Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of Brighton

University of Brighton Hakkında

University of Brighton, 1859'dan bu yana Brighton ve Hove şehrinin bir parçası olmuş, bir sanat okulu olarak başlayıp büyüyerek bugünkü çeşitliliğine sahip kapsayıcı bir kurum haline gelmiş bir devlet okuludur. 1992 yılında üniversite statüsü verildiğinden beri, üniversite istikrarlı bir şekilde büyümüştür. Brighton ve Eastbourne'daki dört kampüsünde öğretilen konular tıptan mühendisliğe, psikolojiden ilüstrasyona, spor biliminden İngiliz edebiyatına kadar uzanmaktadır. Mezunlarının yerel, ulusal ve uluslararası alanda başarılı olmalarını ve seçtikleri mesleklere ve topluluklara etkili bir şekilde katkıda bulunmalarını sağlayacak becerilerle donatmayı amaçlamaktadır. Uluslararası bir üniversitede eğitim görmek isteyenlere İngilizce dilinde yüksek kalitede lisans, yüksek lisans ve MBA dersleri vermektedir.

University of Brighton “2025 yılına gelindiğinde Brighton Üniversitesi sürdürülebilir bir kurum olacak ve meraklı zihinlerin yaratmak, uygulamak ve bilgiyi iş hayatı ile buluşturarak, çeşitliliğe sahip olan dinamik ve yaratıcı bir topluluğun parçası olarak canlı, benzersiz bir şehirde yaşamak, çalışmak ve öğrenmek isteyenlerin tercihi olacaktır.” vizyonu ile her geçen gün büyüyerek ve gelişerek eğitim hayatında öncü bir rol model olmaktadır.

University of Brighton’ın misyonu ise “Yüksek kaliteli, uygulamaya dayalı öğrenme, öğretme, araştırma ve girişim metotları ile potansiyelleri gerçekleştirmek ve geleceği şekillendirmek.” olarak özetlenebilir.

University of Brighton’ın değerleri kapsayıcılık, sürdürülebilirlik, yaratıcılık ve ortaklıktır. Üniversite tüm faaliyetlerinde ve her düzeyde yüksek etik ve profesyonel davranış standartlarını teşvik etmeyi ve bunlara ulaşmayı amaçlamaktadır.

Neden University of Brighton?

University of Brighton,yüksek kaliteli bir eğitim ve öğrenci deneyimi sunmakta ve öğrencilerini her şeyin merkezine koymaktadır. Bunu; tüm öğrencilerinin başarılı olmalarını ve hedeflerine ulaşmalarını sağlayarak, öğrencilerin istihdam edilebilirliklerini, özgüvenlerini ve fark yaratma kapasitelerini güçlendirerek gerçekleştirmektedir.

University of Brighton’da üniversite eğitimi almak; ilgili akademik bilgiyi edinmenizi sağlamasının yanı sıra size bu bilgiyi gerçek dünyada kullanarak iş deneyimi kazanma fırsatı veren bir İngiliz üniversitesinin parçası olma imkanı sunar. University of Brighton'ndan uluslararası kabul görmüş bir derece kazanmak sizi dünyanın her yerinde başarılı bir kariyere hazırlayacaktır. Güzel bir yerlerde eğitim görecek, yaşayacak ve yol boyunca harika deneyimler kazanacaksınız.

University of Brighton’ın öne çıkan özelliklerinden bazıları bölüm çeşitliliğinin fazla olması, öğrencilerin bir birey olarak değerlendirilmesi, derslerinizi ilgi alanlarınıza göre düzenleyebilmek, profesyonel uygulamayı araştırmayla birleştiren öğretmenlerden eğitim alma olanağı, istihdam edilebilirlik becerilerinin öğrencilere kazandırılması ve bu konuda tavsiye ve destek imkanı sunmasıdır. Aynı anda hem okuma hem çalışma olanağı ile de öne çıkmaktadır.


University of Brighton, yapılan araştırmalara göre mezun olduktan üç yıl sonrasında mezun kazançları açısından üniversiteler arasında ilk %30'dadır ve mezunlarının yaklaşık %90’ı mezun olduktan 15 ay sonrasına kadar işe girmekte ya da ileri seviye eğitimlere devam etmektedir. University of Brighton, mezun adayları açısından İngiltere'deki en iyi 50 üniversite arasında yer almaktadır.

University of Brighton, 2012 yılında Athena Swan Tüzüğü'ne katıldı ve 2013 yılında ilk kurumsal bronz ödülünü kazandı, 2016 yılında yeniden akredite oldu. 2021 yılında gümüş kurumsal Athena Swan ödülüne layık görüldü ve toplumsal cinsiyet eşitliğinde öncü oldu. University of Brighton, Irk Eşitliği Tüzüğü'nün de bir üyesidir ve 2019'da Bronz kurumsal Irk Eşitliği Tüzüğü ödülünü alarak, üniversitedeki azınlık etnik personelin ve öğrencilerin temsilini, ilerlemesini ve başarısını iyileştirmeye yönelik kararlılığını da göstermiş oldu. Mart 2013'te Kalite Güvence Ajansı (Quality Assurance Agency) üniversitenin kurumsal bir incelemesini yaptı. Ajansın raporu, üniversitenin İngiltere’nin akademik standartlara ilişkin beklentilerini karşıladığını ve öğrenci öğrenme fırsatlarının kalitesi, öğrenme fırsatlarının geliştirilmesi ve üniversite tarafından sağlanan fırsatlara ilişkin bilgiler konusunda da İngiltere’nin beklentilerini karşıladığını doğruladı.

University of Brighton, ilk, orta ve zorunlu (16+) öğretmen yetiştirme kurslarını kapsayan eğitim yelpazesi ile yönetim ve kalite güvencesi açısından Eğitim Standartları Ofisi'nden (Ofsted) 'olağanüstü' not alan İngiltere’deki tek üniversite oldu.

University of Brighton’ı akredite eden kuruluşlar arasında ACCA, Sağlık Meslekleri Konseyi (Health Proffessions Council), Yeminli Personel Gelişim Enstitüsü (Chartered Institute of Personnel Development), İngiliz Bilgisayar Topluluğu (British Computer Society), İnşaat, Elektrik, Makine ve Yapı Mühendisleri Kurumları (The Institutions of Civil, Electrical, Mechanical and Structural Engineers), RIBA, Yeminli Pazarlama Enstitüsü (Chartered Institute of Marketing) ve Hemşirelik ve Ebelik Konseyi (Nursing and Midwifery Council) bulunmaktadır.

University of Brighton’ın hem İngiltere’de hem de dünya çapında geniş bir eğitim ortaklıkları ağı vardır. Üniversitenin en önemli ve başarılı işbirliklerinden biri Sussex Üniversitesi ile olmuştur. Birlikte, (lisans derecesi programı İngiltere’de rekabet açısından en çok aranan programlardan biri olan) Brighton ve Sussex Tıp Okulu'nu (BSMS) kurmuşlardır. Uluslarası ortakları arasında Angell Akademie (Germany), École de Savignac (France), Wittenborg University of Applied Sciences (the Netherlands) sayılabilir.

University of Brighton, QS 2019’a göre sıralamada 751-800, THE 2019’a göre genel sıralamada 601-800 aralığında, Avrupa Öğretim Sıralamasına göre ise 151-200 aralığında yer almaktadır.

University of Brighton,yaklaşık 18.000 öğrenci ve 2.300 personelden oluşan bir topluluktur. Bu öğrencilerin yaklaşık 14,500’ü lisans, 3000’i yüksek lisans sonrası eğitimleri almış, yaklaşık 500’ü araştırma yapmıştır. Bu 18.000 (yaklaşık) öğrencinin %87’si İngiliz, %3’ü Avrupa Birliği ülkelerindedir ve kalan %10’luk kısmı diğer uluslardandır.

Devamını Oku

University of Brighton Başvuru Koşulları

University of Brighton, mümkün olduğu kadar çok kişinin yüksek öğrenimden faydalanmasını sağlamaya amaçlamaktadır ve başvuruların liyakat esasına göre değerlendirildiği kişiye ve seçilen bölüme göre değişen esnek bir kabul politikası uygulamaktadır.

University of Brighton’a Başvuru için gereken genel belgeler:

 • Başvuru formu,
 • Banka hesap yazısı
 • Motivasyon yazısı (Programı seçme sebebi, iş tecrübesi, kariyer planları, beceriler, hobiler vb.)
 • Akademik referanslar (Akademik Başarılar, varsa etkinliklerde başarılar, edinilen sertifikalar, öğretmenlerden referanslar)
 • Pasaport fotokopisi
 • Sigorta
 • Transkript
 • İngilizce Yeterlik gösterir belge

University of Brighton Lisans ve Yüksek Lisans Başvuru Koşulları

Tüm bölümler ve programlar için belli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olunması beklenmektedir. Okulun İngilizce dil yeterliliğini iki şekilde kanıtlayabilirsiniz. Önceki akademik kaydınız aracılığıyla İngilizce eğitim almış ve sınava girmişseniz bunun yazılı kanıtını veya okulun kabul ettiği İngilizce dil yeterliliklerinden birini yakın zamanda geçtiğinize dair sertifikalı kanıt sunarak. IELTS, Cambridge, PTE Academic, Trinity and TOEFL iBT puanları okul tarafından kabul edilmektedir. Ek İngilizce dil eğitimine ihtiyacınız varsa üniversitenin dönem öncesi İngilizce Eğitim kursları da bulunmaktadır.

University of Brighton’ın çoğu lisans programı için aşağıdaki İngilizce yeterlilik seviyeleri istenmektedir.

University of Brighton kabul almak için dil yeterliliği önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için İngiltere'de dil okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”


Level Qualification Result
Higher
intermediate to
lower advanced
IE ITS Acacemic
IE LIS Academic UKVI
ISLTSOn ne
6.0. with no less than
5 S tn each component
Higher
intermediate to
lower advanced
Cambridge B2 First (FCE) 169 with
no less than 162 in each
component
Higher
intermediate to
lower advanced
Cambridge C1 Advanced (CAE) 169
with no less than 162 in
each component
Higher
intermediate to
lower advanced
Cambridge C2 Proficiency (CPE)
180 with no less than
162 in each component
Higher
intermediate to
lower advanced
PTE Academic SELT 59 overall, with 59 in
each component
Higher
intermediate to
lower advanced
Trinity College London ISE II with a Pass with
Merit in each
component
Higher
intermediate to
lower advanced
TOEFL iBT centre-based test 72 overall, 18 in writing.
10 in reading, 10 in
listening and 17 in
speaking
Higher
intermediate to
lower advanced
LanguageCert International ESOL SELT Exam
-B2 Communicator or C1 Expert
33 overall with a
minimum score of 33 in
each component
Higher
intermediate to
lower advanced
KITE (Kaplan International Tools for English) Minimum 442 overall
with all four
components at 411
Higher
intermediate to
lower advanced
Occupational English Test,accepted only for
Medicine and a range of allied health
profession courses including Pharmacy,
which have vacotional traning elements
Minimum 270 overall
with all four
components at 220

University of Brighton’ın araştırma programı için aşağıdaki İngilizce yeterlilik seviyeleri istenmektedir.

Subjects IELTS requirement
Applied sciences
Technology and engineering
6 5 overall with no component below 6.0.
Architecture
Art and media
Business and law
Education
Humanities and social science
Sport and health sciences
7.0 overall. 7.0 for writing and no component below 6.5.

University of Brighton’ın çoğu yüksek lisans programı için aşağıdaki İngilizce yeterlilik seviyeleri istenmektedir.

Level Qualification Result
Lower
advanced to
advanced
IE ITS Acacemic
IE LIS Academic UKVI
ISLTSOn ne
6.5. with no less than
5.5. S tn each component
Lower
advanced to
advanced
Cambridge B2 First (FCE) 176 with
no less than 162 in each
component
Lower
advanced to
advanced
Cambridge C1 Advanced (CAE) 176
with no less than 162 in
each component
Lower
advanced to
advanced
Cambridge C2 Proficiency (CPE)
180 with no less than
162 in each component
Lower
advanced to
advanced
PTE Academic SELT 59 overall, with 59 in
each component
Lower
advanced to
advanced
Trinity College London ISE II with a Pass with
Merit in each
component
Lower
advanced to
advanced
TOEFL iBT centre-based test 72 overall, 18 in writing.
10 in reading, 10 in
listening and 17 in
speaking
Lower
advanced to
advanced
LanguageCert International ESOL SELT Exam
-B2 Communicator or C1 Expert
33 overall with a
minimum score of 33 in
each component
Lower
advanced to
advanced
KITE (Kaplan International Tools for English) Minimum 442 overall
with all four
components at 411
Lower
advanced to
advanced
Occupational English Test,accepted only for
Medicine and a range of allied health
profession courses including Pharmacy,
which have vacotional traning elements
Minimum 270 overall
with all four
components at 220
Devamını Oku

University of Brighton Başvuru Tarihleri

University of Brighton'da çoğu bölüm için başvurular Eylül ayında açılır. Özellikle popüler kurslar için erken başvuru yapılması tavsiye edilir. Çoğu kurs için dönem 25 Eylül 2023'te başlar, bu tarihten sonra geç başvuruları da okul kabul edebilir. Geç başvuru yapmak istiyorsanız başvurunuzun eksiksiz olarak tamamlandığından emin olmalısınız. Çalışmak için vizeye ihtiyacınız varsa geç başvuru yapmamanız gerekmektedir.

University of Brighton Programları

University of Brighton’da 200 den fazla lisans programı, 100’den fazla yüksek lisans programı bulunmaktadır. https://www.brighton.ac.uk/courses/index.aspx?keyword=courses sayfasından lisans, Yüksek Lisans bölümleri ile ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

University of Brighton Lisans Bölümleri

 • 3D Design and Craft (3D Tasarım)
 • Accounting and Finance (Muhasebe & Finans)
 • Aeronautical (Havacılık)
 • Applied Psychology and Sociology (Uygulamalı Psikoloji & Sosyoloji)
 • Architecture (Mimarlık)
 • Automotive Engineering (Otomotiv Mühendisliği)
 • Biological Sciences (Bioloji Bilimleri)
 • Biomedical Sciences (Biomedikal Bilimleri)
 • Business Computing (işletme ve hesaplama)
 • Business and Management (İşletmecilik)
 • Chemisty (Kimya)
 • Civil Engineering (inşaat mühendisliği)
 • Clinical Practice (Klinik Uygulama)
 • Computer Science (Bilgisayar Mühendisliği)
 • Criminology (Kriminoloji)
 • Digital Media (Dijital Medya)
 • Economics (Ekonomi)
 • Electrical and Electronical Engineering (Elektrik Elektronik Mühendisliği)
 • English Literature (İngiliz dili ve edebiyatı)
 • Environmental Sciences (Çevre Bilimleri)
 • Film Porduction (Film yapımı)
 • Fine Art (Güzel Sanatlar)
 • Geography (Coğrafya)
 • Geology (Jeoloji)
 • Globalisation (Toplum Bilimi)
 • Graphic Design (Grafik Tasarım)
 • History (Tarih)
 • Tourism (Turizm)
 • Journalism (Gazetecilik)
 • Law (Hukuk)
 • Linguistics (Dilbilim)
 • Media (Medya)
 • Medicine (Tıp)
 • Nursing (Hemşirelik)
 • Midwifery (Ebelik)
 • Pharmaceutical and Chemical Sciences (Eczacılık)
 • Physiotheraphy (Fizyoterapi)
 • Project Managemet (Proje Yönetimi)
 • Product Design (Ürün Tasarımı)
 • Textile with Business Studies (Tekstil Yönetimi)
 • Sport and Fitness (Spor ve Fitness)

“İngiltere'de lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek için İngiltere'de Lisans Eğitimi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.”

University of Brighton Yüksek Lisans Bölümleri

 • Aeronautical (Havacılık)
 • Automotive Engineering (Otomotiv Mühendisliği)
 • Biological Sciences (Bioloji Bilimleri)
 • Chemisty (Kimya)
 • Civil Engineering (inşaat mühendisliği)
 • Electrical and Electronical Engineering (Elektrik Elektronik Mühendisliği)
 • Law (Hukuk)
 • Pharmaceutical (Eczacılık)
 • Textile with Business Studies (Tekstil Yönetimi)

İngiltere’de yüksek lisans programlarıhakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

University of Brighton’ın International Foundation Programları

 • Sanat, Tasarım ve Medya (Art, Design and Media)
 • İşletme, Turizm ve sosyal Bilimler (Business, Tourism and Social Sciences)
 • Bilgi İşlem (Computing)
 • Bilim ve Mühendislik (Science and Engineering)
Devamını Oku

University of Brighton’dan Mezun olan Ünlüler

Kate Allenby MBE – 2012 Olimpiyatları Eskrim Direktörü

Mandy Chessell – Bilgisayar Bilimcisi ve IBM Baş Mucidi

Norman Cook – DJ, müzisyen ve yapımcı

Harvey Goldsmith CBE – Gösteri Sanatları Orgazizatörü

Natasha Khan – Müzisyen, (Bat for Lashes sahne adıdır)

Julien Macdonald OBE – Moda tasarımcısı

Mark Power – Magnum Fotoğrafçısı

Keith Tyson – Artist ve Turner Prize ödülü sahibi (2002)

Martin Webb – Girişimci ve TV İş Danışmanı

Jo Whiley – DJ ve TV sunucusu

University of Brighton Şehir ve Bölge Hakkında

University of Brighton, Brigton’da Moulsecoobb, City ve Falmer olmak üzere 3 adet, Eastbourne’da 1 adet olmak üzere 4 merkezden oluşmaktadır. 

Brighton, ileri görüşlü, canlı bir şehirdir ve heyecan verici olduğu kadar konukseverdir. Üniversitenin Brighton genelinde, şehir merkezine, plaja ve bazı güzel kırsal bölgelere kolayca ulaşılabilecek üç kampüsü vardır. En İyi Öğrenci Şehirleri QS sıralamasında Brighton dünya çapında ilk 100'de, İngiltere’de ise ilk 10'da yer almaktadır. 250.000 nüfusuyla genç, kozmopolit bir şehirdir ve Londra'dan sadece bir saat uzaktadır Brighton, plajı seven ama yine de şehir hayatının tadını da çıkarmak isteyenler için mükemmel bir yerdir.

Eastbourne, 104.000 nüfusuyla popüler bir sahil beldesidir. İngiltere’nin en güneşli bölgesi olarak bilinen kompakt, güvenli ve dost canlısı bir şehirdir. Şehir merkezinde çok sayıda mağaza, avm, kafe, bar, kulüp, sinema ve restoran bulunmaktadır. Çok eğlenceli, hareketli bir gece hayatındansa; açık hava yürüyüşleri, doğa keşifleri, bisiklet turları, samimi sohbetler ile zaman geçirmek isteyenler için Eastbourne bulunmaz fırsattır.

University of Brighton Kampüs ve Sosyal Olanakları

University of Brighton, Brigton’da Moulsecoobb, City ve Falmer olmak üzere 3 adet, Eastbourne’da 1 adet olmak üzere 4 kampüsten oluşmaktadır. 

Moulsecoomb,University of Brighton’ın en büyük kampüsüdür ve öğrenci köyüdür. Aynı zamanda İşletme ve Hukuk Yüksek okuluna, Mimarlık, Teknoloji ve Mühendislik Yüksekokuluna, Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluna ve Sanat ve Medya Yüksekokulunun bir kısmına da ev sahipliği yapmaktadır. Eylül 2023'te başlayacak akademik yılın başlangıcından itibaren tüm İnsan ve Toplum Bilimleri Okulu dersleri de burada Mithras House'da verilecektir. 900'den fazla öğrenci kampüsteki salonlarda, Moulsecoomb Place'de ve yeni Mithras salonlarında (Brunswick, Goldstone, Hannover, Preston ve Regency) hayatlarını geçirmektedir. Moulsecoomb, Brighton şehir merkezinin üç kilometre kuzeyindedir. Kampüs, hemen yanındaki Moulsecoomb tren istasyonu, sık otobüs seferleri ve bisiklet yolları ile mükemmel seyahat bağlantılarına sahiptir. Moulsecoomb'da kütüphane, öğrenci merkezi ve Öğrenci Birliği, spor salonu ve fitness tesislerinin yanı sıra tüm dersler için profesyonel standartta tesisler ve öğrenme kaynakları bulunmaktadır.

City kampüsü Brighton'ın kültürel merkezinde, plaja ve iskeleye kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Yakındaki Phoenix Brewery yurtları 300 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. City kampüsünde, Brighton'ı Londra'da gece geçirmek için popüler bir destinasyon haline getiren barlardan, publardan, kulüplerden, tiyatrolardan, komedi ve canlı müzik mekanlarından sadece birkaç yüz metre uzakta olacaksınız. Yaz aylarında deniz kıyısı; çeşitli aktivitelere, doğaçlama barbekülere ve pikniklere sahne olur. Brighton, her yıl Mayıs ayında İngiltere'nin en büyük sanat festivaline ve son derece saygın tiyatrolara, galerilere ve etkinliklere ev sahipliği yapar; şehrin tuhaflıklarının sembolü haline gelen Kraliyet Pavilyonu'ndan bahsetmeye bile gerek yok. Sallis Benney tiyatrosu ve galerisi, festival boyunca ve yıl boyunca City kampüsünde çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapar.

South Downs'ta yer alan Falmer kampüsü Brighton şehir merkezinden yaklaşık 6 kilometre uzaktadır. Brighton ve Hove Albion'un Amex stadyumu ve güzel Stanmer Park hemen yan taraftadır. Bu kampüs, Spor ve Sağlık Bilimleri Yüksekokulu'nun bir kısmı ve İnsan ve Toplum Bilimleri Yüksekokulu'nun bir kısmı olan Eğitim Yüksekokuluna ev sahipliği yapmaktadır. 2023-24 akademik yılının başından itibaren İnsan ve Toplum Bilimleri Yüksekokulu Moulsecoomb kampüsüne taşınacaktır. 2024-25 akademik yılının başından itibaren, Spor ve Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin tüm kursları Falmer, Brighton kampüsünde verilecektir. Falmer kampüsünde iki yurt binasının yanı sıra kütüphane, restoran, kafeler ve öğrenci birliği mağazası ve barı bulunmaktadır. Bu kampüsteki yurtlarda 600'den fazla öğrenci yaşamaktadır ve Brighton'ın öğrenciler arasında popüler olan birçok bölgesi sadece kısa bir bisiklet veya otobüs yolculuğu mesafesindedir. Falmer'de ışıklandırılmış bir halı saha futbol sahası, netbol ve tenis kortları, fitness salonu bulunan bir spor merkezi, iki aktivite stüdyosu ve altı badminton kortu bulunan bir spor salonu bulunmaktadır. Kampüsün dışında plaj voleybolundan ragbiye kadar hemen hemen her spor dalından takımlar bulabilirsiniz. Kampüs, Brighton & Hove Albion'un Amex Stadyumu'nun hemen yanındadır.

Eastbourne kampüsü şehir merkezinden sadece bir mil uzaktadır ve sahile ise daha da yakındır. Welkin yurtları 350'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Eastbourne 'da öğrenciler arasında popüler olan çeşitli modern barlar, daha geleneksel publar ve canlı müzik mekanları vardır ve kompakt bir şehir olduğundan, gece dışarı çıkarken arkadaşlarınıza rastlamak olasıdır. Modern Towner Çağdaş Sanat Galerisi'nin yanı sıra Eastbourne'da beş tiyatro salonu ve yıl boyunca çok sayıda sanat ve müzik festivali bulunmaktadır. Kampüs içerisinde 25 metrelik yüzme havuzu, spor salonu, yapay açık saha ve dans stüdyosu bulunmaktadır. Öğrenciler denize ve South Downs'a yakın olmanın avantajını kullanarak buraları yürüyerek veya bisikletle keşfedebilirler.

University of Brighton’ın tüm kampüslerinde çeşitli kafe ve restoran seçenekleri bulunmaktadır.

University of Brighton Öğrenci Birliği, öğrenciler için sosyal etkinlikler düzenlemede önemli bir role sahiptir, aynı zamanda öğrencilerin öğrenci toplulukları aracılığıyla kendi etkinliklerini yürütmelerini de desteklemektedir. Bunlar, ortak bir ilgi, kültür, inanç veya akademik konu etrafında öğrenciler için öğrenciler tarafından kurulan ve yönetilen kulüplerdir. Her topluluk kendi etkinliklerini düzenler. İlgi alanlarınıza ve kişiliğinize uygun bir toplum bulmanıza yardımcı olacak çevrimiçi bir test sunan 70'in üzerinde topluluk bulunmaktadır. Her derneğe katılım 4£ tutarındadır. Beğendiğiniz bir topluluğu bulamazsanız, kendi topluluğunuzu kurmanız da mümkündür.

Devamını Oku

University of Brighton Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları

University of Brighton’ınher 4 kampüsünün de bünyesinde ve yakınında yurtları vardır. Uygun fiyatlı bir konaklama ve samimi bir deneyim için Aile Yanı konaklama seçeneği de tercih edilebilir. Özel konaklama seçenekleri için okulun konaklamadan sorumlu ekibi size tavsiyelerde bulunabilir.

Moulsecoomb kampüsünde bulunan Mithras yurdu Standart odaları, 39-51 haftaya kadar tutabileceğiniz özel banyolu odalardır. Toplam749 standart odası bulunmaktadır. Tek kişilik oda haftalık 210 £'dur. Mithras yurdu geniş (Large) odaları, 39-51 haftaya kadar tutabileceğiniz özel banyolu odalardır. Toplam 23 geniş odası bulunmaktadır. Tek kişilik oda haftalık 224 £'dur. Mithras yurdu Premium odaları, 39-51 haftaya kadar tutabileceğiniz özel banyolu odalardır. Toplam18 premium odası bulunmaktadır. Tek kişilik oda haftalık 227 £'dur. Premium odalar, Mithras yurdunun en büyük odalarıdır ve çift kişilik yatak, ilave çalışma alanı, kitaplık ve koltuk içerir. 

City kampüsünde bulunan Phoenix Brewery (Bira fabrikası) yurdu 39 haftaya kadar tutabileceğiniz özel banyolu odalara sahiptir. Toplam 298 odası bulunmaktadır. Tek kişilik oda haftalık 175 £'dur.
Grand Parade ve St Peter's House kütüphanesine yakındır.

Great Wilkins Yurdu, mükemmel spor tesisleri, otobüs ve demiryolu bağlantılarına sahip Falmer kampüsünün kalbinde yer almaktadır ve 50 hafta kiralanabilmektedir. 160 adet özel banyolu tek kişilik odası bulunmaktadır ve bu odaların fiyatı haftalık 178 £'dur. 160 adet özel banyolu tek kişilik odası bulunmaktadır ve bu odaların fiyatı 178 £'dur. 3 adet çift kişilik odasının ise oda fiyatı ise haftalık 156 £'dur.

Falmer kampüsünde bulunan Paddock Field Yurdu 469 özel banyolu odaya sahiptir, 39 hafta kiralanmaktadır ve oda fiyatı haftalık 159 £'dur.

Falmer kampüsüne yakın olan Valley Pak Yurdu odaları 39 haftalık olarak kiralanmaktadır. Toplam 484 özel banyolu odası bulunmaktadır ve oda fiyatı haftalık 172 £-188 £'dur. 225 adet paylaşımlı banyolu odası bulunmaktadır ve haftalık 153 £'dur. Banyolar her katta 2 duş ve tuvalet ünitesinden oluşmaktadır, her odada kendi lavabosu mevcuttur. 40 adet Premium paylaşımlı odası vardır ve odalar haftalık 165 £'dur. Her iki oda bir banyoyu paylaşmaktadır ve her odanın kendi lavabosu bulunmaktadır.

Belirtilen yurt fiyatlarına 5.000 £ tutarında içerik sigortası, Hizmet faturaları – gaz, elektrik, su, internet, Ortak alanların temizliği, 7/24 güvenlik Konut Refahı Ekibi desteği dahildir. Tesis bünyesinde otopark bulunmamaktadır. 

University of Brighton’ın anlaşmalı olduğu Aile Yanı konaklama seçenekleri de bulunmaktadır. Öğrenciler, minimum iki hafta olmak üzere tüm öğrenim sürelerini de kapsayabilecek kadar süre için konaklama esnekliğine sahiptir. Tercihe göre yemeksiz veya yemekli seçenekler mevcuttur. Yemekli aile yanında konaklama seçeneğinde, ev sahipleri öğrencilere her gün kahvaltı ve akşam yemeği sağlar. Yemekli tek kişilik oda paylaşımlı banyolu ise haftalık 180 £, özel banyolu oda ise haftalık 190 £'dur. Yemeksiz tek kişilik oda paylaşımlı banyolu ise haftalık 150 £, özel banyolu oda ise haftalık 160 £'dur.

Brighton'da ve Eastbourne'da özel olarak oda veya daire kiralamak isteyen öğrenciler için çeşitli seçenekler de bulunmaktadır. Okulun Konut Refah ekibi bu konuda öğrencilere destek sunmaktadır. 2023 yılında tek yatak odalı bir dairenin ortalama kirası haftalık 289 £ idi. 2022 yılında ortak bir evde bir odanın fiyatı haftalık ortalama 125-150 £ idi. Genellikle bir hasar depozitosu (beş haftalık kirayı geçmeyecek şekilde) ve en az bir aylık kira istenir. Kiraya genellikle faturalar dahil değildir, bu nedenle kendi hizmetlerinizi organize etmekten ve ödemekten siz sorumlu olursunuz. 2-5 yatak odalı bir evin ortalama haftalık maliyeti 21-35 £'dur.

Devamını Oku

University of Brighton Fiyatları ve Burs Olanakları

University of Brighton’da öğrenim görebilmek için ödeyeceğiniz öğrenim ücreti, İngiltere Hükümeti tarafından yayınlanan kriterlere göre belirlenen ücret durumunuza ve okuduğunuz kursa bağlıdır. Başvuru süreci sırasında ücret durumunuzu doğrulamamız gerekebilir.

University of Brighton 2023-2024 Öğretim yılında öğrenim ücretleri genel olarak Sınıf Tabanlı bölümler için 14.300 £, Laboratuvar ve Stüdyo Tabanlı bölümler için 15.300 £, Yerleştirme Yılı için 2180 £ olarak belirlenmiştir. Bazı bölümler için farklı ücretler talep edilmektedir ve başvurduğunuz bölümün öğrenim ücretinin internet üzerinden kontrol edilmesi gerekmektedir. Gerekli bilgiler için Global Vizyon danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

University of Brighton 2023-2024 Öğretim yılı için öğrenim ücreti depozitosu 3.000 £'dur, Ocak 2024 itibari ile 5.000 £ olması planlanmaktadır. Üniversitede okumak için İngiltere vizesine ihtiyaç duyulduğundan, kendi finansmanını sağlayan uluslararası öğrencilerin, üniversitenin vize başvurusu için gerekli olan Öğrenim Kabulü Onayı (CAS) numarasını vermesi için bu depozitoyu ödemeleri gerekmektedir. Kalan öğrenim ücretinin tamamını kurs başlangıcında ödeyebileceğiniz gibi, 3 taksit halinde de ödeyebilirsiniz. Öğrenim ücretine dersler için gereken materyal ve kitaplar ile konaklamanız dahil değildir.

University of Brighton’da Kendi kendini finanse eden ve uluslararası ücret ödeyen AB öğrencileri, öğrenimlerinin ilk yılında çeşitli Uluslararası Burslara başvurusunda bulunma hakkına sahip olacaklardır.

Uluslararası öğrencilerini desteklemek ve çalışmaları üzerinde olumlu bir etki yaratmak için University of Brighton Uluslararası Bursunu bulunmaktadır. Burslar 3.500 £, 2.500 £ ve 1.000 £ seviyelerinde verilecek ve kriterleri en iyi karşıladığını değerlendirdikleri başvurulara daha yüksek miktar verilecektir. Bu burslar, öğrenimin ilk yılı için öğrenim ücretlerinde indirim olarak verilmektedir.

University of Brighton Spor burs programı, öğrencilerin en üst düzeyde antrenman yapmaları ve tamamlamaları için tüm spor potansiyellerini geliştirmelerine yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. İki farklı türde spor bursu bulunmaktadır:

 • Elit Atletler/ Elit Engelli atletler Bursu: Ulusal düzeyde rekabet etmiş veya uluslararası düzeyde bir performansa ulaşmış ve dünya standartlarında bir performans düzeyine ulaşma potansiyeline ve kararlılığına sahip öğrenciler içindir.
 • Yetenekli Sporcular Bursu: Spor performanslarını ulusal veya bölgesel düzeyde gösterme veya bu seviyelerde rekabet etme potansiyeline sahip olduklarını gösterebilen öğrenciler içindir.

“University of Brighton maliyetlerini ve yaşam masraflarını İngiltere’de work and studykapsamında hafifletebilirsiniz. Ayrıntılı bilgileri hizmet sayfamızda bulabilirsiniz.”

Devamını Oku

University of Brighton Öğrenci Vizesi Başvurusu

University of Brighton’da bir dönemlik akademik değişim programı da dahil olmak üzere, altı ay veya daha kısa süren kısa kurslardan birinde eğitim almaya geliyorsanız, İngiltere’ye gelmek için genellikle Standart Ziyaretçi vizesi almanız yeterlidir. Eğer dönem öncesi İngilizce kurslarına katılacak ya da lisans, ön lisans, master bölümlerinde okuyacaksanız öğrenci vizesi almanız gerekmektedir. Vizeye başvurmak için okuldan Öğrenim Kabulü Onay Belgesi (CAS) temin etmeniz gerekmektedir.

Vize, çalışma izni ve oturma izni hakkında detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım