Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 533 590 23 61


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

London School of Economics and Political Sciences

London School of Economics and Political Sciences

18 akademi bölümü, 30 araştırma merkezi ve enstitüler Sosyal Bilimler alanında temel eğitimlerini yürütürken bununla birlikte Matematik, İstatistik, Tarih, Hukuk, Felsefe konuların da da ekstra eğitim veriliyor. 7000 öğrenci nüfusunun yarısı doktora öğrencisi ve diğer yarısı 120 ülkeden okulu tercihen gelen, siyaset, ekonomi, hukuk, finans, medya konularında uluslararası düzeyde eğitim alan öğrencilerdir. Yurtdışı öğrencilerine ilk yıllarında konaklama garantisi verilir. 

London School of Economics lisans başvuruları UCAS kanalıyla yapılır. Yüksek lisans ve doktora başvuruları ise doğrudan üniversiteye yapılmaktadır.

En gözde  Lisans Programları;  Hukuk, İktisas, Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İlişkiler

Gözde  Yüksek Lisans Programları; İktisat, Siyaset Bilimi, Avrupa Topluluğu Çalışmaları, İstatistik, Kamu Yönetimi, Hukuk, İnsan Kaynakları, Yönetici MBA programı.

LSE Research Assessment kategorisinde pek çok bölümü 5* ve üzeri nota sahiptir. “The Times Ranking’lerinde Cambridge, Oxford Univesity, Durham ve UCL’den sonra- 4. sırada gelmektedir. Dünyanın en iyi 200 üniversitesi araştırmasında 17. sırada yer alır.

Dünyanın en iyi 500 üniversite sıralaması Çin “Shanghai Jiao Tong University” tarafından yapılmaktadır. Araştırma “Top 500 World Universities” adı altında ilk kez 2003 yılında yapılmıştır. Son olarakda 2007 yılında organize edilmiştir. 

Türk Öğrenciler için Giriş Koşulları ve Diğer bilgiler

LSE’de eğitim yapan yaklaşık toplam 50 Türk öğrenci vardır. Bunların 15’i lisans eğitimi 35 Türk öğrenci ise yüksek lisans eğitimi yapmaktadır.

Lisans Eğitimi Giriş Koşulu

LSE Undergraduate Admission

LSE’de Türk öğrenciler lisans eğitimine kabul alabilmeleri için lise mezunu olmak yeterli olmaz, en azından 3 farklı alanda A Level sonucu veya İngiltere’de kabul gören bir kolej veya üniversiteden “foundation-hazırlık” eğitimi yapmak gerekir. Ayrıca öğrenci  yurtdışında başka bir üniversitede 1. yılını tamamlamış ise diğer kriterlere bakılmaksızın başvuru yapabilir.

Foundation veya üniversitenin 1. sınıfını tamamlayıp başvuran öğrenciler ayrıca “LSE Entrance Exam” sınavına girmesini talep edebilir. LSE Entrance Exam 3 saat süren ve genel bir “essay” yazımı, İngilizce bir yazıdan özetleme ve matematik bilgi düzeyini ölçen yazılı bir sınavdır. Her yıl Mart ayında LSE kampüsünde veya LSE’nin uygun gördüğü bir merkezde Türkiye’de yapılabilir. Bu merkez genelde British Council ofisi olabilir.

Türkiye veya yurtdışında lise eğitimini International Baccalaureate (IB) programı takip ederek tamamlayan öğrenciler, LSE’ye direk başvuru yapabilirler. IB sonuclarının toplam 36 puan olması gerekir. Ancak, farklı bölümler için farklı IB sonuçları istenebilir.

European Baccalaureate (EB) programını takip eden öğrencilerin sonucu ise ortalam 8 veya 8.5 olmalıdır.  EB, Avrupa Birliği ülkesi bazı ülkelerin bazı liselerinde uygulanan bir programdır. 12. yılda öğrenci EB eğitimi yapar ve diplomasını EB olarak alır. EB diploması şu anda 20 civarında Avrupa Birliği üyesi ülke lisesinde verilmektedir.

LSE’ye kabul edilmek için istenen genel kriterler yanı sıra öğrencinin spesifik bazı lise derslerindeki başarısı incelenir. LSE lisans programlarının her birinin farklı spesifik kriterleri vardır.

Yabancı öğrenciler tüm kriterlere uygun dahi olsalar, LSE’ye kabul edilmeyebilirler. LSE lisans programları dünyanın en çok başvuru yapılan programlarıdır bu nedenle “LSE Undergraduate Programs”lara kabul garantisi, kriterleriniz uygun dahi olsa, yoktur.


LSE Yüksek Lisans Kabul Koşulları

LSE Graduate School Admission


Türkiye üniversitelerinden mezun olan veya olacak öğrencilerin “London School of Economics and Political Sciences (LSE) “ ye başvurabilmeleri için lisans diplomaları not ortalamalarının en azından 3.4 olması gerekir. Veya 100 üzerinden en az 70% olması gerekir.


Bu genel ve kesin bir kriterdir ancak bazı programlar için spesifik koşullar istenebilir. Spesifik kurs koşulları için LSE Graduate Prospectus bölümü incelenmelidir. 


Türk öğrencileri LSE’de genelde yüksek lisans programlarını tercih etmektedirler. Özellikle ODTÜ, Boğaziçi, Koç, Sabancı, Bilgi, İstanbul, Ankara üniversitelerinden mezun olan öğrenciler LSE’de master yapmaktadırlar. 


LSE Burs olanakları

LSE her yıl yaklaşık 6 milyon Sterlin değerinde bursu öğrencilerine vermektedir. Gerek lisans gerekse yüksek lisans öğrencileri başarılarına göre bu burslardan yararlanabilir. “LSE Scholarships and Bursaries” hakkında detaylı bilgi için “LSE Financial Support Office” internet sayfası ziyaret edilmelidir.


Türk Öğrencilere Çalışma Olanakları

Türk öğrenciler İngiltere’de part-time olarak çalışabilirler. Londra’da pek çok iş olanağı vardır. Ayrıca LSE kampusünde yabancı öğrenciler part-time olarak kafeterya, LSE Student Union gibi yerlerde çalışabilir. 

Ayrıca, okulun internet sitesinde ’Voluntary Opportunities at LSE” bölümünde pek çok gönüllü çalışma olanakları hakkında bilgi bulunmaktadır. 

The LSE Career Service, yabancı öğrencilere öğrencilik esnasında ve sonrasında İngiltere’de iş olanakları ve staj konusunda danışmanlık vermektedir. 


Kurs Fiyatları

Lisans Programları; 18.000- 20.000 sterlin yıllık

Yüksek Lisans Programları; 18,000-20,000 sterlin yıllık
Pre- Sessional Courses; 4 weeks 1350 GBP, 8 weeks 2200, 12 weeks 4500 GBPLondon School of Economics Summer School


LSE’de verilen en önemli programlardan birisi ise “ LSE Summer School” session’larıdır. Yaz aylarında 50 farklı alanda verilen LSE Summer Session’ları 3 veya 6 hafta olarka devam eder. Summer Session programlarında iyi derecede İngilizce bilen Ekonomi, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Finans, Felsefe ve pek çok farklı alanda eğitim yapan öğrenciler katılabilir. Yaz aylarında 2 session halinde yapılan programlarda ilk session Temmuz başında, ikinci session ise Ağustos başında başlar. Her bir dönem için ücret yaklaşık 1800-2200 Sterlin arası değişir. Bu programlara genelde iyi derecede İngilizce bilen üniversite öğrencileri ve mezunları katılabilir. Aşağıdaki “Summer School” derslerine Global Vizyon her yıl öğrenci göndermektedir. Kayıtlarınız için mutlaka en geç Nisan ayı sonuna kadar Global Vizyon ofislerine başvurunuz.


LSE Summer School tarafından verilen ve her bir dönemi 3 hafta devam eden dersler şunlardır;


Preparatory English 

English for Business

Managerial Accounting and Financial Control

Business Analysis and Valuation

Finance

Options, Futures & Other Financial Derivatives

Principles of Accounting

Analysis and Management of Financial Risk

Advanced Corporate Finance *NEW

Financial Markets

Forecasting Financial Markets

Introductory Macroeconomics

Essential Statistics for Economics and Econometrics

Intermediate Macroeconomics

Introduction to Econometrics

Public Finance

Advanced Macroeconomics

Introductory Microeconomics 

Economics of European Integration 

Environmental Economics & Sustainable Development 

The Political Economy of Public Policy 

Advanced Microeconomics 

Advanced Econometrics 

Industrial Organisation & Competition Policy 

Understanding Foreign Policy: the Diplomacy of War, Profit and Justice

Trade, Development & the Environment

The Middle East in Global Politics

International Political Economy 

International Journalism and Society – The Role of the Media in the Modern World.

Politics of Protest and Change

Conflict, the State and Global Community: An Introduction to International Political Thought

Worlds in Collision: International Politics from the end of the Cold War to the War on Terror

Development in the International Political Economy

International Politics: Building Democracies from Conflict

What Kind of Europe? Crisis, Reform & the International Role of the European Union

Introduction to English Law

Human Rights: Theory, Law and Practice 

Introduction to Corporate Law and Governance

International Law: Contemporary Issues

Competition Law and Policy: Controlling Private Power

Intellectual Property Law and Policy

Marketing

Organisation and Strategic Management 

Judgement and Decision Making for Management

Business Development and IT Innovation

Human Resource Management and Employment Relations 

Bargaining and Negotiation

Management and Entrepreneurship

E-Business in the Digital Age

Competitive Strategy and Game Theory

International Business Strategy

Strategic Management and Incentives in Modern Organisations


Lokasyon

Londra Ekonomi ve Siyasal Bilimler Okulu İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunmaktadır.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım