Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Goldsmiths University of London

Goldsmiths University of London – Goldsmiths Londra Üniversitesi

İngiliz kültürünün bakış açısıyla eğitim sunan akademisyenleriyle, kurulduğu 1891 yılından itibaren öğrencilerini ağırlayan, konusunda uzman kadrosuyla Damien Hirst, Rosie Lowe, Mary Quant gibi isimlere eğitim veren ve lisans/lisansüstü departmanlarıyla başarıyı hedefleyen Goldsmiths Londra Üniversitesi’nde yaklaşık 15.000 öğrenci yer alıyor. Yenilikçi bakış açısıyla öğrencilerini ağırlayan ve en yüksek akademik standartlarla desteklenen Goldsmiths Londra Üniversitesi; TV ve radyo stüdyoları, psikoloji laboratuvarları, müzik ve drama eğitimleri ile kariyer basamaklarında hızla yükselmek isteyen öğrenci adaylarına kendilerini geliştirmesi konusunda yardımda bulunuyor. Goldsmiths Londra Üniversitesi, dönemsel lisans ve yüksek lisans programları hazırlıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

Goldsmiths Londra Üniversitesi Başvuru Zamanı

Sosyal bilimler, beşeri bilimler ve tasarım konusunda uzman kadrosu ile yenilikçi akademik eğitimin merkezi konumunda bulunan Goldsmiths Londra Üniversitesi’ni isteyen öğrenciler 15 Ocak tarihine kadar başvurmalı.

Üniversitenin Sunduğu İmkanlar

Goldsmiths Londra Üniversitesi’ne giden öğrenciler; spor salonu, büyük bir kütüphane, restoran ve kahve dükkanları ile karşılaşırken, Goldsmiths Londra Üniversitesi’ni öğrencilerin rahat edeceği bir alana dönüştüren öğrenci kulüpleri de bulunuyor. Londra’nın cıvıl cıvıl bölgesinde bulunan Goldsmiths Londra Üniversitesi’nin öğrencileri, milyonlarca turist çeken festivallere, sanat etkinliklerine ve kültür aktivitelerine istedikleri zaman katılabiliyor.

Lokasyon

Goldsmiths Londra Üniversitesi İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunmaktadır.

Üniversitenin Başarıları

  • Goldsmiths University of London, eğitim açısından en iyi üniversiteler sıralamasında ilk 500’de bulunuyor.

  • Goldsmiths University of London, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 420’de bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 87 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6,5 IELTS puanı

Goldsmiths Londra Üniversitesi Bölümleri

Anthropology

Art

Computing

Confucius Institute for Dance and Performance

Design

Educational Studies

English and Comparative Literature

English Language Centre

History

Institute for Creative and Cultural Entrepreneurship (ICCE)

Institute of Management Studies (IMS)

Law

Media, Communications and Cultural Studies (MCCS)

Music

Politics and International Relations

Psychology

Social, Therapeutic and Community Studies (STaCS)

Sociology

Theatre and Performance

Visual Cultures

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım