Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Leeds Metropolitan University

Leeds Metropolitan Üniversitesi

Leeds Metropolitan University, yaklaşık 41,000 öğrencisi ile İngiltere’nin en büyük ve en popular okullarından biridir. Okulun sahip olduğu güvenilir tecrübe ve deneyim, öğrencilerine küçük okullarda bulamayacakları imkân ve olanakları sağlamaktadır. Bütün öğrencilerin edinebilecekleri en fazla deneyim ve birikim ile mezun olamalarını hedefleyen okul, sunmuş olduğu eğitimin kalitesi ve niteliği ile de gurur duymaktadır. Kampüsleri eyalet sanat kütüphanesi, bilgisayar ve diğer laboratuarlar ile donatılmıştır.

Okulda bulunan ‘Carnegie’ spor tesisleri ülkedeki en iyi tesisleriden biri olup; içinde yüzme havuzu, jimnastik merkezi, dans stüdyosu, sentetik yeşil alanlar, doğal (çim) yeşil alanlar, atletizm sahaları, ağırlık salonu, squash kortları, açık ve kapalı tenis kortları, fitness merkezi, spor salonları ve tırmanma duvarları gibi birçok alan bulunmaktadır.

Leeds Metropolitan da öğrenciler harika bir atmosfere ve sosyal tesislere sahiptirler. Okuldaki yemek alanları ve kafelerin yanısıra, öğrenci birliği (Students’ Union) değişik aktivite ve eğlencelerle birlikte, öğrencilere eğitimleri boyunca da destek ve danışmanlık görevini yerine getirmektedirler. Yabancı turistler tarafından İngiltere’nin en çok oy verilen şehri olan Leeds; yaşanabilecek en heyecan verici şehirlerden biri olarak, okul kampüsünü de ülkenin en beğenilen ve toplum ruhunu en çok hissettiren merkezlerden biri haline getirmektedir. Bu ve daha birçok özelliği ile üniversite, bir çok yabancı öğrenci için en doğru seçimdir.

Neden Leeds Metropolitan University

Leeds Met University, Times Higher Awards tarafından “University of the Year” ödülü kazanmıştır. Pek çok alanda iyi bir isme sahip olan üniversite özellikle “global” programlarıyla pek çok yabancı öğrenciyi bünyesine çekmektedir.Üniversite’nin en iyi olduğu alanlardan birisi “Business and Management” alanıdır. “Quality Assurance Agency” tarafından 24 puan üzerinden 24 puan alan nadir üniversitelerden birisidir.

The Times Good Universities Guide, Leeds Metropolitan University’i 97. sırada göstermektedir. The Guardian Newspaper Ranking’lerinde ise 91. sıradadır.

The Times Good Universities Guide Subject Ranking’lerinde; Finance 62, Architecture 21, Art and Design 37, Building 18, Business 72, Civil Engineering 25, Communication and Media 38, Computer Science 75, Economics 47, Tourism 28, Law 44, Politics 55. sıradadır.


Öğrenciye Olanakları

Üniversitenin  ‘Carnegie’ spor tesisleri İngiltere üniversiteleri içerisinde en iyilerinden birisidir.  Tesislerde;  “swimming pool, athletics track, indoor and outdoor tennis courts, gymnastics centre, sports halls, squash courts, climbing wall, dance studio and fitness rooms” bulunur. Üniversite yurtları çok moderndir. Öğrenciler tek kişilik odalarda konaklarlar.


Öğrenci Yaşamı

Üniversitenin Öğrenci Derneği “Student Union” 60 farklı klüp veya topluluğu bünyesinde barındırır. “The Independent Newspaper” tarafından Leeds şehri “ Best UK University Destination” seçilmiştir. Leeds öğrenci yaşamı çok canlı bir kentidir. Yabancı öğrenciler için Student Union tarafından pek çok sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenlenmekte ve yabancı öğrenci danışmanı öğrencilere her türlü konuda yardımcı olmaktadır.


Çalışma Olanakları;

Leeds şehrinde Türk öğrenciler part-time çalışma olanaklarına sahiptir. Part-time çalışan öğrenciler masraflarının önemli bir kısmını karşılayabilirler. Leeds Metropolitan University’de eğitimini tamamlayan öğrenciler en az 1 yıl süreyle full-time çalışma hakkı elde ederler. 


Türk Öğrenciler için Giriş Koşulları;

Leeds Metropolitan University, Türk öğrencilerin yoğun olarak tercih ettiği üniversitelerinden birisidir. İngiltere’nin en hızlı büyüyen ve en çok yabancı öğrenciye sahip üniversitelerinden birisi olan Leeds Met Türk öğrencileri direk 1. sınıftan kabul etmeye başlamıştır. Bazı bölümlere direk 1 sınıftan başlamak için İngilizce yeterlilik IELTS 6.0 olması gerekir. Aksi takdirde öğrenci International Foundation Year yapmak zorundadır. Leeds Metropolitan University, Türkiye’deki üniversitelerden transfer öğrencisi kabul etmektedir.

Üniversitelerin 1,2 ve 3. sınıfından Leeds Met University’de bulunan ilgili bölüme transfer yapılmaktadır. Transfer için öğrencinin IELTS sınav sonucu 6.0 olmalıdır. Ayrıca, Leeds Metropolitan University, 2 yıllık meslek yüksek okul mezunlarına 4 yıllık lisans tamamlama fırsatı vermektedir. 2 yıllık mezun olan öğrenciler, not dökümleri ve varsa İngilizce yeterlilik belgesi olan IELTS 6.0 ile Leeds Met University’de ilgili bölüme başvuru yapabilirler. Üniversite 2 veya 3. sınıftan öğrenciyi kabul edecek ve lisansını YÖK onaylı bir Avrupa üniversitesinde tamamlamış olacaktır. IELTS 6.0 sonucu alamayan öğrenciler 4,8,12 hafta süreyle Leeds Metropolitan İngilizce dil kurslarına gidebilir ve sonrasında üniversiteye devam edebilirler. 

Leeds Metropolitan University Master programlarına giriş için 4 yıllık bir üniversite mezunu olmak ve IELTS 6.0 sonucu elde etmek yeterlidir. IELTS sonucu 6.0’nın altında olan öğrenciler Leeds Met English Langauge Department Pre-Sessional programlarına akademik yıl başlamadan yaz aylarında katılabirler ve akabinde master programlarına başlayabilirler. Leeds Metropolitan University Doktora (PhD) programlarına ise master sahibi öğrenciler başvuru yapabilir. IELTS sonucu 6.0 istenir.

Burs Olanakları;

Leeds Metropolitan University Türk öğrencilere kısmi burslar da sağlamaktadır. Kısmi burslar yıllık eğitim ücretinden 1,000 Sterlin indirim şeklinde uygulanmaktadır. Leeds Metropolitan University yıllık eğitim ücretleri 8,000-9,000 Sterlin arası değişmektedir.

Pre-Sessional Kursları
Leeds Metropolitan Univesity Pre-Sessional kursları Temmuz ayında başlar ve 8 hafta sürer. IELTS sonucu 5.5 olan öğrenciler 8 hafta pre-sessional sonrası lisans veya yüksek lisans programlarına başlarlar.

International Foundation Courses - Hazırlık Kursları
Leeds Metropolitan University lisans programlarına direk kabul için yeterli olmayan öğrencilere International Foundation Year veya Fast Track Foundation Year adlı iki farklı üniversite hazırlık kursu vermektedir. 


Devamını Oku

Leeds Metropolitan University Kurs Ücretleri

Lisans Programları; 11.000 sterlin

Yüksek Lisans Programları; 11.000 sterlin

MBA; 15.000 sterlin

Foundation- Hazırlık; 11.000 sterlin 


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım