Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University College London - UCL

University College London Hakkında;

1826 yılında İngiltere’nin eğitim anlayışını ileriye götürmek için kurulan, bugün dünyanın en iyi araştırma üniversiteleri arasında yer alan ve özellikle tıp alanında dünyanın ve İngiltere’nin sayılı üniversiteleri arasında yer alan University College London, dünyanın dört bir yanından gelen 40.000’e yakın öğrenciye eğitim vermektedir. Üniversite, prestijli dernekler Russell Group ve European Research Universities üyesidir.

 

University College London, Oxford ve Cambridge üniversiteleriyle birlikte üç Golden Triangle üniversitesinden biridir.

 

University College London, toplam öğrenci sayısı açısından ülkenin en büyük ikinci üniversitesi ve lisansüstü programlardaki öğrenci sayısı açısından birinci üniversitedir.

 

University College London, 800'den fazla lisans, yüksek lisans ve doktora programının yanı sıra 11 fakültede kısa kurslar sunmaktadır. Lisansa başlamak isteyen uluslararası öğrenciler için üniversite bir hazırlık programı sunmaktadır.


University College London Dünya Başarı sıralamaları;

University College London 2024 QS World University sıralamasına göre 8.sırada ve US Report & World Global Rakings sıralamasına göre 12. sırada yer almaktadır.

Üniversite, bağımsız THE üniversite sıralamasında 22.sirada yer almaktadır. The Guardian 2024 sıralamasına göre University College London dünyada 9. sıradadır.

Birleşik Krallık'ta University College London, 2024 Complete University Rehberi'nde 9.sırada yer almaktadır.


University College London Öğrenci sayıları;

University College London’da yaklaşık 40.000 öğrencisi eğitim almaktadır ve %50’den fazlası uluslararası öğrencilerdir. University College London 130 farklı ulustan gelen öğrencisiyle kozmopolit ve çok kültürlü öğrenme ortamına sahip olan üniversitedir.

 

Üniversitede kadınların erkeklere öğrenci oranı 59:41’dir. Üniversitede öğretmenlerin öğrencilere oranı 10’a 1'dir.

  

University College London Mezun olan Ünlüler;

Mahatma Gandhi Hindistan'ın siyasi ve ruhani lideri,

Shou Zi Chew TikTok CEO’su,

Sir Ellis Clarke – Trinidad ve Tobago'nun ilk Başkanı,

Jomo Kenyatta – Kenya’nın eski Başkanı,

Junichiro Koizumi – Japonya'nın eski Başbakanı,

Chris Martin İngiliz müzisyen, Coldplay,

Christopher Nolan– İngiliz film yönetmeni,

David Attenborough – İngiliz doğa tarihçisi,

Alexander Graham BellTelefonu icat eden İskoç bilim insan.

 

Devamını Oku

Neden University College London?

University College London, Avrupa'daki neredeyse tüm en büyük üniversite birliklerin bir parçasıdır. Universite Russell Group, UNICA, G5, Avrupa Araştırma Üniversiteleri Ligi, İngiliz Milletler Topluluğu Üniversiteleri Birliği ve ünlü Altın Üçgen üyelidir.

University College London, Birleşik Krallık'taki en iyi öğrenci ve öğretmen oranına sahiptir, üniversitede profesör sayısına göre öğrenci sayısı 10:1’dır. Üniversitede çok güçlü bir öğretim kadrosu bulunmaktadır. Üniversite şu anda 4.000 profesör ve akademisyen istihdam etmektedir. University College London’da İngiltere'deki diğer üniversitelerden daha fazla kadın profesör çalışmaktadır.

2020'de üniversite, araştırma hibesi ve sözleşme geliri olarak 468 milyon sterlin almıştı. Research Excellence Framework University College London’dan 2.500'den fazla araştırmacı ve öğretmene ortalama 3,22 puan (4 üzerinden) vererek ve UCL'ye Oxford ve Cambridge üniversitelerinden daha yüksek araştırma gücü sağlanmaktadır.

 

University College London stratejisi aşağıdaki temel ilkelere dayanmaktadır:

·        Entelektüel mükemmelliğe dayalı akademik liderlik;

·        Olağanüstü bir öğrenci deneyimi sunarak araştırma ve eğitimi entegre etmede küresel liderlik;

·        London Global University: Londra'da ve Londra içindir;

·        Yenilikçi uluslararası etkinlikler, işbirlikleri ve ortaklıklar ağı aracılığıyla küresel etki sağlamak.

 

 

Devamını Oku

University College London Türk Öğrenciler için başvuru koşulları;

Türk Öğrenciler için giriş kriterleri;

University College London Türkiye’den başvuru yapan Lisans öğrencileri için özel avantajlar sunmaktadır.

Eğer mezun olduğunuz lise  A Level veya IB diploması sunuyorsa, University College London’da hazırlık eğitimi almak zorunda olmuyorsunuz. Liseniz belirtilen özelliklere sahip değilse; okulun kendi içinde bulunan Üniversite Hazırlık Programı’na (International Foundation) katılım gerçekleştirerek mükemmel bir İngilizce eğitimi alabilir, aynı anda bölüm dersleri de alarak etkili bir oryantasyon süreci avantajına sahip olabilirsiniz.

 

Türk öğrencilerden Lisans programları için 6.5 IELTS sonucu istenir. Bölümden bölüme istenilen sonuç değişiklik göstermektedir.

 

Yüksek Lisans programları için; 4 yıllık bir üniversiteden lisans diploması sahibi olmak zorunludur. Türk öğrencilerden Yüksek lisans programları için 7.0 IELTS sonucu istenir. Bölümden bölüme istenilen sonuç değişiklik göstermektedir.

 

University College London Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri;

University College London programlarının çoğu dünyanın ilk 100'ündedir. Beşeri bilimler ve sosyal bilimler, sanat, psikoloji, TIP, nörobilim ve endokrinoloji U.S. News & World Report sıralamasına göre dünyanın ilk on içinde yer almaktadır.

 

Biyoloji ve biyokimya, bilgisayar bilimi, farmakoloji, genetik, ekonomi ve işletme, ekoloji, mühendislik ve uzay bilimlerindeki programlar dünyanın ilk 50'si arasındadır (U.S. News & World Report).

 

Üniversite, Eğitim ve Öğretim yönünde QS World Ranking, 2021 sıralamasına göre birinci sırada yer almaktadır.

University College London Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları;

Lisans Programları; 25.000 – 37.000 Sterlin arası.

Yüksek Lisans Programları; 35.000 – 37.000 Sterlin arası.
MBA;
 39.000 Sterlin.

 

Burs Olanakları;

 

University College London, başarılı akademik sonuçları olan öğrencilere burslar sunmaktadır. Burs alabilmek için ortalama notlarla çok yüksek diplomaya sahip olmanız gerekmektedir. Üniversitenin bursları hakkında detayları öğrenmek için mutlaka Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmelerini öneririz.

 

 

 

University College London Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları;

 

 

University College London, 6 bin kişi için tasarlanmış 26 yurt sunmaktadır. Tüm yurt binalar kampüsün yakınında bulunmaktadır. İki yurt binalarda yemekhaneler yer almaktadır, geri kalan yurtlar ise odalarda kendi mutfaklara sahiptir.

 

Üniversitenin öğrenciler seçim yapabileceği çeşitli konaklama türleri bulunmaktadır. Seçim arasında ortak veya özel banyolu tek kişilik ve çift kişilik odalar, stüdyolar ve daireler mevcuttur.

 

Yurtlarda ortak mutfaklar, dinlenme ve çalışma alanları, çamaşırhaneler, fotokopi merkezleri ve güvenlik sağlanmaktadır.

 

Yaşam maliyeti, konaklama türüne bağlıdır. Konaklama fiyatları lisans öğrencileri için 39 hafta için 11.500 £ ve yüksek lisans öğrencileri için 52 hafta için 13.500 £'dan başlamaktadır.

 

 University College London İş Olanakları;

 

 

Üniversite programları, öğrencilerin eğitimlerine ara vermeden değerli iş deneyimler kullanabilecekleri, bir yıla kadar staj içerilmektedir.  Kariyer Rehberlik Hizmeti sayesinde okul döneminde öğrencilerine iş hayatı ile ilgili deneyimler sunarak, kariyer basamaklarına erken adım atmalarını sağlamaktadır. 

 

University College London’da eğitim almak, başarılı bir kariyerin neredeyse garantisidir. Üniversite mezunlarının %97'si lisans programlarından mezun olduktan sonra 6 ayda kendi uzmanlık alanlarında istihdam edilmektedir. Yüksek Lisans programlarından mezun olan öğrencilerin bu rakam daha da yüksek %98,8’dir. University College London’da meslek edinmiş uzmanlar İngiltere ve Avrupa'dan işverenlerin her zaman ilgisini çekmektedir.

 

Devamını Oku

University College London Şehir ve Bölge Hakkında;

University College London İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunmaktadır. Üniversitenin Bloomsbury, Archway ve Hampstead’da kampüsleri vardır. 

Üniversite Londra'nın merkezinde, Euston ve King's Cross tren istasyonlarına yakındır. Üniversiteye yürüme mesafesinde British Library ve British Museum bulunmaktadır. Hem kültürel olarak doyuma ulaşabilecek hem mimarisine hayran kalacak Londra’nın sosyal olanakları çok sayıdadır. University College London, bu şehrin tüm güzelliklerine yakın bir konumda yer almaktadır.

Heathrow Havaalanı kampüse arabayla sadece bir saatlik mesafesinde yer almaktadır. Öğrenciler üniversiteye çok yakın olan mağazalara, otellere ve süpermarketlere yürüyerek 15 dakikada ulaşılabilmektedir.

London, çok sayıda tarihi ve mimari eseriyle ünlüdür. Şehir tarihi saraylarla, müzelerle ve galerilerle, kültürel etkinliklerle ve festivallerle bütün dünyada ünlüdür.


University College London Sosyal Olanakları;

University College London’da öğrenci hayatı çok canlıdır. Üniversite düzenli olarak, konserler, festivaller, spor yarışmalar ve çeşitli gösteriler düzenlemektedir. Üniversitenin öğrencilere tiyatro, sanat, dans gibi dersleri de verilmektedir. Öğrencilerin ilgi alanlara göre 180’den fazla kulüpler ve spor takımlar mevcuttur. Üniversite hafta sonları, öğrenciler için Londra çevresinde ve Birleşik Krallığı’n en turistik yerlerinde gezileri organize etmektedir.

University College London, farklı ilgi alanlarına özel kampüs kursları ve eğitmenleri ile de ders dışındaki aktivitelerin için fırsatlar sunmaktadır. Uluslararası öğrencilerine sunduğu programları ile kendilerini evlerinde hissetmelerine imkan sağlayan University College London, öğrenci danışmanlığı hizmeti ile kampüs hayatından eğitim hayatına kadar Londra’da yaşadıkları tüm süreçlerde yanlarında olmaktadır.

Üniversite kampüsünde eğitim binaları, kütüphane ve konut apartmanları bulunmaktadır. Ayrıca, kampüs bölgede dinlenme alanları, kafeler ve çeşitli marketleri yer almaktadır. Üniversitenin sınıfları, amfileri, laboratuvarları akademik çalışmaları için gerekli tüm donanıma sahip olmaktadır.

University College London’daki spor ve eğitim tesisleri Birleşik Krallığı’n en iyileri arasında kabul edilmektedir. Üniversitenin modern spor salonları, öğrenciler ve öğretmenler için çeşitli spor aktiviteleri seçmelere olanak tanıtmaktadır.

Üniversite, 1,5 milyon kitaplık zengin kütüphanesiyle tanınmaktadır. Öğrenciler derslere hazırlanmak için kütüphaneyi özgürce kullanabilmektedir veya yakınlardaki Londra Merkez Kütüphanesini ziyaret edebilmektedir.

  

Devamını Oku
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım