Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Monash University

Monash University – Monash Üniversitesi

1958 yılında kurulan ve Avustralya’nın en saygın üniversiteleri arasında yer alan Monash Üniversitesi; 20.000’i yabancı olmak üzere 50.000’den çok öğrenciye eğitim veriyor. Modern ve geleneksel eğitim metotlarını sentezleyen fakültelerinde teori odaklı bir eğitim anlayışı sunan Monash Üniversitesi; ticaret, tıp ve hukuk alanlarındaki başarılarının yanında araştırmacı eğitmenleri eşliğinde eğitim sektörüne yenilik katıyor. Her yıl araştırma fonları ile başta tıp alanı olmak üzere birçok yenilikçi buluşun öncü ismi olarak görülen Monash Üniversitesi’nin özellikle lisans ve yüksek lisans alanlarındaki uzman kadrosu dikkat çekiyor.

Monash Üniversitesi Başvuru Zamanı

Monash Üniversitesi’nin dinamik kampüs hayatında, üstün bir eğitim almak isteyen öğrenciler için son başvuru tarihi 30 Eylül.

Üniversitenin Sunduğu İmkanlar

Monash Üniversitesi merkezi konumu sayesinde öğrencilerine şehir hayatının güzelliklerini yaşamayı vaad ediyor. Kültürleri buluşturan, eğlence ve ticaret merkezi olarak görülen Melbourne’de yer alan üniversite; öğrencilerine hayat standartları yüksek bir bölgede eğitim imkanı veriyor. Monash Üniversitesi öğrencileri metropol hayatının birçok fırsatını tatmanın yanında Avustralya Açık Tenis Turnuvası gibi birçok etkinliğe katılıyor. Monash Üniversitesinde; kütüphaneler, spor merkezleri, sosyal alanlar, postaneler, bankalar ve güzellik merkezleri haftanın 7 günü kapılarını öğrenciler için açıyor. Monash Üniversitesi’nin aynı hobileri paylaşan öğrencilerine yönelik kurulan öğrenci kulüpleri keyifli zaman geçirmek isteyen herkesi kabul ederken; öğrenci dernekleri ve danışma birimleri yardım gereken durumlarda öğrencilerin yanında oluyor. Monash Üniversitesi’nin gönüllülük esasına dayalı çalışma programları öğrencilere sosyal bir eğitim sunuyor. Üniversitenin desteklediği staj programları ise iş hayatına adım atmak öğrencilerine yardımcı oluyor. Öğrencilerine yurtlarda konaklama imkanı sunan Monash Üniversitesi’nde, başarıya göre tanımlanan burs fırsatları, öğrencilerin eğitim döneminde ihtiyaç duydukları maddi desteği fazlasıyla karşılıyor.

Lokasyon

Monash Üniversitesi Avustralya’nın Melbourne bölgesinde bulunuyor.

Üniversitenin Başarıları

  • Monash University, Avustralya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 10’da yer alıyor.

  • Monash University, QS dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 150’de bulunuyor.

  • Monash University, Times en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 100’de bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 79 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6 IELTS puanı

Monash Üniversitesi Bölümleri

Art, Design and Architecture

Arts

Business and Economics

Business 

Education

Engineering

Information Technology

Law

Medicine, Nursing and Health Sciences

Pharmacy and Pharmaceutical Sciences
Science

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım