Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Loughborough University

Loughborough University – Loughborough Üniversitesi

1909 senesinde kurulan, ardından Loughborough College of Technology adını alan ve 1966 yılında Birleşik Krallık’ın ilk teknolojik üniversite unvanını kazanarak 1996 yılında bugünkü adıyla anılmaya başlayarak ülkenin en yenilikçi üniversitelerinden biri olmayı başaran Loughborough Üniversitesi, Birleşik Krallık’taki en büyük tek arazide kurulan üniversitelerden biri olarak eğitim veriyor. Üniversite; öğrencilerine sunduğu eğitim ve üniversite sonrası iş olanakları sayesinde üç kez Times Higher Award ödülünü kazanmıştır. Loughborough Üniversitesi, mühendislik ve bilim alanlarındaki başarıları ile öne çıkmaktadır.

Loughborough Üniversitesi Hakkında

Loughborough Üniversitesi Hakkında

Loughborough Üniversitesi 1909 senesinde kurulmuştur, ardından Loughborough College of Technology adını aldı ve 1966 yılında Birleşik Krallık’ın ilk teknolojik üniversite unvanını kazanmıştır. 1996 yılında bugünkü adıyla anılmaya başlayarak ülkenin en yenilikçi üniversitelerinden biri olmayı başarmıştı. Loughborough Üniversitesi Birleşik Krallık’taki en büyük tek arazide kurulan üniversitelerden biri olarak eğitim vermektedir. Üniversite; öğrencilerine sunduğu eğitim ve üniversite sonrası iş olanakları sayesinde üç kez Times Higher Award ödülünü kazanmıştır. Loughborough Üniversitesi, mühendislik ve bilim alanlarındaki başarıları ile öne çıkmaktadır.


Loughborough Üniversitesi, İngiltere'deki en yeni üniversitelerden biridir. Başlangıçta akademik uzmanlığı mühendislik bilimleri ve teknolojileri alanındaydı. Bugün, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin %40'ından fazlası Loughborough Üniversitesi'nde sosyal bilimler ve sanat eğitimi almaktadır. Çok disiplinli üniversite, esnek insani eğitim programları sunmaktadır. Ancak üniversitedeki en güçlü yön hala mühendislik ve fiziktir. Neden Loughborough Üniversitesi?


Loughborough Üniversitesi aynı zamanda bir araştırma merkezi olarak da bilinmektedir. Burada öğrenciler, fizik ve mühendislik alanında ülkenin önde gelen bilim adamlarının desteğiyle orijinal yenilikçi projeleri uygulama fırsatı bulmaktadır. Ayrıca Loughborough Üniversitesi, öğrencilerinin %90'dan fazlasının memnun olduğu bir üniversite statüsüne sahiptir. Burada, kültürlerarası çok uluslu bir akademik ortamda, her öğrenciye mesleki gelişim için gerekli olan her şey sağlanmaktadır.

Üniversitenin Birleşik Krallık'taki sanayi sektörüyle, özellikle otomotiv endüstrisinde güçlü bağları olmaktadır. Üniversite öğrencileri, ülkenin önde gelen şirketlerinde staj yapmaktadır. 

Loughborough Üniversitesi, çevre ve kaynakların korunmasını ciddiye almaktadır. 2000'li yılların başından beri, üniversite sadece yenilenebilir enerji kaynakları kullanmaktadır.

Loughborough, şimdiden en iyi İngiliz üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir, fakat sürekli olarak daha fazla gelişmeye devam ediyor. Büyük ölçekli yatırımlar, yüksek bir eğitim seviyesini sürdürmekte ve öğrencilerin genel yaşam kalitesini iyileştirmektedir.

Üniversite, mühendislik ve fizik bölümleri için araştırma projeleri "fazla cesur ve riskli" olan fen bilimleri öğrencileri için fon açmış. Süresi 24 aya kadar olan projelerin her biri 200.000 £'a kadar destek alabilmektedir.

Loughborough Üniversitesi, Loughborough'da okumak isteyen gençleri desteklemek için gizli mezun öğrenciden 2 milyon sterlinlik hediye olarak aldığını duyurdu. Bu para, öğrencilerin akademik başarı için gerekli yeterlilik ve becerileri geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.


Devamını Oku

Loughborough Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları


Loughborough Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

Loughborough Üniversitesi QS 2024 dünyanın en iyi üniversitelerin sıralamasında 256. sırada yer almaktadır.

Birleşik Krallık'ta 2024 Complete University Rehberi'nde en iyi 130 üniversitelerin arasında Loughborough Üniversitesi, 7. sırada yer almaktadır.

Loughborough Üniversitesi, Birleşik Krallık'ta 2020 Uluslararası QS Yıldız Programında 5 yıldız puanı almaktadır.

Loughborough Üniversite, the Guardian League Table 2024 sıralamasına göre 10. sıradadır. Üniversite, bağımsız THE üniversite sıralamasında ilk 10'da yer almaktadır.


Loughborough Üniversitesi Öğrenci sayıları

Loughborough Üniversitesi 2021’de genel memnuniyet ölçen Ulusal Öğrenci Anketin sonuçlara göre İngiltere'de 4. sıradadır.

Loughborough Üniversitesi'nin 15.000 öğrencisi vardır ve bunların 29% 100 ülkeden fazla gelen uluslararası öğrencidir. Loughborough Üniversitesinde kadınların erkeklere öğrenci oranı 41:59.

Üniversitenin çok kültürlü ortamı, öğrencilerin kendilerini kültürel olarak zenginleştirmelerine ve yeni arkadaşlar edinmelerine olanak tanıtmaktadır.Loughborough Üniversitesi Öğrenci Mezun olan Ünlüler


Sebastian Coe – İngiliz politikacı ve eski atletizm sporcusu

Paula Radcliffe – İngiliz uzun mesafe koşucusu

Rabiu Kwankwaso – Nijerya'nın ilk Savunma Bakanı

Lim Swee Say – eski Singapur Çevre Bakanı

Ivaylo Kalfin eski Bulgaristan Dışişleri Bakanı
Liam HeathOlimpiyat altın ödülü, bireysel 200m kayak sprinti

Bandar Al HajjarSaudi Arabistanın eski Hac bakanıLoughborough Üniversitesi Sosyal Olanakları;

Loughborough, en atletik İngiliz üniversitelerinden biridir. Üniversite takımı, 30 yılı aşkın bir süredir Birleşik Krallık Üniversite Sporları Derneği'nin lideridir. Öğrencilere aralarından seçim yapmaları için elli dört spor kulübü sunmaktadır. Spor kulüplerde hem profesyonellere hem de amatörlere eğitim vermektedir.

Öğrenciler ayrıca aktif bir sosyal yaşam sürdürülmektedir. Öğrenciler yaşlılara yardım etmektedir, kamu kuruluşlarına destek olmaktadır, üniversite gazeteleri yayın yapmaktadır, üniversite kanalı için televizyon ve radyo programları hazırlanmaktadır.

Sorun ve sorular çıkması durumunda, Öğrenci Birliği'nin danışma servisiyle iletişime geçmek her zaman mümkündür. Örneğin, Öğrenci Birliği, göçmenlik sorunları veya ders sorunları konusunda yardımcı olabilmektedir. Ayrıca, özellikle yabancılar için, Loughborough Üniversitesi İngilizce Dil Merkezi İngilizce becerilerini geliştirmek için sınıflar düzenlemektedir. 

Elbette, Loughborough Üniversitesi öğrencileri nasıl rahatlayacaklarını ve eğleneceklerini bilmektedir. Kampüste diskolar ve öğrenci dinlenme alanları, yürüyüş gezileri ve dersten sonra parkta eğlenceli buluşmalar, futbol oyunları, bowling ve diğer eğlenceler mevcuttur.

Loughborough Üniversitesi, şehir içi ve kampüs içi otobüs hizmeti ile haftanın her günü ve günün her saati öğrencilerinin ulaşımına yardımcı olmaktadır. Üniversite; Avrupa’nın en büyük kampüslerinden olan kampüsünde öğrencilerine spor merkezleri, restoran, kafe, kütüphane ve bilim alanları ile eksiksiz bir eğitim sunmaktadır.


Loughborough Üniversitesi Şehir ve Bölge Hakkında;

İngiltere’nin tam ortasında bulunan ve Londra'ya trenle sadece 90 dakika uzaklıkta olan  Loughborough şehri Loughborough Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Loughborough şehrinden Nottingham, Leicester ve Derby şehirlerine kolaylıkla ulaşım bulmaktadır.

Üniversitenin bulunduğu Loughborough şehri, büyük bir sanayi merkezi olarak kabul edilmektedir. Şehirde ilaç ve elektronik endüstrileri gelişmektedir. 

Loughborough tren istasyonu üniversiteye 3 km, M1 metro istasyonu 1,6 km, East Midlands Havaalanı 14,5 km uzaklıktadır. Kampüsün, şehir ve tren istasyonu arasında otobüs çalışmaktadır.

Üniversitenin Londra'daki Queen Elizabeth Olimpiyat Parkı'nda bulunan kampüsü, lisansüstü eğitim, araştırma ve girişimcilik fırsatları sunmaktadır. Üniversitenin Londra kampüsü mükemmel bir konuma ve Londra'nın merkezine, Birleşik Krallık'a ve tüm Avrupa'ya mükemmel ulaşım bağlantılarına sahip olmaktadır.


Devamını Oku

Loughborough Üniversitesi Türk Öğrenciler için başvuru koşulları

Loughborough Üniversite Türk Öğrenciler için başvuru koşulları

Türk Öğrenciler için giriş kriterleri; 

Türk öğrencilerin Loughborough Üniversite programlarına girmek için giriş koşulları, başvuru sahibi tarafından seçilen eğitim kursuna bağlıdır. Genel olarak, İngilizce ve matematikte GCSE sınavı için notların, en az C veya eşdeğeri olmalıdır. İngilizce yeterlilik sağlaması gerekmektedir, IELTS en az 6.0 olmalıdır. Bazı programlar için daha yüksek notlar gerektirebilir. 

A level, Hazırlık yada IB Diplomaya sahip olan Türk öğrenciler direk Lisans programa başlamaktadır.


Türk öğrenciler Yüksek Lisans programları için; 4 yıllık bir üniversite mezunu ve not ortalaması 2.8 ve üzeri öğrenciler rahatlıkla Loughborough Üniversitene başvuru yapabilirler. Yüksek lisanstan sonra 3.3 ve üzeri not ortalaması olan öğrenciler direk PhD başvurusu yapabilirler. Ayrıca, Yüksek Lisans diploması sahibi olan Türk öğrenciler doğrudan PhD başvurusu yapabilir.

İngilizce dil seviyesi IELTS veya TOEFL ile belgelenmelidir. IELTS bölümlere göre 6.0 veya 6.5 olarak istenir. TOELF İbt ise 92-95 aralığında istenir. 


Foundation Courses - Hazırlık Kursları

Loughborough Üniversite Hazırlık Programa başlamak için Türk öğrenciler Lise Diplomaya ve EILTS en az 5.5 puanlı sertifikaya sahip olmalılar.
Loughborough Üniversite Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri;


Loughborough Üniversitesi'nin yapısı Havacılık, Otomotiv ve Kimya Mühendisliği, İşletme ve Ekonomi Okulu, Mimarlık ve İnşaat Okulu, Tasarım Okulu, Makine ve Elektrik Mühendisliği Okulu, Fen Fakültesi, Sosyal Bilimler Okulu, Spor Okul, Sanat Okulu, İngilizce ve Drama okullardan oluşur.


Ana yön mühendislik ve fiziktir ve ülkede elektronik ve otomotiv mühendisliği bölümleri başı çekmektedir.


Üniversitenin kendisini aynı zamanda bir araştırma merkezi olarak konumlandırması da çok büyük bir artı olarak sayılabilmektedir. Burada öğrenciler, ülkedeki en iyi bilim adamlarının desteğiyle kendi projelerini sunma ve geliştirme fırsatına sahip olmaktadır.


Loughborough Üniversitesi'nin popular bölümleri: 

Aeronautical and Automotive Engineering

Architecture, Building and Civil Engineering

Business and Economics

Chemical Engineering

Chemistry

Communication and Media

Computer Science

Creative Arts

Design

English

Foundation studies

Geography and Environment

Materials

Mathematical Sciences

Mathematics Education Centre

Mechanical, Electrical and Manufacturing Engineering

Physics

Politics and International Studies

Social and Policy Studies

Sport, Exercise and Health SciencesDevamını Oku

Loughborough Üniversite Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları


Loughborough Üniversite İş Olanakları


Loughborough Üniversitenin, üniversite öğrencilerine her gün yeni kontenjanların açıldığı yarı zamanlı istihdam sunan hizmeti bulunmaktadır. Öğrenciler hem kampüs içinde hem de kampüs dışında çalışabilmektedir. Üniversite öğrencilere araştırma görevlileri, IT destek personeli, satış, pazarlama, işletme ve sosyal medya desteği işleri sunmaktadır. 

Loughborough Üniversite, yararlı staj seçenekleri bulmaya ve mezun olduktan sonra iş bulmaya yardımcı olan Öğrenci Kariyer Merkezini işletmektedir. Üniversitenin, modern ortamda çalışmaya hazır ve bilgileri işgücü piyasasının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan öğrencilerin hazırlanmasına odaklandığını belirtmektedir. Bu nedenle her Lisans programı, İngiltere'deki ve ülke dışındaki şirketlerde 1 yıl staj içermektedir.

Loughborough Üniversite, Avrupa ve dünyadaki üniversitelerle aktif olarak işbirliği yapmaktadır ve öğrencilere çok çeşitli değişim ve staj programları sunmaktadır. Üniversitenin kurumsal ortakların arasında Rolls-Royce, Ferrari, Canterbury, Microsoft, Speedo, GSK, Toyot Adidas, Nike, Umbro gibi global şirketler yer almaktadır.


Loughborough Üniversite Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları

Lisans Programları; 20.000 – 25.000 Sterlin arası
Yüksek Lisans Programları; 26.000 – 32.000 Sterlin arası
MBA; 32.000 Sterlin
PhD; araştırma programa göre fiyat verilmektedir


Burs Olanakları;
Loughborough Üniversitesi Ortalaması 3.0/4.0 üzeri olan öğrencilere başarısına göre eğitim ücretinin %25’i için burs imkanı sağlanmaktadır.

Loughborough Üniversite Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları

Loughborough Üniversite Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları

Her öğrencinin farklı gereksinimleri vardır, ancak Loughborough Üniversitesinde, her zevke uygun geniş bir konaklama yelpazesi olmaktadır.


Üniversite hem kampüs içi hem de kampüs dışı yurtlar ve kısa süreli ziyaretçiler için üniversite tarafından sunulan tüm konaklama hizmetlerini koordine ve teşvik etmektedir. Yurtlarına ek olarak, Loughborough'da yüksek standartlarda kampüs dışı özel konutlarını isteğe göre sağlamaktadır.


Loughborough Üniversitesi tüm yerleşik öğrenciler için destekleyici ve güvenli bir ortam sağlamak için her yurtların bakıcılar ve gardiyanlar bulmaktadır.


Yurtların personeli, öğrencilerin olabilecek tüm sorunlarına veya endişelerine için yardıma hazırdır ve tüm konaklama konularında desteklerle bulunmaktadır.


Loughborough Üniversitesi iki tür konaklama sunabilmektedir - yemekler dahil servisli odalar ve ayrı bir mutfağa sahip olan servissiz odalar. Odalar bir veya iki kişi için tasarlanmıştır. Odalar öğrencilerin ihtiyaç olan her şeyi içerilmektedir: yatak, çalışma alanı, kilitli dolap, Wi-Fi. 


Konaklamaların yıllık fiyatlar £ 3,385'ten başlamaktadır. Konaklama fiyatları konaklama yerin tipine göre sunmaktadır.
Loughborough Üniversite Başvuru Tarihleri


Türk öğrenciler Loughborough Üniversitesine Mayıs ayında İngilizce yeterlilik sertifikayı sunmaktadır. Loughborough Üniversitesi Yüksek Lisans eğitim başvurular için evrakları okula gönderilmesi en geç Mayıs ayında tamamlanmalıdır.


Üniversitenin başvur tarihler hakkında daha detaylı bilgi almak için mutlaka danışmanlarımız ile iletişime geçmeye tavsiye ediyoruz.


Loughborough Üniversite İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu


Loughborough Üniversitede eğitim almak için Türk öğrencilere TIER 4 vizeye almak zorunludur. TIER vizeye sahip olan Türk öğrenciler çalışma izni da almaya hakkına sahiptir. Vize, çalışma izni ve oturma izni hakkında daha detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanımıza iletişime geçebilirsiniz.


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım