Social Care,

·        Public Relations,

·        Psychology,

·        Physics,

·        Tourism and Hospitality.

Central Florida Üniversitesi’nin Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları

Lisans Programları; 27.000 – 35.000 Dolar arası.

Yüksek Lisans Programları; 30.000 – 37.000 Dolar arası.

 

Burs Olanakları;

 

Central Florida Üniversitesi ortalaması 3.0/4.0 üzeri olan öğrencilere başarısına göre eğitim için burslar sunmaktadır. Burs alabilmek için ortalama notlarla çok yüksek diplomaya sahip olmanız gerekmektedir. Üniversitenin bursları hakkında detayları öğrenmek için mutlaka Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmelerini öneririz.

 

 

Central Florida Üniversitesi’nin Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları;

 

Central Florida Üniversitesi, 10 öğrenci yurdunda konaklama imkanı sunmaktadır. Odalar tek ve çift kişilik olmaktadır. Rezidanslara yürüme mesafesinde kütüphane, fitness merkezi, yemekhane ve spor alanları bulunmaktadır.

 

Yurtların her odada bulunan olanakları aşağıda gibidir:

·        yatak, çalışma masası, sandalye

·        bir oda için gömme dolap, şifonyer

·        kendi banyosu

·        ocaklı ortak mutfak

·        buzdolabı

·        mikrodalga

·        ortak oturma odası

·        7/24 güvenlik ve personel desteği

·        İnternet.

 

Konaklama fiyatları aylık 2.500 Dolardan başlamaktadır.

 

Devamını Oku

Central Florida Üniversitesi’nin Sosyal Olanakları

Central Florida Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri'nin güneydoğusunda, Florida'nın merkezinde, Orlando şehrinde yer almaktadır. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük ikinci kampüs olan Central Florida Üniversitesi’nin kampüsü, eğitim binaları, kütüphaneler, bilgisayar laboratuvarları, yurtlar, kafeler, mağazalar ve lokantaların bulunduğu 13 sokaktan oluşmaktadır. Uluslararası havaalanı üniversiteden sadece 70 kilometre uzaklıktadır. Kampüsten çok uzak olmayan Florida'nın dünyaca ünlü plajları, Walt Disney World, NASA Uzay Merkezi. John F. Kennedy ve Universal Stüdyoları kısa mesafede bulunmaktadır.

 

Kampüsün tamamı ve tüm binalar, öğrencilere en iyi koşulları ve yenilikçi donanıma sahip, sürekli güncellenmekte ve modernize edilmektedir. Kampüste bulunan olanaklar aşağıdaki gibidir:

 

·        Kütüphaneler,

·        Eğitim binaları,

·        IT merkezleri,

·        Çeşitli laboratuvarlar,

·        45 bin kişilik kendi stadyumu,

·        Takım oyunları ve bireysel antrenman için çok sayıda spor merkezleri,

·        Açık ve kapalı havuzlar,

·        Sağlık ve Dinlenme Merkezi,

·        Tıp merkezi,

·        Fitness stüdyoları bulunmaktadır.

 

 

Central Florida Üniversitesi Şehir ve Bölge Hakkında;

Central Florida Üniversitesi Orlando, Florida, Amerika Birleşik Devletleri'nde yer almaktadır. Orlando, Florida'nın en büyük metropol bölgelerinden biridir ve tema parkları ve eğlencesiyle dünyaca ünlüdür. DisneyWorld, The Wizarding World of Harry Potter, Universal Studios Florida ve diğerleri gibi ilgi çekici yerler, dünyanın her yerinden turist çekmektedir. Eğlence parkları Orlando'nun ana varlığıdır ve turizm, ekonomik büyümenin önemli bir kaynağıdır. Ayrıca Orlando, dünya konferansları ve fuarları için dünya merkezidir. Florida eyaletinin kendisi, Amerika Birleşik Devletleri'nin güneydoğu bölgesinde, aynı adı taşıyan adada, bir tarafta Atlantik Okyanusu, diğer tarafta Meksika Körfezi tarafından yıkanmış bir konumdadır.

 

Orlando’da sadece iki farklı mevsim vardır. Her iki mevsim de oldukça sıcak ve nemlidir. Yaz aylarında sıcaklık +37 dereceye kadar yükselir ve serin dönemde ortalama sıcaklık +12 derecedir.

 

Üniversitenin merkez kampüsün yakınında, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük 17. araştırma parkı ve Florida'daki en büyük park olan Central Research Park bulunmaktadır.

Orlando öğrenciler ve mezunlar için 10.000'den fazla iş yeri oluşturan 100'den fazla şirketlerin ofislerinin bulunduğu bir yerdir.

 

Central Florida Üniversitesi'nin Central Florida bölgelerinde kampüsleri vardır. Rosen Otel İşletmeciliği Koleji, Sağlık Bilimleri Kampüsü, UCF Downtown ve diğer 10 bölgesel kampüs, University of Central Florida'nın zengin altyapısının bir parçasıdır.

Devamını Oku
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım