Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Royal Holloway, University of London

Royal Holloway, University of London Hakkında

Londra Üniversitesi, 19 farklı kolej ve 9 enstitüden oluşan, Avrupa ve Dünyanın en köklü ve kaliteli eğitim veren üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Toplam 150,000 civarında öğrenciye sahip üniversitenin, 50,000 civarında da uzaktan eğitim yapan öğrencisi vardır. Üniversitenin her bir koleji farklı alanlarda uzmanlaşmış olmasına rağmen, kolejler çok farklı lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi de sunmaktadırlar. Londra üniversitesi hem öğretim hem de araştırma ağırlıklı eğitim vermektedir. 

Londra Üniversitesi Kolejleri Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği İngiltere üniversitelerini oluşturmaktadır. Londra Üniversitesi Kolejlerinin en önde gelenlerinden birisi de Royal Holloway University of London kampüsüdür. Heathrow havalimanına 15 dakika mesafede Egham bölgesinde bulunan Royal Holloway University of London , muhteşem bir kampüse sahiptir. İngiltere’nin en güzel üniversite kampüslerinden birisi olan Royal Holloway’de akademik birimler, sosyal birimler, yurtlar, spor tesisleri hepsi Egham ana kampüstedir. Üniversite İngiltere’nin en ünlü yerlerinden birisi olan Windsor bölgesine de çok yakındır. 

Royal Holloway University of London kolejinde yüzlerce lisans ve yüksek lisans programı bulunmaktadır. Türk öğrenciler en çok Royal Holloway Business School, Engineering School , Hukuk ve IT bölümlerini tercih ederler. 

Neden Royal Holloway, Londra Üniversitesi

Royal Holloway University of London değişik alanlarda gelişmeyi amaçlayan araştırma ve bilimsel çalışmalar yapılmaktadır. Tıp biliminde hastalıkların tedavisinden, doğadaki olumsuz değişimlere , çağımızın tehlikesi olan siber saldırılara karşı korunmasına kadar bir çok farklı alanda önemli araştırmaları finanse etmektedir.

Royal Holloway üniversitesinin akademisyenleri arasında çok başarılı , dünyaca tanınan isimler bulunmaktadır. Bu yüzden, akademisyenleri çeşitli partilere ve siyasetçilere danışmanlık yapmaktadırlar. Dünyaca ünlü Royal Holloway akademisyenleri arasında Sir Andrew Motion (Kraliyet Şairi) gibi isimler yar almıştır.

Royal Holloway ,University of London Dünya Başarı sıralamaları

İngiltere’de eğitim denilince akla ilk gelen okullardan olan Royal Holloway University of London, dünya sıralamalarında iyi yerde bulunan üniversitelerdendir. Dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında top 300 aralığında yer alırken, en iyi İngiltere Üniversite’leri sıralamasında 25. Sırada yer alır. Royal Holloway Üniversitesi 1879 yılında Thomas Holloway tarafından kurulmuştur ve 1886 yılında Queen Victoria tarafından resmi açılışı yapımıştır. Üniversitenin ana kampüsü olan Royal Holloway “Founder’s Building” çok ünlü bir eğitim binasıdır. Pek çok İngiltere akademik tanıtım görsellerinde bu bina arka plan olarak kullanılır. Ayrıca pek çok filme ev sahipliği yapmıştır.

Royal Holloway University of London Öğrencileri

Toplam öğrenci sayısı yaklaşık 11,750’dir. Bu sayının 9,125 ‘i Birleşik Krallık öğrencilerinden oluşur. 766 öğrenci Avrupa Birliği ülkelerinden gelmektedir. 1,840 öğrenci ise diğer ülke öğrencilerinden oluşur. Royal Holloway öğrencilerinin yüzde 25-30’u uluslararası öğrencilerden oluştur. Öğrencilerin 9,636’sı Royal Holloway Lisans programlarını takip ederken, 707 öğrenci yüksek lisans ve doktora yapmaktadır. Royal Holloway üniversitesinde öğretim görevlisi ve çalışan olarak 2000 kişi görev yapmaktadır.

Royal Holloway University of Londan’dan Mezun olan Ünlü isimler

Yazar George Eliot, suffragette yani kadınlara oy hakkı savuncusu Emily Davison, Batı dünyasında ilk kadın Doktor Dr Elizabeth Blackwell, aktör Mark Strong, Avrupa Birliği Dış İşleri Bakanları’ndan- EU Foreign Minister Baroness Cathy Ashton, Bilim insanı David Bellamy and Paralympic Olimpiyat Oyuncusu ve Triple Gold Medallist Sophie Christiansen.

Royal Holloway, Londra Üniversitesi Sosyal Olanakları

Royal Holloway Üniversite Kütüphanesi çok özel ve geniş bir arşive sahiptir. Öğrenciler için yüzlerce çalışma odası ve sessiz alan mevcuttur. Royal Holloway Kampüsü içerisinde süpermarket, gazete bayi, postahane, kitapçı, banka şubeleri, öğrenci danışma merkezi, snack barlar, kafeteryalar, çamaşırhaneler ve restoranlar bulunmaktadır. Sağlık merkezinde 24 saat doktor ve hemşireler hizmet vermektedir.

Yurt dışında eğitim denilince öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de Kampüs ve Üniversitenin sunduğu olanakladır. Royal Holloway bu açıdan en iyi olanakları sunan spor tesislerden birine sahiptir. 2013 yılında Üniversite tüm spor alanlarını yenilemiştir Fitness salonu, spor salonları, spor sahaları ve tenis kortları açısından ün kazanmıştır.

Bunun yanında üniversite sosyal alanlar olarak geçen kafeler, restoranlar sağlık ve kariyer merkezleri, öğrenci kulüpleri ile kampüste çok sayıda öğrenciye kaliteli imkanlar sunmaktadır. İngiltere’nin kalbi olan Londra merkeze ise sadece 45 dakikalık ulaşım mesafesinde olan kampüs, öğrencilere Londra’nın da kültürel faaliyetlerine de ulaşma imkânı vermektedir.

Royal Holloway Üniversitesi’nin Bulunduğu Şehir ve Bölge Hakkında

İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrenciler için oldukça ideal bir bölge olan Egham , Londra’ya trenle sadece 40 dakika mesafededir. Huzurlu ve sessiz sakin olmasının yanında birçok farklı etkinliğe de ev sahipliği yapmaktadır.

Özellikle uluslararası öğrenciler için ilgi çekici olan tarihi yapılar ve yemyeşil doğası ile Egham bölgesi tipik bir öğrenci şehridir. Öğrenciler için çalışma seçeneğinin bulunduğu, restoranlar ve kafeler de çokça bulunmaktadır.

Royal Holloway University of London için başvuru koşulları;

Royal Holloway University of London için başvuru şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Royal Holloway İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden birisidir. Bu nedenle lisans veya yüksek lisans giriş kriterleri diğer üniversitelere kıyasla biraz daha zordur.

 • Lise mezunu ve 3.0 not ortalamasına sahip ve YGS’de taban puanı geçmiş ise Study Group Royal Holloway University hazırlık- foundation yılına kabul edilir. 
 • SAT, A level, Hazırlık, IB (28-35 puan), Abitur, Maturita or French Baccalaureate sahibi öğrenciler direk 1. sınıftan kabul edilir. A Level’ AAB sonucu gerekir. 
 • Türkiye’de İngilizce eğitim veren örneğin Koç Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi öğrencileri ara sınıflarda transfer başvurusu yapabilir. 
 • İngilizce dil seviyesi IELTS veya TOEFL ile belgelenmelidir. IELTS bölümlere göre 6.0 veya 6,5 olarak istenir. TOELF IBT ise 80-95 aralığında istenir. Ayrıca PTE testi de kabul edilir. 

Royal Holloway University of London Yüksek Lisans Programları için öğrenciler;

 • 4 yıllık bir üniversite mezunu ve not ortalaması 2.8 ve üzeri öğrenciler rahatlıkla Royal Holloway’a başvuru yapabilirler. 3.3 ve üzeri not ortalaması olan öğrenciler direk PhD- Doktora başvurusu yapabilirler. Ayrıca, yüksek lisans diploması sahibi öğrenciler doğrudan PhD başvurusu yapabilir. 
 • İngilizce dil seviyesi IELTS veya TOEFL ile belgelenmelidir. IELTS bölümlere göre 6.0 veya 6,5 olarak istenir. TOELF IBT ise 80-95 aralığında istenir.
 • Royal Holloway lisans ve yüksek lisans programlarına başvuru yapmak için İngilizce yeterlilik belgesi sahibi olmak ilk aşamada gerekmez. İngilizce IELTS veya Toefl IBT sonucu olmadan başvuru yapılabilir. Royal Holloway Üniversitesi ilk aşamada şartlı kabul- conditional acceptance verir. Öğrenci en geç Mayıs veya haziran ayında İngilizce yeterlilik belgesini üniversiteye sunar ve kesin kabul alır. İngilizcesi 6.5 IELTS seviyesinde olmayan öğrenciler Study Group Foundation programına ya da üniversitenin yaz dönemi İngilizce hazırlık programlarına katılabilirler. 

Royal Holloway University of London Popüler Bölümleri;

İngiltere de Lisans ve Yüksek lisans eğitimi denilince bölüm zenginliği açısından ilk alka gelen okullardan biri olan Royal Holloway Üniversitesi alanında lider hocaların eşliğinde,

 • Sanat,
 • Tarih,
 • Medya, 
 • Politika,
 • Mühendislik,
 • Ekonomi
 • Psikoloji alanlarında yüzlerce farklı bölümde eğitim vermektedir. Öğrenci sayısı ve akademisyen sayısına bakıldığında özellikle Avrupa okullarına kıyasla çok yüksektir.
Devamını Oku

Royal Holloway Londra Üniversitesi İngilizce Pre-Sessional Kursları

Royal Holloway Pre-Sessional İngilizce kursları yaz aylarında 4-8 veya 12 hafta olarak verilir. Üniversitenin istemiş olduğu IELTS veya Toefl IBT sonucunu çok az bir puan farkı ile elde edemeyen öğrenciler, pre-sessional programına katılarak üniversite eğitimlerine başlayabilirler. 

 • 12 Hafta pre sessional IELTS 4.5 olanlar
 • 8 hafta pre sessional IELTS 5.5 olanlar
 • 4 hafta pre-sessional IELTS 6.0 olanlar

Royal Holloway University of London Study Group Foundation Courses - Hazırlık Kursları


Royal Holloway University foundation- hazırlık kursları ya da year 1 yani direk 1. Sınıftan başlayan programlar Study Group hazırlık okulu tarafından sunulur. Study Group Royal Holloway programlarına İngilizce ve akademik alt yapısı yeterli olmayan öğrenciler direk hazırlık- foundation programlarına 9 ay süre ile katılır bu hazırlığı başarı ile tamamlayanlar 1. yıldan eğitime başlarlar. Eğer öğrenci 6.0 ve üzeri IELTS sonuzun sahip ve akademik olarka yeterli görülür ise YEAR 1 direk 1. Sınıftan dersler alır. Ancak 1 sınıftan sadece bazı bölümlere katılabilir.

Study Group Royal Holloway Year ONE yani direk 1. Sınıftan başlanan programlar;

Business and Management, Computer Sceinces, Economics, Electronic Engineering lisans ve yüksek lisans programlarıdır. Bu programlara katılan öğrencilere 1500-3000 sterlin arası kısmi burs verilir. 

Royal Holloway Üniversitesinin Lisans Bölümleri,

Royal Holloway University of London lisans bölümlerinde okumak öğrencilere bir çok olanak verdiği gibi kaliteli ve güvenilir bir eğitim alıyor olmak ve eğitim sonrası iş hayatına atılımda da fayda sağlamaktadır.Lisans bölümlerinde okurken öğrencilerin part-time çalışma hakkı bulunmaktadır. Lisans sonrası ise öğrenciler iki yıla kadar oturum ve çalışma izni olanağına sahip olmaktadır. En çok tercih edilen Lisans Programları;

 • Accounting and Finance
 • Business Management
 • International Relations
 • Computer Science
 • Artifical Intelligence
 • Law
 • PsychologyRoyal Holloway Üniversitesinin Yüksek Lisans, Master Bölümleri,

İngiltere’de yüksek lisans eğitimlerinin önde gelen okullarından olan Royal Holoway Londra Üniversitesi 150’den fazla bölümle Türk öğrencilere seçenek sunmaktadır. Yüksek lisans eğitimi alırken öğrenci yarı zamanlı çalışma iznine sahipken eğitim sonrası iki yıl oturum ve full time çalışma iznine sahip olabilmektedir. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi genellikle iki sömentr sürmektedir. En çok talep gören yüksek lisans bölümleri arasında,

Royal Holloway Üniversitesinin Doktora ( PHD ) Bölümleri,

İngiltere’de doktora programları sekiz sömestr sürmektedir ve ücretlidir. Fakat öğrenci akademik çalışmalarına ve başarısına göre ikinci yıldan sonra burs alabilmektedir. Doktora programları çok geniş alanlarda yapılmakta ve üniversiteler araştırma projelerine çok güçlü bütçeler ayırmaktadır.

Royal Holloway Üniversitesi’nin çok sayıda doktora, PHD programı bulunmaktadır.

 

Royal Holloway Üniversitesi’nde kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans veya yüksek lisans öncesi dil yeterliliğinizi en üst seviyeye çıkarmak ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

 

Yurtdışında Yüksek Lisans Programla hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

Royal Holloway University of London Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları;

Royal Holloway University of London Eğitim Ücretleri

Lisans Programları Ücretleri

17.000£ - 19.000£

Yüksek Lisans Programları Ücretleri

17.000£ - 19.000£

MBA Ücretleri

25.000£

Foundation- Hazırlık

15.000£ - 18.000£

Burs olanakları;

Royal Holloway Türk öğrencilere hem lisans hem de yüksek lisans seviyesinde burslar sağlamaktadır. RHU Türk Öğrenci bursları en az 1500 -3000 Sterlin kısmi burstan başlamakta 4000 Sterlin’i bulmaktadır ve kurs ücretinin %30’ına kadar ulaşmaktadır.

Royal Holloway University of London Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları;

Royal Holloway Üniversitesi lisans ve yüksek lisans öğrencilerine konaklama garantisi veren nadir Londra üniversitelerinden birisidir. 10 civarı kampüs içinde yurdu bulunan üniversite de tüm konaklamalar dersliklere yürüme mesafesindedir. Yurtlar tek kişilik veya 2 kişilik olabilir. Bazı yurtlar yemekli bazıları ise yemeksizdir. Ancak okulun yemekhanesinde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği çok uygun fiyatlarla öğrencilere sunulur. Konaklama rezervasyonları üniversiteden kabul alınır alınmaz yapılmalı ve depozito ödenmelidir.

Fiyatlar odaların paylaşımlı ya da tek kişilik olması, paylaşımlı banyo ve mutfak yada oda içi banyo olmasına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Okul içi yurt fiyatları (50 Haftalık Toplam Ücret)

George Eliot

9.335,75£

Penrose Court

5.960,92£

Gowar

9.335,75£

Highfield

8.393,45£

Fiyatlar 2024/2024 fiyatlarıdır.

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak ve ülke sosyal hayatına daha hızlı adapte olabilmek için work and study seçenekleri için Global Vizyon Eğitim Danışmanları ile görüşebilirler.

Royal Holloway University of London Başvuru Tarihleri;

İngiltere’de eğitim alabileceğiniz üniversitelerin çoğunda başvuru tarihleri Ocak ve şubat aylarında kapanmaktadır ancak kesin tarihler için mutlaka danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Royal Holloway University of London’da Foundation programları ise genellikle Haziran ayına kadar başvuru almaktadır.

Royal Holloway Üniversitesi ‘nde lisans üstü eğitim başvurular için genellikle bir zaman kısıtı bulunmasa da evrakların hazırlanıp okula gönderilmesi en geç mayıs ayında tamamlanmış olmalıdır.

Royal Holloway Üniversitesi, İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

İngiltere’de eğitim almak isteyen Türk öğrenciler vizeye tabidir. Öğrenci vizeleri kısa dönem ve uzun dönem olacak şekilde kategorize edilmiştir.

İlgiltere ‘de Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler TİER 4 vize türüne başvuru yapmak zorundadır. Tier 4 vize türünde öğrenciler çalışma olanağına sahiptirler.

Vize işlemlerinizle ilgili bilgi ve destek almak için Global Vizyon Vize danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım