Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Royal Holloway, University of London

Royal Holloway, University of London

Royal Holloway, University of London – Royal Holloway, Londra Üniversitesi ilk olarak 1849 yılında Bedford Koleji olarak kurulan, 1879 yılında Holloway Koleji adını alarak 1900 yılında Londra Üniversitesi’nin bir parçası olduktan sonra 1985 yılında kendi ismiyle anılmaya başlayan ve İngiltere’nin en güzel kampüslerinden birine sahip olmasıyla birlikte iş hayatına sağlam bir adım atmak isteyen öğrencileri çeken Royal Holloway, dinamik eğitim programları ve üst düzey akademik avantajlarıyla dünyanın en başarılı üniversitelerinden biri olarak anılıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir.

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Genel Bilgiler

Dünyanın dört yanından 20.000’i aşkın öğrencisini ağırlayan Royal Holloway, Londra’ya 30 dakikalık mesafede olan Egham’da bulunuyor. Ormanlık bir arazide bulunan Royal Holloway, sayısız doğal alanı ile ders aralarında rahat bir nefes almak isteyen öğrenciler için kusursuz bir kampüs olarak bilinirken; öğrenci kulüpleri ile boş zamanlarını değerlendirmek isteyenler için farklı aktiviteler sunuyor. Haftanın 7 gün 24 saati açık kütüphanesi ile öğrenciler kusursuz bir araştırma imkanı sunan Royal Holloway’de bulunan tarihi Victorian Reading Room, dünyaca bilinen ünüyle her öğrencinin sık sık ziyaret ettiği çalışma alanlarının başında geliyor. Kariyer destek servisi ile öğrenciler part time iş imkanları sunan Royal Holloway’de 150’yi aşkın öğrenci kulübünün yanı sıra medya konusunda uzmanlaşmak isteyen öğrenciler radyo istasyonu, öğrenci dergisi, TV kanalı bulunuyor. Elliot Gleave, Lenny Henry, Profesör David Bellamy gibi birçok ünlü ismin eğitim gördüğü Royal Holloway, yabancı öğrenciler konusunda sunduğu destek ve yardım programları ile her öğrencinin kendini evinde hissetmesine imkan sağlıyor.

Royal Holloway, Londra Üniversitesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Royal Holloway, Londra Üniversitesi fiyatları

Güçlü bir akademik kariyeri, köklü bir kültürle birleştirmek isteyenlerden büyük ilgi gören Royal Holloway’de yıllık eğitim ücreti 30.000-35.000 dolar.


Royal Holloway, Londra Üniversitesi başvuru zamanı

İngiltere’nin köklü tarihine tanıklık eden ve yıllar içerisinde gelişen bakış açısıyla hem prensip sahibi hem modern öğrenciler yetiştirmeye odaklı Royal Holloway’de son başvuru 15 Ocak.


Royal Holloway, Londra Üniversitesi bölümleri

Faculty of Arts & Social Sciences
Faculty of Management, Economics and Law
Faculty of Science
Biological Sciences
Classics
Comparative Literature & Culture
Computer Science
Drama & Theatre
Earth Sciences
Economics
English
European Studies
Geography
History
Information Security
Law
Management
Mathematics
Media Arts
Modern Languages, Literatures & Cultures
Music
Philosophy
Physics
Politics & International Relations
Psychology
Social Work

Lokasyon

Royal Holloway, Londra’ya 30 dakikalık mesafede olan Egham’da bulunuyor.

Üniversitenin Başarıları

  • Royal Holloway, University of London; The Times&Sunday Times en iyi İngiliz üniversiteleri sıralamasında ilk 20’de bulunuyor.

  • Royal Holloway, University of London; en iyi İngiliz üniversiteleri arasında ilk 50’de bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • ACCET

  • En az 80 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım