Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Eindhoven University of Technology

Eindhoven University of Technology

1956 yılında kurulan, uygulamalı araştırma odaklı eğitim metotları ile tanınan ve modern, teknolojik yaklaşımlarını paylaşan akademik personelleri ile en yüksek kalite standartlarına yakışan bir okul olarak % 80’den fazla başarı oranına sahip Eindhoven Teknoloji Üniversitesi, 15.000’den fazla öğrencisiyle, Hollanda’nın en iyi üniversiteleri arasında bulunuyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Eindhoven Teknoloji Üniversitesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eindhoven Teknoloji Üniversitesi başvuru zamanı

Eindhoven Teknoloji Üniversitesi kayıtları için tüm evraklar, okula 15 Ocak’ta teslim edilmeli.

Öğrencilerine Sunduğu Kolaylıklar:
Öğrencilerinin, danışmanlık merkezleri sayesinde yardıma ihtiyaçları olduklarında destek bulabildikleri Eindhoven Teknoloji Üniversitesi, staj ve burs imkanları da sunuyor. Eindhoven Teknoloji Üniversitesi’nde okuyanlar için bir diğer avantaj ise; iş hayatına kolay adım atma imkanı tanıyan atölyeler, iş piyasası alıştırmaları ve mezunlar arasında kurulan iş ağı...

Eindhoven Teknoloji Üniversitesi bölümleri

Bachelor Applied Mathematics 

Bachelor Applied Physics 

Bachelor Architecture, Urbanism and Building Sciences 

Bachelor Automotive Technology 

Bachelor Biomedical Engineering 

Bachelor Chemical Engineering and Chemistry 

Bachelor Computer Science and Engineering 

Bachelor Data Science 

Bachelor Electrical Engineering

Bachelor Industrial Design 

Bachelor Industrial Engineering 

Bachelor Mechanical Engineering 

Bachelor Medical Science and Technology 

Bachelor Psychology & Technology 

Bachelor Sustainable Innovation 

Lokasyon

Eindhoven Teknoloji Üniversitesi nerededir?

Eindhoven Teknoloji Üniversitesi Hollanda’nın Eindhoven Bölgesi’nde bulunmaktadır. Eindhoven Teknoloji Üniversitesi, Hollanda’da turistlerin sıkça ziyaret ettiği Eindhoven Bölgesi’nde bulunuyor. Kampüsünde; kütüphane, laboratuvar, bilim merkezleri, spor merkezleri, sağlık merkezleri ve kitapçıları ile öğrencilerinin tüm ihtiyaçlarına yönelik duruşu ile dikkat çeken Eindhoven Teknoloji Üniversitesi, öğrencilerine 1 haftalık oryantasyon fırsatı da tanıyor. Eindhoven Teknoloji Üniversitesi’nin şehir içinde bulunması sayesinde, öğrenciler sosyal hayatlarına farklı kültürlerin izlerini taşırken, hobi kulüplerine katılarak boş zamanlarını değerlendirebiliyor.


Üniversitenin Başarıları

  • Eindhoven University of University, Hollanda’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 20’de bulunuyor.

  • Eindhoven University of University, QS dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 200’de bulunuyor.

  • Eindhoven University of University, Times en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 150’de bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 90 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6,5 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım