Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Lancaster University

Lancaster University – Lancaster Üniversitesi

İngiltere’nin en gözde kampüslerinden birine sahip olan, İşletme bölümü ile İngiliz üniversiteleri arasında üst sıralarda yer alan ve araştırma üniversitesi kimliği ile yenilikçi programların beşiği olarak kabul edilen Lancaster Üniversitesi, 1964 yılında kurulmuş olup öğrenci memnuniyeti açısından dünya bilinen ünüyle eğitim veriyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

Lancaster Üniversitesi Başvuru Zamanı

İngiliz kültürü ve uzman bir akademik kadro ile öğrencilerini kabul eden Lancaster Üniversitesi’nin son başvuru tarihi 15 Ocak.

Üniversitenin Sunduğu İmkanlar

Lancester Üniversitesi kampüsünün merkezindeki Alexandra Square’de büyük bir kütüphane bulunmaktadır. Kütüphane yaklaşık 1 milyon kitap ve basılı materyali öğrencilerine muhteşem bir arşiv olanağı sağlamaktadır. 

Lancaster Üniversitesi kampüsünde aynı zamanda; fırın, kitapçı, gazete bayi, berber, kuaför, postahane, seyahat acentası, süpermarket, banka şubeleri, kafeler, restoranlar, spor merkezleri, konser salonu, tiyatro, sanat galerisi bulunuyor. International Student Advice Service kapsamında dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilerinin türlü sorunlarına çözümler bulan Lancaster Üniversitesi, organize ettiği sosyal etkinlikler ve geziler ile ders dışında kalan zamanlarda farklı hobiler edinmek isteyen öğrencilerden büyük ilgi görüyor. Yasal olarak çalışarak iş hayatına kolayca adım atabiliyor. Tatil dönemlerinde full time ve okul döneminde part time çalışma imkanları tanınan Lancaster Üniversitesi öğrencileri okul bittikten sonra İngiltere’de 1 yıl Oldukça büyük bir arazide kurulu kampüsü içerisinden farklı spor olanakları barındıran Lancaster Üniversitesi’nin bir diğer özelliği; güçlü ve köklü bir anlayışa sahip olduğu sosyal desteği…

Lokasyon

Lancester Üniversitesi İngiltere’nin kuzey batısında bulunan Lancaster şehrinde kurulşmuştur.

Üniversitenin Başarıları

  • Lancaster University, The Times&Sunday tarafından hazırlanan en iyi üniversiteleri değerlendirilmesinde ilk 10’da bulunuyor.

  • Lancaster University, The Guardian tarafından değerlendirilen en iyi üniversiteler arasında ilk 10’da bulunuyor.

  • Lancaster University, mezuniyet ve iş bulma alanında en iyi İngiliz üniversiteleri klasmanında ilk 5’te bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 93 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6 IELTS puanı

Lancaster Üniversitesi Bölümleri

Educational Research

English Literature and Creative Writing
History
Lancaster Institute for the Contemporary Arts (Art, Design, Film, Theatre)
Languages and Cultures (Chinese, French, German, Italian, Spanish)
Law School (Criminology, Law)
Linguistics and English Language
Politics, Philosophy and Religion
Sociology
Biomedical and Life Sciences
Health Research
Lancaster Medical School
Accounting and Finance
Centre for Education, Training and Development (CETAD)
Entrepreneurship and Strategy
Management Science
Marketing
Organisation, Work and Technology
Chemistry
Computing and Communications
Engineering
Lancaster Environment Centre (Biological Sciences, Environmental Science, Geography)
Mathematics and Statistics
Natural Sciences
Physics
Psychology
Economics

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım