Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of Bradford

University of Bradford Hakkında

Bradford Üniversitesi, 1966 yılında kurulmuş bir araştırma üniversitesidir. University of Bradford’un kökleri 1832 yılına kadar gitmektedir. Üniversitenin bulunduğu Bradford şehri, Birleşik Krallık Kültür Şehri 2025 ödülü almıştır. University of Bradford 350 farklı lisans ve lisansüstü program ile öğrencilerine eğitim vermektedir.

Son yayınlanan International Student Barometer sonuçlarına göre Bradford University ücret/eğitim kalitesi dengesinde ve öğrencilerin mezuniyet sonrası iş bulma oranlarında tüm İngiliz üniversiteleri arasında öne çıkmaktadır. 

Bradford Üniversitesinin kampüsü, Bradford şehir merkezine yakın bir konumda yer almaktadır. Kampüs, öğrencilere modern tesisler ile birçok sosyal, kültürel ve spor etkinliği sunmaktadır. Bradford Üniversitesinin öğrenci kulüpleri ve toplulukları da oldukça aktiftir ve öğrencilerin üniversite deneyimlerini zenginleştirmektedir.

Bradford Üniversitesi, uluslararası alanda saygın bir üniversitedir. Ayrıca, diversity gibi değerlerine önem veren bir üniversitedir ve farklı kültürlerden gelen öğrencilere, ayrım gözetmeksizin bir arada eğitim verilmektedir. Bradford Üniversitesi,140 ülkeden yaklaşık 10.000 öğrenci bulunmaktadır.

University of Bradford, özellikle çevre, sağlık, işletme, kalkınma çalışmaları ve bilişim teknolojileri konularında öncüdür. Çevre konusunda yapılan araştırmalarla 2007 yılında "Yılın Yeşil Üniversitesi" ödülünü kazanmıştır. Ayrıca, üniversite Sağlık Bilimleri Fakültesi ile sağlık alanında da önde gelen bir üniversitedir ve birçok disiplinde kaliteli sağlık programları sunmaktadır.

Bradford Üniversitesi ayrıca, işletme ve yönetim konularında da güçlü bir altyapıya sahiptir. İşletme Fakültesi, dünya çapındaki işletme okulları arasında yer alan AMBA, AASCB ve EQUIS akreditasyonlarına sahiptir.

Bradford Üniversitesi, uluslararası öğrencilere özel olarak çeşitli destekler sunmaktadır. Uluslararası öğrenci bursları, çeşitli staj ve iş imkanları ve mezuniyetleri sonrasında İngiltere’de oturma ve çalışma izni almaları konusunda yardımcı olmaktadır.

University of Bradford, önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir ve özellikle çevre, sağlık, bilişim ve işletme alanlarında güçlü bir altyapıya sahiptir. Ayrıca, diversity gibi değerlerine önem veren bir üniversite olması öğrencilere çok kültürlü bir ortamda öğrenim imkânı sunmaktadır.

Devamını Oku

Neden University of Bradford

University of Bradford, İngiliz Üniversiteleri arasında önde gelen üniversitelerden biridir. University of Bradford, birçok disiplinlerde yüksek kaliteli lisans ve lisansüstü programları sunar. Sunulan birçok program global kurumlar tarafından akredite edilmiştir. University of Bradford, İngiltere'nin en eski teknoloji üniversitelerinden biridir ve tarih boyunca birçok kez çeşitli ödüller kazanmıştır. Bradford Üniversitesi, dünya çapında saygın araştırma ve geliştirme merkezlerine sahiptir. Bradford Üniversitesi araştırmaya ayırılan bütçe sıralamasında tüm İngiliz üniversiteleri arasında 49. Sıradadır.

University of Bradford, sektörde lider şirketler ve kurumlar ile temas halindedir. Öğrenciler, Bradford Üniversitesinin sağladığı staj, industrial placement ve iş fırsatlarından yararlanabilir. Bu fırsatlar öğrencilerin, mezun olduklarında, iş bulma şanslarını yükseltmektedir. University of Bradford, öğrencilerine akademik konularda, sosyal konularda, finansal konularda ve kariyer planlaması gibi alanlarda destek sağlayan ücretsiz danışmanlık hizmetleri sunar. Bu hizmetler, öğrencilerin verimli bir üniversite deneyimi geçirmelerine yardımcı olmaktadır. Bu sebepler, öğrencilerin Bradford Üniversitesini başlıca tercih etme sebeplerindendir.

University of Bradford Dünya Başarı Sıralamaları

University of Bradford, The Guardian’ın The best UK universities 2024 – Rankings sıralamasında 80. sırada yer almaktadır.

Bradford Üniversitesi, The Complete University Guide - University Ranking (UK)sıralamasında 74. sırada yer almaktadır

University of Bradford, THE (Times Higher Education) - University Ranking, tüm dünya üniversitelerini içeren sıralamada 501-600 aralığında yer almaktadır.

Bradford Üniversitesi, QS - World University Ranking tüm dünya üniversitelerini içeren sıralamada 701-750 aralığında yer almaktadır.

University of Bradford Öğrenci Sayıları

Bradford Üniversitesinde kayıtlı 9.960 öğrenci eğitim almaktadır. Bu öğrencilerin 7.793’ü lisans, 1.875’i yüksek lisans, 292’si PhD öğrencisidir. Toplam öğrenci sayısının 1547’si uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Bradford Üniversitesi 1.452 akademik personeli ile 175 ülkeden 145.000’in üzerinde öğrenci yetiştirmiştir.

University of Bradford Sosyal Olanakları

University of Bradford, öğrencilerine zengin sosyal olanaklar sunan bir üniversitedir. Öğrenci Birliği, bünyesinde yer alan 150'den fazla kulüp ve topluluk ile sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenlemektedir. Öğrenciler bu etkinliklere ücretsiz şekilde katılabilirler. Bradford Üniversitesi, bünyesinde spor kompleksi, fitness salonu, havuz, tenis kortu, futbol sahası, basketbol sahası ve voleybol sahası gibi birçok imkân sunarak öğrencilerin spor yapmalarına olanak sağlar. Ayrıca öğrencilere fitness sınıflarında, fitness dersleri verilir. Öğrenci birliği, öğrencilerin eğitim kalitesi, sosyal hayat ve yurt yaşamı ile ilgili konularda fikirlerini ve şikayetlerini paylaşabilecekleri ve çözümler üretebilecekleri dijital bir platform sunmaktadır. Tüm bunların yanında Bradford Üniversitesi öğrenci birliği, kampüs içerisinde çeşitli kültürel etkinlikler düzenler. Ayrıca öğrenci birliği, öğrencilere mental konularda, akademik konularda ve finansal yönetim gibi konularda danışmanlık yapmaktadır. Öğrenci birliği, bünyesinde hukuk departmanı barındırmaktadır. Bu departman hukuksal sorun yaşayan öğrencilere destek olmaktadır. Üniversitenin kültürel etkinlikleri, öğrencilerin tiyatro oyunları, konserler, sanat sergileri ve film gösterimleri gibi etkinliklere katılmalarına olanak sağlar. Bradford Üniversitesi kütüphane, bilgisayar laboratuvarları, oyun odaları ve öğrenci kulüpleri gibi birçok imkanı öğrencilere sunmaktadır.

University of Bradford Şehir ve Bölge Hakkında

University of Bradford, İngiltere'nin Yorkshire bölgesinde, Bradford şehrinde yer almaktadır. Bradford, 500.000 kişinin yaşadığı büyük bir şehirdir. Bradford, İngiltere’nin en büyük şehirlerinden Manchester’a trenle 1 saat mesafededir. Bradford şehri UNESCO tarafından City of Film olarak ödüllendirmiştir. Ayrıca, şehirde birçok kafe, pub, gece kulübü, müze, galeri ve kültür merkezi bulunmaktadır. 

 Bradford Ulusal Medya Müzesi, sinema, televizyon ve radyo teknolojilerine adanmış bir müzedir ve dünyanın en büyük koleksiyona sahiptir. Bradford Sanat Galerisi, İngiliz sanatının önemli eserlerine ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde ayrıca birçok park, bahçe ve açık hava alanı da bulunmaktadır. Lister Park, Victorian döneminden kalma bir parktır ve göleti, çeşmeleri ve bahçeleri ile ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Bradford'ın yakınlarında, Yorkshire Dales ve Peak District gibi doğal güzellikleri ile ünlü milli parklar da bulunmaktadır. University of Bradford, öğrencilerine bu zengin kültürel ve doğal çevreyi keşfetme fırsatı sunmaktadır.

University of Bradford İçin Başvuru Koşulları

Öğrencilerin Bradford Üniversitesine kabul alabilmeleri için akademik yeterlilik, dil yeterliliği, vize gibi şartları sağlamaları gereklidir. Vize konusunda daha fazla detay ve bilgi için Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz. Aşağıda belirtilen koşulları tam olarak sağlayamamanız reddedileceğiniz anlamına gelmemektedir. Her başvuru bireysel değerlendirilmektedir. 

University of Bradford için Başvuru Şartları

International Foundation Year (Hazırlık Yılı) için gerekli koşullar

 • IELTS:4.5

Lisans bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

 • Dil seviyesini gösteren belge (IELTS:6.0) 
 • Lise Diploması 3.5-4.5/5 (Bölümler arasında farklılık bulunmaktadır, daha fazla detay ve bilgi için Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.)

Yüksek Lisans Bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

 • Dil seviyesini gösteren belge (IELTS:6.0)

Lisans Diploması: 2.5- 3.5/4.0 (Bölümler arasında farklılık bulunmaktadır, daha fazla detay ve bilgi için Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.)

University of Bradford Popüler Bölümleri

University of Bradford, dünya genelinde saygın bir üniversite olmasının yanı sıra, bazı bölümleri öğrenciler tarafından, diğerlerine oranla daha çok tercih edilmektedir. Bradford Üniversitesinin en popüler bölümlerinden bazıları aşağıdaki gibidir.

University of Bradford En Çok Talep Gören Lisans Bölümleri

Bradford Üniversitesinde lisans eğitimleri genellikle 3 yıl sürmektedir. Şayet bölüm ekstra sektörel staj veya entegre hazırlık içeriyorsa eğitim toplam 4 yıl sürmektedir.

Bradford University popüler lisans bölümleri:

 • Computer Science
 • Business and Management
 • Applied Artificial Intelligence
 • Computer Science for Cyber Security
 • International Business and Management
 • Clinical Sciences
 • Management and Business Analytics
 • Business Studies and Law
 • Mechanical Engineering
 • Architectural TechnologyUniversity of Bradford En Çok Talep Gören Yüksek Lisans Bölümleri

Bradford Üniversitesinde master programları genellikle 1 sene sürmektedir.

Bradford University popüler yüksek lisans bölümleri:

 • Big Data Science and Technology
 • Internet of Things (IoT)
 • Management
 • Technology and Artificial Intelligence Law LLM
 • Financial Technology
 • Cancer Drug Discovery
 • International Accounting and Finance
 • LLM International Commercial Law
 • International Nursing Studies
 • Marketing

University of Bradford PHD Programları

University of Bradford, birçok alanda doktora programı sunmaktadır. Bu programlar, öğrencilerin akademik araştırmalara katılmalarına, bilim üretmelerine ve uzmanlık alanlarında, en derine inmelerine olanak tanımaktadır. Bradford Üniversitesinin yaptığı araştırmaların %73’ü Research Excellence Framework (REF) tarafından “internationally excellent” olarak değerlendirilmiştir. PhD programlarına katılım için yüksek lisans yapılmış olmalıdır.

University of Bradford Online, Uzaktan Eğitimler

Bradford Üniversitesi 24 farklı yüksek lisans bölümünde uzaktan eğitim vermektedir. Bu programların bazıları part-time şeklinde olup 2-3 sene sürmektedir. Full time master programları ise 12-16 ay aralığında sürmektedir. University of Bradford uzaktan eğitim programlarına girebilmek için 6.5 IELTS notu gereklidir. Bradford Üniversitesi online eğitim programlarının ücretleri ise 15.000 sterlin ile 20.000 sterlin arasındadır. Ayrıca Bradford Üniversitesi MBA programlarını uzaktan eğitim yöntemi ile vermektedir.

İngiltere’de lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek içinYurtdışı Lisans Eğitimi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

University of Bradford’a kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

University of Bradford İş Olanakları

University of Bradford, öğrencilere eğitim aldıkları dönemde ve mezun olduktan sonra iş bulma konusunda birçok fırsat sunar. Bradford Üniversitesi, öğrencilerine kariyer hedeflerine ulaşmaları için destek sağlamak için birçok farklı program yönetmektedir. Üniversite, öğrencilere kariyer planlama, CV hazırlama, doğru iş ilanını seçme ve iş görüşmesi teknikleri gibi konularda yardımcı olmak için kariyer hizmetleri sunmaktadır. Bu kariyer merkezleri öğrencileri, etkili iletişim, takım çalışması, zaman yönetimi, profesyonellik, Problem çözme, stres anında doğru kararı verme, girişimcilik gibi alanlarda eğitimler vermektedir.

University of Bradford, birçok büyük şirketle iş birliği yaparak, öğrencilere çeşitli iş fırsatları sunmaktadır. Bradford Üniversitesi, öğrencilere staj fırsatları sunarak, öğrencilerin mesleki deneyim kazanmalarını sağlar. Staj programları genellikle 1-4 ay sürmektedir. Öğrenciler 2. Sınıftan itibaren staj imkanlarını değerlendirebilirler. Staj imkanlarından faydalanan öğrenciler minimum asgari ücret alırlar. Bradford Üniversitesinin sağladığı staj olanakları, kazandırdığı sektörel deneyimler açısından çok fazla öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Industrial Placement programları ise eğitim süresine ek olarak 9-12 ay şeklinde verilmektedir. Bu seçeneği seçen öğrenciler sektörde lider firmalarda çalışırlar. Bu programlara katılım ücretlidir. Bunlara ek olarak Bradford Üniversitesi sektörde lider firmalar ile öğrencileri bir araya getiren etkinlikler düzenlemektedir.

University of Bradford Eğitim Fiyatları ve Burs olanakları

University of Bradford Eğitim Ücretleri

Lisans Programları Ücretleri

19.000£ - 23.000£

Yüksek Lisans Programları Ücretleri

19.500£ - 23.500£ 

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak isterlerse work and study seçenekleri için Global Vizyon Eğitim Danışmanları ile görüşebilirler. 

University of Bradford Konaklama Seçenekleri

University of Bradford öğrencilerine çeşitli konaklama seçenekleri sunar. University of Bradford Uluslararası öğrencilere, ilk katılım yıllarında oda garantisi vermektedir. Tüm yurt odaları doğal afetlere ve hırsızlığa karşı sigortalıdır. Yurt binalarında çamaşır makineleri ve kurutma makineleri içeren çamaşırhaneler bulunmaktadır. Bradford Üniversitesi, ayrıca engelli öğrencilerin kullanımına uygun çeşitli odalar bulundurmaktadır. Yurtlarda genel olarak her katta wifi, ortak mutfaklar, 24 saat güvenlik bulunmaktadır. Yurtların merkezinde öğrencilerin sosyalleşebileceği büyük öğrenci salonları bulunmaktadır. Bu öğrenci salonları çeşitli akıllı TV’ler, oyun konsolları, langırtlar, içermektedir.

University of Bradford Yurt Fiyatları

University of Bradford yurtlarında kalmak isteyen öğrenciler 42 haftalık veya 51 haftalık kontratlar yapmak zorundadır.

University of Bradford Yurt Ücretleri

42 Haftalık Yurt Ücretleri

3.750£ - 6.910£

51 Haftalık Yurt Ücretleri

4.335£ - 8.305£ 

 • Fiyatlar odaların sunduğu imkanlara göre değişmektedir.

University of Bradford Başvuru Tarihleri

University of Bradford, lisans bölümleri için son başvuru tarihi 25 Ocak olarak kabul edilmektedir. 23 Şubat tarihine kadar başvurular Extra olarak açık kalmaktadır. 23 Şubat ile 30 Haziran arası ise geç başvuru statüsünde kabul edilmektedir.

Genel olarak, 19 Haziran tarihi lisansüstü programlar için son başvuru tarihi olarak kabul edilmektedir. Lisansüstü programların başvuru tarihleri bölüm bazında değişebilmektedir. Daha fazla detay ve bilgi için Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.

University of Bradford İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Bath Üniversitesi’nde eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizesi almaları gerekmektedir. TIER 4 vizesine sahip olan Türk öğrenciler mezun olduktan sonra bir yıl daha İngiltere'de kalabilmektedir. Türk öğrencilerin öğrenci vizesini uzatarak veya iş arama vizesine başvurarak İngiltere’de kalma sürelerini uzatmaları mümkündür. 

Vize hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım