Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Umea University

Umea University – Umea Üniversitesi

1965 yılında kurulan Umea Üniversitesi, 60 ülkeden gelen yaklaşık 35.000 öğrencisine tıp, bilim ve teknoloji, sosyal bilimler, beşeri bilimler ve eğitim bilimleri konularında programlar sunuyor. Ekosistem değişiklikleri, küresel sağlık, enfeksiyon biyolojisi, orman biyoteknolojisi ve güneş yakıtları gibi ciddi konular hakkında araştırmalar yapan Umea University, ayrıca gen mühendisliği için büyük atılım sayılan bakterilerdeki CRISPR-Cas9 mekanizmasının keşfinin gerçekleştiği yer olarak biliniyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Umea Üniversitesi başvuru zamanı

Umea University’ye kayıt için son başvuru tarihi 15 Ocak.

Umea Üniversitesi bölümleri

Art, Performing Arts & Design

Archaeology

History, Philosophy & Theology

Architecture

Languages, Literature & Linguistics

Engineering & technology

Civil Engineering

Electrical & Electronic Engineering

General Engineering

Chemical Engineering

Mechanical & Aerospace Engineering

Psychology

Chemistry

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Physics & Astronomy

Mathematics & Statistics

Politics & International Studies

Geography

Communication & Media Studies

Sociology

Veterinary Science

Biological Sciences

Sport Science

Education

Medicine & Dentistry

Computer Science

Accounting & Finance

Business & Management

Economics & Econometrics
Law

Lokasyon

Umea Üniversitesi nerededir?

Umea Üniversitesi, İsveç’in Umea şehrinde yer almaktadır.

Geniş ve Amerikan tarzı ana kampüsü; müzelerin, caz festivallerinin ve tiyatroların şehri Umea’da bulunan Umea Üniversitesi, 30’dan fazla konuda uluslararası yüksek lisans eğitimi veriyor. Dünyaca ünlü olan bir tasarım fakültesine sahip Umea University, ayrıca 900 uluslararası öğrenci değişim programı sunuyor.


Üniversitenin Başarıları

  • Umea Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 400’de yer alıyor.

  • Umea Üniversitesi, İsveç’teki en iyi üniversiteler arasında ilk 10’da bulunuyor.

  • Umea Üniversitesi’nin; sanat, tasarım ve coğrafya ve bölümleri dünyada ilk 200’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • Writing bölümünden minimum 20 olmak kaydıyla en az 90 (IBT) TOEFL puanı

  • Writing bölümünden minimum 4.5 olmak kaydıyla en az 575 (PBT) TOEFL puanı

  • Her bölümden minimum 5.5 olmak kaydıyla en az 6.5 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım