Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Loughborough University

Loughborough University – Loughborough Üniversitesi

1909 senesinde kurulan, ardından Loughborough College of Technology adını alan ve 1966 yılında Birleşik Krallık’ın ilk teknolojik üniversite unvanını kazanarak 1996 yılında bugünkü adıyla anılmaya başlayarak ülkenin en yenilikçi üniversitelerinden biri olmayı başaran Loughborough Üniversitesi, Birleşik Krallık’taki en büyük tek arazide kurulan üniversitelerden biri olarak eğitim veriyor. Üniversite; öğrencilerine sunduğu eğitim ve üniversite sonrası iş olanakları sayesinde üç kez Times Higher Award ödülünü kazanmıştır. Loughborough Üniversitesi, mühendislik ve bilim alanlarındaki başarıları ile öne çıkmaktadır.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

Loughborough Üniversitesi Başvuru Zamanı

Kapılarını yeniliğe açan ve öğrencilerine modern eğitimin tüm fırsatlarını sunan Loughborough Üniversitesi’ne
son başvuru tarihi 15 Ocak.

Üniversitenin Sunduğu İmkanlar

İngiltere’nin tam ortasında bulunan ve Londra'ya trenle sadece 90 dakika uzaklıkta olan Loughborough Üniversitesi’nden Nottingham, Leicester ve Derby şehirlerine kolaylıkla ulaşılabiliyor. Ayrıca Loughborough Üniversitesi, şehir içi ve kampüs içi otobüs hizmeti ile haftanın her günü ve günün her saati öğrencilerinin ulaşımına yardımcı oluyor. Üniversite; Avrupa’nın en büyük kampüslerinden olan kampüsünde öğrencilerine spor merkezleri, restoran, kafe, kütüphane ve bilim alanları ile eksiksiz bir eğitim sunuyor. Spor alanında Birleşik Krallık’ın önde gelen üniversitesi olarak anılan Loughborough Üniversitesi, öğrencilerine tanıdığı yurt olanaklarının yanı sıra spor ve başarı bursları ile özellikle başka ülkelerden gelen öğrencilerine destek sunuyor.

Lokasyon

Loughborough Üniversitesi İngiltere’nin orta kesiminde bulunan Loughborough kasabasında yer almaktadır.

Üniversitenin Başarıları:

  • Loughborough University, eğitim açısından Avrupa’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 50’de bulunuyor.

  • Loughborough University, dünyanın en genç üniversiteleri arasında ilk 70’te bulunuyor.

  • Loughborough University, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 500’de bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları:

  • En az 92 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6,5 IELTS puanı

Loughborough Üniversitesi Bölümleri

Aeronautical and Automotive Engineering

Architecture, Building and Civil Engineering

Business and Economics

Chemical Engineering

Chemistry

Communication and Media

Computer Science

Creative Arts

Design

English

Foundation studies

Geography and Environment

Materials

Mathematical Sciences

Mathematics Education Centre

Mechanical, Electrical and Manufacturing Engineering

Physics

Politics and International Studies

Social and Policy Studies

Sport, Exercise and Health Sciences

Teacher Education
Loughborough University London

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım