Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Newcastle University

Newcastle University - Newcastle Üniversitesi

İngiltere’nin en iyi 20 araştırma kurumunun arasında bulunan ve 1834’te yüksek öğrenim kurumu olarak kurulduktan sonra 1963 yılında üniversite statüsü kazanarak University of Newcastle Upon Tyne olarak anılan ve 2006 yılında şimdiki adını kazanan Newcastle Üniversitesi, uluslararası öğrenci memnuniyeti araştırmalarında ilk sıralarda bulunuyor. Newcastle Üniversitesi; öğrencilerine verdiği eğitimleri sürekli olarak yeniliyor ve yeni nesil iş standartlarına göre konumlandırıyor. 

Newcastle University Hakkında

Newcastle University Hakkında

İngiltere’nin en iyi 20 araştırma kurumunun arasında bulunan ve 1834’te yüksek öğrenim kurumu olarak kurulduktan sonra 1963 yılında üniversite statüsü kazanarak University of Newcastle Upon Tyne olarak anılan ve 2006 yılında şimdiki adını kazanan Newcastle Üniversitesi, uluslararası öğrenci memnuniyeti araştırmalarında ilk sıralarda bulunmaktadır. Newcastle Üniversitesi; öğrencilerine verdiği eğitimleri sürekli olarak yenilemektedir ve yeni nesil sektör standartlarına göre konumlandırmaktadır.

Newcastle University tıp, mühendislik, bilişim ve beşeri bilimler gibi alanlardaki yüksek kaliteli programlarıyla tanınmakta ve QS - World University Ranking ve Times Higher Education gibi uluslararası sıralamalarda yüksek bir konumda yer almaktadır.

Newcastle University kampüsü geniş ve modern olup, spor tesisleri, kütüphaneler, bilgisayar laboratuvarları ve araştırma merkezleri gibi öğrencilerin her ihtiyacını karşılayan tesisler ile donatılmıştır. Newcastle Üniversitesi, öğrencilerine uluslararası araştırma projelerine katılma, dünya genelindeki üniversitelerle akademik iş birlikleri yapma veya İngiltere dışında dönemsel öğrenim görme gibi, öğrencilerine birçok fırsat sunmaktadır.

Newcastle University’nin bulunduğu, Newcastle şehri canlı gece hayatı, sanat galerileri, müzeler, konserler, tiyatrolar ve festivaller gibi zengin kültür ve eğlence seçenekleriyle ünlüdür, Newcastle şehri İngiltere’nin en öğrenci dostu şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Newcastle Üniversitesi, yüksek kaliteli eğitim ve araştırma seçenekleri ile öğrencilerin yoğun olarak tercih ettiği mükemmel bir üniversitedir. Newcastle University bilişim, sosyal bilimler, işletme, tıp ve beşeri bilimler gibi geniş yelpazede eğitim veren saygın bir araştırma üniversitesi olarak kabul edilmektedir. Newcastle Üniversitesi, öğrencilerine eğitim ve araştırma için son teknoloji olanakları, araştırma tesislerini sağlamasının yanı sıra, modern spor tesisleri ve öğrenci toplulukları ile öğrencilerine sosyalleşme olanağı sunmaktadır. Newcastle Üniversitesi Kariyer Merkezi ise öğrencilere staj ve iş imkanları sunmaktadır. Newcastle Üniversitesi, İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrenciler için doğru bir adres olarak kabul edilmektedir.

Neden Newcastle University

Newcastle University’nin çok tercih edilme sebeplerine örnek vermek gerekirse, her biri alanında duayen olan uzman akademik kadrosuyla sunduğu eğitim kalitesi ve yüksek mezun istihdam oranlarıdır. Bu nedenden ötürüdür ki Newcastle University her yıl 140 farklı ülkeden binlerce öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Eğitim kalitesiyle, araştırma olanakları ve modern araştırma merkezleriyle, sunduğu yurt garantisi hizmetiyle, kariyer olanaklarıyla ve öğrenci yaşantısıyla, Newcastle University 5 QS+ yıldızı ile ödüllendirilmiş üstün bir üniversitedir. Ayrıca Newcastle University Times Higher Education Europe Teaching Rankings 2019'da 23. Sırada yer almaktadır. Research Excellence Framework sonuçlarına göre, Newcastle University araştırma kapasitesini 2014'ten bu yana %65 arttırmıştır.

 

Devamını Oku

Newcastle University Dünya Başarı Sıralamaları

Newcastle University Dünya Başarı Sıralamaları

Newcastle University, The Guardian’ın The best UK universities 2024 – Rankings sıralamasında 63. sırada yer almaktadır.

Newcastle University, The Complete University Guide - University Ranking (UK) sıralamasında 36. sırada yer almaktadır

Newcastle University, THE (Times Higher Education) - University Ranking, dünyadaki tüm üniversiteleri içeren sıralamada 139. sırada yer almaktadır.

Newcastle University, QS - World University Ranking, dünyadaki tüm üniversiteleri içeren sıralamada 122. sırada yer almaktadır.

Newcastle University Öğrenci Sayıları

Newcastle Üniversitesinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılında aktif olarak 27.280 öğrenci eğitim almaktadır. Toplam öğrenci sayısının 20,760’ı lisans öğrencilerinden oluşmaktadır. Geriye kalan 6.520 öğrenci ise lisansüstü öğrencilerinden oluşmaktadır. Newcastle University uluslararası öğrenci oranı %19’dur.

Newcastle University Sosyal Olanakları

İngiltere’nin tarihi mimarisi ve doğal güzellikleriyle birçok turistin odağı haline gelen şehrindeki Newcastle Üniversitesi kampüsünde; 24 saat açık bilgisayar erişimi, yaklaşık 1 milyon kitabın bulunduğu kütüphane, spor merkezleri, dans stüdyoları ve oyun kortları bulunmaktadır. Newcastle University, büyük bir araştırma merkezi kurarak dünya çapındaki dijital teknolojiyi geliştirmek hedefiyle dünya çapında firmalarla çalışan Newcastle Üniversitesi, mezun ettiği öğrencilerine bu firmalarda iş olanağı sunmanın yanı sıra spor geçmişi olan öğrencilerine üniversite boyunca farklı destek olanakları sunmaktadır. Newcastle Üniversitesi bu imkanlarının yanında öğrencilerine online çalışma imkanı sunan üniversitelerin başında gelmektedir. Haftanın yedi günü açık olan bar, restoran ve eğlence mekanlarına sahip ve öğrenci popülasyonu açısından İngiltere’nin en genç kentlerinden olan Newcastle’a yenilikçi bakış açısıyla destek veren Newcastle Üniversitesi’nin öğrenci kulüpleri, ders dışında kalan zamanlarını değerlendiren öğrencilere destek olmaktadır.

 

Newcastle University Şehir ve Bölge Hakkında

Newcastle University İngiltere’nin kuzeyinde bulunan Newcastle şehrinde bulunmaktadır. Newcastle’ın İngiltere’nin en iyi öğrenci şehri seçilme sebeplerinden birisi güçlü bir gece hayatı sunmasıdır. Newcastle’da şehrin neredeyse tamamında birçok bar ve kulüp bulunmaktadır. Geç saatlere kadar açık bowling salonları, canlı müzikli mekanlar, kafeler, tiyatrolar ve restoranlar Newcastle’ın gece hayatının önemli parçalarını oluşturmaktadır.

Newcastle, ünlü İngiliz futbol kulübü Newcastle United'ın ev sahipliği yaptığı St. James Park Stadyumu, Newcastle Quayside, Eldon Square ve Grey's Monüment gibi birçok turistik bölgeye ev sahipliği yapmaktadır.

 Newcastle birçok ünlü müzisyenin sahne aldığı Utilita Arena, ünlü eserlerin sergilendiği Baltic Centre, The Biscuit Factory ve Laing Art Gallery, Theatre Royal, Tyne Theatre & Opera House gibi tiyatro salonları ile İngiltere’nin önemli kültür merkezlerinden biridir.

Devamını Oku

Newcastle University Türk Öğrenciler İçin Başvuru Koşulları

Newcastle University Türk Öğrenciler İçin Başvuru Koşulları

Newcastle University, İngiliz ve uluslararası öğrenciler tarafından yoğun ilgi gören bir üniversitedir. Newcastle University’de aktif olarak 37 Türk öğrenci eğitim almaktadır.

International Foundation Year (Hazırlık Yılı) için gerekli koşullar

·        Lise Diploması

·        IELTS 5.5

Lisans Bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden

·        80/100 Başarı Puanına Sahip Lise Diploması

·        IELTS 6.5

Yüksek Lisans Bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden

·        2.7-3.0 Başarı Puanına Sahip Lisans Diploması

·        IELTS 6.5

 

 


Newcastle University Popüler Bölümleri

Newcastle University Popüler Bölümleri

Newcastle University 600’den fazla lisans ve yüksek lisans bölümü ile hem İngiliz hem uluslararası öğrenciler tarafından çokça tercih edilen bir üniversitedir. Bazı bölümler ise diğerlerine göre öne çıkmaktadır.

En çok talep gören Lisans Bölümleri

·        Computer Science (Cyber Security)

·        Computer Science (Game Engineering)

·        International Business Management

·        Oral and Dental Health Sciences

·        Dentistry

·        Accounting and Finance

·        Architecture

·        Psychology

·        Law

·        Civil Engineering

En çok talep gören Yüksek Lisans Bölümleri

·        Advanced Computer Science

·        Embedded Systems and Internet of Things (ES-IoT)

·        Human-Computer Interaction

·        International Business Management

·        MBA

·        Orthodontics

·        Law LLM

·        Advanced Architectural Design

·        Accounting, Finance and Financial Analysis

·        Cloud Computing

Newcastle University PHD Programları

Newcastle University 78 farklı bölümde PhD olanağı sunmaktadır. Bu programlar genellikle eylül, nisan ve ocak aylarında başlamaktadır ve 3 yıl ila 4 yıl arasında sürmektedir. Newcastle Üniversitesinin doktora programlarına başvurmak için ilgili alanda bir yüksek lisans derecesine sahip olmak gerekmektedir, ayrıca Newcastle University PhD programlarına katılım şartı olarak 2.8-3.0 GPA ve IELTS 6.5-7.0 gereklidir.

Newcastle University Online, Uzaktan Eğitimler

Newcastle University 6 farklı lisansüstü tıbbi program ile uzaktan eğitim vermektedir. Bu programlara katılım koşulu olarak 2.6-2.8 GPA ve IELTS 7.0 gereklidir. Newcastle University tarafından eğitim verilen online yüksek lisans programları:

1)Cancer Studies PGCert
2)Clinical Research MClinRes, PGDip, PGCert (E-learning)
3)Medical Education MMedEd, PGDip, PGCert
4)Oncology MSc, PGDip, PGCert
5)Oncology for the Pharmaceutical Industry MSc, PGDip
6)Palliative Care MSc, PGDip, PGCert

Devamını Oku

Newcastle University Burs ve İş Olanakları ve Kurs Fiyatları

Newcastle University İş Olanakları

Newcastle Üniversitesinde eğitim alan Türk öğrenciler, eğitim gördükleri esnada haftada 20 saat part-time işlerde çalışma hakkına sahip olmaktadır. Ayrıca Newcastle University ’den mezun olan Türk öğrenciler, mezuniyet sonrası yasal olarak İngiltere’de 2 sene yaşama ve çalışma hakkına sahip olurlar.

Newcastle University mezunlarının %95’i mezun olduktan 6 ay sonra iş bulmaktadır. Bu kadar yüksek başarı oranlarına çıkılmasının arkasında Newcastle Üniversitesinin Kariyer Merkezi ve yüksek eğitim kalitesi bulunmaktadır. Newcastle University Kariyer Merkezinde bulunan uzman kariyer danışmanları öğrenciler ile birebire görüşmeler gerçekleştirerek, öğrencilere destek sağlarlar. Ayrıca Newcastle Üniversitesi Kariyer merkezi öğrencilere etkili CV hazırlama, mülakat teknikleri gibi alanlarda eğitimler vermektedir.

Newcastle University öğrencilerinin ve mezunlarının istihdamına çok önem vermektedir. Bu nedenle çeşitli staj, Placement year, work shadowing, insight days gibi olanaklar sunmaktadır. Bu olanaklar, öğrencilerin iş deneyimi kazanmalarına, sektörler hakkında bilgi edinmelerine ve kariyer seçeneklerini keşfetmelerine olanak tanımaktadır.

 

Newcastle University Eğitim Fiyatları ve Burs olanakları

Newcastle University Hazırlık Ücreti: 22.000 £

Newcastle University Lisans Ücretleri: 21.000 £- 27.000 £

Newcastle University Yüksek Lisans Ücretleri: 22.000 £- 29.000 £

Newcastle University MBA Program Ücreti: 28.000 £

Newcastle University Konaklama Seçenekleri

Newcastle University bünyesinde 12 farklı yurt binası bulundurmaktadır. Bu yurt binalarının bazıları kampüs içerisinde bulunduğu gibi bazıları da kampüse yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Castle Leazes dışındaki tüm yurtlar self catered şeklinde hizmet vermektedir.

Newcastle University, bu yurtlara 28 Ağustos tarihi öncesinde, başvuruda bulunan lisans ve yüksek lisans öğrencilerine ilk senelerinde oda garantisi vermektedir. Oda garantisi sadece full time programlarda verilmektedir, part time öğrencileri bu olanaktan faydalanamaz. Newcastle University yurtlarında konaklamak isteyen öğrenciler, diğer tüm İngiliz üniversitelerinde olduğu gibi kontrat yapmak zorundadır. Bu kontrat süreleri kalınacak yurt binasına göre değişmektedir. Kontrat süreleri genellikle 38, 40 veya 49 hafta olarak değişmektedir. Sözleşme tarihi başlamadan ödeme yapan öğrencilere yurt ödemelerinde %2 indirim yapılmaktadır. Aşağıda belirtilen fiyatlar haftalık fiyatlardır.

Newcastle University Yurt Fiyatları

Bowsden Court: 108£ ile 188£ arası
Carlton Lodge: 186£
Castle Leazes: 98£ ile 152£ arası
Grand Hotel: 157£ ile 186£ arası
INTO Bernicia: 150£ ile 165£ arası
INTO Joseph Cowen: 150£
Jesmond Road: 98£ ile 105£ arası
Kensington Terrace: 157£ ile 210£ arası
Marris House: 130£
Newgate Court: 173£
Park Terrace: 157£ ile 186£ arası
Park View: 165£ ile 200£ arası
Portland Green: 141£ ile 152£ arası
Wellington St Plaza: 151£ ile 171£ arası
Windsor Terrace: 123£ ile 152£ arası

 

 

Newcastle University Başvuru Tarihleri

Yıllar içerisinde yenilenen kampüsüyle modern ve klasik mimarinin bir araya geldiği Newcastle Üniversitesi’nde okumak isteyen ve klasik İngiliz kültürü ile eğitim hayatına başlamak isteyen lisans öğrencilerinin, 25 Ocak tarihine dek başvurması gerekmektedir. Tıp ve diş hekimliği bölümlerinde son başvuru ise 15 Ekim’dir.

Newcastle University yüksek lisans ve master programları için spesifik bir son başvuru tarihi bulunmamaktadır. Genelde yüksek lisans ve master programları eylül ve ocak ayında başlamaktadır. Öğrencilerin programlar başlamadan 2 ay önce başvuruda bulunması gereklidir.

 

Newcastle University İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Newcastle University ’de eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin TIER 4 vizeye sahip olması gereklidir. Bu vizeye sahip olan tüm Türk öğrenciler aynı zamanda çalışma hakkına sahiptir. Vize konusunda daha fazla detay ve bilgi için yurtdisiuniversiteler.com veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Devamını Oku
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım