Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Newcastle University

Newcastle University - Newcastle Üniversitesi

İngiltere’nin en iyi 20 araştırma kurumunun arasında bulunan ve 1834’te yüksek öğrenim kurumu olarak kurulduktan sonra 1963 yılında üniversite statüsü kazanarak University of Newcastle Upon Tyne olarak anılan ve 2006 yılında şimdiki adını kazanan Newcastle Üniversitesi, uluslararası öğrenci memnuniyeti araştırmalarında ilk sıralarda bulunuyor. Newcastle Üniversitesi; öğrencilerine verdiği eğitimleri sürekli olarak yeniliyor ve yeni nesil iş standartlarına göre konumlandırıyor. 

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kabul şartlarını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almış olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

Newcastle Üniversitesi Başvuru Zamanı

Yıllar içerisinde yenilenen kampüsüyle modern ve klasik mimarinin bir araya geldiği Newcastle Üniversitesi’nde okumak isteyen ve klasik İngiliz kültürü ile eğitim hayatına başlamak isteyen öğrencilerin, 15 Ekim tarihine dek başvurması gerekiyor.

Üniversitenin Sunduğu İmkanlar

İngiltere’nin tarihi mimarisi ve doğal güzellikleriyle birçok turistin odağı haline gelen şehrindeki Newcastle Üniversitesi kampüsünde; 24 saat açık bilgisayar erişimi, yaklaşık 1 milyon kitabın bulunduğu kütüphane, spor merkezleri, dans stüdyoları ve oyun kortları bulunuyor. Büyük bir araştırma merkezi kurarak dünya çapındaki dijital teknolojiyi geliştirmek hedefiyle dünya çapında firmalarla çalışan Newcastle Üniversitesi, mezun ettiği öğrencilerine bu firmalarda iş olanağı sunmanın yanı sıra spor geçmişi olan öğrencilerine üniversite boyunca farklı destek olanakları sunuyor. Newcastle Üniversitesi bu imkanlarının yanında öğrencilerine online çalışma imkanı sunan üniversitelerin başında geliyor. Haftanın yedi günü açık olan bar, restoran ve eğlence mekanlarına sahip ve öğrenci popülasyonu açısından İngiltere’nin en genç kentlerinden olan Newcastle’a yenilikçi bakış açısıyla destek veren Newcastle Üniversitesi’nin öğrenci kulüpleri, ders dışında kalan zamanlarını değerlendiren öğrencilere destek oluyor.

Lokasyon

Newcastle Üniversitesi İngiltere’nin Newcastle şehrinde bulunmaktadır.

Üniversitenin Başarıları

  • Newcastle University, Times en iyi üniversiteler sıralamasında ilk 10’da bulunuyor.

  • Newcastle University, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 150’de bulunuyor.

  • Newcastle University, en iyi İngiliz üniversiteleri arasında ilk 125’de bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 79 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 5,5 IELTS puanı

Newcastle Üniversitesi Bölümleri

School of Architecture, Planning and Landscape
School of Arts and Cultures
Business School
Combined Honours Centre
School of Education, Communication and Language Sciences
School of English Literature, Language and Linguistics
School of Geography, Politics and Sociology
School of History, Classics and Archaeology
Newcastle Law School
School of Modern Languages
Philosophical Studies
School of Biomedical, Nutritional and Sport Sciences
School of Dental Sciences
School of Medical Education
School of Pharmacy
School of Psychology
School of Computing
School of Engineering
School of Mathematics, Statistics and Physics
School of Natural and Environmental Science

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım