Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of Bath

Bath Üniversitesi Hakkında

1966’te kurulan, köklü İngiliz kültürünü modern eğitim anlayışıyla birleştirip öğrencilerine eksiksiz bir eğitim sunan Bath Üniversitesi, Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden biridir. Tüm programları UK onaylı olan Bath Üniversitesi, yaklaşık 30.000 öğrenciyi ağırlamaktadır.

University of Bath, köklü bir geçmişe sahip bir eğitim kurumudur. Kurucuları, Bristol Ticaret Okulu ve Teknoloji Kolejidir. Üniversite statüsünde olan eğitim kurumu 1966 yılından beri faaliyet göstermektedir. Bath Üniversitesi genç, dinamik ve ileri görüşlü bir İngiliz üniversitesidir. Üniversite ulusal ve uluslararası sıralamalarda her yıl dereceye girmektedir.

Bath Üniversitesi, Bilimsel İngiliz Üniversiteleri Grubu, İngiliz Milletler Topluluğu Üniversiteleri Birliği (ACU), Avrupa Üniversiteler Birliği, MBA Derneği gibi prestijli derneklerin bir üyesidir.

Neden University of Bath?

Bilimsel ve teknolojik ilerlemenin hızla geliştiği bu çağda, Bath Üniversitesi, her yıl mükemmel akademik sonuçlar sergileyerek, zamana uygun olarak aynı hızla gelişmeye devam etmektedir. Bath Üniversitesinde öğrencilerin %75'i onur ödülü almaktadır. Üniversite uluslararası öğrenciler için özellikle caziptir- Birleşik Krallık'taki ilk on üniversite ile doğrudan ilişkilidir. Finansal muhasebe programları Times sıralamasında düzenli olarak birinci sırada yer almaktadır.

Bugün, Bath Üniversitesi teknik, beşeri bilimler, doğa bilimleri ve sosyal araştırmaların yanı sıra management alanındaki gelişmeler için de bir merkezdir. Bath Üniversitesi'nin faaliyetleri arasında, eğitim hizmetleri sağlamak, matematik ve bilgisayar bilimleri ile kimya bilimi alanlarında ciddi bilimsel araştırmalar yapmak bulunmaktadır. Bu araştırmalar, eğitim kurumunun kendi bilimsel temelini geliştirmesine ve değerli bilgileri öğrencilerle paylaşmasına fayda sağlamaktadır.

University of Bath Dünya Başarı sıralamaları;

Bath Üniversitesi, çeşitli ödüller almıştır ve en iyi İngiliz Üniversiteleri sıralamasında dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer almaktadır. Üniversite 2024’te The Guardian Üniversite Rehberine göre 7. Sırada yer almıştır.

2024 QS World Universitysıralamasına göre 179. sırada, 2024 Complete University Guide'a göre 8. sırada veTimes/Sunday Times'a göre 8. sıradadır. THE WORLD UNIVERSITIES Sıralamasında 2016’dan 2022’ne kadar Bath Üniversitesi en iyi 280 üniversitenin arasında yer almıştır.

Research Excellence Framework araştırma sonuçlarına göre Bath Üniversitesinin sunduğu araştırmaların %32'si en başarılı araştırma sınıfında yer almaktadır.

Ayrıca, Bath Üniversitesi Good University Guide 2018 rehberine göre "Yılın Spor Üniversitesi" unvanına sahip olmuştur.

Bath Üniversitesi, 2012 Londra Olimpiyatları sırasında popülerliğini oldukça arttırmıştır. Heather Stanning kürekte altın, Michael Jamison 200 metre kurbağalamada gümüş, Gemma Gibbons judo müsabakalarında 78 kg ağırlık kategorisinde gümüş, Samantha Murray modern pentatlonda gümüş madalya kazanmıştır. Belirtilen tüm sporcular Bath mezunudur.

University of Bath Öğrenci sayıları

Bugün Bath Üniversitesinde 15.000'den fazla öğrenci eğitim görmektedir. Toplam öğrencilerin %30'undan fazlası uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Dünyanın 100'den fazla ülkesinden çok sayıda uluslararası öğrenci Bath Üniversitesindeeğitim görmektedir. Bath Üniversitesindekadın öğrencilerin, erkek öğrencilere oranı 46:54’tür.

University of Bath Mezun olan Ünlüler

José Manuel Restrepo Abondano – Eski Kolombiya Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanı

Sirisena Amarasekara– Sri Lankalı kamu görevlisi ve diplomat

Falah Mustafa Bakir– Kıdemli Dış Politika Danışmanı, Kürdistan Bölgesi, Irak

Yang Jiechi –Merkezi Dışişleri Komisyonu Ofisi Direktörü, Çin

Thomas William Darnton Dea – Olimpiyat altın madalya, yüzücü

Hassan Diab – Lübnan'ın 37. başbakanı

Sandra Julia Gidley – Liberal Demokrat Milletvekili

Joseph Choong – Olimpiyat altın madalya, modern pentatloncu

University of Bath Sosyal Olanakları

Bath Üniversitesi tüm öğrencilerini kampüs içinde yurtlarda ağırlayıp, öğrencilerine spor merkezleri, kütüphane, restoran, kafelerle kampüsteki sosyal yaşamı destekler. Bath Üniversitesinin öğrenci birliği her sene aldığı ödüllerle tanınmaktadır.


Bath Üniversitesi, öğrencilerin boş zamanlarını doğru değerlendirmeleri konusuna çok özen göstermektedir. İngiltere'de kütüphanenin çalışma saatlerini 24 saate çıkaran ilk kurumlardan biri Bath Üniversitesidir. Okuma odası 800'den fazla kişi için tasarlanmıştır ve 400 bilgisayar ile donatılmıştır. Üniversitenin spor kompleksinde 25 ve 50 metrelik iki adet yüzme havuzu, açık atletizm stadyumu, açık ve kapalı tenis kortları, çim ve suni çim sahalar, atış poligonu ve fitness merkezi bulunmaktadır. Üniversite kampüsü, son dört yılda küresel bir yeniden yapılanma aşamasından geçmiş ve bunun sonucunda bölgede bilgisayar ve bilgi disiplinlerini incelemek için yeni bir alan ortaya çıkmıştır.

University of Bath Şehir ve Bölge Hakkında

Bath şehri, UNESCO tarafından 1987’te World Heritage Site olarak seçilmiştir. Üniversitenin tarihi güzellikleriyle herkesi etkileyen Bath’da bulunması öğrencilere güzel bir şehirde öğrencilik hayatı geçirme fırsatı sağlamaktadır.

 

Bath, İngiltere'nin güneybatısında, Londra'dan arabayla 2 saat uzaklıkta bulunan ünlü bir İngiliz tatil ve spa merkezidir. Şehrinin nüfusu 86.000 kişidir. Bath şehri Bristol şehrine arabayla yarım saatten az mesafede ve Cardiff şehrine arabayla bir saat uzaklıkta bulunmaktadır. 

Bath şehrinin tarihi çok eskidir. MS 43. yüzyılda, Birleşik Krallık'taki tek doğal kaplıcanın bulunduğu yere ilk hamamları Romalılar inşa etmişlerdir. Dünyanın her yerinden turistler (yılda yaklaşık 3,8 milyon) Roma hamamlarını görmek, termal sulara ve aromaterapiye dayalı spa uygulamalarının keyfini çıkarmak ve Roma ve Gregoryen kültürünün muhteşem mimari anıtlarını görmek için buraya gelmektedir. Bath Abbey, Royal Square, Crescent, Bath sirki (Sirk), UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. 

Ayrıca, restoranları, tiyatroları, galerileri ve müzeleri ile oldukça hareketli şehir merkezine ek olarak, Bath güzel manzaralarla çevrilidir. Kilometrelerce uzanan tepeler, vadiler ve ormanlar şehrin etrafını sarmaktadır.

Bath Üniversitesi Öğrenciler için Başvuru Koşulları

Bath Üniversitesi Başvuru Şartları;

Öğrencilerin yurt dışında eğitim almak için oldukça yoğun ilgi gösterdiği Bath Üniversitesi programlarına girmek gerekli kriterler;

Lisans programları için,

 • Lise mezunu olmak ve Bath Üniversite’nin kabul ettiği bir hazırlık programını tamamlamış olmak gerekmektedir.
 •  Uluslararası Bakalorya (IB) Diploması veya İngiliz A-LEVEL sonuçlarına sahip olan öğrenciler direk Lisans programlarına kabul edilmektedir. 
 • Dil gereksinimi olarak IELTS 5.5 gereklidir.

Yüksek Lisans programları başvurmak isteyen öğrenciler için;

 • 4 yıllık bir üniversiteden GPA: 3.0 ortalamayla mezun olan öğrenciler master programlarına başvurusu yapabilmektedir. Master tamamlamış olan öğrenciler ise doktora başvurusu yapabilmektedir.
 • Öğrencilerden yüksek lisans programları için 6.0 veya 7.0 IELTS sonucu, 100 veya 107 IBT TOEFL sonucu istenmektedir. Bölümden bölüme istenilen sonuç değişiklik göstermektedir. Daha fazla detay ve bilgi için veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bath Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri;

  • Bath University Management School, birçok yönden İngiltere'deki en eski ve en iyi okullardan biridir. Sunday Times Üniversite Rehberi 2011'deki işletme okullarının genel sıralamasına göre, University of Bath Management Okulu Birleşik Krallık'ta 1. sıradadır. Complete University Guide 2024, sıralamasına göre 3. Sırada yer almaktadır. Accounting ve Management bölümleri 6. sırada yer almaktadır.
  • Bilgisayar bilimi, Bath Üniversitesinin en güçlü programlarından biri olarak kabul edilmektedir. Geçtiğimiz yıllara ait üniversite istatistiklerine göre, Bath Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Okulunda yüksek lisans yapan her 10 öğrenciden 9'u mezun olduktan sonraki altı ay içinde iş bulmaktadır.
 • Mimarlık (Times 2013 proje Sıralamasında Bath, eğitimi birinci sırada yer almaktadır.)

Bath Üniversitesinin diğer popüler programları:

 • Biyoloji
 • Elektronik ve Elektrik mühendisliği
 • Entegre makine ve Elektrik mühendisliği
 • Uluslararası İlişkiler
 • Eczacılık
 • Sosyoloji
 • Kriminoloji
 • Biyomoleküler Bilimler
 • Kimya Mühendisliği 
 • İnşaat Mühendisliği
 • Ekonomi

İngiltere’de lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek içinYurtdışı Lisans Eğitimisayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bath Üniversitesi’nde kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

Devamını Oku

Bath Üniversitesi İş Olanakları

Bath Üniversitesinde kariyer ve istihdam merkezi bulunmaktadır. Tüm öğrenciler eğitim süreleri boyunca kariyer merkezi tarafından sunulan staj ve iş imkanlarına erişebilirler. İşverenler arasında uluslararası yazılım geliştirme şirketleri, dünyaca ünlü teknoloji şirketleri yer almaktadır. Bath Üniversitesi öğrencilerine işverenlerinin kısmi listesi: Bloomberg, Google, Goldman Sachs, Honda Racing F1 Team, IPL, Renishaw, Trayport, Morgan Stanley, Netcraft, Goldman Sachs, Elli Lilly, JP Morgan Chase, Climax Studios ve daha fazlası. Bath Üniversitesi'nden alınan bir diploma, Britanya'da ve dünyanın İngilizce konuşulan ülkelerindeki işverenler tarafından oldukça değerli bulunmaktadır. Mezunların yüksek istihdam oranları üniversite diploma değerini kanıtlar niteliktedir.

Bath Üniversitesi Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları;

Bath Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Lisans Programları Ücretleri

20.000£ - 25.000£

Yüksek Lisans Programları Ücretleri

24.000£ - 28.000£ 

MBA Ücretleri

37.000£

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak isterlerse work and study seçenekleri için Global Vizyon Eğitim Danışmanları ile görüşebilirler. 

Burs Olanakları;

Bath Üniversitesi ortalaması 3.0/4.0 üzeri olan öğrencilere akademik başarılarına göre £5,000 burs imkanı sağlamaktadır.

Bath ÜniversitesiLisans eğitim için bir Uluslararası Hazırlık Yılı programı sunmaktadır. 

Eğitim programı aşağıdaki kurslar içerir:

Genel İngilizce Kursu,

Akademik İngilizce kursu,

Programın seçilen yönünün 3 özel dersi.

Bath Üniversitesi Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları;

Bath Üniversitesi tüm öğrencilerine çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Kampüste konaklamak isteyen öğrencilere yurt seçeneği sunulmaktadır. Yurtlarda 1-2 kişilik odalar mevcuttur. Yurtlarda özel banyolu veya ortak kullanılan banyolu odalar bulunmaktadır. Ayrıca, yurtlar salon odaları, mutfakları, özel çalışma odaları ile donatılmıştır. Çamaşırhane hizmetleri ek ücrete tabidir. Suit odalarda konaklama seçenekleri de mevcuttur. Bath Üniversitesi yurtlarında yemek verilmemektedir. Yerleşim alanında self catering için tüm koşullar bulunmaktadır.

Üniversite, öğrencilere 3.000'den fazla daire ve oda sunmaktadır. Konaklama yerleri kampüste ya da kampüsten en fazla 2 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 

Bir haftalık konaklamanın maliyeti 130 ila 300 pound arasında değişmektedir.

Bath Üniversitesi Başvuru Tarihleri

Bath Üniversitesinde eğitim almak isteyenöğrenciler en geç mayıs veya haziran ayında İngilizce yeterlilik belgesini üniversiteye sunmak zorundadır. Bath Üniversitesi YüksekLisans eğitimi başvurular için evrakların okula gönderilmesi mayıs ayına kadar tamamlanmalıdır.

Üniversitenin başvuru tarihleri için mutlaka danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Bath Üniversitesi İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Bath Üniversitesi’nde eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizesi almaları gerekmektedir. TIER 4 vizesine sahip olan Türk öğrenciler mezun olduktan sonra bir yıl daha İngiltere'de kalabilmektedir. Türk öğrencilerin öğrenci vizesini uzatarak veya iş arama vizesine başvurarak İngiltere’de kalma sürelerini uzatmaları mümkündür. 

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım