Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Stirling University

Stirling Üniversitesi Hakkında

Stirling Üniversitesi Hakkında

Stirling Üniversitesi, İskoçya'nın en popüler şehirlerinden biri olan Stirling'de yer almaktadır. Stirling Üniversitesi, Birleşik Krallık’taki en iyi üniversitelerden biridir. Üniversite 1967'de kuruldu ve kendini akademik başarılarla en iyi şekilde göstermektedir.

 

İktisat alanında ünlü İngiliz akademisyen ve üniversitenin ilk rektörü Lionel Robbins'in koyduğu yüksek eğitim standartları bugüne kadar devam etmektedir. Üniversitenin standartlar, ana alanlardaki eğitim sıralamalarındaki önde gelen göstergelerle doğrulanır: ekonomi, filoloji ve sosyoloji. Stirling Üniversitesi'nin sloganı " İnovasyon ve Mükemmellik" dir.

 

 

 

Neden Stirling Üniversitesi?

 

Birleşik Krallık'taki üniversitelerin araştırma faaliyetlerini değerlendiren Research Excellence Framework (REF) sonuçlara göre, Stirling Üniversite’nin bilimsel çalışmalarının %75'i dünya çapında tanınan bir yüksek statüye sahiptir. Stirling Üniversitesi, Birleşik Krallık'taki en iyi üniversitelerden biridir ve International Study Barometer, The Good University Guide, The Times ve Guardian University Guide'da ilk 50 üniversitelerin arasında yer almaktadır.

Üniversite, sağlık ve eğitim alanlarda araştırmaları yürütmektedir. Stirling Üniversitesi'ndeki öncelikli araştırma alanları:

Cultures, Communities and Society - bireysel deneyimleri ve davranışları, toplulukları, kültürel ve toplumlardaki bağlantıları anlamak için bilimsel çalışmalar yapmaktadır.

Global Security and Resilience - Üniversite, güvenli ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumların ve çevrenin sağlığını, esenliğini ve işleyişini nasıl koruyacağını araştırmaktadır.

Living Well - Stirling Üniversitesi, insanların sağlığı ve uzun ömürlülüğü iyileştirmek için yeni yaklaşımlar geliştirerek davranış değişikliğini anlamlandırmaktadır ve geliştirmektedir.

Devamını Oku

Stirling Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

Stirling Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

İngiltere Ulusal Üniversite Sıralamasında Stirling Üniversitesi:

Complete University Guide 2021'e göre Birleşik Krallık'ta 45. sırada;

The Times ve The Sunday Times İyi Üniversite Rehberi 2021'e göre Birleşik Krallık'ta 40. sırada;

The Guardian Üniversite Rehberi 2021'e göre Birleşik Krallık'ta 28. sırada;

QS Top 50 Under 50'de Birleşik Krallık'ta 2. ve dünyada 47. sırada;

Young University  sıralamasında 2017’de dünyada 46. sırada;

Personel nitelikleri için İskoçya'da 1. sıradadır.

Stirling Üniversitesi Öğrenci sayıları;

Stirling Üniversitede yaklaşık 17.000 öğrenci eğitim almaktadır.

National Student Survey anketin sonuçlara göre 2017’de öğrencilerin üniversiteden memnuniyet oranı %86'dır.

Üniversitenin öğrenci sayısı Stirling'in toplam nüfusunun dörtte birinden fazlasını oluşturmaktadır. Uluslararası öğrenciler, toplamın yaklaşık %30'sunu oluşturmaktadır ve aralarında 140'dan fazla milleti temsil edilmektedir. Stirling Üniversitesinde kadınların erkeklere öğrenci oranı 64:36’dır. Stirling Üniversitesi'nde öğretmenlerin öğrencilere oranı 16'ya 1'dir.

 

 

 

Stirling Üniversitesi’nden Mezun olan Ünlüler

Neil Charles Gray – Eski İskoç Kültür, Avrupa ve Uluslararası Kalkınma Bakanı

John Reid, Baron Reid of Cardowan  Eski Lordlar Kamarası Üyesi, Parlemento üyesi

Baron McConnell of Glenscorrodale – İskoçya'nın Birinci Bakanı

Baron Davidson of Glen Clova – İskoçya’nın eski Başsavcısı

Nadia Al-Sakkaf  – Yemen'in ilk kadın Enformasyon Bakanı
Colin Sinclair – İskoçya Kilisesi bakanı

John Speakmanİngiliz biyolog, University of Aberdeen, Institute of Biological and Environmental Sciences

 

 

Stirling Üniversitesi Sosyal Olanakları;

Üniversitenin ana kampüsü, İskoçya'nın merkezinde, yakınında hem dağların hem de ovaların bulunduğu Airtree Kalesi topraklarında yer almaktadır. Şatonun mimarisi üniversite kampüsünü 20. yüzyılın Birleşik Krallık'taki en iyi 20 cazibe merkezinden biri haline getirdi.

Kampüs, çevredeki manzaralara ek olarak, 2016’da THE Öğrenci Deneyimi Ankete göre İskoçya'da 1. sırada yer almaktadır. Üniversite aynı zamanda yüksek düzeyde spor merkezleriyle değerlidir. Üniversitenin sahip olduğu bölgede, İskoçya Spor Enstitüsü ve ülkedeki bir dizi spor acentesinin genel merkezleri bulunmaktadır.

Stirling Üniversitesi, donanım kalitesi açısından İskoçya'nın ve İngiltere'nin en iyilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Üniversite, göl üzerinde toplam 320 dönüm alana sahip bir kampüste yer almaktadır. Kampüs, gelişmiş bir altyapıya, çeşitli binalara, mağazalara, kafelere ve restoranlara sahiplik etmektedir.

Stirling Üniversitesinde kendi sinema ve tiyatro salonuna sahip sanat merkezi bulunmaktadır. Üniversitede spor için kapalı havuz, golf kursu, futbol ve basketbol sahaları mevcuttur. Öğrenciler için kampüste banka ofisi, postane, eczane ve çeşitli marketler bulunmaktadır.

Stirling Üniversitesi'nin 4 katlı bir kütüphanesi ve günün her saati açık olan bilgisayar laboratuvarları vardır. Üniversitenin kendi Öğrenci Birliğine sahiptir ve öğrencilerin birliğe katılmak büyük fırsatlara sahip olmak demektir. Stirling Üniversitesi'nin Öğrenci Birliği, İskoçya'nın en iyisi olarak kabul edilmektedir.

Kampüste, Stirling ve komşu şehirlere çeşitli turistik ve eğlence gezileri düzenleyen özel bir turizm merkezi bulunmaktadır.

Stirling Üniversitesi Şehir ve Bölge Hakkında;

Stirling Üniversitesi, İskoçya'nın merkezindeki Stirling şehirde, Edinburgh ve Glasgow'a 40-45 dakikalık sürüş mesafesinde yer almaktadır. Stirling’ten Londra'ya Glasgow veya Edinburgh havaalanlarından uçakla ulaşılabilmektedir.

Stirling, İskoçya’da ki en çekici yerlerden biridir. Üzerinde yükselen katedralin bulunduğu üniversite kampüsü, Avrupa'nın en güzeli olarak adlandırmaktadır. Stirling yaklaşık 100.000 nüfuslu nispeten küçük bir şehirdir. Şehirde yürüyerek veya bisikletle gezmek kolaydır. Nüfusun % 20'si 16-29 yaş arası gençlerdir.

Complete University Guide 2019, Stirling Birleşik Krallık'taki en güvenli şehirlerden biri olarak sıraladı.

Stirling, ülkedeki öğrenci yaşamının merkezi haline gelen küçük bir İskoç kasabasıdır. Burası yaşamak ve ders çalışmak için ideal bir yerdir. Stirling rahat, güvenli ve yerel manzaralar güzelliği ile etkileyen bir şehirdir. Üniversite kampüsü, şehir merkezine arabayla 10 dakika uzaklıktadır. Stirling düzenli olarak konserlere, partilere, festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde öğrencilerin boş zamanlarını geçirebilecekleri birçok kafe, pub ve müzik kulübü mevcuttur.

Devamını Oku

Stirling Üniversitesi Türk Öğrenciler için başvuru koşulları

Stirling Üniversitesi Türk Öğrenciler için başvuru koşulları

Uluslararası öğrenciler için Stirling Üniversitesi, doğrudan üniversitede INTO University of Stirling Center eğitim programları sunmaktadır. INTO University of Stirling Center, lisans ve yüksek lisans hazırlık programları yürütmektedir.

Türk Öğrenciler için giriş kriterleri;

Türk Öğrenciler Lisans programları için; Lise mezunu olmak ve Stirling Üniversitenin kabul ettiği bir hazırlık programını tamamlamak gerekmektedir. International Baccalaureate (IB) Diploma, A-Level veya American High School Diploma sahibi öğrenciler direkt programın ilk senesine kabul edilirler. Türk öğrenciler Lisans programları için IELTS veya TOEFL testlerinin sonuçlarını Üniversiteye sunmalıdır. Stirling Üniversitesi lisans programlarına giriş için IELTS en az 6.0 olmalıdır.

Türk Öğrenciler Yüksek Lisans programları için; 4 yıllık üniversiteden mezun olmalı ve not ortalamaları en az 2.7 olmalıdır. Üniversitenin Yüksek lisans programları için en az 6.0 IELTS sonucu istenir. Bölümden bölüme istenilen IELTS skoru değişiklik göstermektedir.

Türk Öğrenciler için International Foundation Year Hazırlık programı;

Hazırlık Programı, İngilizce çalışmasını ve Lisans alanının konularını birleştirmektedir. İskoç eğitim sisteminde öğrenciler lisans düzeyinde 4 yıl eğitim görmektedir. Programı tamamladıktan sonra öğrenciler Lisansın 2. sınıftan başlamaktadır.

 

Türk Öğrenciler için International Diploma Hazırlık programı;

Hazırlık Programı, İngilizce çalışmasını ve Lisans alanının konularını birleştirmektedir. İskoç eğitim sisteminde öğrenciler lisans düzeyinde 4 yıl eğitim görmektedir. Programı tamamladıktan sonra öğrenciler Lisansın 3. sınıftan başlamaktadır.

 

Devamını Oku

Stirling Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri, Fiyatları ve Burs olanakları

Stirling Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri

 

Stirling Üniversitesi'nde, 5 ana fakültede programlarında eğitim vermektedir.

Ana alanları:

  • Arts and Humanities,
  • Health Sciences and Sport,
  • Stirling Management School
  • Natural Sciences
  • Social Sciences.

Stirling Üniversitesi’nin Marketing, Social Siences ve Education bölümleri, ilk 10 ulusal sıralamada yer almaktadır.

 

 

 

Stirling Üniversitesi İş Olanakları;

 

Öğrenciler, kariyer planlama ve zaman yönetimi hakkında Kariyer Geliştirme Servis’de seminerlere katılmaktadır. Profesyonel bir özgeçmiş yazmayı, iş görüşmeleri düzenlemeyi ve potansiyel işverenlerle görüşmeyi öğrenmektedir. Kurs katılımcıları uzmanlık stajı alabilmektedir. Stirling Üniversitesi’nin mezunlarının istihdam oranı, ülkedeki en yüksek oranlardan biridir. % 95'ten fazla öğrenci mezun olduktan sonra en geç altı ay içinde uzmanlık alanlarında bir iş bulunmaktadır.

Stirling Üniversitesi, iş ve imalat sektörlerindeki büyük işverenlerle bağlantılarını sürdürmektedir. Çeşitli şirketlerle işbirliği içinde Kariyer Geliştirme Servis, istihdam ve mesleki uygulama için fırsatlar yaratılmaktadır.

 

Stirling Üniversitesi Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları;

Lisans Programları; 16.500 – 21.500 Sterlin arası

Yüksek Lisans Programları; 21.000 – 24.000 Sterlin arası
MBA;
 24.000 Sterlin

 

Burs Olanakları;

 

Stirling Üniversitesi öğrencilere Yüksek Lisans ve Lisans programlarında  bursları hakkında bilgi almak için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.  Burslar akademik başarılara ve seçtiğiniz programlara göre verilmektedir.

 

Devamını Oku

Stirling Üniversitesi Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları

Stirling Üniversitesi Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları

Stirling Üniversitesi’nde Beech Court ve John Forty's Court konforlu yurtlarda konaklama mevcuttur. Beech Court, üniversitesi kampüsünün merkezinde, oditoryum binasına 5 dakikalık yürüme mesafesinde yeni bir binada yer almaktadır. John Forty's Court, üniversitenin kampüsü dışında yer almaktadır, kampüse otobüsle ulaşmak 5-10 dakika sürmektedir.

 

Yurtların özellikleri:

·        Tamamen mobilyalı odalar

·        Özel banyo

·        Ortak mutfak (ocak, buzdolabı, mikrodalga fırın, su ısıtıcısı ve diğer cihazlar mevcuttur)

·        Mutfakta her öğrenci için ayrı dolap

·        Wİ-Fİ

·        TV

·        Standart odalar ve superior odalar

·        7/24 telefon destek hattı.

 

Konaklama fiyatları yıllık 4500 sterlikten başlamaktadır.

 

 

 

Stirling Üniversitesi Başvuru Tarihleri

 

Stirling Üniversitesi öğrencileri en geç Mayıs veya Haziran ayında İngilizce yeterlilik belgesini üniversiteye sunmalıdır.

 

Stirling Üniversitesi Yüksek Lisans eğitim başvuruları için evrakların okula gönderilmesi en geç Mayıs ayında tamamlanmış olmalıdır.

Üniversitenin kesin başvuru tarihleri için mutlaka danışmanlarımız ile iletişime geçmeyi tavsiye ediyoruz.

 

 

Stirling Üniversitesi İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

 

Stirling Üniversitesinde eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizesi almaları gerekmektedir. Türk öğrencilerin öğrenci vizesini uzatarak veya iş arama vizesine başvurarak Birleşik Krallık’da kalma sürelerini uzatmaları mümkündür. Vize, çalışma izni ve oturma izni hakkında detaylı bilgi almak için danışmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Devamını Oku
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım