Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

Duke University

Duke University – Duke Üniversitesi

En eskisi 1859 yılında kurulan Trinity Sanat ve Bilim Koleji, en yenisi ise 2009 yılında kurulan Sanford Kamu Politikası Okulu olan, toplam 10 fakülte ve kolejde eğitim veren Duke Üniversitesi; aralarında Nicholas Çevre Politikası Çözümleri Enstitüsü, Duke Beyin Bilimleri Enstitüsü, Duke Üniversitesi Enerji Girişimi’nin de bulunduğu 12 enstitü ve merkeze de ev sahipliği yapıyor. Duke Üniversitesi Sağlık Sistemi, Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Duke Üniversitesi Hemşirelik Okulu'nu içeren Duke Medicine, bölge genelinde ve ötesinde birçok farklı yerde araştırma, klinik bakım ve eğitimi birleştiriyor. 


Duke Üniversitesi'ndeki araştırma girişimlerinden sorumlu Araştırma ve Yenilik Ofisi; üniversitenin fikri mülkiyetinin ve dünyaca ünlü araştırmacılarının, öğrencilerinin ve tesislerinin geliştirilmesini, tanıtılmasını ve uygulanmasını teşvik etmek ve desteklemek için çalışıyor.


Duke Üniversitesi bölümleri lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde yaklaşık 17.000 öğrenciye eğitim veriyor ve lisans öğrencilerinin %95’i 4 yılda mezun oluyor. İçinde Duke ormanı, golf sahası, deniz laboratuvarı da bulunan kampüsler, toplamda 8693 dönümlük arazilere yayılıyor ve 256 bina içeriyor. Kampüs içinde sağlık merkezi, yurtlar, atletizm ve rekreasyon alanları, yemek salonu, kafe, market, kütüphane, tiyatro bulunuyor. Duke Üniversitesi bölümleri içinde en çok ilgi gören lisans ana dalları ise; bilgisayar bilimi, kamu politikası, biyoloji, ekonomi ve psikoloji.     


Duke Üniversitesi’nin tüm birinci sınıf öğrencileri doğu kampüsünde yaşıyor. Batı kampüsünden beş dakikalık bir otobüs yolculuğu mesafesinde olan bu kampüs, ayrıca Whole Foods'u ziyaret edebileceğiniz, bagel veya Peru tavuğu yiyebileceğiniz ve Regülatör Kitabevi'ni ziyaret edebileceğiniz Durham's Ninth Street District'e kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. 


Öğrencilerinin %51’ine finansal destek veren
Duke Üniversitesi bölüm ücretleri 62.000-83.000 dolar arasında değişiyor. Duke Üniversitesi başvuru yapacak öğrencilerin erken kayıt için 1 Kasım, normal kayıt için 4 Ocak tarihine kadar belgelerini iletmeleri gerekiyor. Sık sorulan sorulardan biri de: “Duke Üniversitesi nasıl girilir?”. Entelektüel kaşiflerden oluşan bu iş birlikçi topluluğa katılmak isteyenlere Duke Üniversitesi başvuru için aşağıda yer alan kabul şartlarını okumasını öneririz. Duke Üniversitesi bölüm ücretleri hakkında detaylı bilgi için ise Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Programı

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Duke Üniversitesi başvuru zamanı

Duke Üniversitesi’ne erken kayıt için son başvuru tarihi 1 Kasım, normal kayıt için son başvuru tarihi 2 Ocak.

Duke Üniversitesi burs olanakları

Duke Üniversitesi’nin öğrencilerinin %52’si burs ve finansal yardımdan faydalanırken, bu yardımlar ortalama 53.200 dolar değerinde oluyor.

Lokasyon

Duke Üniversitesi, Amerika’nın Kuzey Karolina eyaletinin Durham şehrinde bulunuyor. Durham, her yıl düzenlenen Bull Durham Blues Festivali ve güneydoğudaki en büyük ikinci LGBTQ+ film festivali olan OUTSOUTH Queer Film Festivali'nin mekânı olarak biliniyor. Nasher Sanat Müzesi'ne ev sahipliği yapan şehirde yıl boyunca her ay bir kültür ve sanat kutlaması sunuluyor.

Üniversitenin Başarıları

 • Duke Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversiteler arasında ilk 15’te bulunuyor.

 • Duke Üniversitesi’nin hemşirelik, İngiliz dili ve edebiyatı, tıp ve anatomi dünyada ilk 20’de yer alıyor.

 • Duke Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 100’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

 • Duke University, hem SAT konu testlerini hem de isteğe bağlı deneme bölümünü almanı öneriyor, ancak zorunlu tutmuyor. Ayrıca Duke Üniversitesi, sınav tarihine bakılmaksızın SAT'ın her bölümünde aldığın en yüksek puanları dikkate alıyor.

 • Duke University, sınav tarihine bakılmaksızın her bölümde aldığın en yüksek ACT puanları değerlendiriyor ve bu puanların ortalamasını alarak yeni bir bileşik puan oluşturuyor. Bu skorlar zorunlu tutulmasa bile öneriliyor.

Okulun sunduğu imkanlar

1838 yılında Trinity Koleji olarak kurulan okul, 1924’ten itibaren Duke Üniversitesi adını kullanıyor. 2832 hektarlık bir alanda 256 bina barındıran Duke Üniversitesi’nin tüm birinci sınıf öğrencileri Doğu Kampüsü’nde yaşıyor. Batı Kampüsü’nden beş dakikalık bir otobüs yolculuğu mesafesinde olan bu 70 hektarlık kampüs, Duke University öğrencilerine; çim alanlar, öğrenci yurtları, araştırma laboratuvarları, tenis kortları, yemek salonu, kafe, market, kütüphane, tiyatro ve spor salonu sunuyor.

Duke Üniversitesi bölümleri

 • African and African American Studies
 • Art History
 • Asian and Middle Eastern Studies
 • Biology
 • Biomedical Engineering
 • Biophysics
 • Brazilian and Global Portuguese Studies
 • Chemistry
 • Civil Engineering
 • Classical Civilization
 • Classical Languages
 • Computer Science
 • Cultural Anthropology
 • Dance
 • Earth and Ocean Sciences
 • Economics
 • Electrical and Computer Engineering
 • English
 • Environmental Engineering
 • Environmental Sciences
 • Environmental Sciences and Policy
 • Evolutionary Anthropology
 • French Studies
 • Gender, Sexuality, and Feminist Studies
 • German
 • Global Cultural Studies
 • Global Health
 • History
 • Interdepartmental Major
 • International Comparative Studies
 • Italian Studies
 • Linguistics
 • Mathematics
 • Mechanical Engineering
 • Medieval and Renaissance Studies
 • Music
 • Neuroscience
 • Philosophy
 • Physics
 • Political Science
 • Psychology
 • Public Policy Studies
 • Religious Studies
 • Romance Studies
 • Russian
 • Slavic and Eurasian Studies
 • Sociology
 • Spanish, Latin American, and Latino/a Studies
 • Statistical Science
 • Theater Studies
 • Visual Arts
 • Visual and Media Studies

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım