Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

St Clare’s School

St Clare’s School

Oxford’da bulunan okul uluslararası ve lokal öğrenciler için IB programları düzenlemektedir. Butik eğitim anlayışıyla eğitim veren okul akademik olarak oldukça başarılıdır.

Eğitim Programları

Akademik Yaz Okulu

Dünya sıralamasında üstlerde olan üniversitelerde okumak isteyen lise öğrencileri akademik yaz okulları kapsamında İngiltere, Amerika Kanada’nın top üniversitelerinin kampüslerinde hem akademik eğitim alır hem de onlara özel hazırlanmış aktivite ve gezi programlarına katılır. 

Sanat Yaz Okulları

Yurtdışında prestijli Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesinde eğitim almak için nitelikli portfolyo oluşturmak yada yetenek sınavlarını geçmeniz gerekmektedir. Yurtdışı Sanat Yaz Okulları üniversite kampüslerinde bu alanlara hazırlık ve pratik imkanını öğrenciye sunmaktadır. 

Genel Bilgiler

Temel Bilgiler 15-17 yaş arası  Dersler haftalık 20-25 saat olarak değişir. Sınıflar Maksimum 15 kişi  

Konaklama Seçenekleri Öğrenciler aile yanında ya da yurtlarda kalır. Aile yanı konaklamada odalar tek kişilik, yurtlarda paylaşımlıdır.

Aktiviteler Tenis, futbol, badmington, voleybol, Film gecesi, masa tenisi, jenga, İngiliz çay partisi Geziler: Stratford-upon-Avon, London, Bath, London Musical, Natural History Museum, History of Science Museum, University Botanical Garden


Bilmeniz Gerekenler

IB: Sonbaharda IB diploma programına başlayacak öğrenciler içindir. 3 haftalık programın ilk haftasında dil ve edebiyat, 2. Hafta bilim ve sanat, 3. Hafta matematik ve beşeri bilimler eğitimi verilir. 

Interactive English: Haftanın 5 günü sabah, 3 günü de öğleden sonra dersleri vardır. Sabah dersleri dinleme, konuşma, yazma, okuma becerilerine odaklanır; öğrencinin akıcılığını, kelime dağarcığını genişletir. Öğleden sonra dersleri “aktif dil projeleri” öğrencinin dil becerilerinin yaratıcı ve heyecanlı bir şekilde faliyete geçirmelerini sağlar. 

Intensive English: Sabah dersleri genel dil becerilerini geliştirmeye yöneliktir; öğleden sonra IELTS, Cambridge sınavlarına hazırlık dersleri verilir.

Science in Oxford: 1 hafta hafta boyunca öğrenciler yoğun laboratuvar eğitimi alırlar. Program dahilinde University of Oxford ziyareti, University of Oxford akademisyenlerinden iyi bir bilimadamı nasıl olunur konulu semineri, öğrencinin seçeceği alana göre özel eğitim (biyoloji, fizik ve kimya), kişisel poster yayınlama ve sunumu da var. 

Art in Oxford: Program dahilinde öğrenciler stüdyo çalışmaları yapar, fotoğrafçılık, 2D çizim, 3D moda ve tasarım alanlarındaki yenilikler hakkında eğitim alır, lokal galeri ve sanat galerine ziyarette bulunur ve son gün yapılan çalışmalarını sergiler.

Lokasyon

Okul, İngiltere’nin en önemli akademik şehrlerinden Oxford’da bulunmaktadır.

Başlangıç Tarihleri

  • IB: 1 Temmuz – 11 Ağustos

  • Interactive English: 17 Haziran – 18 Ağustos

  • Intensive English: 1 Temmuz – 11 Ağustos

  • Science in Oxford: 24 Haziran – 30 Haziran

  • Art in Oxford: 8 Temmuz - 21 Temmuz

Ekstra Hizmetler

  • Havaalanı Karşılama

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım