Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Durham University

Durham University – Durham Üniversitesi

1832 yılında kurulmasıyla birlikte Birleşik Krallık’ta bulunan en eski üniversitelerin arasına giren, dünyanın dört bir yanından gelen yaklaşık 20.000 öğrenciye eğitim veren, 26 akademik departmanı ve fakültesinde hayata geçirdiği araştırmaları kapsamında eğitim kalitesini her geçen dönem artıran Durham Üniversitesi, kuırulduğu ilk günden bu yana öğrenci deneyimi odaklı bakış açısıyla eğitim sunuyor. Durham Üniversitesi; İngiltere, İskoçya ve Galler’de bulunan üniversitelerin öğrenim kalitesini değerlendiren Eğitimde Mükemmellik Çerçevesi (TEF) Ödülleri’nde Altın Standardı’na layık görülmüştür.  Araştırma programlarına olanak sağlamak amacıyla dünya üzerindeki 7 üniversitenin bir araya gelerek kurduğu Matariki Üniversite Ağı’nda bulunan Durham Üniversitesi, öğrencilerine sunduğu burs imkanlarıyla öğrenci hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Durham Üniversitesi Hakkında

Durham Üniversitesi Hakkında

Durham Üniversitesi, İngiltere'deki en eski üniversitelerden biridir. Üniversitenin tarihi 1832'de başlamaktadır. Üniversitenin kampüsleri Durham ve Stockton'da bulunmaktadır.

 

Üniversite, UNESCO Dünya Mirası Alanları listesine dahil olan ünlü Durham Kalesi ve Durham Katedrali de dahil olmak üzere 63 mimari esere sahiptir. Durham Katedrali, Harry Potter destanının hayranları tarafından da bilinmektedir. Harry Potter’in ilk iki filmi Durham Katedrali’nde çekilmiştir.

 

Üniversite Sanat ve Beşeri Bilimler, İşletme, Fen ve Sosyal Bilimler ve Tip fakültelerden düzenlenmektedir. Durham Üniversitesi 200'den fazla lisans, 130 yüksek lisans kursu ve çeşitli araştırma programları sunan 17 kolej içerilmektedir.

 

 

 

Neden Durham Üniversitesi?

 

Durham Üniversitesi, İngiltere'deki en eski ve en prestijli üniversitelerden biridir. Durham Üniversitesi aynı zamanda bir araştırma merkezi olarak da bilinmektedir.

Durham Üniversitesi, öğretim, öğrenim kalitesi ve öğrencilerin başarıları nedeniyle Teaching Excellence Framework araştırmaya göre Altın statüsünü almaktadır.

Durham Üniversitesi’nin International Study Centre, uluslararası öğrencilerin üniversite topluluğuna kolayca entegre olmalarına ve çeşitli alanlarda yüksek lisans veya lisans programlarında eğitimlerine devam etmelerine olanak tanıtmaktadır.

Durham Üniversitesi, hem İngiltere'de hem de dünyada geniş bir ortak tabanına sahiptir ve Birleşik Krallık ’ta en iyi araştırma üniversitelerinden biridir. Üniversitenin geniş partnerler listesi, öğrencilerin stajlarını tamamlamalarına ve mezun olduktan sonra iş bulmalarına olanak tanımaktadır.

Devamını Oku

Durham Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

Durham Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

Durham Üniversitesi QS 2024 dünyanın en iyi üniversitelerin sıralamasında 92. sırada yer almaktadır.

Birleşik Krallık'ta 2024 Complete University Rehberi'nde en iyi 130 üniversitelerin arasında Durham Üniversitesi, 6. sırada yer almaktadır. Durham Üniversite, the Guardian League Table 2024 sıralamasına göre 6. sıradadır.

Durham Üniversitesi, uluslararası THE sıralamasına göre dünyadaki en iyi 200 üniversite arasındadır. THE Sıralama, uluslararası öğrencilerin ve personelin payına, alıntılara ve diğer ülkelerden bilim adamlarıyla birlikte yazılan bilimsel çalışmaların sayısına dayanmaktadır.

Durham Üniversitesi’nin Öğrenci sayıları;

Durham Üniversitesi'nde 19.000 öğrenci eğitim görmektedir ve bunların %35 150’den fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencidir. Durham Üniversitesi’nde kadınların erkeklere öğrenci oranı 54:46’dır.

Üniversitenin çok kültürlü ortamı, öğrencilerin kendilerini kültürel olarak zenginleştirmelerine ve yeni arkadaşlar edinmelerine olanak tanıtmaktadır. Durham Üniversitesi'nde öğretmenlerin öğrencilere oranı 14'te 1'dir.

 

 

 

 

Durham Üniversitesi’nden Mezun olan Ünlüler;


Timothy James Hamilton Laurence – Kraliçe II. Elizabeth'in tek kızı Prenses Anne'nin kocası

Graham Bruce Hancock – İngiliz yazarı

III. Sheikh Sultan – Sharjah Emirliği'nin egemen hükümdarı

Robert Charles Swan – Her iki kutba da yürüyen ilk kişi

Jonathan David Edwards Olimpiyat, Dünya ve Avrupa adım atlama şampiyonu

Maszlee bin Malik Eski Malezya Eğitim Bakanı

Nishant Kumar İngiliz stand-up komedyeni ve televizyon sunucusu

George Robert Lazenby Avustralyalı oyuncu. İkinci James Bond.

 

 

Durham Üniversitesi Sosyal Olanakları;

Durham Üniversitesi’nin öğrenciler için ders dışı programı spor yarışmalarla, eğlenceyle, eğitim konusunda toplantılarla, gösterilerle, partilerle ve her türlü etkinliklerle doludur.

Öğrencilerin %85'i spor yapmaktadır. Üniversitenin 18 spor dalında 700'den fazla spor takımı bulunmaktadır. Üniversite spor takımları ulusal yarışmalara katılmaktadır. Öğrenciler arasında popüler olan spor kulüpleri: Eskrim, Futbol, Voleybol, Hentbol, Ragbi, Basketbol, Yoga ve at sporlarıdır.

Durham Üniversitesi’nde yılda 90 performans sergileyen 27 tiyatro grubu bulunmaktadır. Üniversite ayrıca Yıllık Tiyatro Festivali'ne de ev sahipliği yapmaktadır.

Üniversitenin müzik eğitim programı Birleşik Krallık'ta 1. sırada yer almaktadır. Üniversite, yılda 80 konser veren 84 müzik topluluğuna sahiptir.

Durham Üniversitesi’nde bir öğrenci her zaman her konuda destek ve yardım bulamaktadır. Öğrenciler eğitim ücretleri ya da gelecekteki kariyerleri hakkında destek almak için, Öğrenci Mali Hizmetleri veya Kariyer Danışmanlığı ile iletişime geçebilmektedir.

Üniversitenin kampüsünde ve çevresinde hızlı kablosuz internet mevcuttur. İnternete ek olarak, öğrenciler çok sayıda olan üniversite kütüphaneleri ziyaret ederek çalışma için birçok bilgi toplanabilmektelerdir.

Durham Üniversitesi’nin yönetimi engelli ve küçük çocuğu olan öğrencileri de desteklemektedir. Üniversite bünyesinde engelliler servisi ve kreş bulunması da öğrenciler için avantajlarını artırmaktadır.

 

 

Durham Üniversitesi Şehir ve Bölge Hakkında;

 

Durham, sabahtan akşama kadar hayat dolu bir öğrenci şehridir. Durham, tarihi binaları ve doğasıyla ünlüdür. Şehrin gelişmiş bir ulaşım altyapısı mevcuttur. Ayrıca, Durham’da İngiltere'nin en büyük müzik festivali Northern Kin ve Summer Festival düzenlenmektedir.

Durham Üniversitesi'nin Kuzey Doğu İngiltere'de iki kampüsü vardır: Queen's Campus ve Durham City. Uluslararası lisans öğrencileri, Stockton şehirde Queen's kampüsünde hazırlık kursları görmektelerdir. Öğrenciler hazırlık programları tamamladıktan sonra, İskoçya sınırına yakın Durham şehrinde bulunan ana Durham City kampüsündeki seçilen fakülteye transfer etmektelerdir. İki kampüs arasında bir otobüs mevcuttur ve yolculuk 45 dakika sürmektedir.

Queen's Campus, Stockton şehir merkezine yürüme mesafesindedir ve Tees Nehri’nin yanında yer almaktadır. Kampüs iyi donanımlıdır, ancak aynı zamanda oldukça kompakt ve rahattır. Queen's kampüsten Durham'a arabayla 45 dakika yol bulmaktadır. Kampüs Leeds'ten 1 saatlik sürüş mesafededir. Stockton şehrinden Manchester şehrine kadar arabayla 2 saatlik mesafe vardır.

Devamını Oku

Durham Üniversitesi’nin Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri

Durham Üniversitesi’nin Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri

 

Durham Üniversitesi'nde 26 akademik bölüm ve okul bulunmaktadır.

 

QS World University Rankings by Subject sıralamasına göre 2021 yılında üniversitenin 18 program dünyanın ilk 100'ünde ve 8'i ilk 50'de yer almaktadır. The Guardian Üniversite Rehberliğe göre, 2022’de üniversitenin Kriminoloji ve Müzik programları dahil olmak üzere 24 programı Birleşik Krallık'ta ilk 10'da ve 11 programı ilk 5'tedir.

 

Durham Üniversitesi'nin güçlü programlar arasında Antropoloji, Arkeoloji, Kimya, Pedagoji, İngiliz dili, Hukuk, Fizik ve Teoloji yer almaktadır.

 

Durham University Business School (DUBS), ABD'de AACSB, Birleşik Krallık'ta AMBA ve Avrupa Birliği'nde EQUIS olmak üzere üç ana kuruluş tarafından akredite edilen dünyadaki işletme okullarının %1'inden biridir. MBA programı, Financial Times’a göre paranın karşılığı açısından dünyada 2. sırada yer almaktadır.

 

Chemistry
Classics and Ancient History
Combined Honours in Social Sciences
Computer Science
Earth Sciences
Education
Engineering
English Language Centre
English Studies
History
Law School
Liberal Arts
Mathematical Sciences
Modern Languages & Cultures, School of
Music
Natural Sciences
Philosophy
Physics
Psychology
Sociology
Sport and Exercise Sciences
Theology & Religion

Durham Üniversitesi Türk Öğrenciler için başvuru koşulları

Durham Üniversitesi Türk Öğrenciler için başvuru koşulları

Türk Öğrenciler için giriş kriterleri;

Türk öğrencilerin Durham Üniversite programlarına girmek için giriş koşulları, başvuru sahibi tarafından seçilen eğitim kursuna bağlıdır. Genel olarak, İngilizce ve matematikte GCSE sınavı için notların, en az C veya eşdeğeri olmalıdır. İngilizce yeterlilik sağlaması gerekmektedir, IELTS en az 6.5 olmalıdır. Bazı programlar için daha yüksek notlar gerektirebilir.

A level, Hazırlık yada IB Diplomaya sahip olan Türk öğrenciler direk Lisans programa başlamaktadır.

 

Türk öğrenciler Yüksek Lisans programları için; 4 yıllık bir üniversite mezunu ve not ortalaması 3.0 ve üzeri öğrenciler Durham Üniversitene başvuru yapabilmektedir. Yüksek lisanstan sonra 3.3 ve üzeri not ortalaması olan öğrenciler direk PhD başvurusu yapabilmektedir. Ayrıca, Yüksek Lisans diploması sahibi olan Türk öğrenciler doğrudan PhD başvurusu yapabilmektedir.

İngilizce dil seviyesi IELTS veya TOEFL ile belgelenmelidir. IELTS 6.5 olarak istenmektedir. TOELF İbt ise 92-95 aralığında istenmektedir.

 

Foundation Courses - Hazırlık Kursları;

Durham Üniversite’nin Hazırlık Programa başlamak için Türk öğrenciler Lise Diplomaya ve EILTS en az 5.5 puanlı sertifikaya sahip olmalılar.

 

 

Durham Üniversitesi Burs ve İş Olanakları ve Kurs Fiyatları

Durham Üniversitesi Burs ve İş Olanakları ve Kurs Fiyatları

 

Durham Üniversitesi, mezun istihdam edilebilirliği açısından dünyada 88.sırada yer almaktadır.

Üniversitenin Kariyer ve Girişimcilik Merkezi bulunmaktadır. Kariyer Merkezi öğrencilerin mesleki becerileri geliştirmelere, iş bağlantıları kurmalara ve iş aramalara yardımcı olmaktadır. Öğrencilerin üniversiteden profesyoneller olarak mezun olabilmeleri için, üniversite öğrencilere eğitimleri sırasında büyük şirketlerde 2 ile 12 hafta arasında staj yapma fırsatı vermektedir. Öğrencilere özgeçmiş hazırlama ve iş görüşme için hazırlık konusunda uzmanlarla istişareler sağlanmaktadır. Ayrıca, üniversitede öğrencileri için iş fuarları da düzenlemektedir.

Durham Üniversitesi, mesleki gelişim, etkili karar verme ve iletişim becerileri gibi kişisel niteliklerin geliştirilmesi konularında work shop’ları düzeltmektedir.

Üniversitenin mezunların %95'i mezun olduktan sonraki 6 ay içinde bir kariyer oluşturmaya veya bir sonraki eğitim düzeyine geçmeye başlanmaktadır. 2017'de mezun istihdam edilebilirlik oranı %97,9 oluştu ve Birleşik Krallık'taki Durham Üniversitesi bu kriterde ülkede birinci sırada yer almıştır. Durham Üniversitesi’nin mezunların mezun olduktan sonraki 6 ay içinde aldıkları ortalama maaş yılda 37.000 £ 'dur.

 

Durham Üniversitesi Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları;

Lisans Programları; 20.000 – 25.000 Sterlin arası
Yüksek Lisans Programları; 26.000 – 32.000 Sterlin arası
MBA;
 30.000 Sterlin
PhD; araştırma programa göre fiyat verilmektedir

 

Burs Olanakları;

 

Durham Üniversitesi ortalaması 3.0/4.0 üzeri olan öğrencilere başarısına göre eğitim için burslar sunmaktadır. Burs alabilmek için ortalama notlarla çok yüksek diplomaya sahip olmanız gerekmektedir. Üniversitenin bursları hakkında detayları öğrenmek için mutlaka Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmelerini öneririz.

 

Durham Üniversitesi Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları;

Her öğrencinin farklı gereksinimleri vardır, ancak Durham Üniversitesinde, her zevke uygun geniş bir konaklama yelpazesi olmaktadır.

 

Durham Üniversitesi'nin öğrencileri, üniversite kampüslerindeki yurtlarda konaklamaktadır. Öğrencilere olanaklara sahip 1-2 yataklı odalar sunulmaktadır. Yurt odalarda yatak, çalışma masası, sandalye, gardırop ve özel veya ortak banyolar bulunmaktadır.

 

Ayrıca, üniversitenin kantinlerde yemek servisi mevcuttur. Yurtlarda mutfaklar, bireysel çalışma odaları, dinlenme odaları, spor salonları bulunmaktadır.

 

Durham Üniversitesi'nin öğrenciler için çeşitli konaklama seçenekleri mevcuttur. Öğrencilere yurtlarda ortak odalar veya özel apartmanlarda daireler sunulmaktadır. Tüm konaklama binalarda kablosuz internet erişimi bulunmaktadır.

 

Konaklamaların yıllık fiyatlar £ 4,300'den başlamaktadır. Konaklama fiyatları konaklama yerin tipine göre değişmektedir.

 

 

 

Durham Üniversitesi Başvuru Tarihleri;

 

Türk öğrenciler Durham Üniversitesi’ne Mayıs ayında İngilizce yeterlilik sertifikayı sunmalılar. Durham Üniversitesi Yüksek Lisans ve Lisans eğitim başvurular için evrakları okula gönderilmesi en geç Mayıs ayında tamamlanmalıdır.

 

Üniversitenin başvur tarihler hakkında daha detaylı bilgi almak için mutlaka Global Vizyon danışmanlarımız ile iletişime geçmeye tavsiye ediyoruz.

 

Durham Üniversitesi İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu;

 

Durham Üniversitede eğitim almak için Türk öğrencilere TIER 4 vizeye almak zorunludur. TIER vizeye sahip olan Türk öğrenciler çalışma izni da almaya hakkına sahiptir. Vize, çalışma izni ve oturma izni hakkında daha detaylı bilgi almak için Global Vizyon danışmanımıza iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Devamını Oku
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım