Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Rice University

Rice University - Rice Üniversitesi

Her yıl aldığı fon destekleri ile bilimsel araştırmalara yoğunlaşan ve öğrencilerine birçok alanda farklı ders imkanları sunan Rice Üniversitesi, 1912 yılından beri dünyanın pek çok ülkesinden öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Rice Üniversitesi mühendislik başta olmak üzere sosyal bilimler ve biyoloji bölümleri ile ünlüdür.

Rice Üniversitesi Hakkında

Okul bittikten sonra kolayca bir iş bulmanda yardımcı olacak imkanları sen okurken sunacak olan Rice University Kariyer Geliştirme Merkezi’nin özgeçmiş ve mektup desteği, staj ve iş dünyası bağlantılarını kullanarak, kariyer gelişiminin her aşamasını profesyonel bakış açısıyla değerlendirebilirsin. 7.000 civarında öğrenciye eğitim veren Rice Üniversitesi’nde, her öğrenci hem akademik kariyerini bir adım öne çıkarırken hem de farklı öğrenci kulüplerinden yararlanabilirsin. Tenis kulübünden bisiklet kulübüne, film kulüplerinden dil kulüplerine kadar dilediğin aktiviteye katılabilir ve derslerden yorulduğun anda kendine zaman ayırabilirsin.

Rice Üniversitesi’nde Dil Eğitimi

Dünyanın birçok yerinden öğrenci kabul eden Rice Üniversitesi dil programı, 1978 yılında açılmış olup bugün altı farklı seviyede eğitim vermekte ve iş yerinde İngilizce için online sertifika programı ile biliniyor.

Rice Üniversitesi Başvuru Zamanı:
Candace Bushnell, Alberto Gonzales, Charles Duncan ve Joyce Carol Oates Rice University’de öğrenim görmüş tanınmış kişiler olarak listenin başında geliyor.

Lokasyon

Rice Üniversitesi Amerika’nın Teksas Eyaleti’nin Houston şehrinde bulunmaktadır.

Üniversitenin Başarıları:

  • Amerika Birleşik Devletleri üniversiteleri arasında ilk yirmide yer alan Rice University, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasındaysa üst sıralarda bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 600 (yazılı), 250 (bilgisayar), 90 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 7 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım