Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

The University of Birmingham

The University of Birmingham - Birmingham Üniversitesi

1900 yılında kurulan, öğrencileri ve akademik personeli tarafından birçok Nobel Ödülü kazanan, İngiltere’nin en büyük devlet araştırma üniversiteleri arasında bulunan Birmingham Üniversitesi, mükemmel kampüsü ve kusursuz eğitimi ile birçok öğrencinin hayalini süslüyor. Kuruluşu Birmingham Tıp Akademisi’ne dayanan ve Kraliyet onayıyla üniversite olmaya layık görülen Birmingham Üniversitesi’nin 150’ye yakın ülkeden gelen 50.000’e yakın öğrencisi bulunmaktadır.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kabul şartlarını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almış olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

Birmingham Üniversitesi Başvuru Zamanı

Bilginin sınırlarını zorlayarak insan hayatına yenilik ve iyilik katmak üzere bir asırdan beri araştırmalarını sürdüren Birmingham Üniversitesi’nin mükemmel eğitimi ile kendine yeni bir gelecek kurmak isteyen öğrencilerin, 15 Ocak’a kadar başvurması gerekiyor.

Üniversitenin Sunduğu İmkanlar

Birmingham Üniversitesi’nde bulunan kütüphane, öğrenci merkezleri, rehberlik hizmetleri ve bilgisayar laboratuvarları, haftanın her günü öğrencilere hizmet verirken; yüzme havuzu, sahalar, tenis kortları, fitness ve jimnastik salonları da öğrencilerin sportif hayatlarına destek veriyor. Birmingham Üniversitesi’nin bulunduğu Birmingham, alışveriş merkezleri, tiyatro ve sinemalar, parklar ve yeşillik alanlarıyla tam bir öğrenci kenti olarak görülüyor. Deneyimli eğitmenleri ve dinamik bakış açısıyla başarılı mezunlar yetiştiren, mezunlarını iş hayatında da yalnız bırakmayan Birmingham Üniversitesi, çeşitli burslar da sunuyor. Öğrenciler, üniversite kampüsünde bulunan öğrenci kulüpleri ile hem hobilerine hem de eğitim alanlarında uzmanlaşmak istedikleri konulara zaman ayırma imkanı buluyor.

Lokasyon

Birmingham Üniversitesi İngiltere’nin sakin şehirlerinden Birmingham’da yer almaktadır.

Üniversitenin Başarıları

  • The University of Birmingham, en iyi İngiliz üniversiteleri arasında ilk 15’te bulunuyor.

  • The University of Birmingham, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 100’de bulunuyor.

  • The University of Birmingham, en iyi Avrupa üniversiteleri arasında ilk 100’de bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 80 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6 IELTS puanı

Birmingham Üniversitesi Bölümleri

Birmingham Law School
English, Drama and Creative Studies
History and Cultures
Language, Cultures, Art History and Music
Philosophy, Theology and Religion
Applied Health Research
Biomedical Science
Birmingham Medical School
Cancer and Genomic Sciences
Cardiovascular Sciences
Clinical Sciences
Dentistry
Graduate School
Immunology and Immunotherapy
Inflammation and Ageing
Metabolism and Systems Research
Microbiology and Infection
Nursing
Pharmacy
Chemical Engineering
Chemistry
Computer Science
Engineering
Mathematics
Metallurgy and Materials
Physics and Astronomy
Birmingham Business School
Education
Government
Social Policy

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım