Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

University of Aberdeen

Aberdeen Üniversitesi Hakkında

Aberdeen Üniversitesi Hakkında

Aberdeen Üniversitesi, 1495 yılında kurulan İngiltere'deki en eski üniversitelerden biridir. Üniversite, 528 yıllık başarılı akademik geçmişiyle öğretme ve öğrenmeye yönelik modern yaklaşımıyla bilinmektedir.  Aberdeen Üniversitesinin misyonu ‘’Gerçeği aramak ve insanlara hizmet etmek’’ olarak belirlenmiş olup üniversite uzun yıllar boyunca bu misyona uygun akademik başarılara imza atmıştır.

 

Aberdeen Üniversitesi, İskoçya'daki en eski üçüncü ve tüm Birleşik Krallıktaki en eski beşinci üniversitedir. Üniversite Orta Çağ ve Rönesans'ta kurulmuş ve hala var olan eğitim kurumları Ancient University listesine dahil edilmektedir. Üniversitenin geçmişi, William Elphinstone tarafından 1495 yılında kuzey İskoçya'ya hizmet edecek doktorları, öğretmenleri, din adamları, avukatları ve idarecileri yetiştirmek üzere kurulan King's College Aberdeen’e kadar uzanmaktadır. Üniversite, kurucusunun ortaya koyduğu gelenekleri halen sürdürmektedir. 1860 yılında King's College Aberdeen, 1593 yılında kurulan Marischal College ile birleşerek Aberdeen Üniversitesini oluşturdu. 500 yıllık tarihi boyunca, üniversite koşulsuz olarak Avrupa'nın ve dünyanın en iyi eğitim ve araştırma merkezlerinden biri unvanını kazanmıştır.

 

 

 

Neden Aberdeen Üniversitesi?

Aberdeen Üniversitesi ile bağı olan 5 Nobel Ödülü sahibi vardır. Aberdeen Üniversitesi dünya standartlarında akademik araştırmalar ve geliştirmeler yürütülmektedir. Birleşik Krallık üniversitelerindeki araştırmaların kalitesini değerlendiren Research Excellence Framework kuruluşu, Aberdeen Üniversitesi'ndeki bilimsel faaliyeti çok takdir eder. Kuruluşa göre üniversite araştırmaların %75'i "world leading" statüsündedir.

Aberdeen Üniversitesi'nin araştırma merkezlerinde bilimsel faaliyetler yürütülmektedir. Öncelikli alanlar şunları içerir:

 

·        Mühendislik araştırmaları (mekanik, elektronik sistemler, petrol ve gaz endüstrisi),

·        Fizik araştırmaları (kozmoloji, atomik yapılar),

·        Biyoloji ve çevre (ekoloji, evrim, eko fizyoloji),

·        Kimya araştırmaları (tıpta kimya, çevre koruma, biyokimya),

·        Tıp (immünoloji ve bulaşıcı hastalıklar, moleküler tıp),

·        Hukuk (Hukuk Tarihi, Ceza Hukuku, Çevre Hukuku),

·        İşletme, ekonomi, yönetim (emlak piyasasının analizi, iş ve kariyer).

 

Devamını Oku

Aberdeen Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

Aberdeen Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

Aberdeen Üniversitesi, 2021'de Complete University Guide sıralamasına göre Birleşik Krallık'taki en iyi üniversiteler arasında 26. sırada yer almaktadır. 2020 yılanda THE World University Rankings sıralamasına göre Aberdeen Üniversitesi 168. sırada yer almaktadır. Üniversite The Times ve Sunday Times İyi Üniversite Rehberine göre 2019’da İskoçya'da Yılın Üniversitesi olarak seçildi.

Aberdeen Üniversitesi Öğrenci sayıları;

Aberdeen Üniversitesinde 13.000’den fazla öğrenci eğitim almaktadır.

Üniversitede kültürlerarası çok uluslu bir ortam oluşturmaktadır. 120'den fazla ülkenin temsilcileri üniversiteyi eğitim yeri olarak seçmektedir.

Aberdeen Üniversitesinde kadınların erkeklere öğrenci oranı 58:42’dır. Aberdeen Üniversitesi'nde öğrencilerin öğretmenlere oranı 16'ya 1'dir.

 

 

 

Aberdeen Üniversitesi’nden Mezun olan Ünlüler;

Iain Glen – İskoç oyuncu (Game of Thrones),

Altai Kölgınov  Kazak siyasetçi, Kazakistan'ın başkenti Astana'nın eski Belediye Başkanı,

Frank Chan – Hong Kong Ulaştırma ve Barınma Sekreteri,

Nicol Stephen, Baron Stephen – İskoçya’nın eski Birinci Bakan Yardımcısı,

Alistair Maclean Darling – İskoçya’nın eski Bakanı,
Tessa Jowell – İngiliz İşçi Partisi üyesi,

Alasdair James Allan Eski Öğrenme, Bilim ve İskoçya Dilleri Bakanı.

 

 

Aberdeen Üniversitesi Sosyal Olanakları;

Aberdeen Üniversitesinin kampüsü eğitim, spor ve eğlence altyapısına sahiptir. Öğrenciler için modern sınıflar, laboratuvarlar, konferans salonlar mevcuttur. Bilgisayar merkezleri de öğrencilerin kullanımına 7/24 açıktır. Kampüste kafeteryalar, konser salonu ve tiyatro bulunmaktadır.

Aberdeen Üniversitesinde, bir milyondan fazla bilimsel kitabı saklayan Sir Duncan Rice Kütüphanesi yer almaktadır.

Kampüste çeşitli spor tesisleri bulunmaktadır. Kampüs, FIFA onaylı tam boyutlu kapalı futbol sahası, hokey sahaları, spor salonları, tenis kortlar ile temsil edilmektedir.

Aberdeen Üniversitesi, donanım kalitesi açısından İskoçya'nın ve İngiltere'nin en iyilerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Aberdeen Üniversitesinde kendi sinema ve tiyatro salonuna sahip sanat merkezi bulunmaktadır.

 

 

Aberdeen Üniversitesi Şehir ve Bölge Hakkında;

Aberdeen Üniversitesi, İskoçya'nın kuzeydoğu kıyısındaki Aberdeen'de yer almaktadır. Aberdeen, Londra'ya 890 km uzaklıkta bulunan İskoçya'nın üçüncü büyük şehridir. Aberdeen, İskoçya'nın en güneşli şehri olarak kabul edilmektedir. Complete University Guide rehberliğe göre Aberdeen İskoçya'daki en güvenli üniversite şehridir. Aberdeen 2017 yılında Royal Bank of Scotland Student Life Index rehberliğe göre Birleşik Krallık'taki en uygun fiyatlı ikinci öğrenci şehri olarak seçilmiştir.

Aberdeen, Kuzey Britanya'daki en büyük balıkçı limanı ve açık deniz petrol endüstrisinin başkentidir. Çarpıcı tarihi mimarisi ile gelişen bir kasabasıdır.

Devamını Oku

Aberdeen Üniversitesi Türk Öğrenciler için başvuru koşulları

Aberdeen Üniversitesi Türk Öğrenciler için başvuru koşulları

Uluslararası öğrenciler için Aberdeen Üniversitesi, doğrudan üniversitede Study Group International Study Centre ile birlikte hazırlık programları sunmaktadır.

Türk Öğrenciler için giriş kriterleri;

Türk Öğrencilerin Lisans programlarına başvurmaları için; Lise mezunu olmaları ve Aberdeen Üniversitenin kabul ettiği bir hazırlık programını tamamlamaları gerekmektedir. International Baccalaureate (IB) Diploma, A-Level veya American High School Diploma sahibi öğrenciler direk programın ilk senesine kabul edilirler. Türk öğrenciler Lisans programları için IELTS veya TOEFL testlerinin sonuçlarını Üniversiteye sunmalıdır. Aberdeen Üniversitesi lisans programlarına kabul olmak için IELTS en az 6.0 veya TOEFL 78 olmalıdır.

Türk Öğrenciler Yüksek Lisans programları için; 4 yıllık üniversiteden mezun olmalı ve not ortalamaları 3.0 olmalıdır. Üniversitenin Yüksek lisans programları için IELTS skoru 6.5 veya TOEFL 90 sonucu istenir.

Türk Öğrenciler için International Foundation Year Hazırlık programı;

Study Group International Study Centre, lisans ve yüksek lisans hazırlık programlarının yanı sıra International Year Two hazırlık programı yürütmektedir

Devamını Oku

Aberdeen Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri

Aberdeen Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri

 

Aberdeen Üniversitesi, sunduğu çok çeşitli program ile yıllar içinde pek çok uluslararası ranking listesine girmiştir:

 • 1.sıra - Dentistry (Guardian University League Table 2020)
 • 2.sıra - Sports science (Complete University Guide 2021)
 • 4.sıra - Accounting & Finance (Complete University Guide 2021)
 • 4.sıra – Medicine (Complete University Guide 2021)
 • 6.sıra – Law (Complete University Guide 2021)
 • 8.sıra – Electrical & Electronic Engineering (Complete University Guide 2021)
 • 10.sıra – Civil Engineering (Complete University Guide 2021)
 • 11.sıra – Business & Management Studies (Complete University Guide 2021)
 • 13.sıra – General Engineering (Complete University Guide 2021)
 • 14.sıra – History of Art (Complete University Guide 2021)
 • 16.sıra – Pharmacology (Complete University Guide 2021).

 

Aberdeen Üniversitesi Burs, İş Olanakları Ve Kurs Fiyatları

Aberdeen Üniversitesi Burs, İş Olanakları Ve Kurs Fiyatları

 

Aberdeen Üniversitenin özel kariyer geliştirme hizmetleri, öğrencilere istihdam konularında yardımcı olmaktadır. Üniversitedeki kariyer gelişme uzmanları öğrencilere özgeçmiş hazırlama, iş arama süreci, başarılı bir görüşme taktikleri öğretmektedir.

BP, Chevron, Norco gibi işletmelerde üniversite öğrencileri için yılda 1.300'den fazla staj imkanı sağlanmaktadır. HESA anketin sonuçlarıa göre % 96 öğrenci mezun olduktan sonra en geç altı ay içinde uzmanlık alanlarında bir iş bulunmaktadır.

 

Aberdeen Üniversitesi Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları;

Lisans Programları; 20.500 – 25.000 Sterlin arası

Yüksek Lisans Programları; 25.000 – 27.000 Sterlin arası
MBA;
 29.000 Sterlin

 

Burs Olanakları;

 

Aberdeen Üniversitesinin öğrencilere Yüksek Lisans ve Lisans programlarında sağladığı  burslar hakkında bilgi almak için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.  Burslar akademik başarılara ve seçtiğiniz programlara göre verilmektedir.

 

Aberdeen Üniversitesi Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları

Aberdeen Üniversitesi öğrencilere kampüs içindeki yurtlarda konaklama imkanı sunulmaktadır. Yurtlarda 1-2 kişilik odalar mevcuttur. Konaklamalarda modern mutfaklar, TV'li salonlar, bilardo, masa tenisi bulunmaktadır. Üniversitenin tüm yurtları, yüksek hızlı kablosuz internet erişimine sahiptir. Yurtlardan kampüslere kadar olan mesafe yürüyerek 15-20 dakikadır.

 

Öğrencilerin isteğe göre bireysel veya diğer öğrencilerle birlikte daire kiralama seçimi mevcuttur. Üniversite personeli, öğrencilere uygun bir konaklama seçeneğin aranması ve kiralaması için yardımcı olmaktadır.

 

Konaklama fiyatları yıllık 3600 sterlinden başlamaktadır.

 

 

Aberdeen Üniversitesi Başvuru Tarihleri;

 

Aberdeen Üniversitesi öğrencileri en geç Mayıs veya Haziran ayında İngilizce yeterlilik belgesini üniversiteye sunmalıdır. Aberdeen Üniversitesi Yüksek Lisans eğitim başvuruları için evrakların okula gönderilmesi en geç Mayıs ayında tamamlanmış olmalıdır.

Üniversitenin kesin başvuru tarihleri için mutlaka Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. 

Aberdeen Üniversitesi İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu;

 

Aberdeen Üniversitesinde eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizesi almaları gerekmektedir. Türk öğrencilerin öğrenci vizesini uzatarak veya iş arama vizesine başvurarak Birleşik Krallık’da kalma sürelerini uzatmaları mümkündür. Vize, çalışma izni ve oturma izni hakkında detaylı bilgi almak için danışmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım