Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Durham University

Durham University – Durham Üniversitesi

1832 yılında kurulmasıyla birlikte Birleşik Krallık’ta bulunan en eski üniversitelerin arasına giren, dünyanın dört bir yanından gelen yaklaşık 20.000 öğrenciye eğitim veren, 26 akademik departmanı ve fakültesinde hayata geçirdiği araştırmaları kapsamında eğitim kalitesini her geçen dönem artıran Durham Üniversitesi, kuırulduğu ilk günden bu yana öğrenci deneyimi odaklı bakış açısıyla eğitim sunuyor. Durham Üniversitesi; İngiltere, İskoçya ve Galler’de bulunan üniversitelerin öğrenim kalitesini değerlendiren Eğitimde Mükemmellik Çerçevesi (TEF) Ödülleri’nde Altın Standardı’na layık görülmüştür.  Araştırma programlarına olanak sağlamak amacıyla dünya üzerindeki 7 üniversitenin bir araya gelerek kurduğu Matariki Üniversite Ağı’nda bulunan Durham Üniversitesi, öğrencilerine sunduğu burs imkanlarıyla öğrenci hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

Durham Üniversitesi Başvuru Zamanı

Sanat, sağlık ve beşeri bilimler başta olmak üzere yaklaşık 200 lisans ve yüksek lisans programına sahip Durham Üniversitesi için son başvuru tarihi 15 Ocak.

Üniversitenin Sunduğu İmkanlar

Öğrencilerine yönelik kurduğu kulüpleri ve çok yönlü bir hayat standardı, eğitim anlayışı ile tipik bir İngiliz üniversitesi kültürü sunan Durham Üniversitesi’nin kampüsü içerisinde bulunan öğrenci destek platformlar, farklı becerilere yönelik kurslar ve akademik gelişimin artmasına yardımcı olan sistemler, öğrencilerin akademik hayatına katkı sağlıyor. Öğrencilerinin becerilerini geliştirmek ve kişisel deneyimlerini artırmak amacıyla kurulan 250 öğrenci grubuna sahip Durham Üniversitesi’nin kampüsünde sağlık merkezleri, teknoloji laboratuvarları, büyük bir kütüphane, yemekhaneler ve spor tesisleri bulunuyor. 

Lokasyon

Durham Üniversitesi İngiltere’nin Durham şehrinde yer almaktadır.

Üniversitenin Başarıları

  • Durham University, eğitim açısından dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 100’de bulunuyor.

  • Durham University, dünyanın en itibarlı üniversiteleri arasında ilk 100’de bulunuyor.

  • Durham University, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 100’de bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 92 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6,5 IELTS puanı

Durham Üniversitesi Bölümleri


Chemistry
Classics and Ancient History
Combined Honours in Social Sciences
Computer Science
Earth Sciences
Education
Engineering
English Language Centre
English Studies
History
Law School
Liberal Arts
Mathematical Sciences
Modern Languages & Cultures, School of
Music
Natural Sciences
Philosophy
Physics
Psychology
Sociology
Sport and Exercise Sciences
Theology & Religion

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım