Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

The University of Southampton

Southampton Üniversitesi Hakkında

Southampton Üniversitesi 1856 yılında Haerley Enstitüsü olarak kurulmuş ve 1902 yılında Londra Üniversitesine bağlı bir kolej üniversitesi olmuştur. Üniversitenin 7 fakültesi vardır: Sanat, Mühendislik, Hukuk, Matematik, Tıp, Bilim, Sosyal Bilimler. Üniversitede Lisans, Yüksek lisans ve Doktora eğitimleri verilmektedir. Southampton Üniversitesi eğitim ve araştırma kalitesinde dünya sıralamalarında üst sıralarda yer almaktadır.

Southampton Üniversitesi keşifleriyle ve araştırmalarıyla ünlüdür. Southampton’dan mezun David Payne, internetin ve modern telekomünikasyonun temelini oluşturan fiber optik teknolojisini icat etmiştir. Üniversite kanser, Alzheimer hastalığı ve astım tedavisine katkıda bulunmak için araştırmalar yapılmaktadır.

Southampton Üniversitesi Teknoloji Merkezleri, Microsoft, Airbus, Royal National Lifeboat Institution (RNLI), Lloyd's Register ve Rolls-Royce gibi şirketlerle ortak çalışmaktadır.

Neden Southampton Üniversitesi

Southampton Üniversitesi'nin en temel misyonu dünyayı daha yaşanılabilir kılmak ve ileriye taşımaktadır. 

Üniversitenin temel ilkeleri:

Meslektaşlık ve ortak değerler topluluğu: Southampton Üniversitesi'nde öğrenciler, öğretim üyeleri ve bilim adamları, ortak bir vizyona uygun olarak çalışan, ortak eylemleri planlayan ve yürüten bir topluluktur.

Kalite: Southampton Üniversitesi, faaliyetlerinde ve araştırmalarında her zaman en yüksek kaliteyi elde etmeyi amaçlamaktadır.

Uluslararası çalışma: Southampton Üniversitesi'nin uluslararası eğitim pazarında aktif bir rol oynaması ve diğer önde gelen kuruluşlarla güçlü ortaklıklar kurması öncelikli hedefleri arasındadır.

Sürdürülebilirlik: Southampton Üniversitesi finansal, sosyal ve çevresel sürdürülebilirliğe kendini adamıştır.

Southampton Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

Southampton Üniversitesi, güçlü bir araştırma tabanına sahiptir ve Birleşik Krallık üniversitelerinden oluşan Russell Group'un bir üyesidir. Southampton Üniversitesi, ulusal ve dünya sıralamalarında üst sıralarda yer alan prestijli ve güçlü bir üniversite olarak kabul edilmektedir.

The Times 2024 sıralamasına göre Southampton Üniversitesi dünyada 108. sırada yer almaktadır. 1.500'den fazla üniversiteden oluşan sıralamada, Southampton Üniversitesi dünyadaki eğitim kurumlarının ilk %10'u arasında yer almaktadır. QS 2021 sıralamasında Southampton Üniversitesi dünyada 90. sırada yer almaktadır.

Birleşik Krallık'taki üniversitelerin ulusal sıralamasında, Southampton Üniversitesi aşağıdaki sıralarda yer almaktadır.

The Times ve The Sunday Times 2021'de 15. Sırada

2021 Complete Üniversite Rehberi'nde 17. Sırada

Guardian 2021 Rehberi’nde 23. sırada.

Southampton Üniversitesi Öğrenci sayıları

Southampton Üniversitesi, yaklaşık 22.000 öğrencisi ile önde gelen bir İngiliz üniversitesidir.

Ulusal Öğrenci Araştırması, 2020 anketin sonuçlarına göre, üniversite öğrencilerinin %84,7'si programlarının kalitesinden oldukça memnundur.

Southampton Üniversitesi, dünyanın her yerinden İngiltere’de eğitim almak isteyen yetenekleri kendine çekmektedir. Öğretim kadrosunun %35'i ve öğrencilerinin %30'u farklı ülkelerden gelmektedir. SouthamptonÜniversitesinde kadın öğrencilerin erkek öğrencilere oranı 53:47.

Southampton Üniversitesi Mezun olan Ünlüler


Adrian Newey – Formula 1 Otomobil Tasarımcısı ve Mühendisi

Karl-Theodor zu Guttenberg– Eski Almanya Savunma Bakanı

Grenville Cross – Hong Kong Kamu Savcılıkları Direktörü, Çin

George Buckley– 3M Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı

Ritu Arya – Oyuncu
Ashraf El-Shihy – Eski Yüksek Öğretim Bakanı, Bilimsel Araştırma Bakanı ve Mısır'da Üniversite Rektörü

Jackie Akhavan – İngiliz Kimyager, Royal Society of Chemists üyesi, Savunma Kimyası Merkezi başkanı.

Southampton Üniversitesi, yaklaşık 22.000 öğrencisi ile önde gelen bir İngiliz üniversitesidir.

Ulusal Öğrenci Araştırması, 2020 anketin sonuçlarına göre, üniversite öğrencilerinin %84,7'si programlarının kalitesinden oldukça memnundur.

Southampton Üniversitesi, dünyanın her yerinden İngiltere’de eğitim almak isteyen yetenekleri kendine çekmektedir. Öğretim kadrosunun %35'i ve öğrencilerinin %30'u farklı ülkelerden gelmektedir. SouthamptonÜniversitesinde kadın öğrencilerin erkek öğrencilere oranı 53:47.


Southampton Üniversitesi Sosyal Olanakları

Her yıl yaklaşık 140 ülkeden birçok öğrenciyi kabul eden Southampton Üniversitesi, öğrenci memnuniyet anketlerinde ilk sıralarda yer almaktadır. Üniversite; kampüs içinde bulunan spor ve sosyal tesisleri ile boş zamanlarını değerlendirmek isteyen öğrencilerine birçok olanak sunmaktadır. İngiltere dışından gelen öğrencilerine üniversitede yıl boyunca ücretsiz dil eğitimi sunmaktadır. 

Southampton Üniversitesi, öğrencilerine staj ve üniversitesi sonrası iş imkanları ile yardımcı olmaktadır. Üniversite boyunca verdiği eğitim programlarının yanı sıra öğrencilerinin sosyal ve bireysel gelişimine önem veren Southampton Üniversitesi, 4 farklı kampüsündeki kütüphaneler, spor tesisleri, sağlık merkezleri ve öğrencilerin bütçesine uygun restoranları sayesinde öğrenci hayatını zenginleştirmektedir.

Southhampton Üniversitenin için 300'den fazla öğrenci kulübü bulunmaktadır. Üniversitede gönüllülük için pek çok fırsat sunulmaktadır: Öğrenciler düzenli olarak hayır kurumları için bağış toplama etkinlikleri düzenlemektedir. Üniversitede düzenlenen Spark India Uluslararası Programı, öğrencileri cinsiyet eşitsizliği, erişim eksikliği gibi ciddi sosyal sorunların üzerinde çalışmaları için Mumbai kuruluşlarına göndermektedir. 

Aktif ve yaratıcı öğrenciler kendilerini bir öğrenci radyo istasyonunda DJ veya yönetici olarak deneyebilmektedir veya bir üniversite dergisinde köşe yazısı yazabilmektedir. Geleceğin liderleri, Öğrenci Birliği'ndeki pozisyonlardan birine aday olma ve üniversite öğrencilerin sesi olma fırsatına sahip olmaktadır. Ayrıca, öğrenciler yelken, uçurtma sörfü, futbol, badminton gibi spor takımlarına da katılabilmektedir. Üniversitede hem yeni başlayanlar hem de deneyimli sporcular için spor kulüpleri bulunmaktadır.

Southampton Üniversitesi Şehir ve Bölge Hakkında

Southampton Üniversitesi İngiltere’nin güneyindeki Hampshire Bölgesi’nde Southampton kentinde yer almaktadır.Şehrin nüfusu yaklaşık 270 bin kişi olup, bunun 33 binden fazlası öğrencidir. 

Southampton zengin bir tarihe ve büyük bir limana sahip bir şehirdir. Titanik buharlı gemisinin ilk ve son yolculuğuna buradan yola çıkmasıyla bilinmektedir.

Southampton, 20 doğal parkı olan yeşil ve yürünebilir bir şehirdir. Aynı zamanda Birleşik Krallık'taki en güvenli şehirlerden biri olarak kabul edilmektedir. Şehir İngiltere’nin popüler Onefamily yayınında finans sıralamasında 6. Sırada yer almıştır.

Southampton City Havaalanı, Southampton Üniversitesi kampüsüne 12 dakika uzaklıktadır. Kampüsten Londra'ya trenle yaklaşık 2 saatte, Heathrow ve Gatwick havaalanlarına arabayla 1 saatte ulaşabilirsiniz.

Southampton Üniversitesi için başvuru koşulları

Southampton Üniversitesi için başvuru şartları;

Southampton Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için ‘ONCAMPUS’ Southampton College'da üniversite tabanlı eğitim programları sunmaktadır. ONCAMPUS Southampton, öğrencilerine lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

Öğrenciler için Southampton Üniversitesi’ne programlarına giriş koşulları; 

Lisans programları için, 

  • Lise mezunu olmak ve Southampton Üniversite’nin kabul ettiği hazırlık programını tamamlamış olmak gerekmektedir. Ayrıca, International Baccalaureate (IB) Diploma veya A-Level diploma sahibi öğrenciler direk Lisans programının ilk senesine kabul edilirler. 
  • IELTS skoru en az 5.5 olmalıdır.

Yüksek Lisans programları için

  • 4 yıllık bir üniversiteden lisans diploması sahibi olması gerekmektedir.
  • Türk ÖğrencilerdenLisans ve Yüksek Lisans programları için en az 6.0 IELTS sonucu istenmektedir. Bölümden bölüme istenilen sonuç değişebilmektedir.

Southampton Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri;

Southampton Üniversitesi'nin Hemşirelik; İstatistik ve Yöneylem Araştırması, Mühendislik- Maden ve Madencilik; Arkeoloji programları küresel ölçekte ilk 50'de yer almaktadır. İnşaat ve Yapı Mühendisliği; Yer ve Deniz Bilimleri, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği; Coğrafya, Makine, Havacılık ve İmalat Mühendisliği; ilaç, Fizik ve Astronomi; Psikoloji uzmanlık alanları dünya çapında ilk 100 program arasında yer almaktadır.

Southampton Üniversitesi, fakültelerde birleştirilen çeşitli alanlarda programlar sunulmaktadır:

  • Faculty of Arts and Humanities (Archaeology, English, Film studies, History, Modern languages, Music, Philosophy, Textiles, Graphics, Fashion design, Fine art
  • Faculty of Engineering and Physical Sciences (Electronics and Electrical Engineering, Computer Science and IT, Web Science, Optoelectronics, Physics, Astronomy, Audiology, Aeronautics and Astronautics, Acoustical Engineering, Civil Engineering, Energy, Mechanical Engineering, Ship Science, Chemistry)
  • Faculty of Environmental and Life Sciences (Biodiversity, Ecology and Ecosystem Services, Biology, Biochemistry, Biomedical Sciences, Neuroscience, Plant Biology, Pharmacology, Zoology, Geology, Geophysics, Geography (Human and Physical), Environmental Science, Oceanography, Marine Science, Psychology, Nursing, Midwifery, Clinical Physiology, Occupational Therapy, Physiotherapy, Podiatry, Advanced Clinical Practice, Active Living and Rehabilitation, The Organization and Delivery of Care, Continual Professional Development Training (Nursing))
  • Faculty of Medicine (General Practice, Respiratory Medicine, Developmental Sciences, Cancer Sciences and Bone and Joint Diseases, With Cross-Cutting Themes in Translational Immunology and Stem Cells and Regenerative Medicine)
  • Faculty of Social Sciences (Applied and Pure Mathematics, Statistics, Education, Teaching and Learning, Operational Research, Gerontology, Economics, Politics and International Relations, Social Statistics and Demography, Sociology, Social Policy and Criminology, Internet Law, Maritime Law, Environmental Law, Business Strategy, Marketing, Human Resources Management).

İngiltere’de lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek için Yurtdışı Lisans Eğitimi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

Southampton Üniversitesinde kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

Devamını Oku

Southampton Üniversitesi İş Olanakları

Southampton Üniversitesi, mezun öğrencileri açısından dünyanın en iyi 120 üniversitesinden biridir. Mezunların başlangıç maaşları değerlendirildiğinde ülkedeki en iyi 30 üniversite arasındadır ve dünyada önde gelen işverenler ile çalışmaktadır.

Lisans öğrencilerinin %94'ü mezun olduktan sonraki 6 ay içinde iş bulmakta veya Lisansüstü programlara kayıt yaptırmaktadır.

Kariyer danışmanlarından oluşan bir ekip, öğrencilerin iş bulmalarına yardımcı olmaktadır. Üniversitede danışmanlar iş fuarları düzenlemektedir. Öğrenciler güçlü bir özgeçmiş yazmayı ve iş görüşmeleri yapmayı öğrenmektedir. Bireysel istişarelerde ve iş bulma konusunda yardım etmektedir. Tüm hizmetler mezuniyetten sonraki üç yıl boyunca da devam etmektedir.

Southampton Üniversitesi'ndeki programların çoğu, bir yıllık staj veya yurtdışında eğitim deneyimi ile desteklenmektedir.

Üniversite, UBI Global tarafından dünyada 1. sırada yer alan bir üniversite işletme merkezi olan SETsquared'in kurucu üyesidir.

Üniversitede ayrıca iş geliştirme merkezlerinin bulunduğu Bilim Parkı da bulunmaktadır. Bilim Parkı Petrol ve gaz arama, ilaç, nanoteknoloji ve optoelektronik gibi çeşitli alanlarda yaklaşık 50 şirketin gelişmesine yardımcı olmaktadır.

Southampton Üniversitenin ortakların arasında Microsoft, IBM ve Philips gibi şirketler yer almaktadır.

Southampton ÜniversitesiEğitim Fiyatları ve Burs Olanakları;

Southampton Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Lisans Programları

22.000£ - 25.000£

Yüksek Lisans Programları

26.000£ - 30.000£ 

MBA

29.600£

Foundation Hazırlık

18.000£-20.000£

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak isterlerse work and study seçenekleri için Global Vizyon Eğitim Danışmanları ile görüşmeleri büyük fayda sağlayacaktır.

Burs Olanakları;
Southampton Üniversitesi Ortalaması 3.0/4.0 üzeri olan öğrencilere başarısına göre £1,000 ile £8,000 arasında burs imkânı sağlanmaktadır.

Southampton Üniversitesi KonaklamaSeçenekleri ve Fiyatları;

Tüm öğrencilere, Southampton Üniversitesi'ndeki eğitimlerinin tamamı boyunca bir öğrenci yurdunda tek kişilik odalar sağlanmaktadır. 5.000 yataklı 20 yurt üniversite kampüsünün yanında yer almaktadır, yurt alanları sakin ve güvenlidir. Tüm odalarda telefon vardır internet hizmeti bulunmaktadır.

Üniversite ayrıca, oda içinde veya katta tüm olanaklarla birlikte, hizmetli ve hizmetsiz, yemekli ve yemeksiz konaklama kategorilerini de sunmaktadır. Yurtlar kampüs, şehir merkezi ve diğer yurtlar ile bağlantı sağlayan, ücretsiz shuttle hizmeti sunmaktadır. Otobüsler saatte 7 kez çalışmaktadır. Bisikletler kampüste çok popülerdir, kullanımları için tüm koşullar yaratılmıştır, bunun için üniversite ulusal bisiklet topluluğundan ödül almıştır.

Konaklama fiyatları yıllık 5.500 Sterlin ile 11.000 Sterlin arasında değişmektedir.

Devamını Oku

Southampton Üniversitesi Başvuru Tarihleri;

Southampton ÜniversitesiLisans programı 3 yıl sürmektedir: dersler Eylül ayında başlamaktadır, bu nedenle gerekli belgeler 30 Mayıs'tan önce sunulmalıdır. 

Yüksek lisans programları bir yıl (12 ay) sürmektedir. Yüksek Lisans dersleri Eylül'de başlamaktadır ve belgeler Temmuz ortasına kadar kabul edilmektedir.

Başvuru tarihleri hakkında daha detaylı bilgiler için Global Vizyon danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Southampton Üniversitesi İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Southampton Üniversitesi’nde eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizesi almaları gerekmektedir. TIER 4 vizesine sahip olan Türk öğrenciler mezun olduktan sonra bir yıl daha İngiltere'de kalabilmektedir. Türk öğrencilerin öğrenci vizesini uzatarak veya iş arama vizesine başvurarak İngiltere’de kalma sürelerini uzatmaları mümkündür. 

Vize hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım