Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of Bristol

Bristol Üniversitesi Hakkında

İngiltere ve dünyanın en iyi üniversitelerinden birisi olan Bristol University’de eğitim almak bir ayrıcalıktır. Bristol Üniversitesi 1876 yılında kurulmuştur ve kraliyet imtiyazı 1909 yılında verilmiştir. Öğrenci nüfusunun yüzde 16’sını oluşturan uluslararası öğrencileri ile Bristol tam bir uluslararası üniversitedir. Yüz farklı ülkeden gelen öğrenciler üniversiteye hem öğrenci hayatını hareketlendirmek açısından hem de kültürel olarak çok büyük katkıda bulunmaktadır.

Bristol Üniversitesi'ndeki profesörler aktif olarak araştırma faaliyetlerinde bulunuyor. 2019-2020'de üniversite, araştırma hibeleri ve sözleşmelerinden 151,9 milyon £ kazandı. Üniversite, en prestijli İngiliz üniversitelerinin bir birliği olan Russell Group'un üyesidir. 9 Nobel ödülü sahibi, üniversitenin adıyla ilişkilendirilir.

Neden University of Bristol?

Bristol Üniversitesi, genel bir üniversite olmasına rağmen, doğa bilimlerinde önde gelen üniversitelerdendir. Tıp ve Yaşam Bilimleri Fakültesi, özellikle dünya sıralamasında 11. sırada yer alan veterinerlik programı ve Times'a göre ülkede ilk beş arasında yer alan psikoloji programı olmak üzere en yüksek sıralamalara sahiptir. Okyanus bilimi ve fiziki coğrafya programları da mükemmel akademik geçmişe ve olağanüstü araştırma sonuçlarına sahiptir. Geleceğin öğretmenlerini yetiştiren programların kalitesnden de bahsetmek gerekir. Eğitim Bilimleri Fakültesi, İngiltere'nin en iyilerinden biri olarak ün yapmakla kalmıyor, aynı zamanda bilim camiasında makalelere yüksek oranda atıf yapıyor, bu da eğitimde bu fakültenin temelinin sağlam atıldığı anlamına gelmektedir.

University of Bristol Dünya Başarı sıralamaları;

Bristol Üniversitesi, dünya çapında akademik başarılara sahip çok saygın bir üniversitedir. “The Times Good Universities Guide” tarafından İngiltere’nin en iyi 10. üniversitesi seçilmiştir

Nitelik Güvencesi Kurumu tarafından “mükemmel” olarak adlandırılan eğitimi ile Bristol üniversitesi İngiliz yüksek eğitim kurumları içinde liderdir. Üniversite devlet ve araştırma merkezleri, finansman şirketleri ve endüstri tarafından yenilenme ve araştırma merkezi olarak tabir edilmektedir. Son yapılan araştırma değerlendirme raporu Bristol Üniversitesi’nde verilen eğitim alanlarını en yüksek puanlara koymuştur (5*, 5 ve 4). Bu araştırmalar öğretim ve öğrenimi beslediği gibi aynı zamanda Bristol öğrencilerine en iyi olanaklarda eğitim aldıklarını hatırlatmaktadır.

Bristol Üniversitesi, QS Dünya Üniversite Sıralaması-2020'de 61. ve en iyi İngiliz üniversitelerinin QS sıralamasında 9. sırada yer almaktadır. Dünyadaki en iyi üniversiteler (Times Higher Education) 2020'de üniversite 87. sırada yer almıştır.

Research Excellence Framework-2014'e göre, üniversite tarafından yürütülen araştırmaların %83'ü "dünya lideri" veya "en yüksek uluslararası düzeyde" derecelendirildi. 

Dünyanın en iyi 200 üniversitesi sıralamasında Bristol University 64. sırada yer alır. Dünyanın en iyi 500 üniversite sıralamasında ise 76. sıradadır.

University of Bristol Öğrencileri

Bugün Bristol Üniversitesi’nde 25.000'den fazla öğrenci eğitim görüyor ve bunların %31'inden fazlası yabancıdır. Bristol Üniversitesi'nin öğrenci topluluğu 100'den fazla ülkenin temsilcilerini bir arayagetirmektedir. Üniversiteden öğrenciler her yıl iyi eğitimli ve profesyonel çalışmaya hazır uzmanlar olarak mezun olmaktadır. Bristol Üniversitesi’ndekadınların öğrencilerin erkeklere oranı %56 ya %44.

University of Bristol Mezun olan Ünlüler

Paul Dirac – Nobel ödüllü teorik fizikci

Nkosazana Dlamini-Zuma– Güney Afrika Dışişleri Bakanı

Harold Pinter– Nobel ödüllü, oyun yazarı

Dorothy Hodgkin – Nobel ödüllü, Kimya Mühendisi

David Walliams – Komedyen

Ed Woodward – CEO Manchester United

James Blunt– Müzisyen, şarkıcı-söz yazarı

Alison Cooper – CEO Imperial Tobacco

University of Bristol Sosyal Olanakları;

Bristol Üniversitesi, tüm bölümlerin, kütüphanelerin, yurtların aynı kampüs içerisinde olduğu bir üniversitedir. Binaların büyük bir çoğunluğu birbirine yürüyüş mesafesindedir ve aynı zamanda tiyatrolar, dükkânlar, barlar, restoranlar, gece kulüpleri ve diğer olanaklara aynı yakınlıktadır. Bristol Üniversitesi’nin yabancı öğrenciler için danışmanlık servisi vardır ve öğrenciler banka hesabı açmaktan vize yenilemeye kadar birçok konuda bilgi alabilirler. Danışmanlık merkezi çalışanları, yeni gelen öğrenciler için oryantasyon düzenler ve öğrenciler tüm yıl bu merkezden yardım ve bilgi alabilirler.

Bristol Üniversitesi’nde müfredat dışı program eğlence, eğitim, spor ve diğer etkinliklerle temsil edilmektedir. Üniversitedeki öğrenciler için 180'den fazla ilgi kulübü açıktır, bunların arasında yaratıcı atölyeler, doğa bilimleri toplulukları ve diğer topluluklar bulunmaktadır. 

Üniversitede bilişsel rekreasyon hayranlarına gezi desteği sunulmaktadır: popüler yerler arasında Bristol'ün kendisi, Londra, Oxbridge, İngiliz kaleleri ve doğal alanlar (rezervler, parklar, botanik bahçeleri, vb.) bulunmaktadır.

University of Bristol Şehir ve Bölge Hakkında;

Bristol Güney Batı’da İngiltere’nin en büyük şehridir ve 450.000 nüfusu ile bölgesinde ticaret, kültür ve eğitim açısından liderdir. Şehrin ana ekonomik geliri, mühendislik, havacılık, yeni teknolojiler, finans servisleri, medya çalışmaları ve turizmdir. Şehir hem tarihi hem de modern yapısı ile çok güzel bir çevrede teknoloji ve tarihi birleştirmektedir. 

Şehirde son derece kolay halk ulaşım araçları vardır. Bristol Uluslararası havaalanı otobüs veya taksi ile 20 dakika uzaklıktadır ve Londra’ya trenle 90 dakika uzaklıktadır.Popüler tatil merkezleri olan güney atı sahili, Cotsworlds ve Galler’e ulaşım son derece kolaydır. 

Bristol Üniversitesi Türk Öğrenciler için Başvuru Koşulları

Bristol Üniversitesi için başvuru şartları; 

 Öğrencilerin son zamanlarda yoğun ilgi gösterdiği Bristol Üniversite programlarından, Lisans programlarına girmek için; 

 • Lise mezunu olmak ve mutlaka Bristol Üniversite’nin kabul ettiği bir “foundation” programını tamamlamış olmak gerekir. 
 • Bristol Üniversitesi Kaplan Aspect Foundation programlarını akredite etmiş ve çok sayıda öğrenci almaktadır. Ayrıca, International Baccalaureate (IB) Diploma veya A-Level sahibi öğrenciler direk kabul edilirler. 

Yüksek Lisans programları için;

 • 4 yıllık bir üniversiteden lisans diploması sahibi olan herkes master başvurusu yapabilir.
 •  Master sahibi öğrenciler ise doktora başvurusu yapabilirler.
 •  Lisans ve yüksek lisans programları için 6.5 veya 7.0 IELTS sonucu , 100 veya 107 IBT Toefl sonucu istenir. Bölümden bölüme istenilen sonuç değişiklik göstermektedir.

Pre-Sessional Kursları

Bristol Üniversite lisans ve yüksek lisans programlarına giriş kriterleri bir hayli zordur. Pre-sessional kursları üniversiteye giriş için gerekli İngilizce IELTS veya Toefl sonucunu az bir farkla alamayan öğrenciler için düzenlenmektedir. Haziran ve Ağustos aylarında 5 veya 10 hafta olarak düzenlenen kurslarakatılımzorunludur.

Study Abroad

Bristol Üniversitesi, yabancı öğrencileri bir sömestr veya akademik yıl için” Study Abroad” yani “değişim” programlarına kabul etmektedir. Genelde Türkiye’de 3. sınıfta eğitim yapan bir öğrenci dilerse Bristol Üniversite’de bir sömestr veya akademik yıl eğitim yapar ve aldığı kredileri Türkiye’deki üniversitesinde saydırabilir. Bristol Üniversite bu öğrencilerden GPA olarak 3.2 veya bazı bölümler için

 3.5 istemektedir.

Foundation Courses - Hazırlık Kursları

Bristol Üniversite lisans programlarına hazırlık kursları Kaplan Aspect okullaı tarafından verilmektedir. Her yıl Kaplan Aspect foundation programını tamamlayan öğrenciler direk Bristol Üniversite’de 1. sınıftan eğitimlerine başlayabilirler.

Bristol Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümler

Mühendislik master programları;

 • Advanced Computing - Character Animation (MSc) P/T: Department of Computer Science 
 • Advanced Computing - Internet Technologies with Multimedia (MSc) P/T: Department of Computer Science 
 • Advanced Computing - Internet Technologies with Security (MSc) P/T: Department of Computer Science 
 • Advanced Computing - Machine Learning and Data Mining (MSc) P/T: Department of Computer Science 
 • Advanced Mechanical Engineering (MSc) : Department of Mechanical Engineering 
 • Advanced Microelectronic Systems Engineering (MSc) : Department of Computer Science 
 • Aerospace Design, Manufacture and Management (EngD / MSc / Diploma / Certificate) P/T: Department of Aerospace Engineering 
 • Computer Science (MSc) P/T: Department of Computer Science 
 • Engineering Management (MSc) P/T: Engineering Management Group 
 • Water and Environmental Management (MSc) P/T: Faculty of Engineering 

Tıp alanında Master Programları; 

 • Cardiology (MSc) : Clinical Science at South Bristol 
 • Dental Studies (DPDS) : Department of Oral & Dental Science
 • Health Care Ethics (MSc) P/T: Centre for Ethics in Medicine
 • Molecular Neuroscience (MSc) P/T: Research Centre for Neuroendocrinology
 • Orthodontics (DDS) : Department of Oral & Dental Science
 • Paediatric Dentistry (MClinDent) : Department of Oral & Dental Science
 • Palliative Medicine (MSc) P/T: Oncology
 • Prosthetic Dentistry (MSc) P/T: Department of Oral & Dental Science
 • Reproduction and Development (MSc) P/T: Obstetrics & Gynaecolog
 • Teaching and Learning for Health Professionals (MSc) P/T: Medical Education 

Sosyal Bilimler alınında Master Programları;

 • Accounting, Finance and Management (MSc) : School of Economics, Finance and Management
  Contemporary Identities (MSc) P/T: Department of Sociology
 • Counselling (Diploma) P/T: School of Applied Community and Health Studies
 • Deaf Studies (MSc) P/T: Centre for Deaf Studies
 • Development and Security (MSc) P/T: Department of Politics
 • Economics (MSc) : School of Economics, Finance and Management
 • Economics (Diploma) : School of Economics, Finance and Management
 • Economics and Econometrics (MSc) : School of Economics, Finance and Management
 • Economics and Finance (MSc) : School of Economics, Finance and Management
 • Economics and Public Policy (MSc) : School of Economics, Finance and Management
 • Economics, Finance and Management (MSc) : School of Economics, Finance and Management
 • Finance and Investment (MSc) : School of Economics, Finance and Management 
 • Gender and International Relations (MSc) P/T: Department of Politics 
 • Inclusive Theory and Practice (MSc) : Norah Fry Research Centre 
 • Intellectual Property Law and Practice (Diploma) P/T: School of Law 
 • International Development (MSc) P/T: Department of Politics 
 • International Relations (MSc) P/T: Department of Politics 
 • International Security (MSc) P/T: Department of Politics 
 • Law LLM Programmes (LLM) : School of Law 
 • Legal Studies (Advanced Awards) : School of Law 
 • Legal Studies (MA) (MA) : School of Law 
 • Management (MSc) : School of Economics, Finance and Management 
 • Management Learning and Change (MSc) P/T: School of Economics, Finance and Management 
 • Policy Research (MSc) P/T: School for Policy Studies 
 • Public Policy (MSc) P/T: School for Policy Studies 
 • Quantitative Development Economics (MSc) : School of Economics, Finance and Management 
 • Rehabilitative Audiology (MSc) : Centre for Hearing and Balance Studies 
 • Social Science Research Methods (Politics / International Relations) (MSc) P/T: Department of Sociology 
 • Social Science Research Methods (Sociology) (MSc) P/T: Department of Sociology 
 • Social and Cultural Theory (MSc) P/T: Department of Sociology 
 • Society and Space (MSc) P/T: School of Geographical Sciences 
 • Socio-Legal Studies (MSc) P/T: School of Law 
 • Sociology (MSc) P/T: Department of Sociology 
 • Strategic Management (MSc) P/T: School of Economics, Finance and Management

Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

Bristol Üniversitesinde kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

Devamını Oku

Bristol Üniversitesi İş Olanakları

Bristol Üniversitesi, öğrenciler, üniversite mezunları ve işverenlerle ortaklaşa oluşturulan Bristol Futures üniversite projesi, akademik bilgi, entelektüel yetenekler ve ayrıca mezunların başarısı için önemli olan yaratıcılık, bağlılık, kişisel etkinlik, özyönetim gibi temel kişisel nitelikleri geliştirmeyi amaçlamaktadır. 

Bristol Üniversitesi'nden alınan bir eğitim, dünyanın önde gelen işverenleri tarafından büyük saygı görmektedir. Üniversite, öğrencilerinin ve mezunlarının girişimlerini desteklemek için bir iş kuluçka merkezi olan üniversite ortak ağı SETsquared'in bir parçasıdır. Bristol Üniversitesi mezunlarının %20'si kendi şirketlerini ve işlerini kurmaktadır.

Bristol Üniversitesi'nin diplomaları tüm dünyada kabul edilmektedir, üniversite mezunları eğitim programlarından mezun olduktan sonraki ilk altı ayda iş bulmaktadır. Lisans öğrencileri için istihdam oranı %93, yüksek lisans programları için ise %97'dir.

Bristol Üniversitesi Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları;

Bristol Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Lisans Programları

17.000£ - 20.000£

Yüksek Lisans Programları

22.000£ - 26.000£ 

MBA

27.000£

Foundation- Hazırlık

15.000£

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak isterlerse sitemizde work and study seçeneklerimizi inceleyebilirler

Burs Olanakları;
Bristol Univesity lisans programlarında yıllık 3000 Sterline kadar kısmi burs vermektedir. Yüksek Lisans bursları ise her yıl için 10 kişi ile sınırlıdır. Yüksek Lisans bursu almak için en geç mayıs ayı sonuna kadar Üniversiteye bir “essay” ile başvuru yapılmalıdır.

Bristol Üniversitesi Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları;

Bristol Üniversitesi kabul almış tüm tam zamanlı, yeni öğrencilere verilen son başvuru tarihine kadar konaklama imkânı sunmaktadır. Her ihtiyaca uygun konaklama seçeneği sunulmaktadır. Tek kişilik çalışma odalı, bilgisayar ve yazıcılı odalar bulunmaktadır. Bazıları aynı zamanda banyolu odadır.

Lisansüstü öğrencileri içinse daha küçük evlerde konaklama imkânı bulunmaktadır. Öğrenciler isterlerse eğitimlerinin ikinci veya daha sonraki yıllarında konaklama başvurusu yapabilirler. Bristol Üniversitesi kütüphanesinin 1 milyondan fazla kitabı bulunmaktadır ve 6.000 civarında süreli yayına abonedir. Aynı zamanda her bölüm kendi kütüphanesine sahiptir. Yeni spor ve sağlık merkezi Üniversitenin bir parçasıdır ve yüzme havuzundan fitness’a kadar birçok olanak sunulmaktadır.

Bristol Üniversitesi Başvuru Tarihleri;

Bristol Üniversitesi öğrencileri en geç Mayıs veya haziran ayında İngilizce yeterlilik belgesini üniversiteye sunmalıdır. Bristol Üniversitesi YüksekLisans eğitim başvurular için evrakların okula gönderilmesi en geç mayıs ayında tamamlanmalıdır.

Üniversitenin kesin başvuru tarihler için mutlaka danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Bristol Üniversitesi İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Bristol Üniversitesin ’de eğitim almak isteyen Türk öğrenciler TIER 4 vizeye başvurmak zorundadır. . TIER 4 vizesine sahip olan Türk öğrenciler mezun olduktan sonra bir yıl daha İngiltere'de kalabilmektedir. Türk öğrencilerin öğrenci vizesini uzatarak veya iş arama vizesine başvurarak İngiltere’de kalma sürelerini uzatmaları mümkündür. 

Vize hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım