Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

École Polytechnique Fédérale De Lausanne - EPFL

École Polytechnique Fédérale De Lausanne-École Polytechnique Fédérale De Lozan

Teknik çözümleri ile sektöre yön veren mühendisleri, projeleri ile çözüm sunacak bilim insanlarını yetiştirmek üzere 1853 yılında École Spéciale de Lausanne ismiyle kurulan ve Ecole Central de Paris’ten ilham alarak kimya, fizik, matematik alanlarında güçlü bir kurum olarak bilinen École Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL), 15.000 öğrencisi ile dünyanın en iyi üniversiteleri arasında bulunuyor. Profesyonel öğretileri destekleyen ve öğrencilerine tüm olanakları sağlayan bir üniversite kültürüyle hareket eden École polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL),  Öğrenme Laboratuarları Programı ile bilim ve teknolojinin en ünlü kurumlarından biri olarak öne çıkıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

École Polytechnique Fédérale de Lausanne başvuru zamanı

Sen de Fransız kültürüyle zenginleşen ve hareketli yaşamın yanında doğal güzellikleri ile herkesi büyüleyen Lozan’da bulunan  École Polytechnique Fédérale de Lausanne için 15 Aralık’a kadar başvurabilirsin. 

École Polytechnique Fédérale de Lausanne bölümleri:

Architecture
Civil Engineering

Environmental Engineering
Urban Planning
Chemistry
Physics
Electrical Engineering
Mechanical Engineering
Mathematics
Materials Science and Engineering
Management of Technology
Technology and Public Policy
Microengineering
Bioengineering
Computer Science
Communication Systems

Lokasyon

École Polytechnique Fédérale de Lausanne nerededir?

École Polytechnique Fédérale de Lausanne İsviçre’nin Lozan şehrinde yer almaktadır. 400’ün üzerinde akademisyeni ile öğrencilerine yeni ufuklar sunan École polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL), Avrupa’nın kültür merkezi olarak da anılan Lozan’da bulunuyor. Bilim insanlarının ve sanayi sektöründe adından söz ettiren iş insanlarının ilk adımı olarak görülen ve ulusal bir kültürü öğrencileriyle bir adım öteye taşıyan École polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL),  kampüsünde yer alan öğrenci kulüpleri ve yaşamı kolaylaştıran öğrenci merkezleri ile üniversite hayatına keyif katıyor.

Üniversitenin Başarıları

  • École Polytechnique Fédérale de Lausanne, en iyi Avrupa üniversiteleri sıralamasında üst sıralarda bulunuyor.

  • École Polytechnique Fédérale de Lausanne , Leiden dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 20’de bulunuyor.

  • École Polytechnique Fédérale de Lausanne, Times dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 30’da bulunuyor.

  • École Polytechnique Fédérale de Lausanne, QS dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 40’da bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • École Polytechnique Fédérale de Lausanne, TOEFL ve IELTS puanı için belli bir kural koymuyor.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım