Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

London School of Economics and Political Sciences

London School Of Economics Üniversitesi Hakkında

London School of Economics and Political Science Üniversitesi veya daha çok LSE olarak da bilinen London School of Economics, 1895 yılında Fabian Derneği üyeleri olan Beatrice ve Sidney Webb tarafından Londra'da kuruldu.

London School of Economics; Antropoloji, İktisat, İşletme, Hukuk, Siyasal Bilimler, Uluslararası ilişkiler, Felsefe, Sosyoloji, Ekonomi tarihi, Uluslararası Tarih gibi alanlarda 40’dan fazla lisans ve 120'den fazla lisansüstü programı sunmaktadır.

 7000 öğrenci nüfusunun yarısı doktora öğrencisi ve diğer yarısı 120 ülkeden okulu tercihen gelen, siyaset, ekonomi, hukuk, finans, medya konularında uluslararası düzeyde eğitim alan öğrencilerdir. Yurtdışı öğrencilerine ilk yıllarında konaklama garantisi verilir. 

Neden London School Of Economics Üniversitesi

London School Of Economics geleceğe yönelik araştırma stratejileriyle tanınmaktadır. LSE öğrencilerine özellikle toplumun iyiliği ve rerah seviyesinin yükselmesi çalışmalarında destekler vermektedir. Üniversitenin temel amacı sosyal bilimlerde kendini geliştirmiş, kamu kaynaklarının doğru kullanımı ile ilgilenen, liderlik edebilen ve sosyal sorumluluk projelerinde yer alan bireyler yetiştirmektedir.

Öğrencilerine oldukça zengin kaynaklı kütüphaneler, teknolojik eğitim materyalleri, uluslararası okullarda eğitim almış akademisyenlerle ders yapma imkanı sunar. Bunun yanında uluslararası öğrencilerine ilk yıllarında oryantasyon eğitimi sağlamaktadır. Mezun öğrencilerine ise işbilikleriyle ortak yürütülen projelerde iş imkanı sunmaktadır.

LSE her yıl yaklaşık 6 milyon Sterlin değerinde bursu öğrencilerine vermektedir. Gerek lisans gerekse yüksek lisans öğrencileri başarılarına göre bu burslardan yararlanabilir. “LSE Scholarships and Bursaries” hakkında detaylı bilgi için “LSE Financial Support Office” internet sayfası ziyaret edilmelidir.

London School Of Economics Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

Üniversite sıralamalarında İngiltere içinde en iyi 3 üniversite arasında bulunan LSE, İngiliz THES tarafından da dünya genelinde en iyi 11. ve sosyal bilimler alanında ise de  Harvard Üniversitesi'nden sonra dünyada en iyi 2. üniversite seçilmiştir. LSE tam bir uluslararası üniversitedir.

Birçok devlet adamı yetiştiren LSE, bunun yanında siyaset, uluslararası ilişkiler ve ekonomi dallarında sayısız ünlü isim yetiştirmiştir. Okulun mezunlarından veya okulda görev yapmış profesörlerden bugüne dek 13 kişi Nobel Ödülü'ne layık görülmüştür.

London School Of Economics Üniversitesi Öğrenci sayıları

18 akademi bölümü, 30 araştırma merkezi ve enstitüler Sosyal Bilimler alanında temel eğitimlerini yürütürken bununla birlikte Matematik, İstatistik, Tarih, Hukuk, Felsefe konularında da ekstra eğitim verilmektedir. 7000 öğrenci nüfusunun yarısı doktora öğrencisi ve diğer yarısı 120 ülkeden okulu tercihen gelen, siyaset, ekonomi, hukuk, finans, medya konularında uluslararası düzeyde eğitim alan öğrencilerdir. London School of Economics yurtdışından gelen öğrencilerine ilk yıllarda konaklama garantisi verilir. 

140'tan fazla farklı ülkeden gelen öğrenciler ve uluslararası personeliyle oldukça çeşitli bir topluluktur. Bu çeşitlilik, personelimizin ve öğrenci kitlemizin farklı deneyimleri, görüşleri ve inançları tarafından bilgilendirilen küresel bir perspektiften sosyal, ekonomik ve politik tartışmaları teşvik eder.

London School Of Economics Üniversitesi’nden Mezun olan ünlüler

 • Robert Alexander Mundell- Nobel ödüllü ekonomist
 • Ralph Bunche-Nobel ödüllü siyaset bilimci
 • George Soros- Yatırımcı
 • Todd Boehly- İş Adamı
 • Jessica Tarlov- Siyasi stratejist
 • Maria Pevchikh- Gazeteci
 • Jon Ossoff- Amerika Birleşik Devletleri Senatörü
 • Annalena Baerbock-Almanya dış işleri bakanı
 • Ralph Bunche-Nobel ödüllü siyaset bilimci
 • Mick Jagger- Müzisyen,Aktör
 • David Rockefeller-Yatırımcı

London School Of Economics Üniversitesi Sosyal Olanakları

LSE öğrencilerine sunulan ders dışı etkinliklerin çeşitliliği olağanüstüdür.

LSE, Londra'nın merkezindeki bir kampüse dayanmaktadır. Çevredeki yoğunluğa rağmen, kampüs çevresindeki caddelerin çoğu trafiğe kapalıdır, bu da kampüsün gerçek bir topluluk gibi hissettirdiği anlamına gelir.

Kampüsün bitişiğinde Royal Courts of Justice binası bulunurken, finans bölgesi, Westminster ve Parlamento Binası'na kolayca ulaşılabilir. Bu, özellikle finans, siyaset veya hukuk alanlarında çalışmayı umuyorsanız, okumak için heyecan verici bir yer sağlar.

Eğitim ve öğretimin yanı sıra Londra'nın tiyatro, dans ve sinemanın kalbi olan Covent Garden'ı bulacaksınız ve Londra'nın diğer birçok turistik yeri, cazibe merkezi ve eğlencesi yakındadır. 

1896 yılında kurulan İngiliz Siyaset ve Ekonomi Bilimleri Kütüphanesi , sosyal bilimlerin en büyük uluslararası kütüphanesidir. Kütüphane, öğrenciler için uzun çalışma saatleri, mükemmel kaynaklar ve kaliteli bir çalışma ortamı sunar.

LSE HAYATI

LSE LIFE, lisans ve eğitimli yüksek lisans öğrencilerine yönelik bir akademik, kişisel ve profesyonel gelişim merkezidir.

Kütüphanenin zemin katında yer alan ekibi, LSE'de geçirdiğiniz zamandan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak ve bire bir tavsiye vermek için hazırdır. Ayrıca, kendi başınıza veya akranlarınızla birlikte çalışmak ve okulun dört bir yanından öğrencilerle tanışmak için harika bir yerdir.

Doktora Akademisi

PhD Academy'de PhD öğrencilerinin buluşması, uzman merkezi hizmetlere erişmesi ve disiplinler arası etkinliklere, eğitime ve diğer gelişim faaliyetlerine katılması için ortak bir oda, öğretim odası ve danışma merkezi vardır. LSE Careers, Mali Destek Ofisi (FSO), Uluslararası Öğrenci Vizesi ve Danışmanlık Ekibi, Doktora Öğrencileri için Dil Merkezi ve Metodolojiden haftalık ameliyatlara ev sahipliği yapıyoruz.

Dil Merkezi

Dil Merkezi, sosyal bilimlerdeki öğrencilerin ve pratisyenlerin ihtiyaçlarına yönelik modern dil kursları sunma konusunda uzmanlaşmıştır. Öğretim görevlileri, LSE'nin bir veya daha fazla konu uzmanlığındaki kendi uzmanlıklarını, belirli amaçlar için dil öğretimiyle ilişkilendirir.

LSE'nin Engellilik ve Sağlık Hizmeti, herhangi bir engeli olan öğrencilere destek sunar, buna disleksi ve zihinsel sağlık sorunları da dahildir. Ekip, öğrencileri gizli bir ortamda gelip ihtiyaçlarını tartışmaya ve mentorluk, bireysel sınav ayarlamaları, sağlık tavsiyesi ve daha fazlası gibi kendileri için ne gibi desteklerin mevcut olduğunu öğrenmeye davet eder.

Dil Merkezi, sosyal bilimlerdeki öğrencilerin ve pratisyenlerin ihtiyaçlarına yönelik modern dil kursları sunma konusunda uzmanlaşmıştır.

Eğitiminiz sırasında İngilizce dil desteği, redaksiyon ve çeviri, İngilizce ve modern yabancı dil kursları dahil olmak üzere bir dizi kurs ve destek sunarlar.

Devamını Oku

London School Of Economics Üniversitesi Şehir ve Bölge Hakkında

Londra, sanat, ticaret, eğitim, eğlence, moda, finans, sağlık, medya, profesyonel hizmetler, araştırma ve geliştirme, turizm ve ulaşım alanlarında dünyanın önde gelen şehirlerinden biridir. Dünyanın en büyük finans merkezlerinden biridir ve dünyanın beşinci büyükşehir bölgesi GSYİH'sine sahiptir. Londra genellikle bir dünya kültür başkenti olarak kabul edilir. Uluslararası gelişlerle ölçülen dünyanın en çok ziyaret edilen şehri ve yolcu trafiği ile ölçülen dünyanın en büyük şehir havaalanı sistemine sahip. Dünyanın önde gelen yatırım hedefleri arasında yer alıyor ve daha fazla uluslararası perakendeciye ve ultra yüksek net değerli bireylere ev sahipliği yapıyor. Londra'daki üniversiteler, Avrupa'nın en büyük yükseköğretim enstitülerinden oluşuyor.

Londra, etnik olarak dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biridir. Londra'da yaklaşık 300 farklı dil konuşulmaktadır. 

Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu Londra’nın merkezinde yer almaktadır; Covent Garden ve Thames Nehri yürüme mesafesindedir. Londra’nın 5 uluslararası havalimanı var ve şehirdeki birçok tren istasyonundan havalimanına ulaşmak 1 saatten az sürüyor.

Londra, çoğu ücretsiz olan çok sayıda müze, galeri, park ve diğer etkinliklere sahiptir; LSE öğrencileri, dünyanın en dinamik şehirlerinden biri olan Londra’da asla sıkılmayacaklarından emin olabilirler. Üniversite ayrıca dünya çapında yüzlerce şirket ve kurumda staj ve kariyer ortamları için bir yerdir. LSE’nin ünü ve işletmelerle olan yakın ilişkileri, LSE öğrencilerine rekabetten kurtulma şansı veriyor.

London School Of Economics Üniversitesi için başvuru koşulları

London School Of Economics Üniversitesi için Lisans programı başvuru şartları

 • LSE’de Türk öğrenciler lisans eğitimine kabul alabilmeleri için lise mezunu olmak yeterli olmaz, en azından 3 farklı alanda A Level sonucu veya İngiltere’de kabul gören bir kolej veya üniversiteden “foundation-hazırlık” eğitimi yapmak gerekir. Ayrıca öğrenci yurtdışında başka bir üniversitede 1. yılını tamamlamış ise diğer kriterlere bakılmaksızın başvuru yapabilir.

 • Foundation veya üniversitenin 1. sınıfını tamamlayıp başvuran öğrenciler ayrıca “LSE Entrance Exam” sınavına girmesini talep edebilir. LSE Entrance Exam 3 saat süren ve genel bir “essay” yazımı, İngilizce bir yazıdan özetleme ve matematik bilgi düzeyini ölçen yazılı bir sınavdır. Her yıl mart ayında LSE kampüsünde veya LSE’nin uygun gördüğü bir merkezde Türkiye’de yapılabilir.


 • Türkiye veya yurtdışında lise eğitimini International Baccalaureate (IB) programı takip ederek tamamlayan öğrenciler, LSE’ye direk başvuru yapabilirler. IB sonuclarının toplam 36 puan olması gerekir. Ancak, farklı bölümler için farklı IB sonuçları istenebilir.
 • European Baccalaureate (EB) programını takip eden öğrencilerin sonucu ise ortalam 8 veya 8.5 olmalıdır. EB, Avrupa Birliği ülkesi bazı ülkelerin bazı liselerinde uygulanan bir programdır. 12. yılda öğrenci EB eğitimi yapar ve diplomasını EB olarak alır. EB diploması şu anda 20 civarında Avrupa Birliği üyesi ülke lisesinde verilmektedir.

LSE’ye kabul edilmek için istenen genel kriterler yanı sıra öğrencinin spesifik bazı lise derslerindeki başarısı incelenir. LSE lisans programlarının her birinin farklı spesifik kriterleri vardır.

Yabancı öğrenciler tüm kriterlere uygun dahi olsalar, LSE’ye kabul edilmeyebilirler. LSE lisans programları dünyanın en çok başvuru yapılan programlarıdır bu nedenle “LSE Undergraduate Programs”lara kabul garantisi, kriterleriniz uygun dahi olsa, yoktur.

London School of Economics Yüksek Lisans Kabul Koşulları

 • London School Of Economics Yüksek lisans kabul şartları ise, başvuracak öğrencilerin İngiltere’de geçerliliği olan bir eğitim kurumunda dört yıllık lisans eğitimini tamamlamış olmasıdır.
 • Türkiye’den başvuru yapmak isteyen öğrencilerin başarı ortalamasının en az 4 üzenden 3 olması gerekmektedir.
 • Ortalamanın yanı sıra öğrencilerin tüm dünyada geçerliliği olan Toefl\Ielts gibi uluslararası dil sınavlarından birinden 80\6.5 alması gerekmektedir. 
Devamını Oku

LSE Graduate School Admission

Türkiye üniversitelerinden mezun olan veya olacak öğrencilerin “London School of Economics and Political Sciences (LSE) “ ye başvurabilmeleri için lisans diplomaları not ortalamalarının en azından 3.4 olması gerekir. Veya 100 üzerinden en az 70% olması gerekir.

Bu genel ve kesin bir kriterdir ancak bazı programlar için spesifik koşullar istenebilir. Spesifik kurs koşulları için LSE Graduate Prospectus bölümü incelenmelidir. 

Türk öğrencileri LSE’de genelde yüksek lisans programlarını tercih etmektedirler. Özellikle ODTÜBoğaziçiKoçSabancıBilgiİstanbulAnkara üniversitelerinden mezun olan öğrenciler LSE’de master yapmaktadırlar. 

Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

London School Of Economics Üniversitesinde kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

London School Of Economics Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri;

London School Of Economics lisans başvuruları UCAS kanalıyla yapılır. Yüksek lisans ve doktora başvuruları ise doğrudan üniversiteye yapılmaktadır.

En gözde Lisans Programları; Hukuk, İktisas, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

Gözde Yüksek Lisans Programları; İktisat, Siyaset Bilimi, Avrupa Topluluğu Çalışmaları, İstatistik, Kamu Yönetimi, Hukuk, İnsan Kaynakları, Yönetici MBA programı.

LSE Research Assessment kategorisinde pek çok bölümü 5* ve üzeri nota sahiptir. “The Times Ranking’lerinde Cambridge, Oxford Univesity, Durham ve UCL’den sonra- 4. sırada gelmektedir. Dünyanın en iyi 200 üniversitesi araştırmasında 17. sırada yer alır.

London School Of Economics Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Bölümleri

London School Of Economics Üniversitesi İş Olanakları

Türk öğrenciler İngiltere’de part-time olarak çalışabilirler. Londra’da pek çok iş olanağı vardır. Ayrıca LSE kampusünde yabancı öğrenciler part-time olarak kafeterya, LSE Student Union gibi yerlerde çalışabilir. 

Ayrıca, okulun internet sitesinde ’Voluntary Opportunities at LSE” bölümünde pek çok gönüllü çalışma olanakları hakkında bilgi bulunmaktadır. 

The LSE Career Service, yabancı öğrencilere öğrencilik esnasında ve sonrasında İngiltere’de iş olanakları ve staj konusunda danışmanlık vermektedir. 

London School of Economics Üniversitesi Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları;

London School of Economics Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Lisans Programları

20.000£ - 25.000£

Yüksek Lisans Programları

19.000£ - 25.000£ 

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak isterlerse work and study seçenekleri için Global Vizyon Eğitim Danışmanları ile görüşebilirler. 

London School Of Economics Üniversitesi Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları;

The London School of Economics, yurt dışından veya Şehir dışından gelen öğrencilerine “University Halls” denilen yurtlarında kalabilme imkânı sunmaktadır. University Halls’e başvuru yapmak için geç kalınmamalıdır, öğrenci kabulunu aldıktan sonra konaklama garantisi istiyorsa En geç Mayıs ayında başvurusunu tamamlamış olmalıdır. London School of Economics ile Londra Üniversitesi konaklama seçeneklerinde işbiriliği içinde olup, öğrencilere oldukça çeşitli seçenekler sunmaktadırlar. Okul içinde öğrencilere hizmet veren Konaklama Ofisi, öğrencilerin bütçelerine göre yurtları ve konaklama seçeneklerini araştırıp tercihlerine sunmaktadır.

University Halls Konaklama Fiyatları

London School of Economics Üniversitesi Konaklama Ücretleri(Haftalık)

Bankside House

170£ - 240£

Passfield Hall

170£ - 225£

Rosebery Hall

175£ - 225£

Carr Sounders Hall

175£ - 240£

Butlers Wharf

180£ - 260£

Urbanest Westminster Bridge

280£ - 450£

Urbanest Westminster Bridge

250£ - 390£

London School Of Economics Üniversitesi Başvuru Tarihleri

Birleşik Krallıktaki üniversiteler genellikle yaz ve güz dönemi olmak üzere Ekim ve mart ayında olmak üzere öğrenci kayırları alırlar. Güz dönemi başlangıçları için evrak teslimlerinin en geç Mayıs ayında tamamlanmış olması gerekir. London School of Economics bir sonraki yıl için öğrencilerin kayıtlarını Eylül ayında açmaktadır. Detaylı bilgi için Global Vizyon eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

London School Of Economics Üniversitesi İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu


London School Of Economics Üniversitesinde eğitim almak için Türk öğrenciler TIER 4 vizeye sahip olmak zorundadır. TIER vizeye sahip olan Türk öğrenciler çalışma izni de alabilmektedir. Vize hakkında daha detaylı bilgi almak için Global Vizyon Vize danışmanlarımızla iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım