Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Imperial College London

Imperial College London-Londra Imperial Koleji

1907 yılında kurulan, bir diğer adı The Imperial College of Science, Technology and Medicine olan ve mühendislik, tıp, bilim başta olmak üzere sunduğu akademik programlarıyla İngiltere’de yer alan üniversiteler arasında ön plana çıkan Londra Imperial Koleji, 100’den fazla ülkeden gelen yaklaşık 30.000 öğrenciyi ağırlıyor.

Londra Imperial Koleji, sürdürülebilir dünya için geliştirdiği projelerle de akademik dünyanın öncülerinden olarak görülüyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

Londra Imperial Koleji Başvuru Zamanı

Tarihteki bilimsel gelişmelerin odağı olarak görülen ve penisilinin buluşu, hologramın gelişimi gibi önemli tarihsel olaylarda ismini görebileceğimiz Londra Imperial Koleji için başvurular 15 Ocak’ta bitiyor!

Üniversitenin Sunduğu İmkanlar

Dünyaya damgasını vurmuş buluşların merkezi olarak görülen Londra Imperial Koleji, doğal güzellikler içinde, muhteşem mimarisi olan bir kampüse sahip… Londra Imperial Koleji’ndeki öğrenciler, 350’den fazla öğrenci kulübünden dilediklerini seçerek, ders dışında kalan zamanlarını değerlendiriyor. Londra’nın eğlence dolu hayatıyla ve doğal parklarıyla vaktini değerlendirebileceğin ve Londra’nın en ünlü alışveriş merkezine, ünlü tiyatro sahnelerine bir adım ötede okuyabileceğin Londra Imperial Koleji’nde hemen hemen herkes tarafından katılım sağlanan ücretsiz spor dersleri veriliyor.

Lokasyon

Londra Imperial Koleji İngiltere’nin başkenti Londra’da yer almaktadır.

Üniversitenin Başarıları

  • Imperial Imperial College, en iyi İngiliz üniversiteleri sıralamasında üst sıralarda bulunuyor.

  • Imperial Imperial College, dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 10’da bulunuyor.

  • Imperial Imperial College, en iyi Avrupa üniversiteleri arasında ilk 5’te yer alıyor.

  • Imperial Imperial College, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 10’da bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 92 TOEFL puanı

  • En az 6,5 IELTS puanı

Londra Imperial Koleji’nde Öğrenim Görmüş Kişiler

Londra Imperial Koleji’nde öğrenim görmüş kişilerin başında Brian May, Rajiv Gandhi, Aarif Rahman ve H.G. Wells geliyor.

Londra Imperial Koleji Bölümleri

Academic English (Centre For)

Accommodation

Blyth Centre

Brand 

Corporate Records Unit

College Endowment

Communications And Public Affairs

Conferences And Events

Food And Drink

External Conferences

Continuing Professional Development (Centre For)

Data Protection

Development

Disability Advisory Service

Disability Support For Staff

Education Office

Educational Development Unit

Endowment

Property

Ethos

Evening Classes And Lunchtime Learning

Events And Hospitality

Events Makers

Expenses

Exploration Board

External Conferences

Finance

ICIS

Inspire

Insurance

Internal Audit

Languages, Culture And Communication (Centre For)

Learning And Development Centre

Legal Services Office

News And Media Contacts

Occupational Health

Operational Excellence

Professional Development

Purchasing

Research Degrees

Research Office

Risk Management

Salaries

School Of Professional Development

Staff Accommodation

Staff Development Centre

Staff Travel And Expenses

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım