Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

University of Bern

University of Bern – Bern Üniversitesi

1834 yılında kurulan ve uluslararası bir araştırma üniversitesi olan Bern Üniversitesi, yaklaşık 18.000 öğrenciye eğitim veriyor. Sürdürülebilirlik, tıp, parçacık fiziği, kültürlerarası bilgi ve politika gibi 5 önemli konudaki araştırmalarıyla ünlü Bern University ayrıca Albert Einstein ve Anna Tumarkin gibi saygın bilim insanlarının ve filozofların eğitim verdiği bir üniversite olarak tanınıyor. Henüz 1870 yılında bünyesinde kadın öğrenci barındıran ve 1899 yılında “aynı haklar, aynı görevler” mottosuna sahip Kadın Öğrenciler Topluluğu’na ev sahipliği yapan Bern University, kadın hakları konusunda emsali görülmemiş bir tarihe sahip. Mezunları arasında Walter Benjamin ve Kurt Wuthrich gibi dünyaca ünlü entelektüeller bulunan Bern Üniversitesi; öğrencilerine, heyecan verici araştırmalar ve yüksek kalitede eğitim fırsatı sunuyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Bern Üniversitesi başvuru zamanı

University of Bern’e sonbahar dönemine kayıt için son başvuru tarihi 30 Nisan, ilkbahar dönemine kayıt için son başvuru tarihi 15 Aralık.

Bern Üniversitesi bölümleri

Veterinary Science

Sport Science

Biological Sciences

Art, Performing Arts & Design

Languages, Literature & Linguistics

History, Philosophy & Theology

Archaeology

Education

Law

Geography

Sociology

Communication & Media Studies

Politics & International Studies

Economics & Econometrics

Business & Management

Accounting & Finance

Medicine & Dentistry

Mathematics & Statistics

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Physics & Astronomy

Chemistry

Computer Science
Psychology

Lokasyon

BeBern Üniversitesi nerededir?rn Üniversitesi nerededir?

Bern Üniversitesi İsviçre’nin Bern şehrinde yer almaktadır. İsviçre’nin başkenti Bern’de yer alan Bern Üniversitesi’nin eğitim birimleri, şehrin Langasse diye bilinen akademik bölgesinde bulunuyor.

Üniversitenin Başarıları:

  • Bern Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 150’de yer alıyor.

  • Bern Üniversitesi, İsviçre’deki en iyi üniversiteler arasında ilk 10’da bulunuyor.

  • Bern Üniversitesi’nin; dişçilik, anatomi, fizyoloji ve arkeoloji bölümleri dünyada ilk 100’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları:

  • Çoğu programının eğitim dilinin Almanca olduğu Bern Üniversitesi’nde, lisans veya yüksek lisans programlarına katılmak için, dahil olmak istediğin eğitim programının dilini CEFR standartlarına göre C2 seviyesinde bilmen bekleniyor.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım