Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 533 590 23 61


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

University of Bristol

University of Bristol


University of Bristol Hakkında

İngiltere ve dünyanın en iyi üniversitelerinden birisi olan Bristol University’de eğitim almak bir ayrıcalıktır. Bristol Üniversitesi 1876 yılında kurulmuştur ve kraliyet imtiyazı 1909 yılında verilmiştir. Öğrenci nüfusunun yüzde 16’sını oluşturan uluslararası öğrencileri ile Bristol tam bir uluslararası üniversitedir. Yüz farklı ülkeden gelen öğrenciler üniversiteye hem öğrenci hayatını hareketlendirmek açısından hem de kültürel olarak çok büyük katkıda bulunmaktadır.

 

Bristol Üniversitesi'ndeki profesörler aktif olarak araştırma faaliyetlerinde bulunmaktadır.2019-2020'de üniversite, araştırma hibeleri ve sözleşmelerinden 151,9 milyon £ kazandı. Üniversite, en prestijli İngiliz üniversitelerinin bir birliği olan Russell Group'un  üyesidir. 9 Nobel ödülü sahibi, üniversitenin adıyla ilişkilendirilir.Şehirde son derece kolay halk ulaşım araçları vardır. Bristol Uluslar arası havaalanı otobüs veya taksi ile 20 dakika uzaklıktadır ve Londra trenle 90 dakika uzaklıktadır. Popüler tatil merkezleri olan güney atı sahili, Cotsworlds ve Galler’e ulaşım son derece kolaydır. 


Neden Bristol University

 

Neden University of Bristol?

Bristol Üniversitesi, genel bir üniversite olmasına rağmen, doğa bilimlerinde önde gelen üniversitelerdendir. Tıp ve Yaşam Bilimleri Fakültesi, özellikle dünya sıralamasında 11. sırada yer alan veterinerlik programı ve Times'a göre ülkede ilk beş arasında yer alan psikoloji programı olmak üzere en yüksek sıralamalara sahiptir. Okyanus bilimi ve fiziki coğrafya programları da mükemmel akademik geçmişe ve olağanüstü araştırma sonuçlarına sahiptir. Geleceğin öğretmenlerini yetiştiren programların kalitesnden de bahsetmek gerekir. Eğitim Bilimleri Fakültesi, İngiltere'nin en iyilerinden biri olarak ün yapmakla kalmıyor, aynı zamanda bilim camiasında makalelere yüksek oranda atıf yapıyor, bu da eğitimde bu fakültenin temelinin sağlam atıldığı anlamına gelmektedir.

 

University of Bristol Dünya Başarı Sıralamaları;

Bristol Üniversitesi, dünya çapında akademik başarılara sahip çok saygın bir üniversitedir. “The Times Good Universities Guide” tarafından İngiltere’nin  en iyi 10. üniversitesi seçilmiştir

Nitelik Güvencesi Kurumu tarafından “mükemmel” olarak adlandırılan eğitimi ile Bristol üniversitesi İngiliz yüksek eğitim kurumları içinde liderdir. Üniversite devlet ve araştırma merkezleri, finansman şirketleri ve endüstri tarafından yenilenme ve araştırma merkezi olarak tabir edilmektedir. Son yapılan araştırma değerlendirme raporu Bristol Üniversitesi’nde verilen eğitim alanlarını en yüksek puanlara koymuştur (5*, 5 ve 4). Bu araştırmalar öğretim ve öğrenimi beslediği gibi aynı zamanda Bristol öğrencilerine en iyi olanaklarda eğitim aldıklarını hatırlatmaktadır.

Bristol Üniversitesi, QS Dünya Üniversite Sıralaması-2020'de 61. ve en iyi İngiliz üniversitelerinin QS sıralamasında 9. sırada yer almaktadır.  Dünyadaki en iyi üniversiteler ( Times Higher Education) 2020'de üniversite 87. sırada yer almıştır.

Research Excellence Framework-2014'e göre, üniversite tarafından yürütülen araştırmaların %83'ü "dünya lideri" veya "en yüksek uluslararası düzeyde" derecelendirildi.

Dünyanın en iyi 200 üniversitesi sıralamasında Bristol University 64. sırada yer alır. Dünyanın en iyi 500 üniversite sıralamasında ise  76. sıradadır.

University of Bristol Öğrencileri

Bugün Bristol Üniversitesi’nde 25.000'den fazla öğrenci eğitim görüyor ve bunların %31'inden fazlası yabancıdır. Bristol Üniversitesi'nin öğrenci topluluğu 100'den fazla ülkenin temsilcilerini bir araya getirmektedir. Üniversiteden öğrenciler  her yıl iyi eğitimli ve profesyonel çalışmaya hazır uzmanlar olarak mezun olmaktadır. Bristol Üniversitesi’nde kadınların öğrencilerin erkeklere oranı %56 ya %44.

 

 

University of Bristol Mezun olan Ünlüler


Paul Dirac – Nobel ödüllü teorik fizikci

Nkosazana Dlamini-Zuma – Güney Afrika Dışişleri Bakanı

Harold Pinter – Nobel ödüllü, oyun yazarı

Dorothy Hodgkin – Nobel ödüllü, Kimya Mühendisi

David Walliams – Komedyen

Ed Woodward – CEO Manchester United

James Blunt – Müzisyen, şarkıcı-söz yazarı

Alison Cooper – CEO Imperial Tobacco

 

 

University of Bristol Sosyal Olanakları;

Bristol Üniversitesi, tüm bölümlerin, kütüphanelerin, yurtların aynı kampüs içerisinde olduğu bir üniversitedir. Binaların büyük bir çoğunluğu birbirine yürüyüş mesafesindedir ve aynı zamanda tiyatrolar, dükkânlar, barlar, restoranlar, gece kulüpleri ve diğer olanaklara aynı  yakınlıktadır. Bristol Üniversitesi’nin yabancı öğrenciler için danışmanlık servisi vardır ve öğrenciler banka hesabı açmaktan vize yenilemeye kadar birçok konuda bilgi alabilirler. Danışmanlık merkezi çalışanları, yeni gelen öğrenciler için oryantasyon düzenler ve öğrenciler tüm yıl bu merkezden yardım ve bilgi alabilirler.

Bristol Üniversitesi’nde müfredat dışı program eğlence, eğitim, spor ve diğer etkinliklerle temsil edilmektedir. Üniversitedeki öğrenciler için 180'den fazla ilgi kulübü açıktır, bunların arasında yaratıcı atölyeler, doğa bilimleri toplulukları ve diğer topluluklar bulunmaktadır.

Üniversitede bilişsel rekreasyon hayranlarına gezi desteği sunulmaktadır: popüler yerler arasında Bristol'ün kendisi, Londra, Oxbridge, İngiliz kaleleri ve doğal alanlar (rezervler, parklar, botanik bahçeleri, vb.) bulunmaktadır.


Bristol Üniversitesi İş Olanakları


Bristol Üniversitesi, öğrenciler, üniversite mezunları ve işverenlerle ortaklaşa oluşturulan Bristol Futures üniversite projesi, akademik bilgi, entelektüel yetenekler ve ayrıca mezunların başarısı için önemli olan yaratıcılık, bağlılık, kişisel etkinlik, özyönetim gibi temel kişisel nitelikleri geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Bristol Üniversitesi'nden alınan bir eğitim, dünyanın önde gelen işverenleri tarafından büyük saygı görmektedir. Üniversite, öğrencilerinin ve mezunlarının girişimlerini desteklemek için bir iş kuluçka merkezi olan üniversite ortak ağı SETsquared'in bir parçasıdır. Bristol Üniversitesi mezunlarının %20'si kendi şirketlerini ve işlerini kurmaktadır.

Bristol Üniversitesi'nin diplomaları tüm dünyada kabul edilmektedir, üniversite mezunları eğitim programlarından mezun olduktan sonraki ilk altı ayda iş bulmaktadır. Lisans öğrencileri için istihdam oranı %93, yüksek lisans programları için ise %97'dir.

Türk Öğrenciler için Giriş Koşulları

Bristol Üniversitesi Türk Öğrenciler için Başvuru Koşulları

 

Türk Öğrenciler için giriş kriterleri;

Türk öğrencilerin son zamanlarda yoğun ilgi gösterdiği Bristol Üniversite programlarına girmek için; Lisans programları için, Lise mezunu olmak ve mutlaka Bristol Üniversite’nin kabul ettiği bir “foundation” programını tamamlamış olmak gerekir. Bristol Üniversitesi Kaplan Aspect Foundation programlarını akredite etmiş ve çok sayıda öğrenci almaktadır. Ayrıca, International Baccalaureate (IB) Diploma veya A-Level sahibi öğrenciler direk kabul edilirler. 

Yüksek Lisans programları için; 4 yıllık bir üniversiteden lisans diploması sahibi olan herkes master başvurusu yapabilir. Master sahibi öğrenciler ise doktora başvurusu yapabilirler. Lisans ve yüksek lisans programları için 6.5 veya 7.0 IELTS sonucu , 100 veya 107 IBT Toefl sonucu istenir. Bölümden bölüme istenilen sonuç değişiklik göstermektedir.

 

Pre-Sessional Kursları

Bristol Üniversite lisans ve yüksek lisans programlarına giriş kriterleri bir hayli zordur. Pre-sessional kursları üniversiteye giriş için gerekli İngilizce IELTS veya Toefl sonucunu az bir farkla alamayan öğrenciler için düzenlenmektedir. Haziran ve Ağustos aylarında 5 veya 10 hafta olarak düzenlenen kurslara katılım zorunludur.

Study Abroad

Bristol Üniversitesi, yabancı öğrencileri bir sömestr veya akademik yıl için” Study Abroad” yani “değişim” programlarına kabul etmektedir. Genelde Türkiye’de 3. sınıfta eğitim yapan bir öğrenci dilerse Bristol Üniversite’de bir sömestr veya akademik yıl eğitim yapar ve aldığı kredileri Türkiye’deki üniversitesinde saydırabilir. Bristol Üniversite bu öğrencilerden GPA olarak 3.2 veya bazı bölümler için 3.5 istemektedir.

Foundation Courses - Hazırlık Kursları

Bristol Üniversite lisans programlarına hazırlık kursları Kaplan Aspect okullaı tarafından verilmektedir. Her yıl Kaplan Aspect foundation programını tamamlayan öğrenciler direk Bristol Üniversite’de 1. sınıftan eğitimlerine başlayabilirler.

Bristol University Kurs Ücretleri ve Burslar , Konaklama seçenekleri

Bristol Üniversitesi Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları;

Lisans Programları; 17.000 – 20.000 Sterlin arası
Yüksek Lisans Programları; 22.000 – 26.000 Sterlin arası
MBA;
 27.000 Sterlin
Foundation- Hazırlık; 15.000 

 

Burs Olanakları;
Bristol Univesity lisans programlarında yıllık 3000 Sterline kadar kısmi burs vermektedir. Yüksek Lisans bursları ise her yıl için 10 kişi ile sınırlıdır. Yüksek Lisans bursu almak için en geç Mayıs ayı sonuna kadar Üniversiteye bir “essay” ile başvuru yapılmalıdır.

 

Bristol Üniversitesi Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları;

Bristol Üniversitesi kabul almış tüm tam zamanlı, yeni öğrencilere verilen son başvuru tarihine kadar konaklama imkanı sunmaktadır. Her ihtiyaca uygun konaklama seçeneği sunulmaktadır. Tek kişilik çalışma odalı, bilgisayar ve yazıcılı odalar bulunmaktadır. Bazıları aynı zamanda banyolu odadır.

Lisansüstü öğrencileri içinse daha küçük evlerde konaklama imkanı bulunmaktadır. Öğrenciler isterlerse eğitimlerinin ikinci veya daha sonraki yıllarında konaklama başvurusu yapabilirler. Bristol Üniversitesi kütüphanesinin 1 milyondan fazla kitabı bulunmaktadır ve 6.000 civarında süreli yayına abonedir. Aynı zamanda her bölüm kendi kütüphanesine sahiptir. Yeni spor ve sağlık merkezi Üniversitenin bir parçasıdır ve yüzme havuzundan fitness’a kadar birçok olanak sunulmaktadır.

University of Bristol Popüler Bölümleri

Bristol Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri

 

Mühendislik master programları;

Advanced Computing - Character Animation (MSc) P/T: Department of Computer Science 

Advanced Computing - Internet Technologies with Multimedia (MSc) P/T: Department of Computer Science 

Advanced Computing - Internet Technologies with Security (MSc) P/T: Department of Computer Science 

Advanced Computing - Machine Learning and Data Mining (MSc) P/T: Department of Computer Science 

Advanced Mechanical Engineering (MSc) : Department of Mechanical Engineering 

Advanced Microelectronic Systems Engineering (MSc) : Department of Computer Science 

Aerospace Design, Manufacture and Management (EngD / MSc / Diploma / Certificate) P/T: Department of Aerospace Engineering 

Computer Science (MSc) P/T: Department of Computer Science 

Engineering Management (MSc) P/T: Engineering Management Group 

Water and Environmental Management (MSc) P/T: Faculty of Engineering 

 

Tıp alanında Master Programları;

Cardiology (MSc) : Clinical Science at South Bristol

Dental Studies (DPDS) : Department of Oral & Dental Science

Health Care Ethics (MSc) P/T: Centre for Ethics in Medicine

Molecular Neuroscience (MSc) P/T: Research Centre for Neuroendocrinology

Orthodontics (DDS) : Department of Oral & Dental Science

Paediatric Dentistry (MClinDent) : Department of Oral & Dental Science

Palliative Medicine (MSc) P/T: Oncology

Prosthetic Dentistry (MSc) P/T: Department of Oral & Dental Science

Reproduction and Development (MSc) P/T: Obstetrics & Gynaecolog

Teaching and Learning for Health Professionals (MSc) P/T: Medical Education 

 

Sosyal Bilimler alınında Master Programları;

Accounting, Finance and Management (MSc) : School of Economics, Finance and Management
Contemporary Identities (MSc) P/T: Department of Sociology

Counselling (Diploma) P/T: School of Applied Community and Health Studies

Deaf Studies (MSc) P/T: Centre for Deaf Studies

Development and Security (MSc) P/T: Department of Politics

Economics (MSc) : School of Economics, Finance and Management

Economics (Diploma) : School of Economics, Finance and Management

Economics and Econometrics (MSc) : School of Economics, Finance and Management

Economics and Finance (MSc) : School of Economics, Finance and Management

Economics and Public Policy (MSc) : School of Economics, Finance and Management

Economics, Finance and Management (MSc) : School of Economics, Finance and Management

Finance and Investment (MSc) : School of Economics, Finance and Management 

Gender and International Relations (MSc) P/T: Department of Politics 

Inclusive Theory and Practice (MSc) : Norah Fry Research Centre 

Intellectual Property Law and Practice (Diploma) P/T: School of Law 

International Development (MSc) P/T: Department of Politics 

International Relations (MSc) P/T: Department of Politics 

International Security (MSc) P/T: Department of Politics 

Law LLM Programmes (LLM) : School of Law 

Legal Studies (Advanced Awards) : School of Law 

Legal Studies (MA) (MA) : School of Law 

Management (MSc) : School of Economics, Finance and Management 

Management Learning and Change (MSc) P/T: School of Economics, Finance and Management 

Policy Research (MSc) P/T: School for Policy Studies 

Public Policy (MSc) P/T: School for Policy Studies 

Quantitative Development Economics (MSc) : School of Economics, Finance and Management 

Rehabilitative Audiology (MSc) : Centre for Hearing and Balance Studies 

Social Science Research Methods (Politics / International Relations) (MSc) P/T: Department of Sociology 

Social Science Research Methods (Sociology) (MSc) P/T: Department of Sociology 

Social and Cultural Theory (MSc) P/T: Department of Sociology 

Society and Space (MSc) P/T: School of Geographical Sciences 

Socio-Legal Studies (MSc) P/T: School of Law 

Sociology (MSc) P/T: Department of Sociology 

Strategic Management (MSc) P/T: School of Economics, Finance and Management 

 

Şehir ve Bölge hakkında, Başvuru Tarihleri ve Vize Türü

University of Bristol Şehir ve Bölge Hakkında;

Bristol Güney Batı’da İngiltere’nin en büyük şehridir ve 450.000 nüfusu ile bölgesinde ticaret, kültür ve eğitim açısından liderdir. Şehrin ana ekonomik geliri, mühendislik, havacılık, yeni teknolojiler, finans servisleri, medya çalışmaları ve turizmdir. Şehir hem tarihi hem de modern yapısı ile çok güzel bir çevrede teknoloji ve tarihi birleştirmektedir.

Şehirde son derece kolay halk ulaşım araçları vardır. Bristol Uluslararası havaalanı otobüs veya taksi ile 20 dakika uzaklıktadır ve Londra’ya trenle 90 dakika uzaklıktadır. Popüler tatil merkezleri olan güney atı sahili, Cotsworlds ve Galler’e ulaşım son derece kolaydır. 


Bristol Üniversitesi Başvuru Tarihleri;

 

Bristol Üniversitesi öğrencileri en geç Mayıs veya Haziran ayında İngilizce yeterlilik belgesini üniversiteye sunmalıdır. Bristol Üniversitesi Yüksek Lisans eğitim başvurular için evrakların okula gönderilmesi en geç Mayıs ayında tamamlanmalıdır.

Üniversitenin kesin başvuru tarihler için mutlaka danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Bristol Üniversitesi İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

 

Bristol Üniversitesin’de eğitim almak isteyen Türk öğrenciler  TIER 4 vizeye başvurmak zorundadır. TIER 4 vize türüne sahip olan Türk öğrenciler aynı zamanda  çalışma olanağına sahiptirler. İngiltere’de üniversite eğitimi ve öğrenci  vize türleri hakkında daha detaylı bilgi almak için danışmanımıza iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım