Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Duke University

Duke University – Duke Üniversitesi

Yaklaşık 7.000 lisans, 9.000 yüksek lisans öğrencisine eğitim veren ve özel bir araştırma üniversitesi olan Duke University, kurulduğundan bu yana akademik çalışmaları ve araştırmalarıyla, eğitim dünyasında her zaman adından söz ettirdi. En eskisi 1859 yılında kurulan Trinity Sanat ve Bilim Koleji, en yenisi ise 1991 yılında kurulan Nicholas Çevre Fakültesi olan ve toplam 10 fakülte ve kolejde eğitim veren Duke Üniversitesi’nin öğrencilerinin %95’i, 4 yıl içinde eğitimlerini tamamlayabiliyor. Duke University’nin en çok ilgi gören bölümleri ise bilgisayar bilimleri, iktisat, kamu politikası, biyoloji ve psikolojidir. Duke Üniversitesi, ülkenin en çok uluslararası akademisyen yetiştiren özel üniversitelerinden biri olarak biliniyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

Duke Üniversitesi başvuru zamanı

Duke Üniversitesi’ne erken kayıt için son başvuru tarihi 1 Kasım, normal kayıt için son başvuru tarihi 2 Ocak.

Duke Üniversitesi burs olanakları

Duke Üniversitesi’nin öğrencilerinin %52’si burs ve finansal yardımdan faydalanırken, bu yardımlar ortalama 53.200 dolar değerinde oluyor.

Lokasyon

Duke Üniversitesi Amerika’nın North Carolina Eyaleti’nde yer almaktadır.

Üniversitenin Başarıları

  • Duke Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 30’da yer alıyor.

  • Duke Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversiteler arasında ilk 15’te bulunuyor.

  • Duke Üniversitesi’nin hemşirelik, İngiliz dili ve edebiyatı, tıp ve anatomi dünyada ilk 20’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • Duke University, hem SAT konu testlerini hem de isteğe bağlı deneme bölümünü almanı öneriyor, ancak zorunlu tutmuyor. Ayrıca Duke Üniversitesi, sınav tarihine bakılmaksızın SAT'ın her bölümünde aldığın en yüksek puanları dikkate alıyor.

  • Duke University, sınav tarihine bakılmaksızın her bölümde aldığın en yüksek ACT puanları değerlendiriyor ve bu puanların ortalamasını alarak yeni bir bileşik puan oluşturuyor. Bu skorlar zorunlu tutulmasa bile öneriliyor.

  • En az 100 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 7 IELTS puanı

Okulun sunduğu imkanlar

1838 yılında Trinity Koleji olarak kurulan okul, 1924’ten itibaren Duke Üniversitesi adını kullanıyor. 2832 hektarlık bir alanda 256 bina barındıran Duke Üniversitesi’nin tüm birinci sınıf öğrencileri Doğu Kampüsü’nde yaşıyor. Batı Kampüsü’nden beş dakikalık bir otobüs yolculuğu mesafesinde olan bu 70 hektarlık kampüs, Duke University öğrencilerine; çim alanlar, öğrenci yurtları, araştırma laboratuvarları, tenis kortları, yemek salonu, kafe, market, kütüphane, tiyatro ve spor salonu sunuyor.

Duke Üniversitesi bölümleri

African and African American Studies

Art History

Asian and Middle Eastern Studies

Biology

Biomedical Engineering

Biophysics

Brazilian and Global Portuguese Studies

Chemistry

Civil Engineering

Classical Civilization

Classical Languages

Computer Science

Cultural Anthropology

Dance

Earth and Ocean Sciences

Economics

Electrical and Computer Engineering

English

Environmental Engineering

Environmental Sciences

Environmental Sciences and Policy

Evolutionary Anthropology

French Studies

Gender, Sexuality, and Feminist Studies

German

Global Cultural Studies

Global Health

History

Interdepartmental Major

International Comparative Studies

Italian Studies

Linguistics

Mathematics

Mechanical Engineering

Medieval and Renaissance Studies

Music

Neuroscience

Philosophy

Physics
Political Science

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım