Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Stevens Institute of Technology New Jersey

Stevens Institute of Technology, New Jersey hakkında ve dünya başarı sıralaması

Stevens Institute of Technology, New Jersey Hakkında

 

Steven Institute of Technology, Hoboken, New Jersey’de 1870 yılında kurulan Amerika’nın en eski gözde teknoloji enstitülerinden biridir. Özellikle mühendislik alanlarında yapılan araştırmalar ile çok sayıda ödül almış olan Stevens Institute of Technology, son yıllarda MBA programlarıyla da konuşulmaktadır. New York eyaletine yakınlığıyla öğrencilere sosyal anlamda da şehir hayatı yaşatabilen bir okul olan Steven Teknoloji Enstitüsü Amerika’da mühendislik eğitimi almak isteyen öğrencilerin aklına ilk gelen okullardan biridir. Okulun sağladığı çalışma olanakları , sosyal olanaklar , eğitim kalitesi ve akademisyenlerin başarısı üniversitenin her geçen yıl daha çok tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Üniversitede 200’ü aşkın Lisans , Yüksek Lisans ve Doktora programı bulunmaktadır.

 

Stevens Institute of Technology, New Jersey  Dünya Başarı Sıralamaları

 

Stevens Teknoloji Enstitüsü Amerika’nın teknoloji üniversiteleri içinde 26. sırada bulunur. Üniversite dünya sıralamasında 701. Sırada bulunmaktadır.

 

Her yıl teknolojik çalışmalarıyla Amerika’nın saygın ödüllerine aday gösterilmektedir.

Neden Stevens Teknoloji Enstitüsü ve öğrencileri

Neden Stevens Teknoloji Enstitüsü

 

Stevens Institute of Technology  70 farklı alanda yüksek lisans ve doktora eğitimi verir. Özellikle Mühendislik ve İşletme alanındaki yüksek lisans programları çok tercih edilmektedir.

Amerika’da mühendislik sıralamalarında iyi yerlerde olan üniversite her yıl  yaklaşık 50.000 araştırmaya ev sahipliği yapmaktadır.

 

Lisans ve Yüksek Lisans programlarının çoğu STEM Programı olup, eğitim sonrası öğrencilere 2 yıl oturum ve çalışma izni sağlanmaktadır. Stevens Institute of Technology’nin işe yerleştirme oranı olarak Amerika’daki en yüksek orana sahip  okullardan biridir. Mezunlar  %95 oranında iş bulabilmektedir. Bu oran MBA için %100’dür.

 

Ayrıca Manhattan ve New York Bölgelerine yakınlığıyla öğrenciler için okul ve sosyal yaşamı birleştiren bir lokasyonda bulunması sebebiyle  büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

 

Stevens Institute of Technology Öğrencileri

 

Üniversitenin toplam öğrenci sayısı yaklaşık 6650’dir. Bu öğrencilerin 2300 tanesi uluslararası öğrencidir. Her yıl yaklaşık 1200 master, 900 lisans ,150 doktora öğrencisi okula kabul edilmektedir. Stevens Institute of Technology’nin 54 ödüllü doktora öğrencisi bulunmaktadır.

 

Ülkemizin en önemli okullarından biri olan Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olmuş Mühendis Mehmet Kurt , Stevens Teknoloji Enstitüsü’nde kendi adına bir laboratuvar kurmaya hak kazanmış ve orada akıllı biomedikal cihazlar üzerine araştırmalar yapmaktadır. Geçtiğimiz 4 yıl içinde Devlet ve Stevens Institute of Technology tarafından  yaklaşık 4 Milyon Dolar destek almıştır.

 

Stevens Institute of Technology, New Jersey Şehir ve Bölge Hakkında ve sosyal olanakları

Stevens Institute of Technology, New Jersey Sosyal Olanakları

 

Yurt dışında Üniversite okumak isteyen öğrencilerin en çok önemsediği konuların başında üniversite ve kolejlerin sosyal olanakları gelmektedir.

 

Stevens Teknoloji Enstitüsü bu açıdan çok zengin bir okuldur. Stevens Institute of Technology lokasyonu Manhattan ve New York’a çok yakın mesafede bulunmaktadır. Ayrıca Kampüs Manhatan nehir manzarasına sahiptir. İki şehre de 15 dakikada ulaşılabilir mesafededir.

 

Stevens Institute of Technology çok sayıda kütüphane , çalışma salonu , teknoloji ile donatılmış dersliklere sahiptir. Bunun yanında sosyal olanaklar açısından oldukça zengindir.

 

Öğrencilerin de içerisinde part time çalışabildiği çok sayıda Kafe , Restoran, Kütüphane ve restoranları mevcuttur. Ayrıca kampüs içinde spor sahaları, spor salonları ve spor kulüpleri bulunmaktadır.

Kampüs öğrencileri her açıdan memnun edecek donanıma sahip olmasının yanında her yıl öğrenci istek ve taleplerini değerlendirerek yenilikler yapmaktadır.

 

 

Stevens Institute of Technology, New Jersey  Şehir ve Bölge Hakkında

 

Stevens Teknoloji Enstitüsü Amerikan’da eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri olan New Jersey’de yer almaktadır.

Stevens Institute of Technology Manhattan Bölgesine trenle 15 dakika New York’a ise 10 dakika mesafede konumlandırılmıştır.Nehrin karşı kıyısından bu iki şehirlerin eşsiz manzaraları görüntülenmektedir.

 

Üniversite lokasyon olarak öğrencilerin yoğun yaşadığı bir merkezde bulunduğundan  okulun öğrencileri şehrin tüm imkanlarından faydalanabilmektedirler. Kafe ve restoranlar, alışveriş merkezleri, tiyatro salonları spor faaliyetleri açısından oldukça zengin olan New Jersey, Hobokon bölgesi Amerika’da okuma hayalleri olan Türk öğrenciler için oldukça doğru bir tercih olacaktır.

 

Stevens Institute of Technology, New Jersey Türk Öğrenciler için Başvuru Koşulları

Stevens Institute of Technology, New Jersey  Türk Öğrenciler için Başvuru Koşulları

 

Amerika’daki Teknoloji Üniversiteleri arasında iyi sıralarda yer alan Stevens Teknoloji Enstitüsü, Türk öğrenci popülasyonunu arttırmak amacıyla Türk öğrenciler için çok sayıda tanıtım toplantıları yapmakta ve fuarlara katılmaktadır.

 

Üniversite iyi bir araştırma üniversitesi olduğu için kabul şartları da çok kolay değildir.

 

 

Lisans Bölümlerine başvuru yapmak  isteyen öğrencilerden,

 

·       En az 5 üzerinden 3 ortalamaya sahip lise diploması

·       Dil seviyesini gösteren belge ( IELTS:6.5 , TOEFL 80, DUALINGO 120)

·       SAT sınavına girmiş olmak

 

Yüksek Lisans Bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

 

·       En az 4 üzerinden 2.70 ortalamaya sahip olunan 4 yıllık üniversite diploması,

·       Dil seviyesini gösteren belge ( IELTS:6.5 , TOEFL 80, DUALINGO 120)

·       GMAT yada GRA sınav skoru istenmektedir.

 

Stevens Institute of Technology Popüler Bölümleri

Stevens Institute of Technology Popüler Bölümleri

 

Stevens Institute of Technology 200’den fazla program bulunmaktadır. Tahmin edilebileceği üzere belirli program ve bölümler diğerlerine göre daha popülerdir. Özellikle Mühendislik programları Amerika okulları başarı sırasında listeye girdiğinden çok talep görmektedir.

 

En çok talep gören Lisans Bölümleri,

 

   Stevens Teknoloji Enstitüsünde Lisans bölümleri 8 semester 

sürmektedir. Stevens Institute of Technology en popüler lisans bölümleri,

 

·       Business and Finance

·       Computer Science

·       Computer Security

·       Data and Analytics

·       Law

·       Robotics

·       Software Enginerring

 

 

     En çok talep gören Yüksek Lisans Bölümleri,

 

Yüksek lisans bölümleri yaklaşık 3 semester süren okulda MBA programları 4 semester sürmektedir. Yine yüksek lisans bölümlerinde de Mba programından sonra en çok mühendislik programları talep görmektedir.

 

·       Business Intelligence and Analytics

·       Information Systems

·       Cyber Securty

·       Data Science

·       Computer Science

·       Biomedical Engineering

·       Environmental Engineering

·       Robotics

·       Integrated Product Development

 

Stevens Teknoloji Enstitüsünde Doktora , PHD programları,

 

Doktora programları %100 burslu programlar olup , Stevens Institute of Technology tarafından kabul edilen doktora öğrencilerinin konaklama maliyetleri de üniversite tarafından karşılanmaktadır.


Stevens Institute of Technology Online, Uzaktan eğitimler,

 

Üniversite neredeyse tüm Yüksek Lisans bölümlerinde online eğitim vermektedir. Diploma ve eğitim açısından örgün eğitim bölümlerinden farklı olmayan bölümlerin eğitim ücretleri de aynıdır.

Stevens Institute of Technology, New Jersey İş Olanakları

 

 Lisans ve Yüksek Lisans programlarının çoğu STEM Programı olup, eğitim sonrası öğrencilere 3 yıl oturum ve çalışma izni sağlanmaktadır. Stevens Institute of Technology işe yerleştirme oranı olarak Amerika’daki en yüksek orana sahip  okullardan biridir.

    

 Mezunlar  %95 oranında iş bulabilmektedir. Bu oran MBA için %100’dür. Stevens Institute of Technology’nin sunduğu en büyük avantajlardan biri de On-Campus work denilen çalışma sistemiyle öğrenciler Kampüs içi işlerde çalışıp yıllık yaklaşık 10.000- 12.000 USD kazanabilmektedirler.

 

Stevens Teknoloji Enstitüsü Eğitim Fiyatları ve Burs olanakları

 

Stevens Institute of Technology Lisans ücretleri : 58.000 USD ( YILLIK)

 

Yüksek Lisans Ücretleri : 40.000 USD ( YILLIK )

 

Mba Programı : 60.000 USD

 

New Jersey bölgesinin Teknik Üniversitesi olarak bilinen Stevens Türk öğrencilere lisans eğitimlerinde %50 , yüksek lisans eğitimlerinde ise  not ortalamalarına göre %25 ‘lere varan akademik başarı bursları vermektedir.

 

Stevens Institute of Technology, New Jersey Konaklama Seçenekleri

Stevens Institute of Technology 55 dönüm arazi üzerine kurulmuş çok büyük bir kurumdur. Kurumda tam olarak  7 farklı yurt binası bulunmaktadır. The Residential Towers en geniş kapasiteye sahip olan yurttur. Bu yurtlar tek kişilik veya çift kişilik odalar şeklinde hizmet vermektedir. Tüm odalar kendi banyolarını bulundurmaktadır ve buna ek olarak odalarda fırın ve ocak içeren küçük mutfaklar bulunmaktadır. The Residential Towers’da odaların dışları geniş camlar ile kaplıdır bu sayede odaların tamamı güneş ışığı alabilmektedir. Tüm odalarda büyük boy yatak, çalışma masası ve sandalyesi, şifonyer ve gardırop, ısıtma ve soğutma sistemleri bulunmaktadır. Yurt binalarının sunduğu özelliklere bakacak olursak; her katta wifi ve çamaşırhane bulunmaktadır. Buna ek olarak modern bir spor salonu, tenis kortu bulunmaktadır. 

Stevens Institute of Technology’nin bulunduğu bölgede kiralar oldukça yüksektir. Stevens Institute of Technology’e ait yurtlar burada büyük fiyat avantajları sağlamaktadır. Öğrencilerin Stevens Institute of Technology yurtlarını tercih etme sebeplerinden biri de oldukça güvenli bir ortam sunulmasıdır. Stevens Polis Departmanı kampüs içinde 7/24 devriye atarak kampüsün güvenliğini sağlamaktadır. Bu nedenle Stevens Institute of Technology New Jersey’in en güvenli kampüsü unvanına sahiptir. Öğrencilerin bir diğer tercih nedeni ise yurtlardan fakülte binalarına kolay ulaşım sağlamalarıdır.

 

Stevens Institute of Technology yurt fiyatları,

 

Yurt Binası

Oda Tipi

1 Dönem

2 Dönem

Castle Point Hall 

Double 

$5,560

 $11,120

Castle Point Hall

Triple

$5,250

$10,500

Davis Hall

Double 

$4,840

 $9,680

Davis Hall

Deluxe Double 

$5,250

 $10,500

Humphreys Hall

Double 

$4,840

$9,680

Humphreys Hall

Deluxe Double 

$5,250

$10,500

Jonas Hall

Double/Triple

 $5,250

$10,500

Palmer Hall

Single/Double 

$5,250

$10,500

River Terrace Suites

Single 

$6,730

 $13,460

River Terrace Suites

Double 

$6,300

$12,600

River Terrace Suites

Deluxe Double 

$6,730

$13,460

UCC Towers

Premium Single 

$8000

$16,000

UCC Towers

Single 

$7600

$15,200

UCC Towers

Double 

$7200

$14,400

UCC Towers

Lofted Double 

$6,900

 $13,800

 

 

 

 

 

 

 

Stevens Institute of Technology Başvuru Tarihleri;

Stevens Institute of Technology  için Güz dönemi başvuru tarihleri Full Time programlar için 12 Nisan , Part time programlar için ise 15 Agustos’tur. Doktora programları için başvuru tarihleri ise 1 Şubat’ta kapanmaktadır.

Yaz dönemi başvuru tarihleri ise, Full time programlar için 1 Kasım, Part time programlar için ise 1 Ocaktır. Doktora programları ise 1 Ekim tarihine kadar başvuru yapabilirler.

 

Stevens Instiute of Technology , Amerika Öğrenci Vizesi Başvurusu

Amerika’da eğitim almak siteyen Türk öğrenciler F1 Vize türüne başvuru yapmak zorundadır. Amerika’ya dil okuluna yada master ve Lisans eğitime gitmek isteyen tüm öğrenciler bu vize türüne başvuru yapmak zorundadır. Vize süresini konsolosluk belirlemektedir fakat çoğunlukla 1 yada 5 yıllık verildiğinden çoklu girişli olmaktadır.

Detaylı bilgi için GlobaL Vizyon vize danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım