Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

King’s College London

King's College London Hakkında

King's College LondonWellington Dükü ve üniversiteye 1829'da kraliyet tüzüğü veren Kral George IV tarafından kurulmuştur.

Bugün King's College London, Londra Üniversitesi yapısının bir parçası olan İngiltere'deki en prestijli üniversitelerden biridir. King's College London, UCL ile birlikte Londra Üniversitesi'nin kurucularından biridir.

King's College London, İngiltere'deki en iyi 24 araştırma üniversitesini bir araya getiren Russell Group'un bir üyesidir. King's College ile ilişkili 14 Nobel Ödülü sahibi var.

King's College London'da eğitim sadece bilgi edinmekle ilgili değildir. Kolej öğrencilere eleştirel düşünme, sorumluluk alma ve çevrelerindeki dünyayı etkileme becerisi öğretmektedir. King's College’in mezunları bilgelikleri, karakterleri, etik kuralları ve küresel bakış açıları ile ayırt edilmektedir.

Neden King's College London?

DNA'nın yapısının keşfedilmesine ve hava kirliliği sorunlarının çözümüne, yenilikçi tedavi yöntemlerinin geliştirilmesine kadar - King's College London kritik evrensel sorunların çözümünde ön saflarda yer almaktadır. Toplum üzerindeki dönüştürücü etki, Kings College'ın değerlerinden biridir. 

King's College, 2029'da 200. yıl dönümü için hazırladığı King's Vision 2029 vizyonunda, asıl amacının dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek olduğunu belirtiyor. King's College London vizyonu, birbiriyle bağlantılı ve karmaşık bir dünyada giderek daha aktif bir rol oynarken, üniversitenin bulunduğu Londra'nın hizmet ve desteği aracılığıyla eğitim ve yenilikçi araştırmaların geliştirilmesini planlamaktadır.

King's College London, AstraZeneca, Celgene, Ericsson, GE Healthcare, GSK, Nvidia, Oracle, Siemens Healthineers, UCB, Unilever ve diğerleri dahil olmak üzere çok sayıda endüstri ortağıyla işbirliği içinde araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütmektedir.

King's College London, İngiltere'deki en iyi 7 araştırma üniversitesinden biri ve İngiltere'nin Ivy League versiyonu olan Russell Group'un üyesidir. King's College London olağanüstü araştırma kalitesiyle ünlüdür. Kolejde DNA'nın yapısı keşfedildi ve radyo, televizyon ve mobil iletişim teknolojilerinin altında yatan araştırmalar yapıldı.

King's College London Dünya Başarı sıralamaları;

King's College London, uluslararası sıralamalarda ve ülke çapındaki sıralamalarında üst sıralarda yer almaktadır.

The Times 2022'ye göre Dünya Üniversite Sıralamasında 35. sırada

QS 2022'ye göre Dünya Üniversite Sıralamasında 35. sırada

The Times 2024'ye göre Birleşik Krallık Üniversite Sıralamasında 6. Sırada

2022 Complete University Rehberine Göre  Birleşik Krallık Üniversite Sıralamasında 21.sırada

Guardian 2022'ye göre Birleşik Krallık Üniversite Sıralamasında 23. Sırada

University League Tablessıralamasına göre22. sıradadır.

King's College, tıp eğitimi için dünyanın en iyi 8. üniversitesi sıralamasında Avrupa'daki en büyük tıp eğitimi merkezidir. Ayrıca King's College, Avrupa'nın en önemli biyomedikal araştırma merkezlerinden biri olan King's Health Partners'ın kurucularından biridir.

King's College London'ın araştırmalarının %84'ü, Research Excellence Framework tarafından dünya lideri olarak derecelendirilmiştir.

Devamını Oku

King's College London Öğrenci Sayıları

King's College London, 150 ülkeden yaklaşık 14.000 uluslararası öğrenci olmak üzere 33.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. King's Connect platformu, üniversitenin öğrencilerini ve mezunlarını bir araya getirmektedir, platform mentorluk yapma ve iletişim çemberini genişletme fırsatları yaratmaktadır. Student Ratio of Females to Males 63:37.

King's College’in 2024’te dünya çapında toplam 185.000 mezun olan öğrencileri bulmaktadır.

King's College London’dan Mezun olan Ünlüler

Virginia Woolf – İngiliz yazar

Desmond Tutu – Nobel Barış Ödülü Sahibi

Thomas Hardy – İngiliz Roman ve Şair yazarı

Recep Akdağ – Türkiye Başbakan Yardımcısı

Bilal Macit – Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyesi

Sir Michael Houghton – 2020 Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü sahibi ve Hepatit C ve Hepatit D genomunun ortak kaşifi

Michael Levitt – 2013 Nobel Kimya Ödülü sahibi ve Stanford Üniversitesi'nde Yapısal Biyoloji Profesörü

Sir Frederick Hopkins – 1929 Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü sahibi ve Royal Society Başkanı

Max Theiler – Sarı hummaya karşı bir aşı geliştirdiği için 1951 Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü sahibi

King's College London Sosyal Olanakları;

King's College’in öğrencileri okul dışında yoğun ve eğlenceli bir hayat sürmektedir: Öğrenciler, gazete çıkartmaktadır, kendi radyo yayınlarını yapmaktadır, televizyon kanalında sayı hazırlamaktadır, fotoğraf çekmektedir, spor kulüplerine katılmaktadır, müzik ile ilgilenmektedir ve öğrenci konseyine (Londra'nın en eskisi) katılmak için bulmaktadır. King's College’in 50'den fazla kulubü bulunmaktadır. 

King's College’in öğrencileri okul ve hobileri dışında hayır kurumlarına da yardım etmektedir. Üniversitenin önde gelen kültür merkezleri, tiyatrolar, galeriler ile ortaklığı, öğrencilerin profesyonellerin rehberliğinde yaratıcı potansiyellerini geliştirmelerine olanak tanımaktadır.

King's College’te dört eğitim hastanesi, bilim galerisi, IT bölgeleri ve üç spor alanı bulunmaktadır. King's College Birleşik Krallık'taki en büyük tıp müzesi Gordon Patoloji Müzesine ev sahipliği yapmaktadır.

2012'de King's College ikonik Somerset House'un doğu kanadını satın aldı ve bu güzel tarihi binayı son teknoloji sınıflara dönüştürdü. King'in mezunlarından birinin 4 milyon sterlinlik etkileyici bağışı, olağanüstü Maugham Kütüphanesi'nin 1.600 okuma alanıyla donatılmasını sağladı. Her kampüsteki bilgi merkezleri, tek bir üniversite ağına ve kütüphane kaynaklarına erişim sağlamaktadır. Öğrencilere 7 gün 24 saat 1600'den fazla bilgisayar olanağı sağlanmaktadır. Okulun konumu o kadar uygundur ki, Londra'nın merkezindeki tiyatrolara, barlara ve kulüplere gitmeyi kolaylaştırır.

King's College’iTürk öğrenciler hemşerileriyle tanışabilecekleri ve diğer öğrenciler arasında Türk kültürünü geliştirebilecekleri bir Türk topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır.

King's College London Şehir ve Bölge Hakkında;

King's College altı kampüse sahiptir ve Londra'nın merkezindeki Thames Nehri çevresinde geniş bir alanı kapsamaktadır.

Londra, dünyanın en dinamik gelişen şehirlerinden biridir ve QS Best Student Cities 2022'ye göre yabancı öğrencilerin yaşaması için en iyi yer seçilmiştir. King's College, Londra merkezinde bulunan en iyi okullardan biridir.

King's College’in öğrencileri kültürel, ticari, medya, spor etkinliklerine, çok sayıda müzeye, tiyatroya, galeri etkinliklerine katılabilmektedir. 

King's College’in konumu, üniversite öğrencilerinin Londra şirketlerinde staj yapmaları için fırsatlar sunar. Aynı zamanda dünyanın en iyi şehirlerinden birinin kültürel yaşamına katılma fırsatı sunar. Mart 2019'da Kraliçe II. Elizabeth ve Cambridge Düşesi, King's College’in Bush House binasını açtılar. Üniversite’nin 5 kampüsü uygun bir ulaşım ağı ile birbirine bağlıdır ve İngiliz başkentinin başlıca cazibe merkezlerine, iş ve eğlence merkezlerine ulaşımı kolaylaştırır.

King's College London için Başvuru Koşulları

King's College London için Başvuru Şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

King’s College London İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden birisidir. Bu nedenle lisans veya yüksek lisans giriş kriterleri çok zordur

 • 4 yıllık bir üniversite mezunu ve not ortalaması 3.0 ve üzeri öğrenciler rahatlıkla King’s College London’a başvuru yapabilirler.
 •  Özellikle Koç, Sabancı, Bilkent, ODTU, Boğaziçi, Bilgi, Ozyeğin, MEF öğrencileri King’s College yüksek lisans programlarına kabul edilir. 
 • İngilizce dil seviyesi IELTS veya TOEFL ile belgelenmelidir. IELTS bölümlere göre 7.0 olarak istenebilir

King’s College London, Lisans Programları için Kabul Şartları;

 • Lise mezunu ve 3.5 not ortalamasına sahip ve YGS’de taban puanı geçmiş ise King’s College London University hazırlık- foundation yılına kabul edilir. 
 • SAT, A level, Hazırlık, IB (34-35 puan), Abitur, Maturita or French Baccalaureate sahibi öğrenciler direk 1. sınıftan kabul edilir. A Level’ AAA sonucu gerekir. 
 • Türkiye’de İngilizce eğitim veren örneğin Koç Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi öğrencileri ara sınıflarda transfer başvurusu yapabilir. Ancak büyük kısmı 1. Sınıftan kabul edilebilir. 
 • İngilizce dil seviyesi IELTS veya TOEFL ile belgelenmelidir. IELTS bölümlere göre 7,0 olarak istenir. TOELF IBT ise 100 aralığında istenir. Ayrıca PTE testi de kabul edilir. 

King’s College London, University London Yüksek Lisans Programları için Türk öğrenciler;


King’s College lisans ve yüksek lisans programlarına başvuru yapmak için İngilizce yeterlilik belgesi sahibi olmak ilk aşamada gerekmez. İngilizce IELTS veya Toefl IBT sonucu olmadan başvuru yapılabilir. King’s College London Üniversitesi ilk aşamada şartlı kabul- conditional acceptance vermektedir. İngilizcesi 7.0 IELTS seviyesinde olmayan öğrenciler King’s College Foundation programına ya da üniversitenin yaz dönemi İngilizce hazırlık programlarına katılabilirler.

King’s College London University İngilizce Pre-Sessional Kursları

Royal Holloway Pre-Sessional İngilizce kursları yaz aylarında 6, 11 veya 16 hafta olarak verilir. Üniversitenin istemiş olduğu IELTS veya Toefl IBT sonucunu çok az bir puan farkı ile elde edemeyen öğrenciler, pre-sessional programına katılarak üniversite eğitimlerine başlayabilirler. 

 • 6 Hafta pre sessional IELTS 6.5 olanlar
 • 11 hafta pre sessional IELTS 6,0 olanlar
 • 16 hafta pre-sessional IELTS 5,5 olanlar

King’s College Foundation Courses - Hazırlık Kursları

King’s College foundation programları lisans programlarına direk giriş için gerekli olan IB 34 ver üzeri yada A level sonuclarında AAA sahip olmayan Türkiye’de akademik olarak başarılı ancak İngilizcesi 7.0 IELTS seviyesinde olmayan öğrenciler için doğrudan King’s College London tarafından düzenlenir. King’s College foundation programları bir akademik yıl sürer. Eylül ayında başlar ve Haziran’da biter. Foundation yılında 100 üzerinen 70 ve üzeri not alanlar King’s College London lisans eğitimlerine 1. Sınıftan başlar. King’s College foundation’a katılmak demek üniversiteye 1. Sınıftan başlama garantisi vermez. Foundation yılı akademik olarak çok zor bir yıldır ve ancak başarılı olanlara UCAS üzerinde yaptıkları başvuru sonucu kabul verilir. 

King’s College London Popüler Bölümleri;

King’s College London bölümleri dünya sıralamaları- Rankingleri

 • Arts and Humanities / Dünya Sıralamasında 24. 
 • Biology and Biochemistry / Dünya Sıralamasında 67. 
 • Biotechnology and Applied Microbiology / Dünya Sıralamasında 64.
 • Cardiac and Cardiovascular Systems / Dünya Sıralamasında 82.
 • Cell Biology / Dünya Sıralamasında 65 .
 • Chemistry / Dünya Sıralamasında 467.
 • Clinical Medicine / Dünya Sıralamasında 34 .
 • Computer Science / Dünya Sıralamasında 150. 
 • Economics and Business / Dünya Sıralamasında 136.
 • Electrical and Electronic Engineering / Dünya Sıralamasında 47.
 • Endocrinology and Metabolism / Dünya Sıralamasında 23. 
 • Engineering / Dünya Sıralamasında 212. 
 • Environment/Ecology / Dünya Sıralamasında 314. 
 • Gastroenterology and Hepatology / Dünya Sıralamasında 53.
 • Immunology/ Dünya Sıralamasında 44.
 • Infectious Diseases / Dünya Sıralamasında 78.
 • Molecular Biology and Genetics / Dünya Sıralamasında 41.
 • Neuroscience and Behavior / Dünya Sıralamasında 21.
 • Oncology / Dünya Sıralamasında 94. 
 • Pharmacology and Toxicology / Dünya Sıralamasında 79.
 • Physical Chemistry / Dünya Sıralamasında 476. 
 • Physics / Dünya Sıralamasında 65. 
 • Psychiatry/Psychology / Dünya Sıralamasında 2.
 • Public, Environmental, and Occupational Health / Dünya Sıralamasında 17. 
 • Radiology, Nuclear Medicine, and Medical Imaging / Dünya Sıralamasında 3. 
 • Social Sciences and Public Health / Dünya Sıralamasında 32. 
 • Surgery / Dünya Sıralamasında 56.İngiltere’de lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek içinYurtdışı Lisans Eğitimisayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

King’s College London’da kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

King’s College London İş Olanakları

King’s College London Foundation- Hazırlık yılı ücreti; 20,000 SterliKing’s College’de  öğrenciler okurken, öğrenci vizesiyle haftada 20 saate kadar çalışabilme imkânı ile ücretli staj yapabilmektedir.

Londralı öğrenciler, en yüksek mezun başlangıç maaşları içinde ulusal listelerin başında gelmektedir.

King's College, mezun istihdamı açısından Birleşik Krallık'ta dördüncü ve dünyada 31. sırada yer almaktadır (Times Higher Education'ın Küresel İstihdam Edilebilirlik Üniversite Sıralaması 2021). Üniversite Kariyer Merkezi, öğrencilere ve mezunlara staj bulma ve işverenleri tanıma konusunda destek sağlamaktadır. Üniversite düzenli olarak iş fuarları, ileri düzey eğitim programları düzenlemekte ve öğrenciler için özel bir iş portalı bulundurmaktadır.

King’s College LondonEğitim Fiyatları ve Burs Olanakları;

King’s College London Eğitim Ücretleri

Lisans Programları Ücretleri

27.000£ - 32.000£

Yüksek Lisans Programları Ücretleri

32.000£ - 35.000£ 

MBA Ücretleri

35.000£

Öğrenciler üniversitede eğitim alırken bir yandan da çalışarak yaşam maliyetlerini ve eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılamak isterlerse work and study seçenekleri için Global Vizyon Eğitim Danışmanları ile görüşebilirler. 

King’s College London Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları;

King’s College Londra Üniversitesi lisans ve yüksek lisans öğrencilerinden her yıl 6,000 civarı okulun yurtlarında konaklama olanaklarından yararlanır. King’s College London yurtları; Angel Lane, Atlas, Canada Water, City Vine Street, Great Dover Street, Hayloft Point, Julian Markham, Moon Ranker Point, Orchard Lisle and Iris Brook, Stamford Street Apartments, Vauxhall, Wolfson House.Haftalık yurt ücretleri 160-315 sterlin arası değişir. King’s London yurtları self catering- yani yemeksiz hizmet verir.

King’s College London Başvuru Tarihleri;

İngiltere’de eğitim alabileceğiniz üniversitelerin çoğunda başvuru tarihleri Ocak ve Şubat aylarında kapanmaktadır ancak kesin tarihler için mutlaka danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

King’s CollegeÖğrenci en geç Mayıs veya Haziran ayında İngilizce yeterlilik belgesini üniversiteye sunar ve kesin kabul alır.

King’s Collegelisans üstü eğitim başvurular için genellikle bir zaman kısıttı bulunmasa da evrakların hazırlanıp okula gönderilmesi en geç Mayıs ayında tamamlanmış olmalıdır.

King’s College London İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

King’s College’te eğitim almak içinTürk öğrencilerin TIER 4 vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. TIER 4 vizesine sahip olan Türk öğrenciler çalışma izni de almaktadır. Vize ve çalışma izni hakkında daha detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım