Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Florida State University

Florida State University – Florida Eyalet Üniversitesi

Amerika’nın en değerli araştırma üniversitelerinden biri olan Florida Eyalet Üniversitesi, bilime, teknolojiye ve sanata dair bilgileri korumayı, genişletmeyi ve yaymayı hedeflerken, eleştirel düşünme geleneğine bağlı bir eğitim felsefesini de kucaklıyor. 1851 yılında kurulan ve yaklaşık 300 eğitim programı sunan Florida State University, Carnegie Sınıflandırması’na göre “çok yüksek araştırma faaliyetli” olarak adlandırılıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

Florida Eyalet Üniversitesi başvuru zamanı

Florida State University’ye kayıt için son başvuru tarihi 1 Kasım.

Florida Eyalet Üniversitesi bölümleri

Sport Science

Biological Sciences

Economics & Econometrics

Business & Management

Accounting & Finance

Art, Performing Arts & Design

History, Philosophy & Theology

Languages, Literature & Linguistics

Communication & Media Studies

Geography

Sociology

Politics & International Studies

Education

Mechanical & Aerospace Engineering

Chemical Engineering

Electrical & Electronic Engineering

Civil Engineering

General Engineering

Computer Science

Medicine & Dentistry

Psychology

Law

Mathematics & Statistics

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Chemistry
Physics & Astronomy

Florida State University

Florida Eyalet Üniversitesi, Florida Eyaleti’nin başkenti Tallahassee’de yer almaktadır.

Üniversitenin Başarıları

  • Florida Eyalet Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 500’de yer alıyor.

  • Florida Eyalet Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversiteler arasında ilk 100’de bulunuyor.

  • Florida Eyalet Üniversitesi’nin; performans sanatları, eğitim ve psikoloji bölümleri dünyada ilk 150’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 80 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 550 (PBT) TOEFL puanı

  • En az 6.5 IELTS puanı

  • En az 55 PTE puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım