Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Linköping University

Linköping University – Linköping Üniversitesi

İş dünyası ve toplumla yakın iş birliğinde bulunan Linköping Üniversitesi, özellikle malzeme bilimi, bilgi teknolojileri ve mühendislik bölümleriyle dünyanın sayılı üniversitelerinden biri olarak tanınıyor. 32.000 öğrenciye ve 4.000 çalışana ev sahipliği yapan Linköping University, hem modern dünyanın karmaşık problemlerine çözümler sunuyor, hem de öğrencilerinin iş piyasasındaki en cazip imkanlara kavuşmasını sağlıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Linköping Üniversitesi başvuru zamanı

Linköping University sonbahar dönemine kayıt için son başvuru tarihi 15 Nisan, ilkbahar dönemine kayıt için son başvuru tarihi 15 Kasım.

Linköping Üniversitesi bölümleri

Medicine & Dentistry

Psychology

History, Philosophy & Theology

Art, Performing Arts & Design

Languages, Literature & Linguistics

Chemistry

Mathematics & Statistics

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Physics & Astronomy

Politics & International Studies 

Communication & Media Studies

Sociology

Electrical & Electronic Engineering

General Engineering

Chemical Engineering

Mechanical & Aerospace Engineering

Civil Engineering

Law

Computer Science

Education

Biological Sciences
Business & Management

Lokasyon

Linköping University – Linköping Üniversitesi

Linköping Üniversitesi, İsveç’in Lidigo ve Linköping şehirlerinde eğitim vermektedir. 1969 yılında kurulan ve 1975 yılında üniversite statüsüne kavuşan Linköping Üniversitesi, Lidingo ve Linköping’de bulunan 4 kampüsten oluşuyor. Öğrencilerine güvenli ve çevre dostu bir ortam, mükemmel eğitim olanakları ve harika bir deneyim sunan Linköping University, ortak çalıştığı üniversitelerden her sene 1.000 değişim öğrencisini kabul ediyor.

Üniversitenin Başarıları:

  • Linköping Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 400’de yer alıyor.

  • Linköping Üniversitesi, İsveç’teki en iyi üniversiteler arasında ilk 10’da bulunuyor.

  • Linköping Üniversitesi’nin; elektrik mühendisliği, malzeme bilimleri ve eğitim bölümleri dünyada ilk 200’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • Writing bölümünden minimum 20 olmak kaydıyla en az 90 (IBT) TOEFL puanı

  • Writing bölümünden minimum 4.5 olmak kaydıyla en az 575 (PBT) TOEFL puanı

  • Her bölümden minimum 5.5 olmak kaydıyla en az 6.5 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım