Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Georgetown University

Georgetown University - Georgetown Üniversitesi

Amerika'nın başkentinde, tarih kokan bir mahallede yer alan Georgetown Üniversitesi, başta siyaset, uluslararası ilişkiler, hukuk, tıp, işletme olmak üzere 10 okuluyla, küresel bakış açısıyla hazırlanmış titiz akademik programlar sunuyor. Georgetown University ayrıca entelektüel, profesyonel ve kişisel olarak sorumluluk sahibi dünya liderleri yaratma konusunda da ün sahibi.1789 yılında kurulan Georgetown University, öğrenci seçimi konusunda titiz, başvuranların %14'ünü kabul ediyor.

Georgetown Üniversitesi başvuru zamanı

Georgetown University’ye katılabilmek için erken kayıt için son başvuru tarihi 1 Kasım, normal kayıt için ise son başvuru tarihi 10 Ocak.

Georgetown Üniversitesi’nde öğrenim görmüş tanınmış kişiler

Eski ABD Başkanları Bill Clinton ve Lyndon Baines Johnson, Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque Marques, Lübnan Başbakanı Saad Hariri, İspanya Kralı VI. Felipe, Aktör Bradley Cooper, Warner Bros CEO'su Ann Sarnoff.

Lokasyon

Georgetown Üniversitesi Washington’da yer almaktadır.

Üniversitenin Başarıları

  • Mezunları arasında pek çok siyasetçinin bulunduğu Georgetown University, özellikle siyaset ve uluslararası çalışmalar bölümleriyle ünlü ve dünyanın en iyi 20 üniversitesi arasındadır.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • Georgetown Üniversitesi, SAT sınavının yalnızca Verbal ve Math bölümlerini dikkate alıyor. SAT sınavının seçmeli Writing bölümünü dikkate almıyor.

  • Georgetown Üniversitesi’nin kabul komitesi, SAT sınavını birden fazla kez alan öğrencilerin, sahip oldukları en yüksek Verbal ve en yüksek Math skorlarını dikkate alıyor.

  • Georgetown University, ACT sınavının yalnızca English, Math, Reading ve Science bölümlerini dikkate alıyor. ACT sınavının seçmeli Writing bölümünü dikkate almıyor.

  • Kabul komitesi, ACT sınavını birden fazla kez alan öğrencilerin değerlendirilmesinde en yüksek bileşik puanı dikkate alıyor.

Okulun Sunduğu İmkanlar

Başkent Washington’da olabilmenin bütün avantajlarına sahip Georgetown Üniversitesi, hem kampüs içindeki tiyatro, dans etkinlikleri ve sanat galerileriyle hem de kampüs dışındaki müze ve kültürel simgelere yakınlığıyla sosyal hayat konusunda sayısız olanaklar sunuyor. Üniversite, içerisinde Students of Georgetown adıyla bilinen ülkenin en büyük öğrenci işletmesine, sürekli devam eden en eski öğrenci tiyatro topluluğuna ve en eski Tartışma Kulübü’ne sahip. Georgetown Üniversitesi’nin kampüsü 42 hektarlık, kompakt bir alana yayılsa da içerisinde 54 bina bulunduruyor.

Georgetown Üniversitesi'ndeki bölümleri

Business and Economics

English and Comparative Literature

Government, Politics and Policy History

International Affairs

Language and Linguistics 

Law

Liberal and Professional Studies

Mathematics and Computer Science

Medicine, Nursing and Health Sciences

Philosophy, Ethics and Theology

Regional and Ethnic Studies

Sciences

Social Sciences

Visual and Performing Arts
Film Studies

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım