Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

King’s College London

King’s College London

Londra Üniversitesi’ni oluşturan ilk kolej olarak İngiltere’nin en köklü üniversiteleri arasında gösterilen, pek çok öğrencisi ile Nobel ödülü kazanan ve İngiltere’nin akademik araştırmaya en çok fon ayıran üniversitelerinin başında gelen King’s College Londra, 1829 yılında kurulmuş olup öğrencilerine toplamda 5 ana kampüste eğitim sunuyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Genel Bilgiler

Dünyanın dört bir yanından gelen yaklaşık 30.000 öğrenciye eğitim veren, disiplinli bir hayat tarzını yenilikçi bakış açısıyla bir araya getiren ve DNA yapısı üzerinde yaptığı çalışmalar başta olmak üzere birçok bilimsel buluşa imza atan King’s College Londra, Londra’nın merkezinde bulunuyor. Tıp bölümleri ile dünyaca ünlü bir isme sahip olan King’s College Londra, Avrupa’nın en eski diş hekimliği okuluna sahip olan okul olma unvanını taşıyor. Öğrencilerine bilimsel bir eğitimin yanı sıra modern bir hayat standardı ile eksiksiz bir lisans ve yüksek lisans hayatı sunma hedefine sahip King’s College Londra kampüsünde, 40’ı aşkın spor kulübü, özel öğrenci birlikleri, tekne kulübü ve gönüllü aktiviteler için kurulmuş birçok kulüp de öğrencileri bekliyor. Keyifli zamanlar geçirmek isteyenler için gece kulüpleri ve şık restoranların da mevcut olduğu King’s College Londra kampüsü, hem eğitim dönemi boyunca hem de ara tatillerde her öğrencinin kendini evinde hissetmesini sağlıyor. 

Dönem başlamadan önce İngilizce bilgisini geliştirmek isteyenler için özel bir kurs veren King’s College Londra, böylelikle farklı coğrafyalardan gelen öğrencilerine dönem süresince derslerinde ve çevresel iletişimde zorlanmamaları için destek veriyor.

King’s College Hakkında Önemli Bilgiler

King’s College yüksek lisans mezunlarının %94’üne yakınını ilk ay içerisinde iş sahibi olmasıyla bilinen ve küresel gücüyle öğrencilerine hem iyi bir akademik kariyer hem sonrasında güçlü bir iş hayatı fırsatı sunan King’s College Londra’ya başvurular 15 Ocak’ta tamamlanıyor

Lokasyon

King’s College Londra, Londra’nın merkezinde bulunuyor.

Üniversitenin Başarıları

  • King’s College London, akademik eğitim açısından dünya üniversiteleri arasında ilk 50’de bulunuyor.

  • King’s College London, QS Dünya Üniversitesileri sıralamasında ilk 40’ta bulunuyor.

Üniversite Kabul Şartları

  • En az 7,5 IELTS puanı

  • En az 75 (IBT) TOEFL puanı

King’s College Londra’nın fiyatları

Londra’nın kalbinde hayatına yenilikler kazandıracak ve hem keyifli hem köklü bir deneyim olacak King’s College Londra’da eğitim ücreti yıllık yaklaşık 30.000 ila 45.000 dolar arasında değişiyor.

King’s College Londra bölümleri

Other Health

Medicine & Dentistry

Mathematics & Statistics

Physics & Astronomy

Chemistry

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Languages, Literature & Linguistics

History, Philosophy & Theology

Archaeology

Art, Performing Arts & Design

Sociology

Politics & International Studies (incl Development Studies)

Geography

Communication & Media Studies

Business & Management

Economics & Econometrics

Law Computer Science

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım