Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Lancaster University Leipzig

Lancaster University Hakkında

Lancaster University, İngiltere'nin Kuzey Batısı'nda, Lancashire'da bulunan bir devlet üniversitesidir. 1964 yılında kurulan üniversite, 140 farklı ülkeden 12.000 lisans ve master öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır. Lancaster University, İngiltere’nin en iyi 10 “research” üniversitesinden birisidir. Lancaster University, Hem “Research” hem de “Teaching” kriterlerine her zaman en önde gelen üniversitelerindendir. Üniversite, Lancaster şehir merkezinden 10 dakika uzaklıkta güvenli ve hoş bir ortama sahip kampüs içerisinde eğitim vermektedir. “Lake District” bölgesine 30 dakika uzaklıktadır. 

Lancaster University, özellikle araştırmaya dayalı eğitim programlarıyla bilinmektedir. Lancaster Üniversitesi, yaptığı araştırmalardan dolayı birçok ödül kazanmıştır ve İngiltere'deki en yüksek araştırma kalitesine sahip üniversiteler arasında yer almaktadır. Lancaster Üniversitesi tarafından yayınlanan araştırmaların %91’i “internationally excellent” olarak değerlendirilmiştir. Kurum, İngiliz üniversitelerini kapsayan birçok sıralamada hep ilk 15’de yer almıştır. Bu nedenle Lancaster University hem İngiliz öğrencilerin hem de uluslararası öğrencilerin dikkatini çeken bir üniversite olmuştur. Ayrıca Lancaster University, kabul almanın zor olduğu üniversitelerden biridir. Kabul oranı %18’dir.

Lancaster University öğrencilerine eğitim sürelerine ek olarak, 1 yıl olacak şekilde Industrial Placement veya Study Abroad olanağı sunmaktadır. Industrial Placement ile öğrenciler eğitim aldıkları alanda, önde gelen şirketlerde 1 yıl çalışarak, sektörel deneyim kazanırlar. Study Abroad Seçeneğini tercih eden öğrenciler ise Lancaster Üniversitesinin Almanya, Malezya, Çin ve Gana’daki kampüslerinde 1 sene eğitim alabilirler.

Lancaster Üniversitesinin kampüsü öğrencilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere inşa edilmiştir. Kampüs mağazalar, restoranlar, kafeler, sinema, sanat galerileri, tiyatro içererek kendi kendine yeten bir şehir gibidir. Lancaster kampüsü yeşilliklerde dolu bir kampüstür. Öğrenciler bu yeşil alanlarda uzanıp stres atabilirler.

Neden Lancaster University?

Lancaster University, The Top 500 World Universities araştırmasında ilk 150 arasındadır. Üniversitenin pek çok alanda 6*, 5* veya 5 araştırma mükemmellik notu vardır. Bu alanlardan bazıları; “business and management, physics, sociology, statistics, applied social science, computing, educational research, biological sciences, communications systems, engineering, history, politics and international relations, pure maths and theatre studies”

Bunlara ek olarak 120 İngiliz üniversitesi arasında ilk 15’te yer almaktadır. Bu nedenden ötürü, öğrencilerin mezuniyet sonrası iş bulama oranları çok yüksektir. Lancaster Üniversitesini tercih etmek için bir diğer sebep ise kampüs olanaklarıdır. Lancaster University, 2002 yılından bugüne kampüsüne 450 milyon sterlin harcamıştır. Bu para, öğrencilerin kalabileceği modern yurtlar, sosyalleşebileceği kafeler, restoranlar ve araştırma yapabilecekleri son teknolojik araştırma laboratuvarlarına ve tesislere harcanmıştır. Özellikle araştırmacıların Lancaster Üniversitesini tercih sebeplerinden birisi de 1 milyon kitap içeren ve 7/24 açık olan kütüphanesidir.

Lancaster University öğrencilerine araştırma odaklı modern bir eğitim vadetmektedir. Kurum öğrencilere hem sektörel staj hem de yurtdışı eğitim şansı vererek uzmanlaşmalarını sağlar. Lancaster Üniversitesi, tüm bunların yanı sıra sosyal, kültürel etkinliklerle dolu bir kampüs yaşamı ile bütüncül bir üniversite deneyimi sunar. Tüm bu nedenler, Lancaster Üniversitesini öğrenciler için ideal bir seçim yapar.

Lancaster University Dünya Başarı Sıralamaları

Lancaster Üniversitesi, 120 İngiliz Üniversitesi arasında her zaman ilk 15’te yer almış önemli bir araştırma üniversitesidir. University League Tables 2024 sıralamasına göre Lancaster üniversitesi tüm İngiliz üniversiteleri arasında 11. sırada yer almaktadır. Bir diğer sıralama olan The Guardian The best UK Universities 2024 – Rankings’de tüm İngiliz üniversiteleri arasında 14. sırada yer almaktadır. Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması 2022’de Lancaster University, dünya genelinde 122. sırada yer almaktadır. Ayrıca, Times Higher Education’a göre İngiltere'deki üniversiteler arasında 15. sıradadır. QS 2024 Dünya Üniversite Sıralamasında Lancaster University, dünya genelinde 146. sırada yer almaktadır.

Lancaster University Öğrenci Sayıları

Lancaster University, 2024 yılı itibari ile toplam 11.986 öğrenciye eğitim vermektedir. Bu öğrencilerin 3100’ü uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Akademisyen kadrosunun yaklaşık %30’u uluslararası akademisyenlerden oluşmaktadır. Lancaster Üniversitesinin çok kültürlü yapısı sayesinde, uluslararası öğrenciler herhangi bir zorluk ile karşılaşmadan eğitim alabilirler.

Lancaster University Sosyal Olanakları

Lancaster Üniversitesinde, kampüsün tam merkezi olan Alexandra Square’de büyük bir kütüphane bulunmaktadır. Kütüphane Yaklaşık 1 milyon kitap ve basılı materyal barındırmaktadır. Her ay düzenli olarak 3.000 dergi üniversite kütüphanesine eklenmektedir. Kampüs içerisinde fırın, kitapçı, gazete bayi, berber, kuaför, postane, seyahat acentesi, supermarket, banka şubeleri, kafeler, restoranlar, spor merkezleri, konser salonu, tiyatro, sanat galerisi bulunmaktadır. Lancaster University Student Support Centre tarafından koordine edilen medikal centre öğrencilere sürekli hizmet vermektedir. International Student Advice Service ise yabancı öğrencilere her türlü sorunlarında yardımcı olmakta ve çözüm yolları geliştirmektedir.

“Lancaster University Student Union” tarafından organize edilen sosyal etkinlikler, quiz nights, geziler ve partiler yabancı öğrencilerin en çok ilgi gösterdikleri etkinliklerdir. Lancaster University Athletics Union tarafından koordine edilen 40 farklı spor etkinleri kampüste düzenlenir. Ayrıca, sosyal kulüpler ve topluluklar tarafından kültürel, akademik, eğlenceye yönelik etkinlikler organize edilir.

Lancaster University, Lancaster Şehir ve Bölge Hakkında

Lancaster University, İngiltere'nin kuzeybatısında, Lancashire'daki Lancaster şehrinde bulunur. Bu bölge, doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleriyle ünlüdür. Lancaster şehri, üniversite öğrencileri için birçok olanak sunan canlı bir şehirdir. Şehirde, restoranlar, kafeler, barlar ve mağazalar gibi birçok sosyal ve ticari işletme bulunmaktadır. Şehrin tarihi kaleleri, müzeleri ve sanat galerileri gibi turistik yerleri de öğrencilerin sık sık ziyaret ettiği yerler arasındadır. Üniversitenin öğrenci birliği, Lancaster şehrinde The Sugarhouse isminde bir gece kulübünü işletmektedir. Bu gece kulübü bölgenin en büyük eğlence tesisidir ve sadece Lancaster öğrencilerine özeldir. Bu nedenlerden dolayı, Lancaster University öğrencileri hem şehir hayatını hem de doğal güzellikleri keşfetmek için harika bir konumda bulunmaktadır. Bu da öğrencilerin üniversite hayatını tam bir deneyim haline getirmektedir.

Lancaster University için Başvuru Koşulları

Lancaster University için Başvuru şartları aşağıdaki gibidir;

Lancaster University, İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden birisidir. Lancaster University Lisans Programlarına Öğrencilerin direk 1. sınıftan kabul edilmesi için; A level, IB sonucu 30-36 aralığı gerekir. Aksi takdirde Lancaster University International Foundation Year veya başka bir İngiltereKolejinde Foundation Year yapılması gerekir.

Lancaster University Transfer öğrencisi kabul etmektedir. Türkiye üniversitelerinde 1-2 veya 3. sınıf öğrencileri transfer başvurusu yapabilir. Ancak, Üniversite yetkilileri öğrencinin Türkiye’de aldığı dersler ile kendi programlarını karşılaştırır ve öğrencinin kaçıncı yıldan eğitime başlayacağına karar verir. İngilizce yeterlilik sınav sonuçları ise IELTS 6.0, bazı Management lisansprogramları için 6.5 istenmektedir

Aşağıdaki belgelerden birine sahip olan öğrencilerden IELTS veya TOEFL belgesi istenmez.

 • CPE- Cambridge Certificate of Proficiency - from the University of Cambridge. Minimum grade C. 
 • GCE 'O' level or GCSE English Language- minimum grade C. 
 • INTERNATIONAL BACCALAUREATE- English Language B at Higher Level, grade 5 or Standard Level grade 6. 
 • EUROPEAN BACCALAUREATE- English as first foreign language, 7.5. Lancaster University master programlarına ise 4 yıllık üniversite mezunları veya son sınıf öğrencileri başvurabilir. Doktora (PhD) başvuruları için ise master diploması gerekir.Yüksek lisans programlarına başvuru için istenen İngilizce puanları; IELTS 6.5, bazı Management programları için 7.0’dir.

 

Lisans bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

 • Dil seviyesini gösteren belge (IELTS:6.5) 
 • Lise Bitirme Diploması (bölümler arasında farklılık bulunmaktadır, daha fazla detay ve bilgi için Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.)

Yüksek Lisans Bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

 • Dil seviyesini gösteren belge (IELTS:6.5)
 • Lisans Diploması: 3.0/4.0 ya da %80 GPA

Lancaster University Popüler Bölümleri

Lancaster University, geniş bir yelpazede lisans ve lisansüstü programları sunan ve öğrencilerin farklı ilgi alanlarına ve kariyer hedeflerine uygun seçim yapmalarını sağlayan yüksek kaliteli bir eğitim kurumudur. Bununla birlikte, üniversitenin bazı bölümleri diğerlerine göre daha popülerdir. 

Lancaster University En çok talep gören Lisans Bölümleri

Lancaster University lisans eğitimleri genellikle 3 yıl sürmektedir. Tercih edilen bölüm Industry, Placement Year veya yurtdışı eğitimi kapsıyorsa eğitim 4 yıl sürmektedir.

Lancaster Universitypopüler lisans bölümleri:

 • Software Engineering 
 • Computing and Information Technology
 • Data Science
 • International Management 
 • Cyber Security
 • Computer Science
 • Business Management
 • Natural Sciences
 • Finance
 • Business Economics

Lancaster University En çok talep gören Yüksek Lisans Bölümleri

Lancaster University master programları genellikle 1 sene sürmektedir.

Lancaster University popüler yüksek lisans bölümleri:

 • Data Science
 • MBA Business Administration
 • Cyber Security
 • Entrepreneurship and Innovation
 • International Business and Strategy
 • Management
 • Business Analytics
 • Clinical Research
 • Strategy
 • LLM Law

Pre-Sessional Kursları

Lancaster University, lisans ve yüksek lisans programlarına başvuru yapmış ve şartlı kabul almış ancak İngilizce yeterlilik sınavlarında istenilen notu alamamış öğrencilere yaz aylarında pre-sessional kursları vermektedir. 4 veya 8 hafta olarak düzenlen kurslarda amaç öğrenciyi lisans veya yüksek lisans seviyesinde dersleri anlayabilecek ve katılabilecek seviyeye ulaştırmaktır. 8 hafta pre- sessional Ağustos ayında başlar. IELTS 7.0 istenen bir kurs için öğrenci 6.0 almış ise 8 hafta pre sessional yapmalıdır. 4 hafta pre-sessional Eylül ayında başlar; IELTS 6.5 istenen bir kurs için öğrenci 6.0 almış ise bu kursa katılabilir.


Foundation Courses - Hazırlık Kursları

Study Group ayrıca Lancaster ve Surrey Universitelerinde “foundation” kursları vermektedir. Her iki Üniversite İngiltere’de ilk 30 içerisinde bulunmaktadır. Diğer “foundation” programlarında olduğu gibi Hukuk, Mühendislik, İşletme, Sanat, Bilim, Sosyal Bilimler gibi farklı alanlara hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitimini tamamlayan öğrenciler direk üniversiteye geçiş yapabilirler. Üniversite kampüslerinde “foundation” eğitimi yapan öğrenciler yurtlarda konaklar. Üniversite öğrencileriyle aynı sosyal, sportif ve kültürel haklardan yararlanırlar.

Ekim veya Ocak’ta başlayan “Uluslararası Hazırlık Yılı” programı, sonbaharda, Lancaster Üniversitesi’nde lisans eğitimine geçme fırsatı tanır, Üniversite kampusunda uzmanlar eşliğinde bir hazırlık programı sunulmaktadır.

Hazırlık programı, liseyi bitirmiş olmakla birlikte Birleşik Krallık Üniversite giriş şartlarını tam olarak taşımayan öğrencilere lisans eğitimine doğrudan geçiş için fırsat sunar.

Akademik konular, öğrenim becerileri ve İngilizce dil eğitimini kapsayan üç dönemlik kurs, uluslararası öğrencilere lisans düzeyindeki eğitimlerinde başarılı olabilmelerini sağlamak için gerekli beceri ve bilgileri sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. 

Üç seçenek vardır:

- Ticari ve İdari Bilimler 

- Mühendislik ve Bilgisayar 

- Hukuk ve Sosyal Bilimler

Hazırlık Yılı çeşitli bölümlerde lisans eğitimi yapma seçeneği sağlar. Bunlar arasında: Muhasebe ve Finans; Ticari Bilimler; Karma Teknoloji; Bilgisayar Bilimi; İktisat; Mühendislik; BİT (Bilişim ve İletişim Teknolojileri); Uluslararası İlişkiler; Hukuk; İşletmecilik; Matematik & İstatistik; Politika; Sosyoloji bulunur.

Devamını Oku

Lancaster University PHD programları

Lancaster University, lisansüstü öğrencilere 70’ten fazla bölümde PhD imkanı sunan üstün bir araştırma üniversitesidir. Lancaster University'nin doktora programları, öğrencilere alanlarında uzmanlaşma fırsatı sunar. Doktora programlarına başvurmak için, öğrencilerin yüksek lisans derecesine sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca, her programın kendi kabul koşulları ve gereksinimleri vardır. Lancaster University'nin doktora programlarına kabul edilen öğrenciler, dünya çapında tanınan araştırmacılar ile çalışma fırsatına sahip olurlar. Ayrıca, öğrencilere doktora sonrası kariyer fırsatları kurum tarafından sağlanmaktadır.

Lancaster University Online, Uzaktan eğitimler

Lancaster University 40’tan fazla uzaktan eğitim programı ile eğitim vermektedir. Öğrenciler işlerini bırakmadan esnek uzaktan eğitim programları ile kariyer hedeflerine ulaşabilirler. Bazı uzaktan eğitim bölümlerinde kampüse uğramak gerekebilir.

İngiltere’de lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek için Yurtdışı Lisans Eğitimi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

Lancaster Üniversitesinde kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

Lancaster University İş Olanakları

Lancaster Üniversitesi, öğrenciler kaydoldukları andan itibaren, öğrencilerin mezuniyet sonrası iş bulma şanslarını arttırmayı hedefler ve bunun için çeşitli eğitimler verir. Bu programlar öğrencilere yeni beceriler kazandırıp diğer adayların önüne geçirmeyi amaçlar. Lancaster Üniversitesi, uluslararası öğrencilere özel olarak LAUNCH your future kariyer programını kurmuştur. Bu program uluslararası öğrencilerin kariyer planlamalarında onlara yol gösterip iş bulma şanslarını arttırır.

Bir diğer program ise Career Mentoring Programme’dir bu program ilk yılını tamamlayan öğrencileri eğitim aldıkları sektörde aktif olarak çalışan bir profesyonel ile bir araya getirerek sektörel deneyim kazanmalarına yardımcı olur. Tüm bunlara ek olarak Lancaster Üniversitesi, Dijital Beceri Sertifikası ile öğrencilerinin gelecekteki kariyerlerini destekleyebilecek çeşitli dijital kursalar sunmaktadır. Belirli sayıda kursu tamamlayan öğrenciler Digital Skills Certificate alabilirler, bu sertifika öğrencilerin diplomalarında görünecektir.

Lancaster University’de eğitim alan öğrenciler eğitimleri esnasında part-time çalışabilirler. Tatil dönemlerinde ise full-time çalışma olanakları vardır. Mezuniyet sonrası ise İngiltere’de en az 1 yıl süreyle yasal olarak çalışabilirler.

Lancaster University Eğitim Fiyatları ve Burs olanakları

Lancaster Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Lisans Programları

22.000£ - 27.000£

Yüksek Lisans Programları

22.000£ - 27.000£ 

MBA

36.000£

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak isterlerse work and study seçenekleri için Global Vizyon Eğitim Danışmanları ile görüşebilirler. 


Lancaster University Burs Olanakları: Management, Business alanlarına özel £4000 burs imkânı bulunmaktadır. 2,80 üzeri ortalamaya sahip öğrenciler başvurabilir. Diğer programlar için £5,000 burs imkânı bulunmaktadır. 2,80 üzeri ortalamaya sahip öğrenciler otomatik olarak değerlendirilmektedir, ekstra başvuruya gerek bulunmamaktadır.

Lancaster University Konaklama Seçenekleri

Lancaster Üniversitesi, 2010 yılından beri tam 8 kere en iyi yurt ödülü almıştır. Tüm yurtlar self-catered şeklinde hizmet vermektedir, öğrencilerin yemek yapabileceği mutfaklar bulunmaktadır. 7000 yatak kapasitesi ile birçok öğrenciye hizmet veren Lancaster yurtları 4 farklı şekilde hizmet vermektedir.

Bunlardan ilki lisans öğrenci yurtlarıdır. Lancaster Üniversitesi, lisans öğrencileri için ekonomik veya lüks birçok oda seçeneği sunmaktadır. Lisans odaları, özel banyolu odalar, paylaşımlı banyolu odalar, banyo ve mutfak içeren müstakil stüdyolar şeklinde 3’e ayrılmıştır. İlk senelerinde, 10 Ağustos tarihinden önce başvuru yapan lisans öğrencilerine yurt garantisi verilmektedir. 17 Yaşının altındaki öğrenciler yurtlara kabul alamaz. 

İkinci yurt seçeneği ise Lisansüstü konaklamadır. Lisansüstü yurt odaları ikiye ayrılmıştır. Bunlardan ilki, özel banyolu odalar ve diğeri paylaşımlı banyolu odalardır. 31 Temmuz tarihinden önce yapılan başvurulara garantili şekilde yurt çıkmaktadır.

Üçüncü seçenek ise Aile yurtlarıdır. Lancaster Üniversitesi çocuklu ailelere kampüsün içinde ve karşısında, iki veya üç odalı daireler sunmaktadır. Başvuruları mart ayında başlamaktadır. Aile yurtları sınırlı sayıda olduğu için, herhangi bir yerleştirme garantisi verilememektedir.

Dördüncü seçenek ise şehir konaklamasıdır. Öğrenciler bütçelerine uygun daireler veya tekli odalar kiralayabilirler. Buna ek olarak Lancester University şehir merkezinde Chancellor's Wharf yurdu ile öğrencilerine hizmet vermektedir.

Lancaster University Yurt Fiyatları

Lisans öğrencileri için;

Lancaster Üniversitesi Yurt Ücretleri (Haftalık)

Paylaşımlı banyolu odalar

130£ - 160£

Özel banyolu odalar

155£ - 180£ 

Stüdyolar

210£Yüksek Lisans öğrencileri için;

Lancaster Üniversitesi Yurt Ücretleri (Haftalık)

Paylaşımlı banyolu odalar

130£ - 160£

Özel banyolu odalar

175£ - 180£ 

Stüdyolar

210£-240£

Lancaster University Başvuru Tarihleri

Lisans Bölümleri için son başvuru tarihi 25 Ocak kabul edilmektedir. Bu tarih sonrası kontenjanı dolmayan bölümler için başvurular devam etmektedir. 30Haziran’a kadar başvuru yapılabilmektedir. Erken başvuruda bulunmak kabul şansını arttırır. 

Master programları için ise 31 Temmuz son tarih olarak kabul edilmektedir. Belirtilen başvuru tarihleri genel başvuru tarihleri olup, bazı bölüm ve programlarda belirtilen tarihler değişebilmektedir. Daha fazla detay ve bilgi için yurtdisiuniversiteler.com veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Lancaster University İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Lancaster University ’de eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizesi almaları gerekmektedir. TIER 4 vizesine sahip olan Türk öğrenciler mezun olduktan sonra bir yıl daha İngiltere'de kalabilmektedir. Türk öğrencilerin öğrenci vizesini uzatarak veya iş arama vizesine başvurarak İngiltere’de kalma sürelerini uzatmaları mümkündür. 

Vize hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım