Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

The University of Hong Kong

The University of Hong Kong-Hong Kong Üniversitesi

1911 yılında kurulan, akademik üstünlüğü, dünya standartlarında araştırma programları ve küresel bağlantıları sayesinde dünyanın en güçlü üniversiteleri arasında kendine yer edinen ve yaklaşık 105 ülkeden 4.000 uluslararası öğrenciyle toplam 30.000 öğrenciye öğrenim sağlayan Hong Kong Üniversitesi, Asya’nın küresel üniversitesi olarak tanınıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Hong Kong Üniversitesi başvuru zamanı

Sen de Çin kültürü ile iç içe olacağın ve disiplinli çalışmaların yanı sıra keyifli bir üniversitesi hayatını keşfedeceğin Hong Kong Üniversitesi başvrularının bitimi 22 Kasım.

Hong Kong Üniversitesi bölümleri

Languages, Literature & Linguistics

History, Philosophy & Theology

Architecture

Art, Performing Arts & Design

Electrical & Electronic Engineering
General Engineering
Civil Engineering
Mechanical & Aerospace Engineering
Chemistry
Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences
Mathematics & Statistics
Physics & Astronomy
Medicine & Dentistry
Other Health
Education
Business & Management
Economics & Econometrics
Accounting & Finance
Biological Sciences
Law

Lokasyon

Hong Kong Üniversitesi nerede?

Modern ve Asya mimarisinin etkilerini taşıyan havası ile kampüsünde ayrıcalıklı bir hayat standardı tasarlayan Hong Kong Üniversitesi, Shenzhen’de bulunuyor. Öğrencileri için Lisans Araştırma Burs Programı sunan ve öğrencilerini uluslarası projelere katılmaları konusunda destekleyen Hong Kong Üniversitesi, sunduğu programlardaki her öğrenciye rehber konumunda duran bir araştırma danışmanı atıyor. Hong Kong Üniversitesi, kapsamlı imkanlarla donatılmış olup çeşitli müfredat ve değişim etkinlikleri sunarken, dünya standartlarında bir araştırma üniversitesi olmayı hedefliyor. Çin mirasını ve sosyal sorumluluk duygusunu beslemeyi çalışma presinbi ile çalışan Hong Kong Üniversitesi, öğrenci kulüpleri ile öğrencilerinin ilgi alanlarına zaman ayırmalarını istiyor. Kampüsünde yer alan kütüphanesi, geniş dinlenme alanları ve keyifli zaman geçirmeniz için oluşturulan öğrenci odaklı aktivitileri ile Hong Kong Üniversitesi’nde hem dersler hem ders dışı saatler çok güzel anlarla hatırlanan bir tecrübeye dönüşüyor.

Hong Kong Üniversitesi ve ranking/sıralamalar

  • The University of Hong Kong, en iyi Hong Kong üniversiteleri sıralamasında üst sıralarda bulunuyor.

  • The University of Hong Kong, dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 40’da bulunuyor.

  • The University of Hong Kong, en iyi uluslarası üniversiteleri arasında ilk 50’de bulunuyor.

  • The University of Hong Kong, QS dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 50’de bulunuyor.

Lisans programlarının kabul şartları

  • En az 6 IELTS puanı

  • En az 80 TOEFL puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım